Článek

Calanthe: Neobyčejná orchidej, která rozjasní každý venkovní prostor

 
Orchidej si každý představí jako krásnou květinu s nádhernými a různě barevnými květy, která disponuje vzdušnými kořeny a vyžaduje velké množství světla za oknem doma. Málokdo ví, že existuje druh orchideje, který lze pěstovat i v květináči třeba na balkóně.
03.05.2024 07:15 |

podobné články

Podobné články

Neobyčejná umělkyně, kvůli které do Roztok jezdily osobnosti z domova i zahraničí

 
Rovných sto šedesáti let by se letošního dubna dožila jedna z prvních českých profesionálních výtvarnic. Malířka, knižní výtvarnice a spoluzakladatelka moderní české grafiky Zdenka Braunerová byla jednou z nejzajímavějších osobností českého kulturního života na přelomu 19. a 20. století. Neobyčejná žena, múza soudobých umělců v českých zemích i ve Francii a žena, která bořila předsudky o slabším pohlaví.
29.04.2018 20:20 |

podobné články

Osobnosti: Zdenka Braunerová (1 článek)

Botanici objevili v Tichomoří orchidej, která kvete jen v noci

 
Botanici objevili v tichomořském ostrovním státě Papua-Nová Guinea orchidej, která kvete jen v noci. Jde podle nich o první podobný druh z asi 25.000 dosud známých druhů orchidejí. Informovala o tom dnes britská zpravodajská stanice BBC.
22.11.2011 11:10 |

podobné články

Geislerová se může chlubit: Vykvetla jí vzácná orchidej

 
Geislerová orchidej vysadila v březnu
14.11.2009 09:15 |

podobné články

Brněnský kmitočet 98,1 FM dostalo Radio Investments pro dechovkové Rádio Orchidej

 
Rada pro vysílání udělila brněnské společnosti Radio Station Brno standardní osmiletou licenci pro vysílání programu Rádio Orchidej na kmitočtu 98,1 FM ze stanoviště Brno-Kohoutovice. Tatáž firma už provozuje na třinácti moravských kmitočtech včetně Brna rádio Kiss Hády.
05.10.2012 11:50 |

podobné články

Zahrada v Troji má evropský unikát, vykvetla vzácná orchidej

 
V botanické zahradě v pražské Troji vykvetla unikátní orchidej Neuwiedia zollingeri javanica. Jinde v Evropě se je nedaří po převozu z jihovýchodní Asie pěstovat, v Praze rostou už tři roky.
29.05.2015 09:56 |

podobné články

Po Babišovi pojmenovali v Singapuru orchidej

 
Užitečnost zázvoru. Právě na toto téma si premiér Andrej Babiš (ANO) udělal v úterý v Singapuru na půl hodinky čas. To když v rámci nabitého programu na chvíli odsunul politiku a byznys stranou a zavítal do botanické zahrady National Orchid Garden v hlavním městě. Tam po něm pojmenovali orchidej.
15.01.2019 07:30 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (6483 článků) , Václav Klaus (11109 článků) , Andrej Babiš (26296 článků)

Babiš na cestě po Asii: Obdivoval svou orchidej, Monice ale nosí bílé růže

 
Orchidej s purpurovo-bílými květy by nejspíš měl premiér Andrej Babiš (64, ANO) přivézt ze Singapuru své ženě Monice (44). Ta květina se totiž nově jmenuje „Dendrobium Andrej Babiš“. Jenže ona prý má raději bílé růže.
16.01.2019 08:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26296 článků)

Parádní objev: Botanici našli v Podyjí vzácnou orchidej, poprvé po 70 letech

 
Botanici se radují, u Hnanic v Podyjí na Znojemsku objevili vzácnou orchidej jazýček jadranský. Stalo se tak poprvé po 70 letech! Správa národního parku Podyjí uvedla, že odborníci v parku našli i další vzácné rostliny.
28.07.2020 13:45 |

podobné články

NP Podyjí: Botanici našli vzácnou orchidej. Naposledy ji tu viděli před sedmdesáti lety

 
Nejméně sedmdesát let ji na Znojemsku nikdo neviděl. Nyní na ní botanici měli štěstí během floristického kurzu. Nápadnou orchidej jazýček jadranský našli nedaleko Hnanic v první polovině července. Odborníkům se během akce také podařilo potvrdit výskyt nebo objevit nové lokality řady dalších vzácných druhů.
02.08.2020 15:45 |

podobné články

NP Podyjí: Botanici našli vzácnou orchidej. Naposledy ji tu viděli před sedmdesáti lety

 
Nejméně sedmdesát let ji na Znojemsku nikdo neviděl. Nyní na ní botanici měli štěstí během floristického kurzu. Nápadnou orchidej jazýček jadranský našli nedaleko Hnanic v první polovině července. Odborníkům se během akce také podařilo potvrdit výskyt nebo objevit nové lokality řady dalších vzácných druhů.
03.08.2020 14:36 |

podobné články

EVA A VAŠEK: Bílá orchidej hitem v USA!

 
Nejslavnější hit známého dua s názvem Bílá orchidej pomalu dobývá také Ameriku. Václav a Eva Ševčíkovi ho tam zpívají nejen německy po germánských klubech, ale už jej přeložili i do angličtiny.
27.10.2021 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Ševčík (55 článků)

EVA A VAŠEK: Bílá orchidej hitem v USA!

 
Nejslavnější hit známého dua s názvem Bílá orchidej pomalu dobývá také Ameriku. Václav a Eva Ševčíkovi ho tam zpívají nejen německy po germánských klubech, ale už jej přeložili i do angličtiny.
27.10.2021 13:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Ševčík (55 článků)

Vánoční dekorace – rampouchy

 
Mnoho lidí má Vánoce spojené se zasněženou krajinou a zimními radovánkami, které si pamatují hlavně ze svého dětství. Bílé Vánoce a s nimi zimní pohádková krajina se však stávají čím dál vzácnějšími.  Nemusíte ale věšet hlavu. Poradíme Vám, jak vyzrát na globální oteplování a přesto si užít zimní ledové atmosféry. Světelné řetězy s rampouchy Iluzi zimy nevytvoří nic tak dokonale jako vánoční osvětlení led ve tvaru rampouchů. Světelné řetězy s blikajícím a stékajícím efektem v kombinaci se sněhem vytvoří krásnou vánoční světelnou dekoraci jako z horské chaty. Světle a teple bílé varianty vánočních světelných rampouchů jsou vhodné do interiéru i k lemování střech budov. Výhody LED vánočního osvětlení Váš dům či zahradu krásně rozzáří stylové dekorativní LED osvětlení určené pro venkovní použití. Navíc s ním ušetříte až 90% nákladů na energii oproti klasickým žárovkám a můžete je proto nechat svítit celou noc bez obav z vysokého účtu za elektřinu nebo brzkého opotřebování. Některé druhy led rampouchů disponují až 8 různými funkcemi, např. efektem padání meteorů nebo vodopádu. Nabízíme různé délky světelných řetězů a velikosti krápníků  8,5 – 30 cm, každý z nich je napájen trafem IP 44 pro venkovní použití s GS testem bezpečnosti. Samozřejmostí v našem e-shopu je vysoká kvalita za příznivé ceny. Solární venkovní vánoční osvětlení Naší speciální nabídkou je solární řetěz s ledovými rampouchy, který lze nabíjet na solární panel, tudíž Vám ušetří podstatnou část nákladů na vánoční osvětlení. Přesto vytvoří z vaší zahrady originální zimní království, a to bez zbytečného odběru energie. Také proto se stal v kategorii dekorativního osvětlení nejprodávanějším produktem. Stejně jako ostatní podobné produkty i tento ledový řetěz s rampouchy můžete mít během krátké doby u Vás doma a být tak včas připraveni na zimní sezónu. Příspěvek Vánoční dekorace – rampouchy pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
04.10.2015 09:21 |

podobné články

Venkovní roleta: ochrana vašeho střešního okna, kterou využijete po celý rok

 
Venkovní roleta VELUX zlepšuje tepelně-izolační vlastnosti střešního okna v zimním i v letním období. Umožní zcela zatemnit místnost, chrání střešní okno, tlumí venkovní hluk z deště i krupobití a navíc poskytuje obyvatelům podkroví dokonalé soukromí.
11.05.2015 00:15 |

podobné články

Chystáte venkovní obřad? Máme pro vás 10 důležitých věcí, na které si dejte pozor!

 
Plánujete svůj velký den a rozhodli jste se pro venkovní obřad? Pak je vám určitě jasné, že existuje pár nástrah, které by mohly váš den zkomplikovat. My pro vás máme desatero pro venkovní obřad.
12.04.2016 07:05 |

podobné články

Zábranský (Piráti): Praha a ÚOHS se dohodli na spravedlivé regulaci venkovní reklamy

 
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) zastavil správní řízení, vedené s hlavním městem Prahou ohledně regulace venkovní reklamy. Proti rozhodnutí Úřadu nebyl podán rozklad a je pravomocné. Hlavní město v návrhu regulace venkovní reklamy upravilo podmínky tak, aby zohlednilo obavy ÚOHS.
28.02.2024 07:25 |

podobné články

GOG spouští slevovou akci Battle of the Games

 
Nene, navzdory názvu nemáme s touhle bitvou nic společného. GOG se rozhodl, že s nadcházejícím létem rozjasní vaše tváře více než slunce a přidružené efekty a představil novou slevovou akci Battle of the Games, v jejímž rámci bude každý den, počínaje dneškem a konče 5. červencem se „utkají“ na GOG dvě hry a vy budete moci hlasovat pro jednu z nich. Hra, která vyhraje,...
13.12.2010 15:40 |

podobné články

POSLEDNÍ VZKAZ: Slova dívky (†27) umírající na rakovinu, která by si měl přečíst každý!

 
Holly Butcher byla neobyčejná žena, která ve svých sedmadvaceti letech sebrala veškerou odvahu a na svůj facebookový profil napsala vzkaz, ze kterého vám přeběhne mráz po zádech. Mladá žena totiž bojovala s rakovinou kostí, které následně podlehla. Předtím ale stihla napsat veřejnosti pár slov, které by si k srdci měl vzít každý.
09.01.2018 14:10 |

podobné články

4 tipy pro krásné vlasy

 
Každá žena ať už má vlasy krátké či dlouhé je touží mít hezké a na pohled zdravé. Tím docílí jedině správnou a pravidelnou péči. Nejen kvalitní šampón, ale i vlasové kůry a zábaly. Stejně tak velkou péči, jako věnujeme své pokožce, si zaslouží pozornost i vaše hříva. První krok – mytí vlasů Před mytím vlasů si je kartáčem pročesejte. Se šampónem a kondicionérem by se mělo zacházet obezřetně. V jiném případě mohou oba přípravky vlasy zbytečně zatěžovat a vysušovat. Šampón nejdříve rozetřeme v dlaních, kdy se aktivují čistící částečky a teprve následně naneseme do vlasů. Vlasy opláchneme a postup zopakujeme. Kondicionér je vhodné u dlouhých kadeří nanášet pouze do jejich délky a na konečky. V závěru důkladně vypláchneme vlažnou – nikoliv horkou vodou. Druhý krok – sušení vlasů Neutírejte vlasy ručníkem třením – zacuchají se. Nejlépe je utvořit turban a vodu z vlasů jemně vytlačit. Mokré vlasy pročesáváme pouze řídkým hřebenem. Kartáčování si nechejte, až budou vlasy zcela suché. Jestliže hodláte vysoušet fénem, použijte ochranné vlasové mléko a fénujte z povzdálí. Nepřikládejte fén až k pokožce hlavy. Třetí krok – vitamíny a séra Nezapomínejte v pravidelných intervalech do vlasové pokožky vtírat vitamínové séra a popřípadě bylinkové koupele vlasů. Například šediny zbrzdí používání jablečného octa. Kopřiva rozjasní tmavé vlasy a heřmánek oživuje přirozeně světlé vlasy. Med pomáhá zase lámavým vlasům. Banán s olivovým olejem nejenže vyživuje, ale krotí neposlušné vlasy. Čtvrtý krok – styling Moderní přípravky podporují objem účesu zvlášť u jemných vlasů. Bez těch se v některých případech neobejdete. Nezapomínejte, že méně je někdy více. Před žehlením používejte ochranu vlasů, která zabrání přepalování. Objem také podpoří správný střih vlasů. Než mít dlouhé vlasy řídké, zplihlé a bez života – raději polodlouhé a prostříhané, kdy mají možnost se ozdravit. Příspěvek 4 tipy pro krásné vlasy pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
03.07.2015 08:56 |

podobné články