Článek

Budeme z Unie čerpat méně, přiznal Dobeš. Je to nutné

 
V současné době běží 24 operačních programů na čerpání evropských dotací. Podle ministra dopravy Pavla Dobeše je to příliš. Počet by se měl snížit na pět až sedm a celý systém by se měl zjednodušit.
03.06.2012 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Dobeš (513 článků)
Podobné články

Kristýna Kočí už mě podruhé vypekla, přiznal se Josef Dobeš

 
Bývalí poslanci Josef Dobeš a Kristýna Kočí. Oba spolu byli ve Věcech veřejných: Dobeš místopředseda a ministr školství, Kočí předsedkyně poslaneckého klubu. Dobeš ParlamentnímListům.cz řekl, že ho Kočí už podruhé „vypekla“.
11.09.2013 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Kristýna Kočí (701 článků)

Řehounek (ANO): Jen kvalitní projekty obhájí právo na evropské dotace

 
Pardubice společně s Hradcem Králové v současné době připravují strategii, na jejímž základě budou jako metropolitní oblast čerpat dotace z Evropských strukturálních a investičních fondů. Tím, že dosáhly zařazení Hradecko-pardubické metropolitní oblasti mezi sedm klíčových oblastí ČR, budou moci čerpat evropské dotace v rámci Integrované územní investice (ITI), na níž stát vyčlenil zhruba 65 miliard korun. Hradecko-pardubická oblast tak může dosáhnout na dotace až ve výši šest miliard korun. Bude je moci čerpat až do roku 2020.
16.06.2015 08:41 |

podobné články

Zůstává vám doma malé dítě kvůli uzavření škol? Na co máte nárok?

 
Lidé, kteří pečují o člena domácnosti při dlouhodobé nemoci nebo zranění, mohou čerpat ošetřovné. To je od roku 2018 možné čerpat až 90 dní. Ošetřovné navíc mohou čerpat i rodiče dětí mladších 10 let, jejichž škola byla uzavřena z důvodu epidemie, havárie, nebo pokud byla dítěti nařízena preventivní karanténa.
10.03.2020 11:45 |

podobné články

Zůstává vám doma malé dítě kvůli uzavření škol? Na co máte nárok?

 
Lidé, kteří pečují o člena domácnosti při dlouhodobé nemoci nebo zranění, mohou čerpat ošetřovné. To je od roku 2018 možné čerpat až 90 dní. Ošetřovné navíc mohou čerpat i rodiče dětí mladších 10 let, jejichž škola byla uzavřena z důvodu epidemie, havárie, nebo pokud byla dítěti nařízena preventivní karanténa.
11.03.2020 15:20 |

podobné články

Dobeš: Když ministerstvo školství nevyčerpá dotace EU, nemám problém rezignovat

 
Kdyby ministerstvo školství nevyčerpalo peníze z fondů EU, ministr Josef Dobeš (VV) rezignuje. Dobeš to dnes řekl v České televizi. Kvůli chybám bude ministerstvu zřejmě pozastaveno čerpání v programu s rozpočtem 53 miliard korun. Dobeš minulý týden slíbil nápravu do tří měsíců. Problémy s čerpáním evropských dotací už stály v minulosti křeslo někdejší ministryni školství Danu Kuchtovou.
08.01.2012 15:15 |

podobné články

Skončil jsem ve VV, hlásí Dobeš. Podle Klasnové kolem sebe nezodpovědně kope

 
Bývalý ministr školství Josef Dobeš opustil Věci veřejné, nezaplatil pravidelný členský příspěvek. Potvrdil, že už nechce být členem strany. Zvažuje také, že opustí poslanecký klub VV a Sněmovnu. Karolína Peake jeho postoj odmítla s tím, že Dobeš nezaslal VV rezignaci na členství ve straně. Další místopředsedkyně Kateřina Klasnová se pozastavila nad tím, proč Dobeš řeší tuto věc přes média.
06.04.2012 18:25 |

podobné články

Osobnosti: Kateřina Klasnová (518 článků) , Karolína Peake (1613 článků)

Z klimatického fondu EU má podle EK čerpat 18 zemí včetně ČR

 
Peněz, kterými chce Evropská unie pomoci uhelným regionům v přechodu ke klimaticky šetrnému hospodářství, bude možná méně, než si průmyslové oblasti v postkomunistických státech představovaly. Podle návrhu Evropské komise (EK) mají totiž z nového fondu, který má zajistit spravedlivé podmínky, čerpat regiony z celkem 18 unijních zemí včetně několika států západní Evropy. Kritériem pro přístup k penězům navíc nemá být vyspělost ekonomiky, vyplývá z neveřejného návrhu, do něhož ČTK nahlédla.
21.11.2019 19:30 |

podobné články

Ministr dopravy Dobeš svolává jednání tripartity

 
Ministr dopravy Pavel Dobeš je nespokojen s přerušením jednání tripartity a rozhodl se ji dnes z vlastní iniciativy svolat na úterý znovu. Dobeš trvá na tom, že jednání je nutné uskutečnit ještě před dalším jednáním vlády o rozpočtu.
16.09.2011 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Dobeš (513 článků)

Dobeš přiznal, že se čerpání z fondů EU zlepšilo. Ale jen u některých

 
Ministr školství Josef Dobeš (VV) dnes zveřejnil, že čerpání z fondů EU na vědecké projekty se výrazně zrychlilo. Program pro výzkum a inovace patří podle něj mezi nadprůměrné, neboť od začátku letošního roku se u něj vydaly dotace v celkové výši téměř 11 miliard korun, tedy skoro stejně jako za celý loňský rok. Čerpání peněz u dalších projektů ale již tak Dobeš nechválí.
26.04.2011 12:00 |

podobné články

Dobeš odvolal náměstka Hodináře, chtějí jej na dopravě

 
Ministr školství Josef Dobeš odvolal z funkce svého prvního náměstka zodpovědného za čerpání fondů Evropské unie Jakuba Hodináře. Podle Dobeše o něj má zájem ministerstvo dopravy, které řídí jeho jmenovec Pavel Dobeš (oba VV).
01.12.2011 14:45 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Dobeš (513 článků)

Peníze pro univerzity chce Dobeš získat z EU, Praha ostrouhá

 
Ministr školství Josef Dobeš (VV) chce peníze, o něž vysoké školy přijdou kvůli úsporám v rozpočtu, získat z evropských fondů. Ministr tak odpověděl akademické obci, která se obává, že snížení dotace na studenta o pět tisíc korun bude mít vliv i na kvalitu výuky. Podle ministra mohou školy v příštích třech letech čerpat na vědu a vzdělávání až 40 miliard. Pro pražské školy to však neplatí, neboť hlavní město je bráno v rámci EU za bohatý region.
21.10.2011 17:35 |

podobné články

Neumíte čerpat z EU, osočil Sobotka vládu. Moderátor: A co vaše kraje?

 
Česku hrozí, že se kvůli netransparentnímu čerpání dotací z Evropské unie pro ně penězotoky úplně zastaví. Šéf ČSSD Bohuslav Sobotka v nedělních Otázkách Václava Moravce vyzval ministra financí Miroslava Kalouska, aby vláda vyvodila důsledky z toho, že není schopná čerpat z EU, a podala demisi.
24.06.2012 15:45 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9545 článků) , Miroslav Kalousek (6886 článků)

VÍME PRVNÍ Praha nemůže čerpat peníze z fondů EU

 
Hlavní město nemůže v současné době čerpat prostředky z dotačních fondů Evropské unie. Vina leží na bedrech primátora Tomáše Hudečka z TOP 09. Kvůli tomu, že je proti němu vedeno trestní stíhání, tak město nedokáže splnit požadavky při podávání žádostí. Upozornilo na to hnutí Restart 2014.
18.08.2014 14:31 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Hudeček (668 článků)

Bátoru mi doporučili lidé kolem Klause, přiznal Dobeš

 
Ministr školství Josef Dobeš přiznal, že mu Bátoru doporučil někdo z Hradu. Jak se bude dále k celé záležitosti vyjadřovat, si bude muset podle svých slov ještě ujasnit.
05.03.2011 09:15 |

podobné články

Dobeš to přiznal: ABL sponzorovala Věci veřejné. Ale jen před volbami

 
Ministr školství Josef Dobeš, který má podle rozhodnutí premiéra Petra Nečase také odejít z vlády, v rozhovoru pro Českou televizi přiznal, že agentura ABL dala peníze Věcem veřejným. Ale prý jen před volbami. Tuto skutečnost ovšem odmítá poslanec Věcí veřejných Petr Skokan. Podle něj mu tato věc není známá.
11.04.2011 09:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9309 článků) , Petr Skokan (133 článků)

Dobeš filmařem: Natáčí seriál za dotace Evropské unie

 
Ministr školství Josef Dobeš, přišel na způsob, jak zužitkovat dotace z Evropské unie. Natočí 14dílný historický seriál Češi v Evropě. Rozhodně nepůjde o žádný nízkorozpočtový projekt, seriál vyjde na téměř 200 milionů korun. Evropská komise ale nemá pro Dobešovy režisérské ambice přílišné pochopení a stěžuje si na pochybné projekty.
31.01.2012 10:35 |

podobné články

Dobeš chce pro každého nového učitele příspěvek až 180 tisíc

 
Budoucí ministr školství Josef Dobeš (VV) by chtěl v čele resortu přidat učitelům peníze, zavést jim kariérní řád a pozdvihnout sport. Pro nastupující absolventy pedagogických fakult chce Dobeš náborový příspěvek až 180 tisíc korun, o tom ale hodlá ještě jednat se školskými experty ODS a TOP 09.
01.07.2010 15:55 |

podobné články

Ministr Dobeš probral s komunisty státní maturity a školné

 
Šéf rezortu školství Josef Dobeš (VV) ve čtvrtek jednal se svým stínovým protějškem z KSČM, poslancem Milanem Bičíkem a členkou sněmovního školského výboru za KSČM Martou Semelovou. Setkání se podle ní uskutečnilo proto, že ministr Dobeš hodlá konzultovat klíčová témata týkající se vzdělání i s opozicí.
05.08.2010 18:00 |

podobné články

Osobnosti: Milan Bičík (5 článků) , Marta Semelová (277 článků)

Dobeš vyslechl námitky rodičů proti příručce o sexu a hodlá ji pozměnit

 
Ministr školství Josef Dobeš (VV) nezruší doporučení k sexuální výchově ve školách. Kontroverzní příručku je ale ochoten změnit, bude stažena z webu úřadu. Oznámilo to ministerstvo po pátečním jednání Dobeše se zástupci rodičů, kteří mají k metodické příručce výhrady. Dobeš také rozešle ředitelům základních škol doporučení, aby při výuce sexuální výchovy respektovali přání rodičů.
06.08.2010 18:30 |

podobné články