Článek

Čaputová volá po lockdownu. Nemocnice na Slovensku se ocitly na hranici katastrofy

 
Počet pacientů s onemocněním covid-19 ve slovenských nemocnicích v pondělí téměř dosáhl hranice 3200. Její překročení by podle dřívějších informací slovenských úřadů znamenalo, že země bude na prahu humanitární katastrofy. Epidemická situace na Slovensku, které má oproti průměru EU naočkováno méně obyvatel, se zhoršuje od září a vláda chystá nová opatření. Podle prezidentky Zuzany Čaputové je země v tak špatné situaci, že potřebuje takzvaný lockdown, tedy celostátní uzávěru.
23.11.2021 12:35 |

podobné články

Podobné články

„To nezvládneme!“ Čaputová zapálila rozbušku. Pustili se do ní premiér i ministr

 
Zvládnou Slováci plošné testování, které připravuje vláda? Prezidentka Čaputová pochybuje. Je podle ní zřejmé, že nebude možné otestovat statisíce zájemců. Podle premiéra je to ale jediná cesta, jak se vyhnout tvrdému lockdownu. Podle ministra Čaputová kapitulovala. Zprávu přinesly Novinky.
30.10.2020 17:05 |

podobné články

Rozdávání metálů odloží asi i Čaputová. Slovenská prezidentka zmínila soucit s Českem

 
Na Slovensku obyčejný pracovní den, v Česku - alespoň podle prezidenta Miloše Zemana - nejvýznamnější státní svátek. Jak v rozhovoru pro stanici CNN Prima News řekla slovenská prezidentka Zuzana Čaputová, i ona by byla pro, aby se 28. říjen stal státním svátkem v její vlasti. Zatímco česká hlava státu do poslední chvíle nechtěla udělování státních vyznamenání odložit, Čaputová už nyní naznačila, že ceremoniál, který na Slovensku chystají na 1. ledna, kvůli koronavirové pandemii zřejmě odloží.
28.10.2020 22:00 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (26704 článků)

Heger: bude se muset připravit plán téměř na hranici katastrofy

 
Ministr zdravotnictví Leoš Heger (TOP 09) uvedl v Partii na Primě, že požadavky lékařů jsou naprosto nereálné. "Je tady určitá setrvačnost. Není možné vzít balík peněz a nalít ho do zdravotnictví, speciálně do platů lékařů," řekl Heger. Když lékaři skutečně odejdou, přijde prý na řadu plán na hranici katastrofy.
23.01.2011 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Leoš Heger (1275 článků)

Experti jsou na místě pádu MH-17, Luhansk je na pokraji humanitrání katastrofy

 
Více než dva týdny po zřícení malajsijského civilního letadla na východě Ukrajiny dnes mohli vyšetřovatelé konečně pracovat na místě pádu stroje. Téměř osmdesát zahraničních expertů pátrá s pomocí speciálně vycvičených psů po pozůstatcích obětí katastrofy, která stála 298 lidských životů. Pokračující boje mezi ukrajinskými vládními jednotkami a proruskými vzbouřenci stále zhoršují situaci v oblasti Doněcka a Luhanska. Podle starosty Luhanska se město nachází na pokraji humanitární katastrofy. 
02.08.2014 17:20 |

podobné články

Hejtman Bubeníček uctil památku obětí osecké důlní katastrofy

 
V sobotu 3. ledna se u pomníku obětí katastrofy na dole Nelson III u Oseku na Teplicku sešli účastníci pietního aktu. Byl mezi nimi také hejtman Oldřich Bubeníček, jenž do Oseka přijíždí pravidelně uctít památku 144 mrtvých. I letos tu k pomníku položil kytici od Ústeckého kraje; a bylo to na den přesně 81 let od katastrofy z 3. ledna 1934.
04.01.2015 17:12 |

podobné články

Zásoby jídla v případě katastrofy? Česku vystačí jen na jeden den

 
V případě katastrofy by v České republice vydržela zásoba potravin jen na jeden den. Podle informací serveru Ihned.cz kopírují zásoby dřívější přesvědčení, že je všude klid, mír a nehrozí přírodní katastrofy. Navíc firmy o tyto tendry nemají zrovna zájem. Jen soutěž o sušené mléko musela Správa státních hmotných rezerv opakovat sedmkrát.
12.07.2016 10:45 |

podobné články

3 katastrofy, které (skoro) skončily s lidstvem

 
Celých 31 let letos uplyne od katastrofy v Černobylské jaderné elektrárně. Událost, jenž mohla v případě eskalace skončit uvolnění devastující míry radiace na celou Evropu, si naštěstí nakonec vyžádala méně obětí, než jaké panovaly nejhorší obavy. Více štěstí než-li rozumu mělo však lidstvo vícekrát. Vzpomněli jsme na tři katastrofy, které s námi mohly udělat rychlý proces!
09.05.2017 12:20 |

podobné články

Čaputová (46) ukázala nového „prvního frajera“. Muzikanta vyměnila za culíkatého rebela

 
Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová je opět zamilovaná. Na tajné rande upozornil slovenský server topky.sk spolu se snímkem z romantické procházky. Nový „první frajer“ je na Slovensku známou figurkou. Jde o někdejší tvář Greenpeace Juraje Rizmana (44). Na Rizmana Čaputová narazila u sebe v kanclu, dělal jí totiž poradce. Kvůli románku ale zaměstnání změnil. Blesk Zprávy si povšimly, že Juraj nyní ženu svého srdce aktivně brání na Twitteru.
25.05.2020 10:35 |

podobné články

Čaputová a její nový „první frajer“: Prezidentka si nabrnkla rozvedeného tátu s náušnicí

 
Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová (46) se zhruba rok po rozchodu znovu rozhodla otevřít své srdce. Jejím vyvoleným je o dva roky mladší aktivista Juraj Rizman, který dříve působil jako poradce prezidentky pro životního prostředí. Rizman je totiž v této oblasti na Slovensku známou postavou a svého času dokonce šéfoval slovenské pobočce Greenpeace. Podobně jako slovenská hlava státu má „nový frajer“ za sebou rozvod a stihl i potomka – nyní sedmiletého syna. Čaputová je matkou dvou dcer ve věku 19 a 16 let.
26.05.2020 05:15 |

podobné články

Pomáháme rodinám a dětem, které se ocitly v těžké životní situaci, říká místostarosta

 
ROZHOVOR Se zástupcem starosty MČ Praha 5, JUDr. Petrem Lachnitem, o občanském sdružení Cestou necestou a jeho pomoci rodinám a dětem, které se ocitly v těžké životní situaci.
05.03.2013 12:45 |

podobné články

V Praze 6 prasklo potrubí. Bez vody se ocitly tisíce lidí

 
Ve čtvrtek ve večerních hodinách došlo k poruše vodovodního řadu v Praze 6. Bez pitné vody se ocitly lokality Bubeneč, Dejvice, Sedlec, Lysolaje a Suchdol. Podle Pražských vodovodů a kanalizací (PVK) je bez vody více než 1 300 obyvatel.
07.01.2016 23:00 |

podobné články

Tři krásky se ocitly samy v letadle: Zapařily si jako rockové hvězdy!

 
Jako filmové hvězdy se musely cítit tři britské krásky, které se ocitly úplně samy ve velkém letadle pro 150 pasažérů. Za cenu běžné letenky do ekonomické třídy si užily luxusní jídlo a pití, vyfotily si parádní snímky a dokonce se podívaly i do kokpitu.
29.12.2016 18:15 |

podobné články

Turbíny pro Rusy se proti vůli Siemensu ocitly na Krymu. Ten chce obchod zrušit

 
Nejméně dvě ze čtyř turbín, které německý koncern Siemens vyrobil pro jeden z projektů v Rusku, se proti vůli firmy ocitly na Krymu. Ukázalo to dosavadní vyšetřování, které Siemens zahájil po zveřejnění informací zdrojů agentury Reuters z minulého týdne. Siemens v pondělí uvedl, že podnikne právní kroky proti zodpovědným lidem a pokusí se obchod anulovat.
10.07.2017 17:40 |

podobné články

„Ocitly se v tragické situaci bez vlastní vůle.“ Senátoři vyzvali Babiše k přijetí syrských dětí

 
Skoro tři desítky senátorů se postavily za to, aby Česko přijalo syrské sirotky. Členové horní parlamentní komory se ve čtvrtek ráno obrátili dopisem na předsedu vlády Andreje Babiše (ANO). Apelují na lidskost a žádají o co nejrychlejší pomoc dětem, které se ocitly v tragické situaci. Dopis mají Blesk Zprávy k dispozici. Jsou pod nimi podepsaní například předseda Senátu Milan Štěch (ČSSD), jeho místopředsedkyně Miluše Horská (za KDU-ČSL), exministr pro lidská práva Jiří Dientsbier (ČSSD), Václav Láska (za KDU-ČSL) nebo Jan Horník (za STAN). Babiš přijetí dětí z uprchlických táborů v Řecku omítá.
20.09.2018 10:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23852 článků) , Jan Horník (70 článků) , Milan Štěch (773 článků)

Čaputová navštívila Zemana a fotila se s fanouškem na vozíku. Dostala medaili a uctila 17. listopad

 
Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová dorazila do České republiky. Krátce po příletu zamířila do Ústřední vojenské nemocnici v Praze (ÚVN) na setkání s prezidentem Milošem Zemanem. V areálu nemocnice se pak krátce zastavila s vozíčkářem, který je jejím fanouškem. V Senátu převzala od jeho předsedy Miloše Vystrčila (ODS) nejvyšší ocenění horní parlamentní komory, stříbrnou medaili. Odpoledne pak Čaputová položila květiny u památníku na Národní třídě v Praze.
16.11.2021 07:30 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (26704 článků)

Koronavirová situace v Evropě se přiostřuje. Které země už sáhly po lockdownu?

 
Koronavirus sílí nejen v Česku, ale prakticky v celé Evropě. Řada zemí tak podle ČTK a ministerstva zahraničních věcí zpřísňuje opatření a některé přistoupily dokonce k lockdownu. Podívejte se, jaké podmínky platí například v Rakousku, na Slovensku nebo ve Španělsku. 
03.12.2021 18:40 |

podobné články

Rekordní čísla: S 1164 nakaženými koronavirem stojí Česko na počátku katastrofy

 
Koronavirová epidemie každým dnem sílí. Za úterý přibyl rekordní denní nárůst nově nakažených, který poprvé přesáhl tisícovku. Jedná se o nejvyšší denní přírůstek od začátku pandemie. Podle epidemiologa Romana Prymuly je Česko v souvislosti s koronavirem na hranici exponenciálního růstu. Podle WHO může každý exponenciální růst znamenat začátek katastrofy.
09.09.2020 09:10 |

podobné články

Jak se na to tvářila Čaputová? 2,3 milionu eur vyletělo komínem! Její bývalá strana je pro smích

 
Komentátor Robert Troška analyzuje víkendové slovenské volby jako propadák neomarxistů a velký úspěch konzervativců. „Konzervativně laděné strany na Slovensku zaznamenaly drtivé vítězství, které ještě před 14 dny nikdo nečekal,“ píše Troška. Jako obrovské zklamání naopak hodnotí neúspěšnou snahu dostat se do parlamentu v případě koalice Progresivní Slovensko/Spolu, odkud vzešla prezidentka Zuzana Čaputová. Toto hnutí navíc investovalo do předvolební kampaně nejvíce peněz, a i proto je nyní na Slovensku pro smích.
04.03.2020 18:21 |

podobné články

Papeže na Slovensku vítala Čaputová v zelených šatech. František zmínil pomoc i varování

 
Letadlo s papežem Františkem (84) přistálo v neděli odpoledne v Bratislavě. A hlavu katolické církve hned na letišti přivítala slovenská prezidentka Zuzana Čaputová i další vrcholní politici Slovenska, představitelé církve, institucí i veřejnost. Svatý otec, který přiletěl z Maďarska, setrvá na Slovensku do středy. V prvním veřejném projevu po příletu František zdůraznil pomoc chudým a lidem utíkajícím před válkou a varování před spokojením se s jistotami. V Maďarsku papež strávil sedm hodin, sloužil závěrečnou mši Mezinárodního eucharistického kongresu a také se setkal s maďarským premiérem Viktorem Orbánem a prezidentem Jánosem Áderem.
12.09.2021 08:25 |

podobné články