Článek

Bulíček (Piráti): Kraj chce přestavět kuchyň v Domově U Biřičky

 
Královéhradecký kraj vypsal zakázku na projektovou dokumentaci pro rekonstrukci kuchyně v Domově U Biřičky v Hradci Králové.
01.11.2023 18:25 |

podobné články

Podobné články

Nákaza v domově důchodců v Hradci Králové: Stopa vede na chorvatskou „megakýbl party“

 
U jedné pracovnice krajského domova seniorů U Biřičky v Hradci Králové byl potvrzen covid-19, zařízení je v karanténě. Novinářům to v úterý řekl hejtman Královéhradeckého kraje Jiří Štěpán (ČSSD). Domov U Biřičky je největší zařízení svého druhu v Královéhradeckém kraji, podle hejtmana má 330 klientů a 210 pracovníků. Tento týden by měli projít testy na covid-19 lidé, kteří se s nakaženou setkali. Domov vede Daniela Lusková, která se v dubnu ostře vymezila proti počínání ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) a ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové (ČSSD).
11.08.2020 11:05 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1790 článků) , Vojtěch Štěpán (38 článků)

Hejtman Štěpán: V Domově U Biřičky testy prokázaly covid-19 u jedné pracovnice

 
Pracovnice Domova U Biřičky v Hradci Králové má koronavirus. Krajský domov seniorů je proto v karanténě a během tohoto týdne projdou testy na covid-19 všichni lidé, které se s nakaženou setkali.
11.08.2020 12:20 |

podobné články

Královéhradecký kraj připravuje dostavbu a modernizaci Domova U Biřičky

 
Radní Královéhradeckého kraje schválili návrh na vyhlášení veřejné zakázky na zpracovatele projektové dokumentace k modernizaci a dostavbě Domova U Biřičky v Hradci Králové. Soubor projektových dokumentací bude vycházet z architektonické studie, kterou má kraj k dispozici. Nabídky je možné zasílat do 31. srpna letošního roku.
17.07.2018 15:00 |

podobné články

Státní šéf rozdával zlato, dal i Kalouskovi. A Andrej Babiš se zlobí

 
Ředitel Státní tiskárny cenin Richard Bulíček bude muset ministru financí Andreji Babišovi vysvětlit, proč k Vánocům rozdával vysoce postaveným úředníkům, ale zřejmě i některým politikům, za státní peníze zlato. Informoval o tom server iHhned.cz. Podle něj Bulíček a jeho manažeři v minulých letech darovali desetigramové zlaté slitky s tržní hodnotou mezi devíti a deseti tisíci korunami.
06.03.2014 08:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26067 článků)

Hejtman Štěpán: Technologii, která umí ze vzduchu zachytit koronavirus, využívá hradecký Domov U Biřičky

 
Téměř tři desítky čističek vzduchu schopných zachytit koronavirus začaly sloužit Domovu U Biřičky. Querywater – zařízení, které vyvinula česká firma Ecoone Europe, čistí vzduch, filtruje ho a vyrábí z něj pitnou vodu.
25.04.2020 12:15 |

podobné články

Vězeňská služba: Hradecké vězeňkyně pomáhají Domovu u Biřičky

 
Domov U Biřičky, poskytovatel sociálních služeb pro seniory spolupracuje s Vazební věznicí Hradec Králové. Ženy ve výkonu trestu pomáhají domovu pečovat o rozsáhlý park a šijí pomůcky pro seniory.
30.04.2022 13:25 |

podobné články

Královéhradecký kraj: Díky novému evakuačnímu výtahu jsou senioři ve větším bezpečí

 
V hradeckém domově důchodců U Biřičky skončily stavební práce, které zvýšily bezpečnost klientů a zlepšily zázemí personálu. Královéhradecký kraj za téměř 40 milionů vybudoval nový evakuační výtah, zřídil nové recepce a investoval do komunikačního a bezpečnostního systému.
29.05.2017 12:30 |

podobné články

Stanislav Křeček nastínil, jak chce přestavět ombudsmanství. Chce posílit oddělení proti omezování osobní svobody

 
Zatímco končící ombudsmanka Anna Šabatová v rozhovoru pro Deník N konstatovala, že možná nadešel čas přestavět vnitřní strukturu úřadu tak, aby byl ve všech sférách zohledňován lidskoprávní aspekt, její nástupce Stanislav Křeček má za to, že ombudsman tu není od toho, aby hájil lidská práva.
14.02.2020 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Anna Šabatová (535 článků) , Stanislav Křeček (610 článků)

Bartošová vydělala balík a koupila si kuchyň za 325 tisíc. To budete koukat!

 
Iveta Bartošová  (46) shrábla pořádně tučnou sumičku od TV Pětka, a tak mohla vyrazit na nákup. Po dlouhých dvanácti letech si konečně pořídila vysněnou kuchyň. A zaplatila za ni pořádný balík. Nová kuchyň ji vyšla na pěkných 325 tisíc korun.
16.11.2012 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Iveta Bartošová (7027 článků)

Bartošová vydělala balík a koupila si kuchyň za 350 tisíc. To budete koukat!

 
Iveta Bartošová  (46) shrábla pořádně tučnou sumičku od TV Pětka, a tak mohla vyrazit na nákup. Po dlouhých dvanácti letech si konečně pořídila vysněnou kuchyň. A zaplatila za ni pořádný balík. Nová kuchyň ji vyšla na pěkných 325 tisíc korun.
16.11.2012 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Iveta Bartošová (7027 článků)

Víte, že kuchyň má nejdražší provoz v celé domácnosti? Pomůžeme ušetřit

 
Kuchyň je místo, kde většina domácností soustředí největší počet elektrických (a jiných) spotřebičů. Není proto s podivem, že právě zde dochází k odběru největšího množství energie domácnosti. Kuchyň se tak stává nejnákladnější položkou rozpočtu.
25.05.2022 13:45 |

podobné články

Kraj mého srdce 2015 - polovina hlavních cen pro Jihomoravský kraj

 
Polovina z osmi hlavních cen každoročně vyhlašované ankety Kraj mého srdce za rok 2015 putovala do Jihomoravského kraje. Na letošním 25. veletrhu cestovního ruchu Holiday World v Praze ceny převzala ředitelka Centrály cestovního ruchu – Jižní Morava Zuzana Vojtová. Po jednom prvenství pak získal Jihočeský kraj, Liberecký kraj, Karlovarský kraj a Praha. Jihomoravský kraj získal ocenění ve všech kategoriích kromě kategorie Zimní dovolená. Anketu Kraj mého srdce vyhlašuje každoročně vydavatelství KAM po Česku a veletržní společnost Incheba Expo Praha. Pro svůj oblíbený turistický kraj letos v osmi kategoriích hlasovalo celkem 10 745 osob.
22.02.2016 16:55 |

podobné články

Moravskoslezský kraj: Pečují o děti, které by jinak vyrůstaly v domově. Teď získali ocenění pro pěstouny

 
Náhradní rodinná péče je vhodný způsob, jak nahradit dětem biologickou rodinu. Dětství a dospívání u pěstounů má na zdravý vývoj dítěte pozitivnější vliv než dětství strávené v domově. To je důvod, proč Moravskoslezský kraj pěstounství podporuje a snaží se na něj veřejnost upozorňovat. V rámci kampaně DEJME DĚTEM RODINU kraj opět pěstounům formou ocenění děkuje.
14.09.2020 12:00 |

podobné články

Bulíček (Piráti): Krajský datový portál je nejlepší elektronickou službou v České republice

 
Datový portál Královéhradeckého kraje Data KHK se stal nejinovativnější elektronickou službou z celé České republiky. Krajskou elektronickou službu vyhodnotili porotci Zlatého erbu jako nejlepší ze 111 přihlášených projektů.
18.05.2022 08:45 |

podobné články

Bulíček (Piráti): Začaly stavební přípravy na modernizaci rychnovské nemocnice

 
V areálu nemocnice v Rychnově nad Kněžnou začaly stavební přípravy na modernizaci a přístavbu stávajícího multioborového pavilonu.
25.07.2022 17:55 |

podobné články

Bulíček (Piráti): Schválený projekt znamená novou éru moderní digitalizace v regionu

 
Sdružení subjektů z Královéhradeckého a Libereckého kraje, které připravuje podpůrné centrum pro zavádění technologických novinek, může nově čerpat finance od Evropské komise.
03.03.2023 04:45 |

podobné články

Moravskoslezský kraj: Ostravská „zdravka“ má novou školní kuchyň. Je modernější i energeticky úspornější

 
Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická v Ostravě má školní kuchyni po komplexní rekonstrukci. Původní kuchyň už nevyhovovala dnešním standardům ani platné legislativě, měla nevhodné dispoziční uspořádání a zastaralou techniku.
19.02.2023 12:15 |

podobné články

Výstraha od meteorologů: Česko čeká příval sněhu! Kdy mráz povolí?

 
Minulý týden zasypal sníh Moravu a Slezsko, po víkendu se situace týká celé země. S prvním adventním obdobím přišel sníh a v pondělí ráno se s ním potýkali všichni. Český hydrometeorologický ústav vydal varování před tvorbou sněhových jazyků. To se týká hlavně řidičů v těchto oblastech: Jihočeský kraj, Karlovarský kraj, Kraj Vysočina, Královéhradecký kraj, Liberecký kraj, Plzeňský kraj, Ústecký kraj.
04.12.2017 08:30 |

podobné články

Jak se staví sen: Do zchátralého domu dali kuchyň za 600 tisíc

 
Jaká může být kuchyň ve starém domě, který není právě v nejlepší kondici? Nic moc. A když se do ní mají pohodlně vejít dva dospělí a čtyři děti, aby tady mohli trávit čas spolu, chce to radikální změnu. Bez bourání to nejde.
03.04.2015 06:15 |

podobné články