Článek

Bývalý véčkař Chaloupka, který chtěl zavírat Dienstbiera a Šabatovou, chtěl nyní kandidovat na prezidenta. Jenže to popletl a nemůže

 
Před několika lety bylo jméno poslance Otto Chaloupky české veřejnosti dobře známé. Šlo o zákonodárce, který nechodil pro ostré výroky daleko. Psal o „cikánské aroganci“ či o cikánských provokacích, za což byl později potrestán soudem. Členem zákonodárného sboru sice není, ale ostrých výroků se nebojí ani dnes. Současného prezidenta Zemana např. označil za „proruského komunistu s buranským chováním“. Teď si postěžoval na Ministerstvo vnitra ČR. Resort mu prý komplikuje kandidaturu na prezidenta.
01.11.2017 21:35 |

podobné články

Osobnosti: Otto Chaloupka (169 článků)
Podobné články

Známý véčkař Chaloupka založil novou stranu. Na pomoc si vzal hvězdu z Novy

 
VÍME PRVNÍ Rodí se nový politický subjekt, za kterým stojí bývalý poslanec Otto Chaloupka a bývalý novinář České televize a TV Nova Stanislav Brunclík. Ve svém politickém projektu s názvem Republika se chtějí odlišit téměř ve všech směrech od dosavadních politických stran.
24.10.2013 21:25 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Brunclík (24 článků) , Otto Chaloupka (169 článků)

Véčkař Chaloupka: Před Vládou chtěl bránit podpisům. Měl smůlu

 
Otto Chaloupka, poslanec VV, dnes chtěl před Úřadem vlády, kde mělo dojít k podpisu navržených smluv mezi církvemi a státem, vyzvat představitele jednotlivých církví, aby nepodepisovaly tyto smlouvy se státem.
22.02.2013 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Otto Chaloupka (169 článků)

Exposlanec Chaloupka ohromil. Zná přesný termín předčasných voleb

 
ROZHOVOR Bývalý Véčkař Otto Chaloupka spolu s Michalem Babákem a dalšími zakládá novou politickou stranu s názvem Republika. Nyní probíhá především komunikace s občany. Co dalšího pro ParlamentníListy.cz prozradil?
15.12.2013 20:30 |

podobné články

Osobnosti: Michal Babák (379 článků) , Otto Chaloupka (169 článků)

Rázný véčkař Chaloupka se vrací do politiky. Chce obnovit národní hrdost

 
V Praze v sobotu vznikla nová strana Republika, za jejímž zrodem stojí bývalý poslanec VV Otto Chaloupka, kterého ustavující konference zvolila předsedou.
22.02.2014 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Otto Chaloupka (169 článků)

Véčkař Chaloupka neuspěl se stížností na stíhání

 
Poslanec Otto Chaloupka (VV) ani jeho někdejší asistent Vratislav Vařejka neuspěli se stížnostmi na obvinění z korupce. Státní zástupce je zamítl. Oba to dnes řekli ČTK. Poradí se nyní s právníky o dalších krocích. Nadále každý tvrdí, že je nevinný. Navzájem se ale obviňují z korupce.
06.08.2012 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Otto Chaloupka (169 článků)

HN: Bývalý poslanec Chaloupka dostal podmínku za výroky o Romech

 
Bývalý poslanec Otto Chaloupka dostal u Obvodního soudu pro Prahu 1 půlroční podmínku za výroky o Romech na sociální síti Facebook. Soud tak rozhodl trestním příkazem, tedy bez výslechů a předkládání důkazů. Exposlanec podle soudu podněcoval k nenávisti vůči etnické skupině. Chaloupka se proti dubnovému verdiktu odvolal a v září ho u soudu čeká veřejné jednání. Napsaly to dnes Hospodářské noviny (HN).
05.08.2014 06:30 |

podobné články

Osobnosti: Otto Chaloupka (169 článků)

V kolébce nasál americký vzduch. Ať vezme Šabatovou za ruku a odkráčí. Dienstbier sklízí levicové ohlasy za útok na Zemana

 
Příliš se v kolébce nadýchal amerického vzduchu. Ať vezme Šabatovou za ruku a odejdou! I takto ostré reakce politiků obdržely ParlamentníListy.cz na žádost o komentář výroků ministra Jiřího Dienstbiera, že prezident Zeman vystupuje jako pravicový extremista. Ptali jsme se nejen ministrových kolegů z ČSSD, ale i na Hradě.
14.12.2015 16:36 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Zeman (1180 článků)

Véčkař Štětina hájí kolegu: Poslanec Chaloupka je přímý a férový člověk

 
Otto Chaloupka (VV) dal před hlasováním o důvěře vládě najevo, že kabinet podpoří, ale k řadě vládních záměrů má výhrady. Kritizoval především snahu vlády dosáhnout finančního vyrovnání s církvemi. V médiích se obratem objevila dva roky stará kauza, v níž se měl poslanec dopustit korupčního jednání. Jeho kolega Jiří Štětina (VV) to považuje za jednoznačný signál, že se někdo chce nejmenší vládní strany zbavit.
03.05.2012 14:25 |

podobné články

Osobnosti: Otto Chaloupka (169 článků) , Jiří Štětina (105 článků)

Véčkař Chaloupka se rozjel ve Štrasburku: Tak si ty naše Romy vezměte a předveďte se

 
Poslanec Otto Chaloupka (VV) se na plenárním zasedání Rady Evropy ve Štrasburku ostře ohradil vůči kritice ČR za diskriminaci Romů. Nadace Open Society minulý týden v rámci tématu diskriminace Romských dětí totiž představila brožuru a výstavu, která dělá podle Chaloupky z Česka nepřátelskou a xenofobní zemi.
01.05.2013 07:50 |

podobné články

Osobnosti: Otto Chaloupka (169 článků)

Véčkař Chaloupka zakládá novou stranu a vypráví o kapitánu Bártovi, co prokopl díru do lodi

 
PŮLNOČNÍ ROZHOVOR Čerstvě zvolený předseda nové strany Republika Otto Chaloupka v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz mluví o tom, co ho přimělo k založení nového subjektu, svěřuje se, jak byl připravený znovu emigrovat do Ameriky a co čeká od nové vlády. Premiér Sobotka bude podle Chaloupky jen plnit rozkazy Andreje Babiše a Pavla Bělobrádka a pokud ne, tak padne vláda.
23.02.2014 00:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15816 článků) , Otto Chaloupka (169 článků) , Pavel Bělobrádek (1583 článků)

Chaloupka chtěl po svém asistentovi pouze splacení půjčky, prohlásil Babák

 
Poslanec Otto Chaloupka (VV) prý po svém asistentovi Vratislavu Vařejkovi nechtěl úplatek, jak tvrdí obžaloba, ale splacení půjčky. U soudu v Hodoníně, který se případem údajné Chaloupkovy korupce zabývá, to dnes vypověděl poslanec Michal Babák (VV). Také Chaloupka celý případ označil za vymyšlený. Případ bude pokračovat 15. března, kdy by měly zaznít i závěrečné řeči.
19.02.2013 14:55 |

podobné články

Osobnosti: Michal Babák (379 článků) , Otto Chaloupka (169 článků)

Exposlanec Chaloupka napadal na facebooku Romy: Dostal podmínku!

 
Bývalý poslanec Otto Chaloupka dostal u Obvodního soudu pro Prahu 1 půlroční podmínku za výroky o Romech na facebooku. Exposlanec podle soudu podněcoval k nenávisti vůči etnické skupině. Chaloupka se proti dubnovému verdiktu odvolal a v září ho u soudu čeká veřejné jednání.
05.08.2014 11:35 |

podobné články

Osobnosti: Otto Chaloupka (169 článků)

Na internetu a v médiích imunita neplatí, exposlanec Chaloupka u Ústavního soudu neuspěl

 
Bývalý poslanec Věcí veřejných Otto Chaloupka neuspěl s ústavní stížností proti svému stíhání za protiromské výroky, které zveřejnil na Facebooku. ÚS konstatoval, že v tomto případě se nelze schovávat za poslaneckou imunitu. Chaloupka byl loni odsouzen k půlroční podmínce.
24.06.2015 09:51 |

podobné články

Osobnosti: Otto Chaloupka (169 článků)

Chaloupka (VV): Bambula Parkanová jim tam dělala kšefty. A Hanáková je další na ráně

 
ROZHOVOR. Místopředseda poslaneckého klubu Věcí veřejných Otto Chaloupka míní, že véčka přispěla k tomu, že konečně nyní se případy šetří a padla první obvinění za rozkrádání státu. Vlastu Parkanovou považuje za bílého koně. A Miroslav Kalousek je podle něj z celé kauzy podezřele nervózní. Chaloupka také vyzval Milana Šťovíčka k vystoupení z poslaneckého klubu VV a pokud nevystoupí, navrhne jeho vyloučení.
25.07.2012 19:30 |

podobné články

Osobnosti: Vlasta Parkanová (700 článků) , Miroslav Kalousek (6706 článků) , Otto Chaloupka (169 článků) , Milan Šťovíček (95 článků)

Bývalý Véčkař Huml přešel do ČSSD. Jeho už Peake nezíská

 
Zatímco se Karolína Peake snaží získat členy do svého nového poslaneckého klubu, taktéž bývalý Véčkař Stanislav Huml vstoupil do jiné strany. Jde o všem o ČSSD. Členem je prý už od ledna.
20.04.2012 22:55 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Huml (469 článků) , Karolína Peake (1613 článků)

Véčkaři se pohádali a do voleb nejdou. Exposlanec Chaloupka o rozkolu ve straně

 
Vít Bárta rozložil Věci veřejné, plánuje prý kandidovat za Úsvit přímé demokracie Tomia Okamury. Naznačil to v rozhovoru pro server Lidovky.cz „rozpuštěný“ poslanec Věcí veřejných Otto Chaloupka. Ten také uvedl, že se véčkaři pohádali a jako strana prý kandidovat nebudou.
03.09.2013 15:45 |

podobné články

Osobnosti: Vít Bárta (2838 článků) , Otto Chaloupka (169 článků)

Obviněný Chaloupka: Pevně věřím, že soud bude nezávislý a uzná mou nevinu

 
Poslanec Otto Chaloupka (VV) a jeho někdejší asistent Vratislav Vařejka, kteří jsou obvinění z korupce, doufají, že v soudním procesu dokážou svoji nevinu. Řekli to dnes ČTK. Obžalobu na ně dostal minulý týden Okresní soud v Hodoníně. Proces by mohl začít ještě do konce letošního roku. Kuriózní je, že ve sporu obviňuje z korupce Chaloupka Vařejku, který naopak viní z nezákonného postupu poslance.
08.11.2012 18:15 |

podobné články

Osobnosti: Otto Chaloupka (169 článků)

Poslanec Otto Chaloupka zůstává ve Věcech veřejných

 
Poslanec Otto Chaloupka se rozhodl zůstat ve Věcech veřejných. Oznámil to ve čtvrtek Právu. Chaloupka byl jedním ze tří poslanců véček, kteří se dosud veřejně nevyjádřili, zda zůstane ve straně, nebo půjde za vicepremiérkou Karolínou Peake.
19.04.2012 18:12 |

podobné články

Osobnosti: Otto Chaloupka (169 článků) , Karolína Peake (1613 článků)

Chaloupka (VV) odmítá vinu v případu korupce, hrozí mu 8 let

 
Poslanec Otto Chaloupka (VV) dnes u hodonínského soudu odmítl vinu v korupčním případu. Hrozí mu až osm let vězení za to, že údajně svého někdejšího asistenta Vratislava Vařejku nutil, aby mu dával dvě třetiny platu. Chaloupka tvrdí, že si Vařejka vše vymyslel, aby se mu pomstil za propuštění. Vařejka trvá na své verzi; byl prý nucen odvádět poslanci část své mzdy, aby mu asistenta mohl dělat.
25.01.2013 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Otto Chaloupka (169 článků)