Článek

Canneský filmový víkend se točil kolem velkých hvězd

 
Přivézt velké filmové hvězdy na zahájení Cannes se považuje jaksi za samozřejmost. Potom se festival zpravidla zklidní, věnuje se více filmovému umění, aby pak k závěru znovu vyslal záři ze stříbrného plátna na obrazovky i titulní stránky novin a časopisů.
21.05.2012 08:50 |

podobné články

Podobné články

Canneský festival má za sebou výborný 64. ročník

 
Několik předchozích let obcházely nejprestižnější filmový festival světa zvěsti, že Cannes přestávají být tím, čím vším se léta právem pyšnily. Hereckých hvězd ubývalo, často je „nahrazovaly“ modelky, a program býval kritizován za nudu a nedostatek kvalitních filmů. Letošní ročník to bohatě vynahradil.
23.05.2011 12:25 |

podobné články

Otřesné! Učitel točil dětské porno ve škole

 
Učitel základní školy téměř sedm let točil zvrhlá videa s malými dětmi a sdílel je s dalšími perverzními osobami na internetu. Vyšetřovatelé zjistili, že některá z nich točil dokonce ve škole, na níž učil.
09.02.2012 06:30 |

podobné články

Ve věku 79 let zemřel legendární režisér Jan Němec, točil do poslední chvíle

 
Ve věku 79 let zemřel po těžké nemoci filmový režisér Jan Němec, informoval server iDnes. Znám byl jako jeden z tvůrců takzvané české nové vlny v 60. letech. Točil do poslední chvíle, vědět o sobě dal i hlasitým nesouhlasem s prezidentem Zemanem či vrácením prezidentského vyznamenání.
18.03.2016 21:45 |

podobné články

Osobnosti: Jan Němec (52 článků)

Tahle blondýnka byla poslední kráskou, kolem které se točil Peter Kovarčík. Nikdy neměl krásnější!

 
Modelka a začínající herečka Kateřina Klausová, která se má v připravovaném filmu o Lídě Baarové objevit v roli Adiny Mandlové, byla poslední krásnou ženou, kolem které se před smrtí neustále točil Peter Kovarčík.
26.03.2015 13:00 |

podobné články

Osobnosti: Adina Mandlová (115 článků) , Lída Baarová (444 článků) , Peter Kovarčík (64 článků)

Canneský festival zahájí animovaný film

 
Poprvé ve dvaašedesátileté historii canneského festivalu bude ve středu večer zahajovat trojrozměrný animovaný film. Mimosoutěžní snímek studia Pixar Vzhůru do oblak tak odstartuje následnou přehlídku filmové tvorby.
13.05.2009 14:05 |

podobné články

Ve francouzském Cannes začíná 64. ročník filmového festivalu

 
Nová komedie amerického režiséra Woodyho Allena Midnight in Paris (Půlnoc v Paříži) zahájí ve středu večer na Azurovém pobřeží 64. canneský festival, nejslavnější filmové klání, z něhož vzejde 22. května laureát Zlaté palmy a dalších ocenění.
11.05.2011 09:25 |

podobné články

Osobnosti: Woody Allen (270 článků)

Zánik světa podle Larse von Triera

 
Šokující, provokativní, depresivní, ale také mimořádně stylový umělec. Magor. To všechno jsou přízviska dánského režiséra Larse von Triera, jehož cesta do výšin filmařského nebe vedla od slavného programu Dogma 95 hodně přes canneský festival.
26.05.2011 11:35 |

podobné články

Brad Pitt přijel jako herec i producent

 
Mít Brada Pitta na červeném koberci k soutěžnímu filmu, tomu canneský festival nemůže odolat. To byl zřejmě jediný důvod, proč přijal špatně natočenou, nudnou gangsterku režiséra Andrewa Dominika Killing Them Softly.
23.05.2012 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Brad Pitt (1789 článků)

Velký Gatsby zahajuje ve středu canneský festival

 
Leonardo DiCaprio v titulní roli filmu režiséra Baze Luhrmanna Velký Gatsby je očekáván jako největší hvězda slavnostního zahájení 66. ročníku mezinárodního filmového festivalu ve francouzském Cannes. Film, který se bude v Cannes promítat mimo soutěž, vstoupí vzápětí také do českých kin.
15.05.2013 09:15 |

podobné články

Osobnosti: Baz Luhrmann (10 článků)

Filmové premiéry: Velký Gatsby, Kovář z Podlesí, Nazareth: Nekonečný rockový mejdan a ID:A

 
Událostí týdne je premiéra filmu Velký Gatsby (ve středu zahájil canneský festival) s Leonardem DiCapriem v titulní roli. Česká pohádka, ve které je všechno tak trochu jinak, se jmenuje Kovář z Podlesí. Dokument Nazareth: Nekonečný rockový mejdan nahlíží do zákulisí skotské rockové legendy. Dánský „agent Bourne v sukních“, to je thriller ID:A.
16.05.2013 12:20 |

podobné články

Snímek o Grace Kellyové zahájí 67. ročník filmového festivalu v Cannes

 
Koprodukční film francouzského režiséra Oliviera Dahana Grace de Monaco zahájí ve středu večer 67. canneský festival. Titulní roli ve filmové biografii hollywoodské legendy a zároveň monacké kněžny Grace Kellyové hraje Nicole Kidmanová, která je zároveň očekávána jako hlavní hvězda slavnostního večera.
14.05.2014 11:10 |

podobné články

Osobnosti: Olivier Dahan (7 článků)

RECENZE: Pohádka o kněžně, která se obětovala

 
K tomu, aby zahájil letošní canneský festival, měl film Grace, kněžna monacká francouzského režiséra Oliviera Dahana mnoho předpokladů ještě dávno předtím, než ho mohla festivalová výběrová komise vidět.
12.06.2014 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Olivier Dahan (7 článků)

Šílený Max vtrhl na canneský festival

 
Portrét Ingrid Bergmanové na obřím plakátu nad vchodem do hlavního sálu 68. canneského festivalu jednak připomíná letošní sté výročí narození této legendární švédské herečky, jednak dává najevo, že letošní Cannes se ponesou hodně ve znamení žen.
15.05.2015 14:46 |

podobné články

Po Allenovi představila svou novinku Jodie Fosterová

 
Obklopen krásnými herečkami Kristen Stewartovou a Blake Livelyovou zahájil režisér, scenárista a herec Woody Allen již potřetí canneský festival. Poprvé v roce 2002 filmem Hollywood Ending, o devět let později snímkem Půlnoc v Paříži a letos Café Society.
13.05.2016 10:40 |

podobné články

Osobnosti: Woody Allen (270 článků)

Cannes: Nenašla se bomba? I šunka je dobrá!

 
Canneský festival se již řadu let vyznačuje přísnými bezpečnostními opatřeními, kterým se zvláště dnes nikdo nediví, byť některá přinášejí i lehce absurdní situace.
16.05.2016 13:00 |

podobné články

RECENZE: S humorem i citem o lidské naději

 
Scenáristicko-režisérská dvojice Olivier Nakache a Eric Toledano se proslavila komedií Nedotknutelní o neobvyklém přátelství ochrnutého milionáře a jeho ošetřovatele. Nyní přichází do kin její novinka Výjimeční, která v předpremiéře zakončila letošní canneský festival a podobně jako Nedotknutelní přivodí divákům několik neobvyklých setkání. Nadto dostanou opět mistrně dávkovanou kombinaci napětí, dojetí a humoru.
28.11.2019 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Olivier Nakache (5 článků) , Eric Toledano (5 článků)

PŘEDPOVĚĎ POČASÍ NA VÍKEND: Vytáhněte deštníky i plavky. Budete potřebovat obojí!

 
Za pár dní je tady víkend a všichni už se těšíme na dny volna. Každého tak zajímá, jaké bude počasí a jestli se budeme koupat nebo celý víkend proprší. Na chaty a chalupy si určitě vyrazit můžete. Příjemně bude i na procházky nebo kolo. Jen si s sebou nezapomeňte pro jistotu vzít deštníky nebo pláštěnky. Víkend sice nebude tropický, ale čekají nás příjemné teploty.
09.06.2016 08:45 |

podobné články

Čeká nás poslední slunečný a teplý víkend. V neděli bude až 22 °C

 
Nadcházející víkend dopřeje Čechům na podzim ještě porci teplého počasí. Zatímco jsme v minulých týdnech vytáhli zimní oblečení, tento víkend jej můžeme zase svléknout a nasadit sluneční brýle. Nejvyšší teploty se budou pohybovat mezi 18 a 22 °C a půjde zřejmě o poslední teplý víkend letošního roku.
12.10.2017 10:20 |

podobné články

HOROSKOP NA VÍKEND: LEV se vrhne do chomoutu, ŠTÍRA čeká totální slast

 
Čeká nás poslední víkend tohoto roku. A pro některá znamení to bude mít grády! Je po Vánocích a většina z nás touží po oddechu, relaxu a hlavně už žádná návštěva! Jaký bude poslední prosincový víkend? Kozorohům zatopí zhrzená milenka, Rak narazí na agresora a Ryba zažije power of love. Co všechno naservírují hvězdy jednotlivým znamením? Přečtěte si CELÝ horoskop na tento víkend!
28.12.2018 10:50 |

podobné články