Článek

Čaputová jmenovala Matoviče i novou vládu. Dala jim úkol kvůli koronaviru na Slovensku

 
Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová dnes jmenovala předsedu protikorupčního hnutí Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti (OLaNO) Igora Matoviče premiérem nové koaliční vlády, která vzešla z únorových parlamentních voleb. Do 30 dnů bude muset jeho kabinet předstoupit před parlament s programovým prohlášením a požádat poslance o vyslovení důvěry. Koalice má ve sněmovně pohodlnou většinu.
21.03.2020 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Igor Igor (41 článků)
Podobné články

„Matovič bude slovenským premiérem,“ míní politolog. Vidí v něm Čižinského

 
Milionář Igor Matovič, lídr hnutí Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti (OLaNO), které o víkendu zvítězilo v parlamentních volbách, se stane novým premiérem Slovenska. Řekl to v úterý v Epicentru Blesku politolog Marián Sekerák s tím, že vše nasvědčuje tomu, že slovenská prezidentka Zuzana Čaputová Matoviče pověří sestavením vlády. Není prý divu, že mnoho Slováků Igora Matoviče označuje za Jánošíka 21. století. Sám ale Matoviče kvůli jeho aktivistickým krokům přirovnává spíše ke starostovi Prahy 7 Janu Čižinskému.
04.03.2020 06:05 |

podobné články

Osobnosti: Igor Igor (26 článků) , Igor Igor (41 článků)

Čaputová pověří milionáře Matoviče sestavením vlády. Zamíchat karty může Kiska

 
Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová ve středu pověří Igora Matoviče sestavením nové vlády po sobotních parlamentních volbách, které Matovičovo hnutí Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti (OLaNO) vyhrálo. Čaputová to oznámila poté, co se v úterý setkala se šéfy tří stran, kteří podle hlavy slovenského státu vyjádřili připravenost jednat s Matovičem o vytvoření kabinetu.
03.03.2020 18:40 |

podobné články

Osobnosti: Igor Igor (41 článků)

Čaputová v roušce k národu: Zvládneme to! Myslím na vás

 
Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová promluvila s rouškou ke slovenskému národu v podobný čas jako ve čtvrtek její český protějšek Miloš Zeman. Své spoluobčany chválila za jejich přístup k této těžké situaci a dávala jim naději. „V tichu těchto dnů se můžeme společně hodně naučit. Můžeme se zastavit a vrátit se sami k sobě,“ věří Čaputová, která nyní podle svých slov očekává, že vláda Igora Matoviče provede Slovensko těžkými dny.
20.03.2020 10:36 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (23619 článků) , Igor Igor (41 článků)

Zdeněk Zbořil: Češi, jste stádo? Zásah ČT na Slovensku. Milione chvilek, tady bys prosoudil miliony!

 
ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA „Zdá se, že na sobě nenechá dříví štípat.“ Vítězství Igora Matoviče v parlamentních volbách na Slovensku komentuje politolog Zdeněk Zbořil: „Myslím si, že vyhrál díky prezentaci své osobnosti a že to byly jeho volby a nikoli OĽaNO. Má samozřejmě i své charisma, nemá tvář a výraz člena bývalého SSM s prošlou garanční lhůtou.“ V dnešním Rozjezdu se Zbořil věnuje také demonstracím Milionu chvilek nebo informování o šíření koronaviru: „Žijeme ve světě, ve kterém je informací jenom informace neúplná a zraňující. Bránit se jistě lze všelijak, mj. také tím, že na sebe nebudeme kašlat, a to dokonce i na náměstích.“
02.03.2020 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Igor Igor (41 článků)

Čaputová po volbách s dcerami: Podmínka pro milionáře, který okouzlil Slovensko

 
Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová sestavením nové vlády po sobotních parlamentních volbách pověří šéfa vítězného hnutí Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti (OLaNO) Igora Matoviče, má ale podmínku. Učiní tak tehdy pokud vznikající koalice bude mít potřebnou většinu ve sněmovně. Matovič postup Čaputové, kterou v sobotu k volbám doprovázely dcera Emma a Lea, uvítal.
02.03.2020 17:00 |

podobné články

Osobnosti: Igor Igor (41 článků)

Mayová jmenovala „ministryni pro osamělé“. Má zastavit sociální epidemii

 
Britská premiérka jmenovala bývalou ministryni sportu Tracey Crouchovou (42) do čela úřadu, který bude mít za úkol se vypořádat se „sociální epidemií“, jakou se v posledních letech stala osamělost. Samotou podle posledních průzkumů trpí více než 9 milionů dospělých Britů, proto se premiérka rozhodla jednat a zvolit novou „ministryni pro osamělé“. Informoval o tom deník Daily Mail.
17.01.2018 20:50 |

podobné články

Nový hrdina: „Jánošík“ Matovič vypráskal Fica a jedná o vládě i s Kiskou. Na tahu Čaputová

 
Slovensko má nového politického lídra. A končí éra Roberta Fica (Směr-SD). Po sobotních volbách se totiž z jasného volebního vítězství raduje hnutí OLaNO (Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti) podnikatele a milionáře Igora Matoviče, kterého někteří označují za Jánošíčka 21. století, jiní za politického šílence či populistu. Průběh voleb poznamenala i dvě úmrtí – členky volební komise a 79letého voliče, kteří dnes zkolabovali a oživovací pokusy byly bohužel neúspěšné. Volby na Slovensku jsme sledovali na Blesk.cz online.
28.02.2020 17:30 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (932 článků) , Andrej Kiska (347 článků) , Igor Igor (41 článků)

Matoviče do vlády doprovodí 3 ženy, nový ministr musí do karantény. Kiska zcela chybí

 
Slovensko se chystá vykročit do nové doby - výraznou změnu poněkud zakryly potíže s koronavirem. Vítěz voleb Igor Matovič (OLaNO) se však již chystá na svůj velký den. V sobotu jeho vládu jmenuje prezidentka Zuzana Čaputová. Převažují v ní muži, jsou v ní pouze tři ženy. Šéfem diplomacie se stane nynější velvyslanec v USA Ivan Korčok, který však musí zamířit do karantény. „Pánskou jízdu“ nabourává Veronika Remišová a Mária Kolíková ze strany Za lidi exprezidenta Andreje Kisky a Natália Milanová z OLaNO. S rouškou na tváři a s ochrannými rukavicemi dnes noví slovenští poslanci skládali slib na ustavující schůzi Národní rady.
20.03.2020 14:55 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (1382 článků) , Igor Igor (26 článků) , Igor Igor (41 článků)

Ministryně Dostálová jmenovala Hanu Pejpalovou novou ředitelkou Státního fondu rozvoje bydlení

 
Ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová 15. prosince jmenovala novou ředitelku Státního fondu rozvoje bydlení. Stala se jí Ing. Hana Pejpalová, která v čele Fondu vystřídá JUDr. Ing. Evu Helclovou.
17.12.2018 20:31 |

podobné články

Fedor Gál: Češi se starají jen o talíř. Neziskovkám se tu nadává. To je špatně. Zato na Slovensku...

 
Jen pár dní uplynulo od slovenských voleb, které SMER poslaly do opozice. A jejich výsledky v Prostoru X komentoval disident, prognostik a politik Fedor Gál. Říká, že Matovičovi chce věřit, že zatočí s korupcí, i když je to populista. Na Slovensku Matoviče vynesla do čela i občanská společnost. V Čechách si lidé podle něho hledí svého talíře a nakupují roušky, než aby se starali o demokracii. A konsenzus mezi opozicí taky nevidí nadějně.
03.03.2020 14:00 |

podobné články

Fedor Gál: Demonstrace proti Babišovi? Sejdeme se, ale...

 
Fedor Gál nehodnotil poslední volby na Slovensku jen v Prostoru X. Rozhovor poskytl i HlídacímuPsu.org. Opět se radoval z toho, jak byla na Slovensku oživena občanská společnost. Srovnávat Igora Matoviče s Andrejem Babišem nebo s Vítem Bártou není prý namístě. V Čechách se dle něho válčí s liberální demokracií. A chybí tu dialog s radikály.
05.03.2020 13:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (17976 článků) , Vít Bárta (2842 článků) , Igor Igor (41 článků)

Překvapení na Slovensku: Vládní strany propadly

 
Výrazné změny na politické scéně! Tak dopadly sobotní parlamentní volby u našich východních sousedů. Po 14 letech vítězství neobhájila strana Směr-SD Roberta Fica (55) a míří do opozice. Porazilo ji hnutí OLaNO Igora Matoviče (46), které tak bude sestavovat vládu!
02.03.2020 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (932 článků) , Igor Igor (41 článků)

Mayová skládá novou vládu: Odpůrce EU Johnson povede diplomacii

 
Novou premiérkou Británie se stala Theresa Mayová. Po odstoupení Davida Camerona ji do úřadu jmenovala ve středu večer královna Alžběta II. Krátce poté uvedla Mayová do funkce ministry financí a zahraničí. Bude tak druhou ženou v historii země, která povede britskou vládu. Zároveň také pověřila euroskeptického poslance Davise Davise agendou kolem odchodu Británie z EU.
13.07.2016 21:50 |

podobné články

Osobnosti: David Cameron (208 článků)

První česká „miss“ se jmenovala Růžena a klaněla se jí Paříž

 
Česko bude mít již dnes večer svou novou miss. Ta úplně první česká královna krásy byla zvolena před 106 lety a vybíral ji i slavný malíř Alfons Mucha. Jmenovala se Růžena Brožová a před jejím půvabem se o Velikonocích roku 1910 s obdivem skláněla i pařížská smetánka.
03.02.2012 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Will Smith (135 článků) , Will Smith (135 článků)

Pověření sestavovat vládu bych se nebránil, já bych takový úkol nepochybně splnil, je si jistý Fiala

 
Předseda ODS Petr Fiala se v rozhovoru pro server iDNES.cz vyjádřil, že podle něj dva pokusy k sestavení vlády musejí pro hnutí ANO stačit. Sám by se prý pověření sestavovat vládu vůbec nebránil. „Já bych nepochybně takový úkol splnil,“ říká sebejistě Fiala, podle kterého bez vynechání extremistů demokratickou vládu bez ANO sestavit nejde.
18.04.2018 22:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (1609 článků)

Český telekomunikační úřad: Vláda jmenovala nového člena Rady

 
Vláda ČR jmenovala nového člena Rady Českého telekomunikačního úřadu. Stal se jím Ing. Marek Ebert, dlouholetý ředitel sekce regulace ČTÚ.
15.03.2020 07:40 |

podobné články

Jak se na to tvářila Čaputová? 2,3 milionu eur vyletělo komínem! Její bývalá strana je pro smích

 
Komentátor Robert Troška analyzuje víkendové slovenské volby jako propadák neomarxistů a velký úspěch konzervativců. „Konzervativně laděné strany na Slovensku zaznamenaly drtivé vítězství, které ještě před 14 dny nikdo nečekal,“ píše Troška. Jako obrovské zklamání naopak hodnotí neúspěšnou snahu dostat se do parlamentu v případě koalice Progresivní Slovensko/Spolu, odkud vzešla prezidentka Zuzana Čaputová. Toto hnutí navíc investovalo do předvolební kampaně nejvíce peněz, a i proto je nyní na Slovensku pro smích.
04.03.2020 18:21 |

podobné články

„Zůstaňte v klidu, přejde to,“ prohlásil Trump o koronaviru. První dáma mlčela

 
Nejvyšší představitelé Spojených států včetně prezidenta Donalda Trumpa čelí kritice kvůli jejich postoji k epidemii koronaviru. Trump se dokonce nechal slyšet, že „to přejde“. Počet nakažených přitom ve středu 11. března přesáhl tisíc případů. Místo toho, aby prezident řešil bezpečnostní opatření, věnuje se ekonomickým otázkám, ekonomika USA totiž kvůli koronaviru zaznamenala propad. Varování před epidemií nepřišlo ani od první dámy Melanie Trumpové, ta se ve svém posledním veřejném vystoupení před Sdružením rodičů a přátel školy (PTA) ve Virginii o koronaviru ani nezmínila, uvedla stanice CNN.
11.03.2020 21:55 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (4887 článků)

Nora Fridrichová a kavárna se bojí! Slovensko: Úplně jinak, úspěch Le Penové. Zásadní info

 
Tento víkend byl událostmi skutečně nabitý. Milion chvilek proti demokracii demonstroval na Staroměstském náměstí a Česko už má první tři případy koronaviru. A Slovensko zažilo politické zemětřesení. K lepšímu, nebo k horšímu? Moderátorka Nora Fridrichová nadšení, které propuklo po vítězství Matoviče, nerozumí. A v anketě A2larmu už se mluví o fašistech, ultrakonzervativcích a ohrožení práv žen a menšin.
02.03.2020 08:05 |

podobné články

Osobnosti: Nora Fridrichová (288 článků)