Článek

„Čarodějové“ z agentury, která dělá průzkumy pro ČT. Expremiér se pozastavil nad jejich daty

 
Bývalý předseda vlády a někdejší šéf ČSSD Jiří Paroubek se rozepsal o velké nedůvěře, kterou chová k volebním průzkumům konkrétních agentur: „Čím dál více nabývám dojmu, že volební preference tak, jak je prefabrikují agentury pracující pro ČT, tedy Kantar CZ a Data Collect, jsou účelovými prefabrikáty,“ píše ve svém komentáři pro server VašeVěc.cz.
30.06.2021 22:50 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (4615 článků)
Podobné články

Joanne K. Rowling vysvětlila fanouškům Pottera, jak čarodějové kadí

 
Spisovatelka Joanne K. Rowling odmítá považovat defekaci neboli vylučování stolice či hovorověji kakání za společenské tabu. A tak se fanouškům Harryho Pottera nezdráhala vysvětlit, jak čarodějky a čarodějové vykonávají tuto potřebu, kterou musí denně vykonat i britská královna či Miss Universe. Jenže Pottter a další čarodějové to mají jednodušší. Uleví si kdekoli to na ně přijde. Ale exkrementy pak nechají rychle zmizet, aby odstranili důkaz.
09.01.2019 13:00 |

podobné články

Osobnosti: Harry Potter (1602 článků) , Joanne Rowling (67 článků)

Jak čarodějové a šamani. Profesor o těch, co věří Fialově vládě

 
V české společnosti existuje část, která bezmezně věří médiím, politikům a byrokratům, kteří podporují Fialovu vládu, uvádí filozof, profesor Ivo Budil. „Tito lidé věří, že budou-li opakovat určitou mantru, jakkoliv je v rozporu s realitou a zdravým rozumem, nemohou věci dopadnout špatně. Ubezpečili je přece o tom šamani či čarodějové, v našem případě vysocí bruselští byrokraté, experti, aktivisté a mainstreamová média,“ řekl Budil ParlamentnímListům.cz.
31.10.2022 06:05 |

podobné články

Osobnosti: Ivo Budil (72 článků)

Jak čarodějové a šamani. Profesor o těch, co věří Fialově vládě

 
V české společnosti existuje část, která bezmezně věří médiím, politikům a byrokratům, kteří podporují Fialovu vládu, uvádí filozof, profesor Ivo Budil. „Tito lidé věří, že budou-li opakovat určitou mantru, jakkoliv je v rozporu s realitou a zdravým rozumem, nemohou věci dopadnout špatně. Ubezpečili je přece o tom šamani či čarodějové, v našem případě vysocí bruselští byrokraté, experti, aktivisté a mainstreamová média,“ řekl Budil ParlamentnímListům.cz.
31.10.2022 09:30 |

podobné články

Osobnosti: Ivo Budil (72 článků)

Dva čarodějové vstoupili do gay manželství během pohanského rituálu

 
Kde jinde by mohli vstoupit do manželství během čarodějnického rituálu dva gayové než ve vlasti Harryho Pottera. Tom Lanting a Iain Robertson tvrdí, že jsou oba mágové, kteří spolu žijí už dvanáct let. Svůj vztah se rozhodli potvrdit také civilním sňatkem a vstoupili do manželství. Čarodějové z Edinburghu, kde žije také autorka Harryho Pottera Joanne K. Rowling, si vystrojili pohanskou svatbu plnou bylin a mystiky.
25.01.2015 20:01 |

podobné články

Osobnosti: Iain Robertson (1 článek) , Harry Potter (1602 článků) , Joanne Rowling (67 článků) , Tom Tom (131 článků)

Průzkumy? Podsekly Babiše a Piráty, přecenily ČSSD. Tak to bylo v roce 2017

 
Jak moc jsou přesné předvolební průzkumy veřejného mínění? A mohou se na ně voliči spolehnout? Při pohledu zpět na sněmovní volby roku 2017 to vypadá že ne příliš. Agentury tehdy věštily nástup ČSSD a komunistů a naopak podceňovaly Babiše, Okamuru i Bartoše. A příliš se netrefily. Je v tom manipulace s daty? Prý ne. Důvod je jiný.
09.10.2021 13:15 |

podobné články

STEM: Předvolební průzkumy neselhaly. Předpověděly, kdo vyhraje

 
Na nepřesné předvolební průzkumy již reagovala jak strana lidovců v čele s Pavlem Bělobrádkem, tak demograf a statistik Michal Škop. Jenže podle analytika agentury STEM Jaroslava Huka zmíněné průzkumy přinejmenším politicky neselhaly. Oba totiž v podstatě dobře předpověděly, kdo vyhraje.
14.10.2012 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Bělobrádek (1640 článků)

Nová funkce Googlu: Umožní vám rozhodnout, co se stane s daty po vaší smrti

 
Americká internetová společnost Google umožní svým uživatelům, aby rozhodli, co se s jejich daty stane poté, co zemřou. Podle BBC se tak Google stane první z velkých firem, která tuto citlivou otázku řeší.
12.04.2013 07:45 |

podobné články

Jiří Paroubek: Čarodějové z agentury Kantar CZ – volební preference pro ČT

 
Čím dál více nabývám dojmu, že volební preference tak, jak je prefabrikují agentury pracující pro ČT, tedy Kantar CZ a Data Collect, jsou účelovými prefabrikáty.
29.06.2021 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (4615 článků)

Proč se průzkumy tak mýlily? Lidé se rozhodovali emotivně a na poslední chvíli

 
Odstupující lídr ČSSD Jiří Paroubek loni komentoval prohru ve volbách německé levice s tím, že jednou z chyb byla nekonfrontační kampaň. Jenže právě negativní reklama byla podle ředitele agentury STEM Jana Hartla kamenem úrazu pro Paroubkovu stranu, která výrazně ztratila. Agentury se nyní snaží vysvětlit, proč jejich průzkumy byly tak daleko od skutečného výsledku voleb.
31.05.2010 15:30 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hartl (90 článků) , Jiří Paroubek (4615 článků)

O souložení Nečase s Nagyovou, komunistech i Zemanovi. Hovoří slovenský expert na mafii

 
ROZHOVOR Expremiér Petr Nečas je biologický unikát. Myslí si to slovenský spisovatel Gustáv Murín, který se v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz podivuje nad tím, že muž a expremiér, který se stal závislým na projevech nadřazenosti milenky vůči vlastním ministrům, ještě nebyl zbaven svéprávnosti. Murín se však pozastavil i nad promarněnými šancemi listopadu '89 či sílou české mafie.
03.10.2013 06:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9405 článků)

O souložení Nečase s Nagyovou i Zemanovi. Hovoří slovenský expert na mafii

 
Expremiér Petr Nečas je biologický unikát. Myslí si to slovenský spisovatel Gustáv Murín, který se v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz podivuje nad tím, že muž a expremiér, který se stal závislým na projevech nadřazenosti milenky vůči vlastním ministrům, ještě nebyl zbaven svéprávnosti. Murín se však pozastavil i nad promarněnými šancemi listopadu '89 či sílou české mafie.
03.10.2013 12:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9405 článků)

Místopředseda KDU-ČSL: Při manipulaci s daty na MPSV došlo k porušení zákona

 
Místopředseda KDU-ČSL pro sociální politiku Jan Bartošek podal v úterý podnět k Úřadu pro ochranu osobních údajů. Tento krok je motivován poznatky, které místopředseda lidovců shromáždil ohledně nakládání s osobními daty klientů v systémech pro vyplácení sociálních dávek na MPSV.
15.02.2012 11:10 |

podobné články

Uklízečka ukradla z Motola počítače s citlivými daty

 
Policisté dopadli uklizečku pražské nemocnice v Motole, která v neděli ukradla přímo z operačních sálu tři počítače s citlivými daty o pacientech.
09.02.2010 20:45 |

podobné články

Na IPR Praha putuje mezinárodní cena za práci s geografickými daty

 
Institut plánování a rozvoje Prahy (IPR) získal ocenění Special Achievement in GIS 2017 (SAG 2017). Cenu uděluje společnost ESRI, největší světový dodavatel softwaru pro práci s prostorovými daty. IPR uspěl v konkurenci 300.000 dalších uživatelů.
01.08.2017 18:25 |

podobné články

Americký konvoj a hlas lidu českého: Tři průzkumy... A jeden dopadl hodně, hodně jinak

 
V souvislosti s blížícím se průjezdem amerického vojenského konvoje přes české území se, obrazně řečeno, roztrhl pytel s průzkumy na toto téma. Dnes zveřejnila agentura SANEP výsledky svého šetření, které dávají odlišný obraz o stavu českého veřejného mínění ohledně této problematiky než předchozí průzkumy agentur Phoenix research on-line a STEM/MARK.
26.03.2015 14:51 |

podobné články

Průzkumy slibovaly větší zisk ODS a podcenily komunisty

 
Předvolební průzkumy, které si nechaly zpracovat Česká televize a Český rozhlas v regionech, vesměs nadhodnotily zisk ODS a TOP 09 + STAN v krajských volbách. Většinou naopak podcenily podporu, kterou nakonec v řadě krajů dostala KSČM a KDU-ČSL kandidující buď samostatně, nebo v rámci koalic. V případě ČSSD se průzkumy s výsledky voleb nejvýrazněji lišily v Jihočeském kraji.
14.10.2012 09:35 |

podobné články

Babiš vede, Sobotka vede. Zbláznily se průzkumy? Zde je odpověď

 
Volební průzkumy nejrůznějších agentur se velmi často výrazně liší. Deník Právo se tak v dnešním vydání ptá: Zbláznily se průzkumy?
22.12.2015 07:25 |

podobné články

Jak Češi uvažují před volbami? Na průzkumy hledí jen 2 z 5

 
Při rozhodování koho volit koukají na průzkumy jen dvě pětiny lidí. Průzkumy se přitom podle sociologa a zakladatele STEM Jana Hartla shodují v základních trendech. Různé výsledky dává za vinu různým typům a technikám výzkumu. Zároveň upozornil, že velká část voličů se rozhoduje až v posledních dnech před volbami.
09.10.2017 19:20 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hartl (90 článků)

Volby na obzoru. Co říkají aktuální průzkumy a jak vlastně vznikají?

 
Jak spolehlivé jsou předvolební průzkumy a má smysl k nim přihlížet při vlastním rozhodování, komu hodíme svůj hlas? Kdo je provozuje a jakou používá metodiku? Novinky přinášejí přehled, jak průzkumy fungují a jak k nim přistupovat.
19.03.2021 18:20 |

podobné články