Článek

Bývalí wagnerovci popsali zabíjení dětí a důchodců: Zemřeli, protože plakali, řekli

 
Dva bývalí členové obávané Wagnerovy skupiny promluvili o hrůzách, které páchali v Doněcké oblasti. V rozsáhlém rozhovoru popsali ruskému opozičnímu portálu Gulagu.net hrůzy, které prováděli civilistům při operacích na východě Ukrajiny. Nepopsatelná zvěrstva páchali na lidech nezávisle na věku a pohlaví, před hlavně jejich pušek se údajně dostali i ženy, děti a důchodci.
09.09.2023 05:10 |

podobné články

Podobné články

Itálie: Wagnerovci mohou za nárůst migrantů u nás

 
Situace u východoukrajinského města Bachmut má být i nadále složitá a v tuhých bojích má dle tvrzení obou stran konfliktu docházet ke značným ztrátám, a to jak na straně ruských jednotek, tak i u samotných obránců města. Zatímco velitel ukrajinských pozemních sil generálplukovník Oleksandr Syrskyj shrnuje, že ruští wagnerovci útočí na jeho jednotky z několika směrů ve snaze prolomit obranu a postoupit do centrálních čtvrtí města, od žoldnéřů přicházejí zprávy, že čím blíže se dostávají k centru města, „tím jsou boje obtížnější“. Problémy mají wagnerovci činit i Itálii. Žádá o pomoc spojence NATO.
14.03.2023 09:15 |

podobné články

Krůček od katastrofy? Wagnerovci byli od jaderných zbraní vzdáleni jedny vrata, tvrdí šéf ukrajinské rozvědky

 
Wagnerovci se dostali až na jadernou základnu Voroněž-45, tvrdí šéf ukrajinských vojenských zpravodajců Kyrylo Budanov v exkluzivním rozhovoru pro Reuters. Základna má dle něj ještě z dob studené války obsahovat malé jaderné bomby, přenositelné jedním člověkem v batohu. Cílem wagnerovců bylo dle Budanova zvýšit své šance na úspěch v možném boji do posledního muže. Západní představitelé přitom byli dosud ohledně skutečnosti, že by se Prigožinova žoldnéřská skupina ocitla blízko ukořistění jaderného arzenálu, značně zdrženliví. Na míru nebezpečí, které s wagnerovci na jaderné základně hrozilo, se redakce eXtra.cz zeptala vojenského analytika Jiřího Vojáčka.
12.07.2023 05:10 |

podobné články

„33 Prigožinových lidí už Lukašenko vydal.“ Co zatím zapadlo

 
MONITORING Zatímco v Rusku se řeší, co bude dál po pokusu Jevgenije Prigožina s tažením na Moskvu, se ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj raduje, že ukrajinští vojáci dosáhli řady úspěchů. A ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov uklidňuje africké partnery, že wagnerovci z kontinentu nezmizí. Zato v ruském armádním velení může dojít ke změnám. Ke změnám ale může dojít i mezi wagnerovci, protože slibům ruského prezidenta Vladimira Putina nelze podle washingtonského Institutu pro studium války věřit.
27.06.2023 09:45 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (5153 článků) , Sergej Lavrov (248 článků)

Wagnerovci se neštítí doslova ničeho. Putina vydírají skrze malého chlapce. Ten za ně škemrá o munici

 
Situace kolem účasti takzvané Wagnerovy skupiny v bojích na Ukrajině se zamotává. Zatímco v pátek hřímal naštvaný majitel žoldácké organizace Jevgenij Prigožin, že wagnerovci nedostávají munici a stahují se z bojů u Bachmutu, o den později bylo vše jinak. Podle některých pozorovatelů si šéf soukromé armády jen sjednával pořádek a získával pozornost. Dělal to i za pomoci malých dětí, když jeho tisková služba zařadila do jednoho z Prigožinových videí i vzkaz malého chlapce v uniformě. Ihned po přehlídce se však situace opět obrátila.
10.05.2023 05:10 |

podobné články

Jaderné zbraně Rusové nenasadí, sdělil zdroj z Pentagonu. U Bachmutu tlačí Wagnerovci

 
Na frontě u Bachmutu prý Rusové v poslední době provedli 209 útoků s použitím dělostřelectva, došlo k 57 přestřelkám a jednomu leteckému útoku. Na ruské straně prý teď v předních liniích stojí zkušení Wagnerovci, kterým se daří dosahovat určitých úspěchů. Podle amerického institutu však je stále nepravděpodobné, že by vedle soukromé armády Kreml využil i jaderné zbraně. Potvrdil to i jeden z představitelů Pentagonu.
01.03.2023 14:10 |

podobné články

Rusko vyrábí z nahradních dílů tanky „Frankenstein“. Na bojiště míří wagnerovci z psychiatrických léčeben

 
Špatný stav ruské armády má podle informací z posledních dní ilustrovat snaha ruských sil obnovit zničenou techniku. Na bojišti se tak objevuje například speciálně sestrojený tank s protileteckou věží ze zásob námořnictva. Západní odborníci nové technice začali přezdívat tanky Frankenstein. Do boje se nově zapojují wagnerovci z řad pacientů psychiatrických léčeben.
09.03.2023 17:30 |

podobné články

Z USA: Ukrajinci ztratili Bachmut. BBC: Tři možné cíle ofenzívy

 
Už i washingtonský Institut pro studium války uvedl, že Ukrajinci ztratili Bachmut. Zakladatel soukromé armády wagnerovců Jevgenij Prigožin zdůraznil, že jen jeho mužům Rusko vděčí za vítězství u Bachmutu, i když ruská konvenční armáda bude tvrdit něco jiného. Podle ISW se ale wagnerovci, a nejen wagnerovci u Bachmutu příliš vyčerpali. BBC se věnuje ukrajinské protiofenzivě. Mezitím CNN přinesla příběh ukrajinských žen, které nastoupily na místa mužů momentálně bojujících na frontě.
22.05.2023 08:55 |

podobné články

Ukrajinci slaví úspěch, těžce zranili Kadyrovu pravou ruku. Wagnerovci měli vyzradit jeho pozici

 
Ukrajinská armáda si na své pomyslné zbrani může udělat další významný zářez. Podle posledních zpráv z bojiště se jim zřejmě podařilo zlikvidovat jednu z nejvýznamějších postav Čečny a pravou ruku samotného Ramzana Kadyrova, generála Adama Delimchanova. Ačkoliv jeho úmrtí ruská strana vehementně popírá, sám Kadyrov se zřejmě v návalu emocí nechal slyšet, že svého přítele a zástupce nemůže kontaktovat a bojí se nejhoršího. Z informací, které zveřejnili zástupci ukrajinské vlády na sociálních sítích, je také možné, že Delimchanova nahlásili konkurenční wagnerovci.
16.06.2023 20:30 |

podobné články

„Kdyby byli wagnerovci hrozba, už by je zlikvidovali.“ Tažení na Moskvu. O co opravdu jde? Milan Syruček to ví

 
Občanská válka v Rusku jen těžko bude. Stejně tak, jako že by wagnerovci převzali moc ve státě. Kdyby byli tak nebezpeční, dávno by je vojenské špičky rozprášily. A obyčejný občan? Ten je krmen ideologií z ruských masmédií... Autor literatury faktu, novinářský nestor a znalec Ruska Milan Syruček odpovídá na několik pro nás zásadních otázek.
24.06.2023 17:35 |

podobné články

VIDEO Wagnerovci ve frontě na pokladnu, na ulici, na zahrádce... Sobotní Rostov

 
MONITORING SÍTÍ Wagnerovci se pod vedením Jevgenije Prigožina včera sice nejprve přibližovali k Moskvě, následně však došlo k dohodě a Prigožin své jednotky stáhl. Na sociálních sítích se stále objevují videa, z nichž je patrné, jak někteří lidé wagnerovce vítají, či jak se vlastně vůbec nezastavuje život v městech, do nichž přicházejí tito žoldnéři.
25.06.2023 11:05 |

podobné články

Wagnerovci chtějí do Polska, varoval Putina Lukašenko. Varšava posílá na hranice tanky

 
Běloruský prezident Alexandr Lukašenko během nedělní schůzky s ruským vůdcem Vladimirem Putinem varoval šéfa Kremlu, že wagnerovci – aktuálně pobývající na běloruském území – chtějí napadnout Polsko. Lukašenko se s Putinem na veřejnosti sešel vůbec poprvé od chvíle, kdy běloruský vůdce pomohl zprostředkovat dohodu o ukončení vzpoury wagnerovců táhnoucích na Moskvu. Informuje o tom například zpravodajský web Euronews.
25.07.2023 09:00 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (5153 článků) , Alexandr Lukašenko (289 článků)

Prigožinův konec. Putin kondoloval rodině, Wagnerovci odjíždí z Běloruska

 
Ruský prezident Vladimir Putin vyjádřil soustrast rodinám obětí havárie soukromého letadla s vůdcem soukromé žoldnéřské armády Jevgenijem Prigožinem. Toho označil za talentovaného podnikatele a uvedl, že vyšetřování pádu stroje si vyžádá čas, uvedl list The Guardian. Po zprávách o smrti Prigožina se Wagnerovci snaží z Běloruska odjet zpět do Ruska, informovalo ukrajinské Centrum národního odporu.
24.08.2023 19:55 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (5153 článků)

Prigožinovi Wagnerovci. Co s nimi? Zde je odpověď

 
Chaos je zpět! Spekulace o smrti zakladatele soukromé armády PMC Wagner dál plní stránky zpravodajských serverů. Radikální nacionalista Igor Girkin, ač pobývá ve vězení, dokázal světu sdělit, že se do Ruska vrací chaos, který se Putin zavázal odstranit už na konci 90. let minulého století. Otázkou zůstává, co bude s Wagnerovci teď. Experti nabídli hned několik odpovědí.
26.08.2023 07:55 |

podobné články

Osobnosti: Igor Girkin (20 článků)

Aktivisté budou v centru Prahy předvádět "zabíjení vánočních psů"

 
V pondělí 20. prosince se aktivisté na ochranu zvířat na pražském náměstí Republiky postarají o pořádné pozdvižení. Během akce konané od 14 do 18 hodin tam budou předstírat "zabíjení vánočních psů" jako reakci na zabíjení kaprů. Chtějí veřejnost upozornit, že kapři cítí podobnou bolest jako psi či kočky.
19.12.2010 10:55 |

podobné články

Darebáci, svinstvo! Andrej Babiš a Tomio Okamura k zabíjení tygrů v Česku

 
Případem nelegálního zabíjení a zpracování tygrů v Česku je zděšen i premiér Andrej Babiš (ANO) či předseda SPD Tomio Okamura. Svá vyjádření napsali na facebookových profilech. V případu jsou obviněni i dva Češi, nelegální zabíjení pak měl řídit Vietnamec. Kůže či drápy zvířat prodávali, z kostí vařili lektvary.
19.07.2018 10:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26012 článků) , Tomio Okamura (3068 článků)

Máchale, vrať se! Kolegové plakali nad rakví Dlouhého (†52)

 
Máchale, vrať se! Tebe čeká... Kultovní hláška z úst Petra Nárožného (72), která zazněla v pohádce s Čerty nejsou žerty, dostává hodně smutný rozměr. Mlynář Petr Máchal se bude vracet na televizních obrazovkách stále dokola, Vladimír Dlouhý už ale zmizel v hereckém nebi. Když ho v pátek pohřbívali, plakali i herečtí kolegové.
25.06.2010 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Dlouhý (674 článků) , Petr Nárožný (115 článků) , Vladimír Dlouhý (674 článků)

„Něco je špatně,“ křičeli a plakali pasažéři. Boeingu při letu vzplál motor

 
Pasažéři letu filipínské letecké společnosti Philippine Airlines z amerického Los Angeles do Manily si ve čtvrtek na palubě Boeingu 777 prožili drama. Jeden z motorů stroje krátce po letu vzplál. Z okýnek letounu bylo vidět, jak z motoru šlehají plameny a stoupá z něj černý dým. Cestující panikařili, křičeli a plakali, pilot se rozhodl vrátit a nouzově přistát, nikdo z 347 pasažérů naštěstí nebyl zraněn, uvedl deník Daily Mail.
22.11.2019 18:00 |

podobné články

Tragikomické testování na koronavirus: Dav čekajících rozehnala policie, lidé plakali zoufalstvím

 
Lidé se i dnes, na Štědrý den, nechávali testovat na covid-19. Důvodem bylo u mnohých to, že se chystali na návštěvu svých příbuzných a nechtěli je nakazit. Zájem byl velký, termíny na testování byly často zarezervované už dlouho dopředu. Premiér Andrej Babiš (66) je jeden z těch, který od půlky prosince vyzývá veřejnost, aby se nechala testovat. Frontu na covidové testy v Ostravě však rozehnala bohužel policie a někteří lidé doslova plakali zoufalstvím.
24.12.2020 15:16 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26012 článků)

Vláda nabádá k očkování i básničkou od Wolkera. Plakali jsme, teď chceme žít...

 
„Osení stříbří slzy ranní rosy. Snad plakali jsme – ale teď chcem žít! A budeme. Tak jako dřív!“ ukazuje videoklip na Twitteru Úřadu vlády. Nejedná se přitom o chvíli poezie. Básní Jitřní píseň od Jiřího Wolkera totiž kabinet premiéra Andreje Babiše nezpříjemňuje lidem odpoledne, nýbrž startuje očkovací kampaň, která má občany přesvědčit, že si mají nechat vpíchnout vakcínu proti covidu-19.
28.12.2020 16:55 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Wolker (12 článků) , Andrej Babiš (26012 článků)