Článek

Bývalý velvyslanec výbušně k Vrběticím: Informace jdou jen ze zpravodajské komunity. V minulosti zmanipulované. Takže...

 
Bývalý velvyslanec ČR ve Francii Petr Drulák pro ČT24 okomentoval rozhodnutí české vlády, která se rozhodla zastropovat počet diplomatů ruské ambasády na úroveň českého zastoupení v Moskvě. Musí ji tak opustit dalších nejméně 60 lidí. Poslední mohou odjet na konci května.
22.04.2021 17:25 |

podobné články

Podobné články

Škromach: Jdou po mně jdou jdou jdou

 
Jdou po mně jdou jdou jdou, na každým rohu mají fotku mou.
05.11.2013 18:40 |

podobné články

Z Velké Británie přišly velmi znepokojivé průzkumy. Týkají se názorů muslimské komunity

 
Bývalý šéf Komise pro rovnost a lidská práva Trevor Phillips varuje před radikalizací muslimské komunity žijící ve Velké Británii. Mnohé průzkumy provedené v rámci muslimské komunity jeho obavy potvrzují. O některých z nich informuje britský deník Daily Mail.
12.04.2016 07:10 |

podobné články

Zpravodajské služby nejsou připravené. O Rusku a Číně vědí všechno, ale islamisty nechají dělat masakry, udeřil komunistický poslanec

 
ROZHOVOR „V každé společnosti najdete pošuka, který vezme pistoli a začne střílet. To jsme v Česku zažili také a s těmi si moc neporadíme. Ale teď je tu vlna, která běží, a je vidět, že zpravodajské služby na ni nejsou připravené. Kde máme ty zpravodajské služby, které o Rusku či Číně vědí úplně všechno, ale o islamistech nevědí nic a nechají tam dělat takové masakry? Připadá mi, že zpravodajské služby členských států NATO jsou hodně závislé na Americe a v podstatě jim jde o to, aby ve svých zprávách uváděly ruské a čínské špiony, ale s těmi skutečnými problémy zas až tak nebojují,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz komunistický poslanec a letecký záchranář Stanislav Mackovík.
02.08.2016 22:25 |

podobné články

Těsné vítězství kohokoliv v amerických volbách povede k výbušné atmosféře, říká bývalý velvyslanec v USA Kolář

 
Řada lidí vzhlíží k americkým volbám s velkými obavami. Ne snad kvůli tomu, že by vyhrál jeden či druhý kandidát, ale kvůli tomu, že by zvítězil těsně. Atmosféra v USA je totiž už tak dost napjatá a případně těsné vítězství a jeho zpochybnění ze strany poraženého mohou být pro Američany pomyslnou rozbuškou. Z toho má obavy i bývalý velvyslanec v USA Petr Kolář. "Těsné vítězství je to nejhorší, co může být," říká diplomat.
05.11.2020 07:36 |

podobné články

Osobnosti: Petr Kolář (602 článků)

Politické osobnosti zuří! Zemanův projev k Vrběticím byl záludný vůči vlastní zemi, jde o velezradu

 
Prezident České republiky Miloš Zeman prolomil po týdnu své mlčení k výbuchům ve Vrběticích. Ve svém televizním projevu popsal, že jsou dvě vyšetřovací verze. Jedna, že šlo o špatnou manipulaci s muničním materiálem, druhá, že za to může ruská rozvědka. Ihned po projevu byl pak hostem v interview Partie Terezie Tománkové na CNN Prima News. Zemanovo vyjádření k Vrběticím vyvolalo celou řadu reakcí od politických osobností.
25.04.2021 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (26013 článků)

Politické osobnosti zuří! Zemanův projev k Vrběticím byl záludný vůči vlastní zemi, jde o velezradu

 
Prezident České republiky Miloš Zeman prolomil po týdnu své mlčení k výbuchům ve Vrběticích. Ve svém televizním projevu popsal, že jsou dvě vyšetřovací verze. Jedna, že šlo o špatnou manipulaci s muničním materiálem, druhá, že za to může ruská rozvědka. Ihned po projevu byl pak hostem v interview Partie Terezie Tománkové na CNN Prima News. Zemanovo vyjádření k Vrběticím vyvolalo celou řadu reakcí od politických osobností.
25.04.2021 12:06 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (26013 článků)

Velvyslanec Baloun popsal v DVTV, jak narychlo opouštěl Kábul: Disky z počítačů, spálit dokumenty

 
Velvyslanec v Afghánistánu Jiří Baloun popsal, jak je to s chutí Afghánců utéct ze země. „Jak si spousta lidí myslí, že oni chtějí pryč, tak to není pravdou, oni chtějí žít ve své zemi,“ poznamenal Baloun. Pokud jde o odvoz Afghánců, kteří v minulosti spolupracovali s Českem, tam je podle Balouna třeba být opatrný. Někteří Afghánci zkrátka a dobře tvrdí leccos, ale to ještě neznamená, že říkají pravdu. „Takže to je velice ožehavá věc,“ upozornil velvyslanec.
20.08.2021 13:35 |

podobné články

Výběrové řízení na prodej Sazky je zmanipulované, nezúčastníme se, tvrdí Penta

 
AKTUALIZOVÁNO. Finanční skupina Penta i společnost E-Invest potvrdily, že se vyhlášeného výběrového řízení na prodej Sazky nezúčastní, protože jej považují za zmanipulované a netransparentní. O Sazku ale mají zájem a své nabídky podají zvlášť a kupní cenu složí u Komerční banky. Na dnešní tiskové konferenci to uvedl partner Penty Marek Dospiva.
08.09.2011 15:45 |

podobné články

Ander (SZ): Zrušte zmanipulované výběrové řízení v Brně

 
Výběrové řízení na zpracovatele studie Strategie parkování je neobjektivní a zmanipulované. Dokládají to zápisy hodnotící komise.
17.10.2011 13:55 |

podobné články

Rathovi obhájci tvrdí, že je vyšetřování zmanipulované

 
Advokáti obviněného poslance a bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha tvrdí, že vyšetřování jejich klienta je zmanipulované. Záznam o zahájení trestního řízení byl podle nich neúplný a nepravdivý, ve spisu pak chybí některé odposlechy.
30.05.2012 17:20 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4587 článků)

Výběry ředitelů škol prý byly zmanipulované. Vnitro ale chyby nenašlo

 
Kraje a obce pořádaly konkurzy na posty ředitelů škol, kteří byli ve funkci více než šest let. Jenže několik ředitelů v konkurzech neuspělo a stěžovalo si na zmanipulované konkurzy. Ministerstvo vnitra však tvrdí, že žádné porušení zákona nenašlo.
02.08.2012 20:15 |

podobné články

Pro soudce Berku 8,5 roku vězení. Trest dostal za zmanipulované konkurzy

 
Konkurzní soudce Jiří Berka má jít na 8,5 roku do vězení za zmanipulované konkurzy. Táborský soud ve středu zároveň odsoudil dalších osm lidí ze skupiny kolem Berky, která podle obžaloby způsobila na základě zfalšovaných konkurzů škodu 264 milionů korun. Uložil jim tresty v rozpětí od dvouleté podmínky do 8,5 roku vězení.
25.11.2015 12:10 |

podobné články

Opozice v Turecku: Referendum bylo zmanipulované, zrušte výsledky

 
Turecké opozici se nelíbí výsledek ústavního referenda, je podle ní zmanipulované. Prokurdská Lidová demokratická strana (HDP) podala oficiální žádost o anulování výsledků. Důvodem by mělo být nepřípustné započítávání hlasů v obálkách, které nebyly označeny oficiálními úředními razítky. Volební komise se stížnostmi začala zabývat ve středu.
19.04.2017 12:35 |

podobné články

Kroupa se uvrtal do zpravodajské hry, jsme trapní. Pád vlády? Ondráček se vysmál opozici

 
„Nemíním komentovat bláboly kdejakého Rusa a ještě k tomu s kriminální minulostí. Jsem však rád, že mi média dělají takovou publicitu. Chytrý volič, na kterého já cílím, si svůj obrázek udělá a já před volbami nemusím ani jezdit na Donbas. Takže v podstatě děkuji. I negativní reklama je reklama,“ konstatuje Zdeněk Ondráček, poslanec KSČM. „Kroupovi možná věřím, že se jmenuje Kroupa. Pokud vím, tak Hamáček již podal žalobu. Rozhodnou tedy soudy. Co si myslím o Hamáčkovi se mě raději neptejte. Prostě se nechal uvrtat do zpravodajské hry a na chvíli si myslel, že je agent W4C. Prostě ještě větší blbec, než jsme doufali,“ domnívá se.
12.05.2021 17:50 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Kroupa (10 článků)

Neznámí útočníci hodili výbušné zařízení na konzulát USA v Mexiku

 
Neznámí útočníci hodili výbušné zařízení na americký konzulát v mexickém pohraničním městě Nuevo Laredo.
11.04.2010 07:55 |

podobné články

Televize Z 1 se promění ze zpravodajské na ekonomickou

 
Digitální televize Z 1 se s koncem prázdnin promění ze zpravodajské více na ekonomickou. Zmizí specifické publicistické pořady, omezí zpravodajské bloky, přes víkend nebude vysílat pořady v přímém přenosu. Naopak se zvýší podíl zpráv z byznysu a finančního světa.
19.08.2009 07:40 |

podobné články

Některé zpravodajské servery jsou od rána nedostupné. Prý jde o útok hackerů

 
Některé české zpravodajské servery čelily dnes od rána útoku hackerů. Kvůli přetížení byly stránky nedostupné. Nefungovaly například iDnes.cz a iHned.cz, s potížemi se ale potýkaly i další zpravodajské portály. Během dopoledne se situace částečně zlepšila.
04.03.2013 11:40 |

podobné články

Karel Kopeček moderátorem zpravodajské relace TN2!

 
Diváci televizní stanice Nova 2 mohou každý všední den od 22 hodin sledovat novou zpravodajskou relaci TN2. Živý patnáctiminutový přehled aktuálních a nejdůležitějších informací monitoruje události, které se staly v České republice a ve světě v čase od konce hlavní zpravodajské relace do dvaadvacáté hodiny večer. Kromě stávající moderátorky Michaely Šmídové se moderování TN2 s radostí ujal moderátor Karel Kopeček, kterého diváci skupiny Nova znají především v roli reportéra hlavní zpravodajské relace.
03.04.2017 16:30 |

podobné články

Bývalý šéf BIS odhalil pozadí divoké privatizace a obchody s tajnými informacemi

 
Píší-li klasikové marxismu, že za každým velkým bohatstvím je skryt zločin, pak vězme, že za některými českými privatizačními projekty je česká zlodějna a česká korupce. Nebylo divu, že nezájem vlády o zpravodajské informace a nechuť vedení BIS a jejích předchůdkyň jít s kůží na trh demotivovaly a demoralizovaly zpravodajské důstojníky. I na tyto momenty upozorňuje ve své knize bývalý šéf Bezpečnostní informační služby.
29.03.2014 09:35 |

podobné články