Článek

Byliny pro vitalitu i ve zralém věku

 
S přibývajícími roky ubývá člověku vitální energie a začínají se hlásit zdravotní neduhy. Jednoduše stárne, ale ne vždy je ochoten se s tím smířit. Existují různé cesty, jak se před projevy stáří chránit nebo je alespoň mírnit. Některé jsou účinné, jiné méně, některé jsou snazší, jiné vyžadují aktivní přístup.
02.11.2017 18:20 |

podobné články

Podobné články

Soutěžte s Bleskem Křížovkami o 5 balíčků Nutricap regenerace!

 
Vlasy vyžadují v zimě obzvlášť zvýšenou pozornost. Mráz, sníh, déšť, neustálé přechody z tepla do zimy. To vše se podepisuje na jejich struktuře. Vlasy ztrácejí vitalitu i sílu a lámou se. Aby vlasy mohly být opět v kondici, je třeba je začít pravidelně regenerovat a dopřát jim dostatečné množství vitamínů a vyživujících látek. Řada Nutricap od francouzské společnosti Nutrisanté obsahuje ucelenou péči o vlasy. Naleznete zde šampon Nutricap, kondicionér Nutricap a tabletky Nutricap, které dohromady zlepšují vitalitu, vlasy posilují, dodávají jim lesk, hebkost a potřebné živiny pro zabránění třepení vlasů a celkovému zlepšení jejich struktury Vlasy vyžadují v zimě obzvlášť zvýšenou pozornost. Mráz, sníh, déšť, neustálé přechody z tepla do zimy. To vše se podepisuje na jejich struktuře. Vlasy ztrácejí vitalitu i sílu a lámou se. Aby vlasy mohly být opět v kondici, je třeba je začít pravidelně regenerovat a dopřát jim dostatečné množství vitamínů a vyživujících látek. Řada Nutricap od francouzské společnosti Nutrisanté obsahuje ucelenou péči o vlasy. Naleznete zde šampon Nutricap, kondicionér Nutricap a tabletky Nutricap, které dohromady zlepšují vitalitu, vlasy posilují, dodávají jim lesk, hebkost a potřebné živiny pro zabránění třepení vlasů a celkovému zlepšení jejich struktury
02.11.2011 00:10 |

podobné články

Přírodní cesta ke zdraví a kráse

 
Česká firma Byliny Mikeš s.r.o. s dlouholetou tradicí v nákupu, zpracování a prodeji léčivých rostlin představuje svou novou značku NaturWay. V internetovém obchodu si můžete vybrat ze široké nabídky léčivých rostlin. Důraz klademe především na kvalitu, včasné dodání a cenu. Zajímavými produkty této značky jsou bylinné kapsle, koupele, sypané čaje či certifikované byliny BIO.
21.11.2011 10:40 |

podobné články

Soumrak banánů: Ohrožuje je nebezpečná houbová choroba!

 
Milovníky banánů možná vyděsila zpráva, že žlutých plodů bude málo, protože banánovníky ohrožuje vážné houbové onemocnění. Tyto byliny – ano, banánovníky jsou byliny podobně jako tráva – ohrožuje vážné houbové onemocnění. Týká se to však zatím jen rostlin pěstovaných na plantážích v Asii, na Blízkém východě a v Africe.
18.04.2014 10:25 |

podobné články

Byliny staré tisíce let Pomáhají i na moderní nemoci

 
Ačkoli na nemoci moderní doby samozřejmě existují moderní způsoby léčby, využívají se pokročilé technologie, propracované postupy, které se stále zdokonalují, na pomoc do boje s civilizačními chorobami lze přibrat také tradiční postupy. Mezi ty patří i léčivé byliny, které lidstvo zná a používá již tisíce let.
20.06.2017 10:15 |

podobné články

Hvězda z Ohnivýho kuřete to má za pár. Kristýna Leichtová sbírá byliny na poporodní lázeň

 
Herečka Kristýna Leichtová (32) je v devátém měsíci těhotenství. Zvědavost střídá strach, ale po boku svého partnera Vojtěcha je o dost klidnější. Chodí po lese, sbírá houby, byliny na poporodní lázeň a odpadky.
24.07.2018 19:45 |

podobné články

Osobnosti: Kristýna Leichtová (198 článků)

Miso polévka – japonský zázrak pro zdraví a vitalitu

 
Depresivní konec zimy je tady. jak jej ve zdraví přežít? Zkuste se víc zaměřit na stravu. Vhodným receptem pro toto období je japonský zázrak – miso polévka. Miso polévka je tradiční součástí japonské kuchyně. Jedná se polévku, jejíž hlavní složku kromě zeleniny a mořských řas tvoří obilná pasta miso. Počátky používání miso pasty se v Japonsku se podle některých pramenů datují již do 6. století, v současnosti se miso používá jak v tradiční, tak i v moderní japonské kuchyni. Dobře připravená miso polévka je vydatným zdrojem vitamínů a minerálů a podobně jako například jogurt obsahuje i přátelské a potřebné bakterie. Častá konzumace miso polévky je někdy dávána do souvislosti s dlouhověkostí, která je častá zejména u obyvatel odlehlejších japonských ostrovů. Příprava miso polévky je navíc jednoduchá a není proto divu, že si tento „životabudič“ nachází cestu i do evropských domácností. Co je to miso? Miso je pasta složená z fermentovaných sojových bobů a mořské soli. Má specifickou „navinulou“ vůni a chuť. Miso patří k těm potravinám se specifickou chutí, které si jedni zamilují a druzí budou navěky nenávidět. Dobře připravená miso polévka je ale velmi chutná – chutí se přibližuje zeleninovému vývaru s příjemně nakyslou a mořskou příchutí. Na přípravu misa se používají sojové boby, často se ale k nim přidává rýže nebo ječmen. Zejména rýžové miso má světlejší barvu, méně výraznou vůni a jemnější chuť. Podle mých zkušeností se také světlejší miso pasta lépe rozpouští ve vodě. Jako fermentační činidlo je použita houba Aspergillus oryzae neboli kropidlák rýžový, japonsky označovaný jako Koji. Jedná se o ušlechtilou plíseň, která produkuje potřebné enzymy pro fermentaci. Naočkované vařené sojové boby, rýže či ječmen pak zrají v dubových sudech po dobu jednoho, v případě čistě sojového hatcho misa až tří, let. Jednoduchá miso polévka Příprava nejjednodušší miso polévky se podobá přípravě běžné instantní... Čtěte více Příspěvek Miso polévka – japonský zázrak pro zdraví a vitalitu pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
12.06.2015 09:11 |

podobné články

Včelařské rostliny prodávané v zahradnictví jsou často plné pesticidů škodících včelám

 
Vědci z Itálie a Anglie varují evropské včelaře, aby byli obezřetní při nákupu včelích – přesněji řečeno medonosných – rostlin. Byliny a dřeviny, které nakoupí v konvenčních zahradnických centrech, totiž obsahují celou směs pesticidů, které včelám prokazatelně škodí. Ve větším množství můžou takové rostliny ohrozit zdraví a vitalitu včelstva.
19.05.2017 10:30 |

podobné články

Modelka Němcová vypadá na šestnáct i ve zralém věku. Jak to dělá?

 
Modelka Pavlína Němcová (35) je matkou už osmnáctiletého syna, a tak dobře ví, jak vypadají jeho vrstevnice. Zřejmě si u ní doma podávají dveře, protože se rozhodla, že by se svou vizáží ráda přiblížila věku svých potenciálních snach. A docela se jí to daří!
09.11.2010 16:20 |

podobné články

Tyto tři hudební legendy si pořídily děti v pozdním věku. S potomky běhají po parku jako zamlada

 
Hudební velikáni Richard Müller  (54) , Michal Horáček a Michal Pavlíček převzali zlatou desku za své aktuální album Sociální síť. Tuto hvězdnou trojici ale nespojuje pouze úspěšná zlatá deska. Pánové totiž mají společnou zásadní skutečnost ze soukromí. Všichni tři se ve zralém věku stali otci.
09.11.2015 06:00 |

podobné články

Osobnosti: Richard Müller (353 článků) , Michal Horáček (815 článků) , Michal Pavlíček (51 článků) , Richard Müller (353 článků)

Češi se hádají o extrémní rodičky: Dítě v 50? Lepší než u puberťačky!

 
Vášnivou debatu rozpoutal článek Blesk Zpráv o tom, že v Česku přibývá rodiček starších 45 let. Někteří čerstvým matkám ve zralém věku fandí, další je kritizují. Velká část lidí zastává názor, že těhotenství ve vyšším věku není vhodné, jednak kvůli zdravotním rizikům, ale také kvůli samotným dětem. Od těhotenství odrazují starší ženy také lékaři. Jiní se ale žen zastávají - prý je to svobodná volba každého rodiče.
27.06.2018 05:10 |

podobné články

Předvánoční nadílka od Evy Herzigové (45): Modelka se stále hrdě vystavuje ve spodním prádle

 
I když je ve věku, kdy si modelky hledají jiné aktivity než pózování v kampaních, nebojí se jít s kůží na trh. Eva Herzigová  (45) je vzácnou výjimkou. I ve zralém věku se pyšní sexy postavou.
27.11.2018 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Eva Herzigová (427 článků)

Bartošová smlouvá s Playboyem: Nahá za pár tisíc?

 
Zpěvačka Iveta Bartošová (44) se pochlubila, že dostala nabídku nafotit snímky pro pánský magazín Playboy. „Párkrát už mě oslovili, vždy jsem ale odmítla. Teď jsem se ve zralém věku rozhodla, že bych to mohla zkusit,“ řekla Blesku. Zpěvačka očekává horentní mnohamilionový honorář. To se ale šeredně plete, honoráře bývají okolo 30 tisíc! A proto se Blesk rozhodl: Iveto, svlékni se, vyfoť se pro nás a dostaneš hned na ruku 50 tisíc! Ale komplet nahá, odhalená prsa už celý národ viděl zadarmo…!
29.07.2010 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Iveta Bartošová (6759 článků)

Eliška Balzerová: Stala jsem se vzorem pro ženy ve zralém věku

 
Na předávání filmových cen Český lev 2010 herečka Eliška Balzerová (61) jen zářila. Za roli Vilmy ve filmu Jiřího Vejdělka Ženy v pokušení si odnesla sošku za nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli. Zároveň se stala nejoblíbenější českou herečkou současnosti.
14.03.2011 14:40 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Vejdělek (110 článků) , Eliška Balzerová (174 článků)

Prozrazeno! Herec Michal Pavlata (70) o vztahu s Obermaierovou: Dva roky jsem měl parohy!

 
Přestože natočil nespočet filmů i seriálů, málokdo si vybaví jeho tvář. Zato po hlase ho pozná skoro každý! Michal Pavlata (70) neslaví narozeniny, ani Vánoce, ale pro deník Aha! udělal výjimku. V otevřeném rozhovoru prozradí, že i přes různé zdravotní potíže může být člověk optimista i ve zralém věku.
18.07.2015 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Michal Pavlata (41 článků)

8 slavných českých padesátnic: Bílá, Janků, Machálková a další jsou šik i ve zralém věku

 
Překročením padesátky jako kdyby aktivní život pro mnoho žen symbolicky skončil. Úlohu matky mají většinou splněnou a s přibývajícími vráskami si připadají čím dál méně atraktivní. V českém šoubyznysu však najdeme dámy, které jsou i po sfouknutí padesáti svíček na dortu stále šik a jejich mladistvý vzhled by jim mohly závidět i mnohem mladší kolegyně.
24.09.2018 06:05 |

podobné články

Pět zralých Češek, které se svlékly. Vyberte na MDŽ tu nejodvážnější

 
Redakce Revue iDNES.cz vybrala u příležitosti MDŽ snímky pěti slavných žen, které se nebojí svléknout ani ve zralém věku a v posledních dvou letech budily největší zájem. Zvolte tu nejodvážnější.
19.12.2009 00:05 |

podobné články

Jana Paulová se živí vlastním tělem

 
Herečka Jana Paulová (55) už nepatří mezi žádné mladice. Přesto si i ve zralém věku zachovává štíhlou postavu a o chirurgických zákrocích rozhodně neuvažuje. Jak to dělá?
14.09.2010 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Jana Paulová (129 článků)

Asterová (52) jako proutek! Takhle dělá rozštěp

 
I po padesátce může být tělo pružné jako prut! Moderátorka Jitka Asterová (52) na akci Zhubni do plavek s klidem vysekla provaz a rozštěp. I když se gymnastice věnovala intenzivně v dětství, ohebnost si udržuje i ve zralém věku.
28.06.2011 11:45 |

podobné články

Osobnosti: Jitka Asterová (294 článků)

Víme první: Oldřich Vízner nachytán při nevěře. Manželka ho vyrazila z domu a chce rozvod

 
Hormony se herci Oldřichu Víznerovi  (64) neuklidnily ani ve zralém věku. Zahýbal už před lety exmanželce Janě Šulcové, doplácí na ně ale i dnes. Představitel Saturnina byl podle našich informací drsně vyhozen manželkou, s níž má tři malé děti, z domu. „Bylo to kvůli nevěře. Oldíkovi se zase splašila kolena!“ říkají hercovi přátelé.
16.03.2012 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Oldřich Vízner (121 článků) , Jana Šulcová (188 článků)