Článek

Čaputová zrušila program v USA. Nechtějí s ní mluvit, tak se vymlouvá na covid, tvrdí prezidentský kandidát

 
Prezidentka Slovenské republiky Zuzana Čaputová musela v neděli v Pittsburghu zrušit zbytek oficiálního programu své návštěvy USA, důvodem má být její pozitivní test na covid-19. Předseda vládní Slovenské národní strany a prezidentský kandidát Andrej Danko čte informaci o nakažení covidem jako výmluvu, ve skutečnosti slovenskou prezidentku v USA nikdo nepřijal, vyjádřil se tak na sociální síti.
06.02.2024 22:00 |

podobné články

Podobné články

Už nemám sílu... Čaputová končí. Na prezidentku znovu kandidovat nechce

 
Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová se rozhodla znovu nekandidovat v prezidentských volbách v roce 2024. Konkrétní důvod pro takové rozhodnutí Čaputová neuvedla, jde prý o kombinaci náročného pracovního období, okolností osobního života nebo proměny slovenské politiky. Roli tak můžou hrát i osobní útoky, kterým Čaputová čelila zejména od bývalého premiéra Roberta Fica. „Tímto krokem nepřestávám pracovat pro demokracii. Moje služba veřejnému zájmu je celoživotní,“ ubezpečila Čaputová, které zbývá rok mandátu.
20.06.2023 17:50 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (1144 článků)

Prezidentský kandidát Fischer dnes zveřejní konečný počet podpisů

 
Prezidentský kandidát Jan Fischer dnes zveřejní konečný počet podpisů, které se mu od občanů podařilo získat pro podporu kandidatury. Jeho volební výbor následně představí postup, na jehož konci bude Fischer oficiálně registrován jako prezidentský kandidát. ČTK to sdělila mluvčí Fischerovy kanceláře Jana Víšková. Bývalý předseda úřednické vlády získal potřebných 50.000 podpisů již na konci srpna, ve sběru hlasů ale pokračoval i poté.
22.10.2012 07:20 |

podobné články

Osobnosti: Jan Fischer (1771 článků)

Fischer dnes představí svůj prezidentský program

 
Prezidentský kandidát a jeden z favoritů přímé volby Jan Fischer dnes představí svůj program pro prezidentský úřad. Bývalý úřednický premiér figuruje na čele předvolebních průzkumů prakticky od chvíle, kdy oznámil svou kandidaturu. Kromě obecných tezí a reakcí na některé politické aktuality ale zatím příliš nedal najevo, jaké postoje by jako prezident prosazoval.
14.09.2012 06:20 |

podobné články

Osobnosti: Jan Fischer (1771 článků)

Fischer zamířil do USA, krajanům představil prezidentský program

 
Prezidentský kandidát Jan Fischer v pondělí odletěl na několikadenní pracovní cestu do USA. Zahájil ji setkáním s krajany v České národní budově na newyorském Manhattanu. Fischer krajanům představil svůj program. Ohradil se také proti tomu, aby se EU federalizovala, jak navrhuje šéf Evropské komise José Manuel Barroso.
18.09.2012 07:25 |

podobné články

Osobnosti: Jan Fischer (1771 článků) , José Barroso (124 článků) , José José (314 článků)

Jak se hraje za ženskou asasínku - dojmy z AC III: Liberation

 
Nesmí se mluvit o příběhu. Nesmí se mluvit o velikosti týmu. Nesmí se mluvit o budoucnosti hry. Nesmí se mluvit o spojení s Assassin's Creed III. Nesmí se mluvit o multiplayeru. O čem se může mluvit? O Assassin's Creed III: Liberation na PS Vita. Ale, nezapomeňte, nesmí se mluvit o... Producent Martin Capel působí skromně. Nesměle naznačuje, že by se chtěl bavit o hře, o...
22.12.2010 17:20 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (7837 článků)

Dienstbier: Pro voliče KSČM jsem jediný přijatelný prezidentský kandidát

 
REPORTÁŽ V zahraniční politice jsme za pitomce. I kvůli Václavu Klausovi. Zavést školné na vysokých školách by bylo protiústavní a Roman Smetana zasluhuje milost. V Olomouci to ve středu řekl prezidentský kandidát a senátor za ČSSD Jiří Dienstbier, který se opřel i do Miloše Zemana. Ten prý není přitažlivý kandidát pro voliče komunistů. A to z mnoha důvodů.
14.11.2012 20:40 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (11072 článků) , Jiří Dienstbier st. (754 článků) , Miloš Zeman (28030 článků)

Prezidentský kandidát Hynek: Migrant utíká za něčím, uprchlík před něčím

 
Hostem Interview ČT24 byl kandidát Realistů, prezidentský kandidát Jiří Hynek. Ten v rozhovoru mimo jiné uvedl, že sbírá dál podpisy občanů, je na zhruba 15 tisících. Do prezidentské volby jej však dostaly podpisy zákonodárců.
01.12.2017 19:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Hynek (64 článků)

Kandidát Řezníček! ČT a 3. světová. Babiš cestou do auta bořil TV

 
Prezidentský kandidát a bývalý premiér Andrej Babiš (ANO) ČTK řekl, že kolektivní obranu Severoatlantické aliance (NATO) nikdy nezpochybnil. Jen si nechtěl představit, že by mohla vypuknout třetí světová válka. Politici musejí usilovat o mír a zabránit válce, uvedl. Sdělil také, že odmítá snahu překrucovat jeho výroky. Na expremiéra se strhla kritika po jeho výroku v nedělní debatě v České televizi, že by v případě útoku na Polsko nebo pobaltské státy neposlal do těchto zemí české vojáky na pomoc. Babiš pro změnu dodal, že moderátor Řezníček je „prezidentský kandidát“ a ČT připouští 3. světovou válku.
23.01.2023 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26153 článků)

Prezidentský kandidát Diviš bude kandidovat za Svobodné

 
Prezidentský kandidát Karel Diviš bude pokračovat v politice. Na úterní tiskové konferenci oznámil, že bude příští rok kandidovat do Evropského parlamentu. Jako nezávislý kandidát posílí kandidátku Svobodných, kterou povede předseda strany Libor Vondráček.
14.06.2023 09:20 |

podobné články

Čaputová v Dubaji: Náušnice od Muchovy vnučky, český pavilon i návštěva korunního prince

 
Do Dubaje na výstavu EXPO 2000 vyrazila i slovenská prezidentka Zuzana Čaputová. Své dojmy sdílela na instagramu - včetně fotky s korunním princem. Čaputová také navštívila český pavilon. V posledních dnech dorazily na místo výstavy i další známé tváře. Mj. portugalský fotbalový mág Cristiano Ronaldo, jehož přítomnost na Al Wasl Plaza vzbudila hotové pozdvižení. Pozornost však poutala i samotná Čaputová.
29.01.2022 20:50 |

podobné články

Osobnosti: Cristiano Ronaldo (568 článků) , Ronaldo Ronaldo (100 článků)

Čaputová čelí odporným výhružkám smrtí. Fico proti prezidentce poštvává dav svými pomluvami

 
Ve slovenské politice to zase pořádně vře. Prezidentka Zuzana Čaputová oznámila, že jí a její rodině chodí po slovních útocích expremiéra Roberta Fica výhrůžky smrtí. Proti politikovi chce Čaputová podniknout právní kroky a vzkazuje mu, že by z nikoho neměl dělat cíl. Fico označil úřednickou vládu, kterou Čaputová prosadila, za "Sorosovu volbu" a prezidentku pravidelně osočuje z napojení na americkou ambasádu.
10.05.2023 18:55 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (1144 článků)

Drzoun Butler: Nepochopíte, na co se vymlouvá policii, když ho zastaví za rychlost

 
Herec Gerard Butler (43) se cítí být neohroženou hvězdou. Rád si na dálnici sešlápne plyn a překročí rychlost až dvojnásobně. A když ho náhodou zastaví dopravní policie? Odjíždí bez pokuty. Jak je to možné? Vymlouvá se na to, že zachraňuje svět.
06.04.2013 10:50 |

podobné články

Osobnosti: Gerard Butler (90 článků)

Nečasová se u soudu vymlouvá na zdravotní potíže, na Klausovu oslavu však dorazit zvládla!

 
Už několik měsíců brzdí Jana Nečasová soudní jednání v kauze údajného zneužití vojenské rozvědky. Vymlouvá se na zdravotní důvody. Na pondělní oslavu narozenin prezidenta Klause jí však síly stačily.
20.06.2017 20:05 |

podobné články

Nacher (ANO): Praha se vymlouvá na sněmovnu a sněmovna se vymlouvá na Prahu

 
Projev na 16. schůzi Poslanecké sněmovny 6. dubna 2022 k řešení krátkodobého ubytování
06.04.2022 10:50 |

podobné články

Horáček v televizi „vyškolil“ Soukupa. Kdo jsou lidé z jeho tabule?

 
Prezidentský kandidát Michal Horáček se v úterý vzepřel generálnímu řediteli TV Barrandov. V Aréně Jaromíra Soukupa odmítl přistoupit na hodnocení předkládaných domácích i světových politiků, jako je italský expremiér Silvio Berlusconi nebo prezidentský kandidát a bývalý premiér Mirek Topolánek. Horáček navíc Soukupa překvapil a vytáhl z kapsy vlastní tváře, o kterých prý stojí za to mluvit. A kterým by klidně udělil vyznamenání. Blesk Zprávy přinášejí detaily o příbězích těchto lidí.
13.12.2017 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Silvio Berlusconi (236 článků) , Michal Horáček (853 článků) , Mirek Topolánek (2462 článků)

SNS ustoupila a navrhla jiného kandidáta na ministra; Čaputová jmenuje vládu ve středu

 
Nacionalistická Slovenská národní strana (SNS) navrhne zvoleného poslance Tomáše Tarabu jako svého nového kandidáta na ministra životního prostředí ve vznikající slovenské vládě. Novinářům to dnes řekl dosavadní kandidát na tuto funkci Rudolf Huliak, jehož jmenování členem kabinetu minulý týden odmítla prezidentka Zuzana Čaputová. SNS pak na nominaci Huliaka sice trvala, hlava státu ale předložením nového personálního návrhu podmínila jmenování celého kabinetu. Novou nominací tak SNS prezidentce ustoupila. Čaputová následně oznámila, že novou vládu jmenuje ve středu.
24.10.2023 14:00 |

podobné články

„Covid už mě nebaví. Nebaví mě o něm číst, mluvit. A covid pasy mě taky s*rou!“ V senátoru od Fialy bouchly saze

 
ANKETA Je s příchodem omikronu iracionální vyžadovat covidpasy, jak si myslí biochemik Omar Šerý? Na tuto otázku se ParlamentníListy.cz zeptaly politiků. Někdo to za iracionální považuje, další naopak. A senátora Tomáše Jirsu covid už štve. A to hodně. „Covid mě už nebaví. Nebaví mě o něm číst, nebaví mě o něm mluvit. Jsem třikrát očkován, abych měl od toho všeho bláznění pokoj a klid. Aby měl klid můj hospodskej a ochranka v Senátu. A covid pasy mě serou taky!“ prozradil.
10.01.2022 19:05 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Jirsa (102 článků)

„Covid už mě nebaví. Nebaví mě o něm číst, mluvit. A covid pasy mě taky s*rou!“ V senátorovi od Fialy bouchly saze

 
ANKETA Je s příchodem omikronu iracionální vyžadovat covidpasy, jak si myslí biochemik Omar Šerý? Na tuto otázku se ParlamentníListy.cz zeptaly politiků. Někdo to za iracionální považuje, další naopak. A senátora Tomáše Jirsu covid už štve. A to hodně. „Covid mě už nebaví. Nebaví mě o něm číst, nebaví mě o něm mluvit. Jsem třikrát očkován, abych měl od toho všeho bláznění pokoj a klid. Aby měl klid můj hospodskej a ochranka v Senátu. A covid pasy mě serou taky!“ prozradil.
10.01.2022 19:15 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Jirsa (102 článků)

Prezidentský kandidát Hannig: Cizinci si myslí, že k nám mohou přijet pokálet hotel. Jen ať se rozkřikne, že nejsme ovečky ke stažení z kůže

 
ROZHOVOR „O ničem jiném se už tři čtyři měsíce nemluví, nežli o ‚skládání‘ vlády a úplně se ztratila agenda toho, co se děje v Evropě kvůli migrantům. Jen si třeba vezměte, jak to vypadá ve Švédsku, ty no-go zóny, jaké tam jsou problémy s migranty!“ tvrdí v rozhovoru ParlamentníchListů.cz umělec, hudebník a bývalý prezidentský kandidát Petr Hannig. Ve druhém kole prezidentských voleb podpořil Miloše Zemana, o němž kupříkladu říká: „Pan prezident má stále stejný styl, a proto jsem ho také podpořil. Mně se zdá být naprosto konsenzuální a nejsem nijak výrazně kritický vůči jeho činnosti.“
01.05.2018 20:15 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (28030 článků) , Petr Hannig (46 článků)