Článek

Budou to tři roky od začátku covidu. Právník se ozval

 
Právník Ondřej Dostál po necelých třech letech od vypuknutí pandemie covidu-19 rekapituluje, co všechno bylo při řešení krize špatně. Podle Dostála nejprve vláda Andreje Babiše zaspala, poté začala prosazovat neúčinná plošná opatření, která stála miliardy a zastavila ekonomiku a nakonec byl vlivem lobbistů a zájmových skupin na společnost vyvíjen neúnosný tlak směrem k pravidelnému testování a očkování, jehož přínosy byly přinejmenším sporné.
24.01.2023 15:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25660 článků)
Podobné články

Epicentrum: Očkovat malé děti proti covidu? A proč některé končí v nemocnicích?

 
Od pondělí je v Česku možné registrovat k očkování proti covidu děti od pěti let. Přestože mají nezletilí průběh onemocnění zpravidla mírnější než dospělí, lékaři bohužel zaznamenávají situace, kdy i malé děti končí na jednotkách intenzivní péče. V jakých případech by rodiče měli nechat očkovat své děti proti covidu? A kdy naopak očkování raději odložit? Jaké vedlejší účinky může u dětí očkování proti covidu vyvolat? Jak častý je u dětí vážný průběh covidu a co je to syndrom PIMS? Nejen o tom byla řeč ve středečním Epicentru s lékařem Pediatrické kliniky Fakultní nemocnice Motol Janem Davidem.
15.12.2021 15:05 |

podobné články

Osobnosti: David David (1500 článků)

Rána vládě. Povinné očkování proti covidu zřejmě nelze vyhlásit. Právník odhaluje

 
„Považuji za zločin ze strany Ministerstva zdravotnictví, že zavírá oči před skutečností, že očkování nezabraňuje šíření nemoci, a to, že zdravému neočkovanému, což má potvrzené testem, zabraňuje vstoupit do restaurace, ale nezabraňuje vstoupit do restaurace lidem očkovaným, kteří mohou tu nemoc přenášet, nemají žádné potvrzení o aktuálním testu, že nejsou nakažení. Pokud toto Ministerstvo zdravotnictví umožnilo, v podstatě podporovalo vědomě šíření covidu,“ domnívá se právník Zdeněk Koudelka. Vysvětluje také, jak je to s povinným očkováním.
27.11.2021 18:35 |

podobné články

Veroniku hledají 2 roky, rodina to nahlásila až loni: Ozval se Rus, pak bylo ticho

 
Už déle než dva roky pátrají rodiče po devětatřicetileté Veronice Hercíkové. Pohřešování na policii ale nahlásili až loni v září, když se z jejího mobilu ozval cizí muž mluvící rusky!
10.03.2017 15:40 |

podobné články

Na zavedení válečné ekonomiky vyhláška fakt nestačí. „Covidový“ právník Dostál se opět dostává do ráže

 
V poslední době se velmi probírá chystaná vyhláška o topení z pera Ministerstva obchodu a průmyslu. A ozývá se nesouhlas. „Na to žádná vláda nemá právo, pokud nejsme ve skutečné válce. Česká vláda na tlačení lidí do jakési tepelné solidarity nemá právo už vůbec, od ní zvlášť je to opovážlivost,“ říká komentátor Echo24 Daniel Kaiser. A není sám. Ozval se také právník Ondřej Dostál. Ten podotýká, že vyhláška stačit nebude, ale válečný stav by měl. „V režimu tzv. válečného stavu by mohla vláda nařídit leccos: jíst jen tuřín, netopit ve školách.“ Ale podotýká, že je na občanech, zda tuto moc vládě dají.
16.08.2022 20:50 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Daniel (903 článků) , Daniel Daniel (903 článků) , Daniel Daniel (903 článků) , Daniel Daniel (520 článků) , Daniel Daniel (903 článků) , Daniel Daniel (903 článků) , Daniel Daniel (903 článků) , Daniel Daniel (903 článků) , Daniel Daniel (173 článků)

Mukl Leo Beránek se ozval z basy: Pochlubil se dcerou a zkérovaným obličejem

 
Kontroverzní rapper Leo Beránek (31) se v polovině výkonu trestu ozval z vězení. Natočil v něm píseň Kluci z basy. Za tři roky, co je za mřížemi, se na něm muklovský život značně podepsal. K natočení a nazpívání videoklipu ale použil kontraband, tudíž incident nyní vyšetřuje vězeňská služba.
22.12.2021 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Leo Beránek (104 článků)

Operace: Ani se jich nedožili, kvůli covidu. Jiní budou čekat roky

 
Čekáte na výměnu kolenního kloubu? MF Dnes varuje, že kvůli covidu možná budete čekat ještě dlouho. Možná i celé roky. Už teď je bohužel jasné, že nemálo lidí se nedožilo operace, kterou potřebovali. Operace byly odkládány kvůli covidu.
01.06.2021 10:30 |

podobné články

Právník Koudelka souhlasí s abolicí. Odmítl ale, že je autorem

 
Právník Zdeněk Koudelka odmítl, že by byl autorem abolice v amnestii exprezidenta Václava Klause. Přesto s ní souhlasí. Koudelku jako autora označil právník Pavel Hasenkopf. Informuje server Lidovky.cz.
06.05.2013 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10871 článků)

Známý právník vynáší zajímavost o zavádění přímé volby. A říká, co vše spustil Ištvan

 
Schválit přímou volbu prezidenta, když máme parlamentní systém, je jako nalít do benzínového motoru naftu. Takže se teď nedivte, říká pro ParlamentníListy.cz právník a někdejší pracovník prezidentské kanceláře Pavel Hasenkopf, který se v minulosti ohradil proti tvrzení, že byl spoluautorem finální verze Klausovy amnestie a informoval veřejnost, že na amnestii naopak významně spolupracoval jiný právník Zdeněk Koudelka. Hasenkopf též vypráví o tom, jak sám oficiálně varoval před zavedením přímé volby hlavy státu.
13.08.2013 12:35 |

podobné články

Nejsem krysa. Bývalý hradní právník Hasenkopf odešel od advokáta Lásky

 
Dnes jsme ukončili vzájemnou spolupráci s Václavem Láskou, oznámil na svých facebookových stránkách právník a někdejší pracovník prezidentské kanceláře Pavel Hasenkopf, který se v minulosti ohradil proti tvrzení, že byl spoluautorem finální verze Klausovy amnestie a informoval veřejnost, že na amnestii naopak významně spolupracoval jiný právník Zdeněk Koudelka.
25.09.2013 11:40 |

podobné články

Za inzerát proti Schwarzenbergovi dostal právník pokutu 850 tisíc, nejvyšší v historii

 
Právník Vladimír Zavadil dostal v kárném řízení pokutu 850 tisíc korun za to, že v prezidentské kampani zadal inzerát proti kandidátovi Karlu Schwarzenbergovi. Podle mluvčí České advokátní komory (ČAK) Ivy Chaloupkové nedostal nikdy v minulosti právník takto vysokou pokutu.
05.12.2013 10:25 |

podobné články

Známý právník Hasenkopf začal opět řádit kvůli amnestii. Schytal to hradní Mynář, jeho právník i neznámý pachatel

 
Bývalý hradní právník Pavel Hasenkopf dnes podal trestní oznámení pro pomluvu na prezidentova kancléře Vratislava Mynáře. Sdělil to ČTK. Vadí mu Mynářovo opakované tvrzení, že je Hasenkopf spoluautorem amnestie exprezidenta Václava Klause. Trestní oznámení zároveň podal i na Mynářova advokáta Marka Nespalu a na neznámého pachatele, který prý vědomě nepravdivě informoval kancléře o Hasenkopfově spoluautorství.
01.09.2014 18:30 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10871 článků) , Vratislav Mynář (1417 článků) , Pavel Marek (341 článků) , Pavel Marek (357 článků)

Známý právník Hasenkopf začal opět řádit kvůli amnestii. Schytal to hradní kancléř Mynář, jeho právník i neznámý pachatel

 
Bývalý hradní právník Pavel Hasenkopf dnes podal trestní oznámení pro pomluvu na prezidentova kancléře Vratislava Mynáře. Sdělil to ČTK. Vadí mu Mynářovo opakované tvrzení, že je Hasenkopf spoluautorem amnestie exprezidenta Václava Klause. Trestní oznámení zároveň podal i na Mynářova advokáta Marka Nespalu a na neznámého pachatele, který prý vědomě nepravdivě informoval kancléře o Hasenkopfově spoluautorství.
01.09.2014 19:35 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10871 článků) , Vratislav Mynář (1417 článků) , Pavel Marek (341 článků) , Pavel Marek (357 článků)

Vyvlastnění Bakaly by byl konec právního státu, říká právník Koudelka. Revoluce nakonec požere i vás, varuje ty, kdo jej prosazují

 
O tom, co si myslí o návrhu na vyvlastnění majetku Zdeňka Bakaly, promluvil pro ParlamentníListy.cz právník a politik Zdeněk Koudelka. „Vlastnictví je ústavně chráněno a zabavit majetek bez náhrady lze jako trest v trestním řízení, kdy se však musí prokázat vina za trestný čin,“ uvedl právník. Vyjádřil svůj názor i na zákon o střetu zájmů. Promluvil i o blížící se prezidentské volbě. „Pokud bude kandidovat Miloš Zeman, ve volbách vyhraje,“ říká Zdeněk Koudelka.
25.09.2016 08:50 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27726 článků) , Zdeněk Bakala (328 článků)

Právník žalující stalinistku Semelovou neuspěl, není pozůstalý po Miladě Horákové. No a?

 
Marta Semelová, komunistická poslankyně proslulá svými stalinistickými provokacemi, "ustála" občanskoprávní žalobu, kterou na ni podal brněnský právník Michal Kincl. Ten hnal Semelovou před soud s taktikou "zkusíme to na ochranu osobnosti,  když to orgány neumějí přes trestní řízení". Neuspěl; ale při troše snahy mohl, píše v glose právník Aleš Rozehnal a staví konstrukci o citu pro spravedlnost coby jedné z integrálních složek osobnosti morálního člověka, zasluhující ochranu stejně jako pověst nebo podoba.
02.12.2016 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Milada Horáková (488 článků) , Marta Semelová (289 článků)

Zrůdný čínský byznys s orgány. Čísla nesedí, je to nejspíš ještě mnohem horší. Kanadský právník, který to sleduje dlouhodobě, nám prozradil podrobnosti

 
ROZHOVOR Otřesné svědectví o zneužívání vězňů svědomí v Číně pro získání lidských orgánů přináší v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz významný kanadský právník David Matas. Vyzývá, aby svět k těmto zločinům, které dokazuje jeho vyšetřovací zpráva na základě stovek svědectví a analýz, nemlčel. Kanadský právník se tento týden účastnil 35. Mezinárodního kongresu o právu a duševním zdraví, který v Praze pořádala Karlova Univerzita. Během kongresu promluvil o výzkumu a zneužívání transplantací v Číně.
14.07.2017 07:55 |

podobné články

Referendum může zcela rozbít náš ústavní systém, neumožňuje totiž kompromis, varuje ústavní právník

 
Ústavní právník Jan Kysela se obává obecného referenda, podle něj by mohlo mít fatální následky pro ústavní systém. Předchází mu prý velmi nevyvážená kampaň, kde lidé pak hlasují na základě svých emocí, ne argumentů. „Ústavním systémem otřásla už přímá volba prezidenta,“ varoval v DVTV právník.
12.02.2018 10:45 |

podobné články

Právník z univerzity varuje: Referendum může zcela rozbít náš ústavní systém

 
Ústavní právník Jan Kysela se obává obecného referenda, podle něj by mohlo mít fatální následky pro ústavní systém. Předchází mu prý velmi nevyvážená kampaň, kde lidé pak hlasují spíše na základě svých emocí než argumentů. „Ústavním systémem otřásla už přímá volba prezidenta,“ varoval v DVTV právník.
12.02.2018 16:35 |

podobné články

Čtyřicet procent pro Babiše a vyhrané eurovolby! Brněnský právník předkládá souvislosti, které pravicová opozice zřejmě nevidí

 
Právník Tomáš Tyl se směje Evropské unii a české pravici. Právník má za to, že Evropská unie je v Česku asi tak stejně populární jako Sovětský svaz v roce 1969, tedy pár měsíců po invazi sovětských tanků do Československa. Pokud tedy EU a česká pravice věří tomu, že se něco změní, když Evropský parlament zarazí dotace pro Agrofert, tak podle Tyla se změní jen tolik, že Babiš dosáhne na 40 procent hlasů.
13.12.2018 16:45 |

podobné články

Právník podá na Kremlíka trestní oznámení kvůli slovům o úplatku

 
Právník Martin Janoušek se v pondělí vyjádřil ke slovům bývalého ministra dopravy Vladimíra Kremlíka. Ten pro server SeznamZpravy uvedl, že mu právník nabídl úplatek ve výši 1,5 milionu. Janoušek v pondělí v podvečer poslal prohlášení, v němž tvrdí, že obvinění jsou lživá a že chystá trestní oznámení pro pomluvu a křivé obvinění.
03.02.2020 20:01 |

podobné články