Článek

Bývalý šéf maturit Zelený definitivně odchází z Cermatu

 
Bývalý šéf maturitního centra Cermat Pavel Zelený opouští od listopadu úřad definitivně. Informoval o tom Český rozhlas Radiožurnál. Mluvčí ministerstva školství Marek Zeman uvedl, že Zelený odchází na vlastní žádost.
24.10.2012 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Marek Zeman (141 článků) , Pavel Marek (191 článků) , Pavel Marek (207 článků)
Podobné články

Chládek (ČSSD): Pavel Zelený měl v CERMATu skončit už dávno

 
Když jsem se včera při jednání senátního školského výboru ministra Fialy ptal, jak je možné, že v CERMATu stále pracuje jeho bývalý ředitel Pavel Zelený, bylo mi panem ministrem sděleno, že pan Zelený v CERMATu v dosavadní funkci definitivně končí. Podle prozatimního ředitele této ministerské organizace Ziky prý Zelený končí na vlastní žádost z důvodu ustavičného mediálního tlaku.
24.10.2012 16:40 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Fiala (96 článků)

Zelený je zpátky v Cermatu. Ministerstvo to zatím nechce řešit

 
Pavel Zelený byl nejvýše postaveným mužem v CERMATu až do okamžiku, než se podle ministra školství Petra Fialy ukázalo, že hladce nezvládl organizaci druhého ročníku státních maturit. Navzdory tomu, že ho šéf vzdělávacího resortu odvolal, vrátil se Zelený do Cermatu zpět. Působí v nově vytvořené sekci.
01.09.2012 09:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (1370 článků) , Pavel Fiala (96 článků)

Zelený čaj: 3 důvody, proč ho pít

 
Zelený čaj je známý pro své pozitivní účinky na naše zdraví. Již odnepaměti se věřilo, že lidskému tělu dopřává duševní vzpruhu, a proto byl velice oblíbený již u starověkých panovníků. I v současnosti se o zeleném čaji ve spojitosti se zdravím často mluví, což vás možná přimělo položit si otázku: proč pít zelený čaj?! Důvodů, proč se nebát pití zeleného čaje, je hned několik a jejich vyjmenováním bychom mohli strávit dlouhé minuty. Proto si dnes společně představíme 4 důvody, které jsou podle nás nejdůležitější a které vás jistě nenásilnou formou přimějí k pravidelnému pití zeleného čaje. Připraveni? Jdeme na to! 3 důvody, proč pít zelený čaj K pití zeleného čaje se přiklání i odborníci, kteří jsou toho názoru, že je to tzv. zázrak v hrníčku. Složení zeleného čaje je totiž pro naše zdraví prospěšné hned z několika důvodů, zmíníme se například o posílení organismu nebo zvýšení odolnosti imunitního systému. Nutno však dodat, že ani s pitím zeleného čaje se to nesmí přehánět. Určitě je dobré pít jej v rozumném množství, protože při nadměrné konzumaci vám může spíše uškodit. Teď už si pojďme představit ony důvody, proč pít zelený čaj. Snižuje riziko vzniku rakoviny Rakoviny se většina z nás bojí doslova jako čert kříže. Zelený čaj má takové schopnosti, že při pravidelné konzumaci dokáže snížit riziko vzniku tohoto tolik obávaného onemocnění. Mohou za to látky, které eliminují buňky, u nichž je možné pozorovat nepřiměřeně intenzivní růst. Podporuje imunitní systém Účinky zeleného čaje dopadají ve velké míře na náš imunitní systém. Ten udržují v dobré kondici, díky čemuž se zvyšuje obranyschopnost našeho těla čelit nejrůznějším infekcím a bakteriím, které číhají všude okolo nás. Napomáhá při nadváze Další dobrý důvod, proč si oblíbit zelený čaj, je pomoc při hubnutí. To ocení především ženy, které se snaží nějaké to kilčo shodit. Ptáte se, jak... Čtěte více Příspěvek Zelený čaj: 3 důvody, proč ho pít pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
19.09.2017 20:40 |

podobné články

Stránky Cermatu a státních maturit se stále potýkají s hackery

 
Společnost Cermat, která má na starosti přípravu státních maturit, čelila i v pondělí dopoledne útoku hackerů. Zahlcené servery znesnadňovaly přístup na stránky Cermatu i cvičných maturitních testů, potvrdil Novinkám mluvčí Cermatu Petr Habáň.
29.04.2013 11:15 |

podobné články

Exšéf Cermatu zveřejnil žebříčky úspěšnosti maturit. Možná prý porušil zákon

 
Bývalý šéf Cermatu Pavel Zelený v pátek zveřejnil žebříčky gymnázií podle úspěšnosti. Ministerstvo školství i Cermat se od žebříčků distancují a mluví o možném porušení zákona. Zelený přesto plánuje vyvěsit i srovnání středních odborných škol a učilišť, uvádějí Lidovky.cz.
06.04.2013 19:55 |

podobné články

Bývalý šéf maturit Zelený opouští manažerskou funkci v Cermatu

 
Bývalý šéf maturitního centra Cermat Pavel Zelený opouští od listopadu manažerskou funkci v úřadu. Informoval o tom mluvčí ministerstva školství Marek Zeman. Zelený podle něj sice končí jako ředitel sekce analýz, v úřadu nicméně zůstává. Důvodem jeho odchodu je prý to, že nechce, aby tlak na jeho osobu poškodil maturity.
24.10.2012 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Marek Zeman (141 článků) , Pavel Marek (191 článků) , Pavel Marek (207 článků)

Šéf Cermatu Zelený skončil. Ministr Fiala ho odvolal

 
AKTUALIZOVÁNO. Ministr školství Petr Fiala dnes odvolal ředitele Centra pro přípravu maturit (Cermat) Pavla Zeleného kvůli pochybením při státních maturitách a způsobu jejich prezentace. Řízením Cermatu pověřil jeho pracovníka Jiřího Zíku. Ministr dnes novinářům také řekl, že chystá audit nákladů na jednotnou maturitu. Obsah státních maturit by měla z ministrova rozhodnutí posoudit skupina odborníků. Doporučit by měla případné úpravy zkoušky.
08.06.2012 14:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (1370 článků) , Pavel Fiala (96 článků)

Jak dopadla generálka maturit? ON-LINE s ředitelem CERMATu

 
Hostem pátečního ON-LINE rozhovoru byl ředitel CERMATu Pavel Zelený. CERMAT je za celý projekt státních maturit zodpovědný.
15.10.2010 16:45 |

podobné články

Vyhozený šéf Cermatu se chystá dál vydělávat na státních maturitách

 
Bývalý šéf maturitního centra Cermat Pavel Zelený bude nabízet přípravku pro maturanty, s někdejšími pracovníky Cermatu také nabízí středním školám přijímací testy, potvrdil to sám Zelený, který nyní působí ve sdružení MATT a HURRY. Podrobnosti k projektům chce organizace zveřejnit tento týden, Cermat se od komerčních aktivit spojovaných se státní maturitou distancoval. Podle ČSSD jde o čítankový střet zájmů. 
25.02.2013 18:45 |

podobné články

Rezignovat nebudu, prohlásil k maturitám šéf Cermatu

 
Hostem pořadu Impulsy Václava Moravce byl ředitel Cermatu Pavel Zelený, kam přišel diskutovat o státních maturitách, které provázely problémy s těžší verzí testů z matematiky. Zelený je přesvědčen, že rezignovat nemusí a že šlo o úspěšný ročník.
14.05.2012 18:35 |

podobné články

Státních maturit se chopil Jiří Zíka, s Fialou probral vedení Cermatu

 
Ministr Petr Fiala se v pondělí sešel s dosavadním výkonným ředitelem Cermatu Jiřím Zíkou, kterého pověřil vedením společnosti, potažmo řízením státních maturit, které Cermat organizuje. Zíka ve funkci nahradil stávajícího šéfa Pavla Zeleného, jehož ministr právě kvůli problémům se státními maturitami minulý pátek odvolal.
11.06.2012 16:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (1370 článků) , Jiří Fiala (133 článků) , Jiří Fiala (133 článků) , Pavel Fiala (96 článků)

Systém Cermatu měl výpadek: Je platnost maturitních slohovek v ohrožení?

 
Centrum pro zjišťování výsledků vzdělávání (Cermat) mělo v úterý výpadek systému, který pozdržel skenování výsledků maturitních písemek z českého jazyka. Nejdříve o tom informovala televize Prima, následně to potvrdil mluvčí Cermatu Jan Pohanka. Výsledky maturit by tím ale podle něj ohroženy být neměly. Slohovou prací z češtiny v úterý začal jarní termín státních maturit.
12.04.2017 12:45 |

podobné články

Odvolaný Zelený zůstal v Cermatu a dál ovlivňuje maturity

 
Pavel Zelený, bývalý šéf úřadu Cermat, kterého kvůli chybám při státních maturitách odvolal v červnu ministr Pavel Fiala, zůstal v instituci a ovlivňuje podobu státních maturit.
01.09.2012 08:50 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Fiala (96 článků)

Bývalý šéf Cermatu zveřejnil žebříček škol podle úspěšnosti u maturit

 
Bývalý šéf maturitního centra Cermat Pavel Zelený v pátek zveřejnil žebříčky gymnázií podle úspěšnosti při loňských maturitách. Žebříček sestavilo Zeleného nové sdružení MATT a HURRY, které připravuje za úplatu maturanty na zkoušky.
05.04.2013 14:30 |

podobné články

Bývalý šéf Cermatu zveřejnil další maturitní žebříček škol

 
Bývalý šéf maturitního centra Cermat Pavel Zelený ve čtvrtek zveřejnil další část žebříčků škol z loňských maturit. Poté, co minulý týden odkryl pořadí gymnázií, nyní umístil na internet pořadí středních a odborných škol. Ministerstvo se od uveřejňování dat distancovalo a prověřuje, zda nedošlo k porušení zákona. Nadšeni jím nejsou ani odborníci, podle nichž takováto data o kvalitě škol nevypovídají.
11.04.2013 16:55 |

podobné články

Maturita z matematiky byla příliš náročná, přiznal šéf Cermatu. VYZKOUŠEJTE SI JI

 
Maturity z matematiky byly příliš náročné. Studenti neměli dostatek času k řešení složitějších úloh a stěžují si. Chybu připustil i šéf Cermatu Pavel Zelený, který si testy také vyzkoušel.
11.05.2012 14:20 |

podobné články

MATURITY ZPRACOVÁNY! Jde to prý dobře...

 
Generálka státních maturit probíhá bez problémů, CERMAT již většinu zkušebních formulářů k maturitám zpracoval, prozradil ve středu ředitel CERMATu Pavel Zelený. Zkouška státních maturit probíhá již třetím dnem prozatím bez potíží.
13.10.2010 18:15 |

podobné články

Ministr Fiala odvolal šéfa CERMATu Zeleného

 
Ředitel Centra pro přípravu maturit (CERMAT) Pavel Zelený přišel o funkci, a to kvůli průběhu státních maturit. Odvolal jej dnes ministr školství Petr Fiala, který svůj krok ohlásil na brífinku. CERMAT prozatím povede jeho dosavadní výkonný ředitel Jiří Zíka.
08.06.2012 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (1370 článků) , Jiří Fiala (133 článků) , Jiří Fiala (133 článků) , Pavel Fiala (96 článků)

Bývalý šéf Cermatu Zelený zveřejnil maturitní žebříčky škol

 
Bývalý šéf maturitního centra Cermat Pavel Zelený dnes zveřejnil žebříčky gymnázií podle úspěšnosti při loňských maturitách. Žebříček sestavilo Zeleného nové sdružení MATT a HURRY, které připravuje za úplatu maturanty na zkoušky.
05.04.2013 12:40 |

podobné články