Článek

Budoucí premiér a jeho ministři... Kdo je kdo v nové vládě

 
Za týden má být v Lánech novým premiérem jmenován předseda ODS Petr Fiala (57). Ten už také prezidentu Miloši Zemanovi (77) představil svou koaliční vládu. Složená bude ze sedmnácti ministrů. Kdo jsou budoucí členové kabinetu?
19.11.2021 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (2336 článků)
Podobné články

Někteří budoucí ministři si ve vládě platově pohorší

 
Do nově vznikající vlády nastupují politici i podnikatelé. Právě poédnikatlé jdou za horšími podmínkami. MF DNES proto zjišťovala, jak žijí ministři, které Klaus v úterý jmenuje do úřadu.
12.07.2010 10:25 |

podobné články

Najde budoucí premiér Krčálova náhradníka na MPSV v regionech

 
Budoucí premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) hledá nového kandidáta na ministra práce a sociálních věcí v regionech. Chce, aby šéf resortu znal praktické dopady pravicových sociálních reforem. Sobotka to dnes řekl v rozhovoru. Budoucí předseda vlády hledá náhradníka ze Petra Krčála, který se nominace vzdal kvůli obtížné rodinné situaci.
14.01.2014 15:20 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9573 článků)

Ve vládě budou i velice rizikoví ministři. Odborník popsal Sobotkovu strategii

 
POLITOLOGOVÉ Ve středu začal prezident Miloš Zeman přijímat nové členy budoucí vlády, tak jak je navrhl premiér Bohuslav Sobotka. Zda skutečně všechny tyto osobnosti budou také ministry, ukážou zřejmě již nejbližší dny. Podle politologa Jiřího Pehe tak však v těchto dnech jde hlavně o to, aby si premiér zachoval svoji pozici a uhájil navržené osoby možná i za cenu, že může jít o doutnající sud se střelným prachem.
22.01.2014 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9573 článků) , Jiří Pehe (451 článků) , Miloš Zeman (26642 článků)

Ministři budou Nečasovi nosit omluvenky. Sami si to odhlasovali

 
V jednacím řádu vlády se nově objevila formulace, podle níž se ministři v případě neúčasti na jednání budou muset písemně omluvit předsedovi vlády a oznámit důvod své nepřítomnosti. Premiér Petr Nečas k tomuto opatření sáhl poté, co se na zasedání kabinetu nedostavovali ministři za TOP 09 na protest proti personálnímu šéfovi ministerstva školství Ladislavu Bátorovi.
02.09.2011 13:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9374 článků)

Ministři TOP 09 nešetří a rozdávají nejštědřejší odměny

 
Téměř 70 milionů korun rozdělili podle dnešních Lidových novin jen za první pololetí roku ministři Nečasova kabinetu mezi úředníky na odměnách. Nejštědřejší přitom byli ministři za TOP 09. Strana, za níž ve vládě sedí pětice ministrů, obsadila v žebříčku LN podle výše přiznaných bonusů první čtyři místa.
16.07.2012 07:45 |

podobné články

Server: Ministři Pecina a Kohout společně podnikali. Nepovedlo se to

 
Ministři Pecina a Kohout se ve Fischerově vládě spřátelili tak, že se rozhodli společně podnikat. Server iHNed.cz píše, že proto koupili od Pecinova otce firmu Permit. Jejich podnikání ale skončilo neúspěchem. Oba ministři ani nemají čas podnikat a firma nevydělala ani korunu.
30.07.2013 14:05 |

podobné články

Sobotka i Zeman vyžadují lustraci! Je to konec Babišových ministerských ambicí?

 
Předseda vítězné ČSSD Bohuslav Sobotka i prezident Miloš Zeman trvají na tom, aby budoucí ministři měli negativní lustrační osvědčení. Podle šéfa sociálních demokratů by tento požadavek neměl výrazněji zkomplikovat jednání o budoucí vládě.
04.11.2013 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9573 článků) , Miloš Zeman (26642 článků)

Bartoš upřímně o krachu ve volbách. Chtěli jsme víc. Teď tři ministři...

 
Prezident Miloš Zeman svolá Sněmovnu na 8. listopadu. Mezitím už začala politická jednání o případné budoucí vládě a o rozložení sil ve výborech Sněmovny. Kolik chce mít kdo v další vládě ministrů a nejsou některé tahy předčasné, když prezident sestavením vlády ještě nikoho nepověřil? Nejen to byly otázky pro předsedu Pirátské strany Ivana Bartoše ve čtvrtečním pořadu Interview ČT24, který hovořil o aktivaci článku 66.
14.10.2021 20:15 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (26642 článků)

Zkušený expert odhaluje: Miroslav Kalousek přesně ví, co dělá. Ostatní strany hlásící odchod do opozice extrémně podcenily situaci a hrají jeho chytrou hru, jenže...

 
POLITOLOGOVÉ Liška, nebo žralok? Zdá se, že Andrej Babiš získává ve vyjednávání o vládě další plusy. Strany raději odcházejí do opozice, ale to není nijak veleúspěšné státotvorné řešení. Neúčast na vládě a na vedení země rovná se nezájem o práci pro republiku. Tak to staví budoucí premiér – a nevzpamatuje-li se všech „osm trpaslíků“, jak uvádí v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz politolog Jan Kubáček, spočítají jim to nejen vlastní stranící, voliči, ale také sponzoři. Na obrazu bitvy o vládu se poněkud opomíná důležitost Poslanecké sněmovny a z boje vychází opět vítězný Andrej Babiš. Už z pohledu na při o post šéfa Poslanecké sněmovny docházejí běžní občané k přesvědčení, že jde zase jen „o korýtka“. Funkce ano, zodpovědnost ve vládě nikoliv.
28.10.2017 22:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23801 článků) , Miroslav Kalousek (7445 článků) , Miroslav Liška (17 článků)

Ministři na předvánoční „pařbě“: Hamáček je pro nový výjezd, co na to Babiš?

 
Ministři menšinové vlády Andreje Babiše (ANO) by se rádi opět družili. Ještě dnes vzpomínají na loňskou „pařbu“ na zámku Štiřín, kde si například ministři zdravotnictví Adam Vojtěch a životního prostředí Richard Brabec (oba ANO) zahráli na piano. Pro zopakování podobné akce by byl i šéf koaličního partnera ČSSD a vicepremiér Jan Hamáček. Co na to premiér?
04.11.2019 05:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23801 článků) , Jan Hamáček (3307 článků) , Vojtěch Adam (1702 článků) , Adam Vojtěch (1318 článků) , Richard Brabec (472 článků)

Budoucí ministr Michalik má jen v akciích 400 milionů. A co Fiala? Nahlédněte

 
Budoucí premiér Petr Fiala (ODS, Spolu) již představil svůj ministerský tým a sobotní MF Dnes zapátrala v majetkových poměrech členů budoucí vlády. Zřejmě nejbohatším členem vlády bude příští ministr průmyslu a obchodu Věslav Michalik, který má jen v akciích a cenných papírech na 400 milionů korun. A jak si stojí Petr Fiala? Podívejte se sami.
20.11.2021 10:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (2336 článků)

Ministři životního prostředí ČR a Saska se dohodli na řešení zápachu v Krušnohoří

 
Ministři životního prostředí Česka a Saska, Richard Brabec (ANO) a Thomas Schmidt, se dnes dohodli na postupu při řešení problémů se zápachem v Krušnohoří, na který si léta stěžují obyvatelé saské strany hor. Podle nich zápach pochází z českých chemiček. Saská strana by měla rychleji předávat českým kolegům informace o případech, které se objeví. Čeští inspektoři by se pak mohli rychle dostat na místo a odebrat vzorky. Experti ze Saska chystají nové analýzy, které by pomohly odhalit příčinu. Ministři to dnes řekli novinářům.
26.02.2015 14:21 |

podobné články

Osobnosti: Thomas Schmidt (5 článků) , Richard Brabec (472 článků)

Ministři se chopili vlády a vyhazují. Největší čistka čeká rezort průmyslu

 
Sotva nastoupili do úřadů, už je čistí. Ministři nové vlády rozdali první výpovědi, jež mířily především k politickým náměstkům. Na rozdíl od odborných náměstků totiž nespadají pod služební zákon, a je tak snazší se s nimi rozloučit. Konec odborníků chtějí zatím ministři financí, vnitra a průmyslu. Jejich výpovědi ale bude muset projednat vláda.
17.12.2017 16:10 |

podobné články

Zelení ministři zůstávají ve vládě, výhrady mají nadále

 
Ministři za zelené ve vládě zůstávají, ačkoli jejich výhrady k některým z 38 krátkodobých opatření proti krizi trvají. Předseda zelených Ondřej Liška to řekl po schůzce s premiérem Janem Fischerem.
10.02.2010 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Ondřej Liška (368 článků) , Jan Fischer (1765 článků)

Ministři jedou na teambuilding. Babiš pro ně má na zámku příjemnou zprávu

 
Kdo chce být ve vládě Andreje Babiše (ANO), musí být ranní ptáče nebo raději nespat vůbec. Není totiž výjimkou, když se ministři sjíždějí na zasedání do Strakovy akademie i před šestou hodinou ranní. Pro novináře to znamená být na „place“ po páté. S tím má být ale od nového roku konec. Premiér oznámí změny svým ministrům na víkendovém teambuildingu na zámku ve středních Čechách.
08.12.2018 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23801 článků)

Zase to začne bublat. V ČSSD není o vládě ještě rozhodnuto

 
Dohoda o budoucí vládě stále není stoprocentní. A hnutí ANO stále nechce přistoupit na všechny požadavky ČSSD. Hnutí ANO například nechce mít v koaliční smlouvě přikázáno, že pokud z vlády odejdou ministři ČSSD, Andrej Babiš rezignuje. „Proč to chtějí mít na papíře?“ řekl k tomu předseda Poslanecké sněmovny Radek Vondráček (ANO) s tím, že Babiš by samozřejmě na situaci reagoval. Píše o tom dnešní MF Dnes.
30.04.2018 07:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23801 článků)

Jednání o budoucí vládě už začala

 
Ještě než byly sečteny všechny hlasy, začaly v sobotu odpoledne neformální rozhovory o budoucí vládě. Předseda TOP 09 Schwarzenberg se krátce setkal s lídrem ODS Petrem Nečasem. V pražských Žlutých lázních se zase sešla část ODS se zástupci Věcí veřejných.
29.05.2010 22:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9374 článků)

ODS, TOP 09 a Věci veřejné jednaly o vládě

 
Představitelé ODS a TOP 09 jednali v pondělí ráno ve Sněmovně o budoucí vládě a dohodli se, že budou nadále diskutovat o šesti programových okruzích. Shodli se také na potřebě změnit fungování dolní komory. Odpoledne se vyjednávací tým občanských demokratů sešel s představiteli Věcí veřejných. Také s jejich zástupci se shodl na šestici témat. VV vyjádřily podporu trojkoaličnímu konceptu budoucí vlády.
31.05.2010 09:50 |

podobné články

90 procent českých potravin, boj s chudobou. Čtěte, co všechno žádají odbory

 
Českomoravská konfederace odborových svazů dnes zveřejnila své požadavky na budoucí vládu. „Již několik let požadujeme na vládě aktivní protikrizová (prorůstává) opatření. Již několik let se však naše úsilí míjí účinkem, přesto – či právě proto – je nutné je znovu požadovat i na vládě budoucí,“ stojí v dokumentu, který je vyvěšen na jejích internetových stránkách.
16.09.2013 13:35 |

podobné články