Článek

Budeme hlasovat o důvěře vládě klidně i po půlnoci, rozhodli se večer poslanci

 
Sněmovna bude moci jednat o žádosti vlády ANO a ČSSD o vyslovení důvěry případně i po dnešní půlnoci. Možnost nočního jednání prosadil hladce klub nejsilnějšího vládního hnutí. Procedurální návrh předsedy poslanců ANO Jaroslava Faltýnka podpořilo125 poslanců ze všech klubů kromě SPD ze 160 přítomných. Proti jich bylo 11.
11.07.2018 18:50 |

podobné články

Podobné články

Keith Richards: Kouření se do smrti nevzdám!

 
Drogy? Prosím. Alkohol? Klidně. Toho všeho se kytarista Keith Richards klidně vzdal, ale na cigarety mu nesmí sáhnout ani hrozící zubatá. Hudebník ze skupiny Keith Richards klidně vzdal, ale na cigarety mu nesmí sáhnout ani hrozící zubatá. Hudebník ze skupiny Keith Richards klidně vzdal, ale na cigarety mu nesmí sáhnout ani hrozící zubatá. Hudebník ze skupiny Keith Richards klidně vzdal, ale na cigarety mu nesmí sáhnout ani hrozící zubatá. Hudebník ze skupiny Keith Richards klidně vzdal, ale na cigarety mu nesmí sáhnout ani hrozící zubatá. Hudebník ze skupiny Keith Richards klidně vzdal, ale na cigarety mu nesmí sáhnout ani hrozící zubatá. Hudebník ze skupiny Keith Richards klidně vzdal, ale na cigarety mu nesmí sáhnout ani hrozící zubatá. Hudebník ze skupiny Keith Richards klidně vzdal, ale na cigarety mu nesmí sáhnout ani hrozící zubatá. Hudebník ze skupiny Rolling Stones prohlásil, že se nevzdá kouření ani kvůli nemocem a bude kouřit do posledního dechu.
03.02.2010 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Keith Richards (78 článků) , Keith Richards (78 článků)

Poslanci dnes rozhodnou o tom, kdy budou hlasovat o důvěře vládě

 
Poslanci ze sněmovního organizačního výboru dnes rozhodnou o svolání schůze, na níž by měla sněmovna hlasovat o vyslovení důvěry vládě Jiřího Rusnoka. Podle předsedkyně sněmovny Miroslavy Němcové (ODS) by se mělo o důvěře jednat příští středu a měl by to být první bod schůze. Záleží však na tom, jak dnes rozhodnou členové výboru.
31.07.2013 06:10 |

podobné články

Osobnosti: Miroslava Němcová (1443 článků) , Jiří Rusnok (1864 článků)

Sněmovna by měla volit ombudsmana, mohla by hlasovat i o vládě

 
Poslanci by na své únorové schůzi, která začne v úterý, měli volit nového ombudsmana a mohli by také hlasovat o důvěře nové trojkoaliční vládě. Zatím ale není jisté, který den by se poslanci těmito body zabývali. Podle předsedy sněmovny Jana Hamáčka (ČSSD) je možné, aby se o důvěře na únorové schůzi hlasovalo. Konkrétní termín pak podle něj záleží na tom, kdy se na něj se žádostí obrátí premiér Bohuslav Sobotka. Vláda chce požádat sněmovnu o důvěru kolem 18. února.
02.02.2014 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9536 článků) , Jan Hamáček (1255 článků)

Nečekaný zvrat hlasování o důvěře vládě. Poslanci zvedli ruce a rozešli se do úterý

 
Sněmovna dnes o důvěře menšinové vládě Andreje Babiše (ANO) překvapivě hlasovat nebude. Jednání odložila do úterý 16. ledna. Rozhodla o tom na návrh ODS, proti byla jen KSČM. Předchozí návrhy na odklad sněmovního jednání o Babišově vládě přitom dnes přijaty nebyly.
10.01.2018 20:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15816 článků)

Zelení v neděli Fischerův kabinet podpoří, komunisté nikoliv

 
Komunisté v pátek po zasedání výkonného výboru rozhodli, že nebudou hlasovat pro vyslovení důvěry úřednické vládě premiéra Jana Fischera. Důvěru kabinetu naopak dají poslanci Strany zelených. Po jednání s premiérem to oznámil šéf strany Martin Bursík. Sněmovna bude o důvěře vládě hlasovat v neděli.
05.06.2009 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Martin Bursík (309 článků) , Jan Fischer (1748 článků)

Poslanci budou o důvěře vládě zřejmě hlasovat příští středu

 
Pravděpodobně příští středu se uskuteční sněmovní schůze, na které by poslanci měli hlasovat o vyslovení důvěry vládě Jiřího Rusnoka. Schůzi však musí ještě svolat sněmovní organizační výbor, který se sejde tuto středu odpoledne.
30.07.2013 14:45 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Rusnok (1864 článků)

Hlasování o důvěře vládě chce Sobotka kolem 18. února

 
Poslanci by o důvěře vládě Bohuslava Sobotky mohli hlasovat na schůzi 18. února, případně kolem tohoto data. Za ideální variantu to označil premiér po prvním jednání vlády ve středu vpodvečer.
29.01.2014 18:00 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9536 článků)

SPD nechce přerušovat jednání o důvěře vládě, kabinet nepodpoří

 
SPD nepodpoří návrh, aby Sněmovna dnes i bez stanoviska mandátového a imunitního výboru hlasovala pro vydání premiéra Andreje Babiše (ANO) a předsedy poslaneckého klubu ANO Jaroslava Faltýnka k trestnímu stíhání kvůli financování farmy Čapí hnízdo. Podle hnutí musí výbor napřed zaujmout stanovisko. SPD nechce ani přerušovat dnešní jednání o důvěře vládě, přestože poslanci hnutí budou hlasovat proti.
10.01.2018 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15816 článků)

V úterý se dá čekat ve sněmovně velký chaos. Poslanci začali propírat pozvaného expolicistu Komárka

 
V Poslanecké sněmovně to bude brzy zase vřít, ve středu se mělo hlasovat o důvěře vládě, jenže nastal nečekaný vzrat, jednání bylo přerušeno, kvůli svolání mandátového a imunitního výboru. Řada poslanců požadovala, aby se před hlasováním o důvěře vládě nejdříve rozhodovalo o vydaní, či nevydaní Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka a vypadá to, že se jim jejich přání splní. Sněmovní schůze, která proto byla odložena na úterý odpoledne, předpovídá další dohady a zmatek, současně má totiž začít i plánovaná schůze poslanců.
12.01.2018 08:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15816 článků)

Vojtěch Filip pro PL: KSČM jasně řekla, co je pro ni v prezidentských volbách zásadní. A těmto prioritám nejlépe vyhovuje Miloš Zeman. A důrazné varování poslancům...

 
ROZHOVOR Hlasování o důvěře vládě a prezidentské volby. Taková byla témata interview ParlamentníchListů.cz s předsedou KSČM Vojtěchem Filipem. Ten připouští, že Babišova vláda klidně důvěru může získat napoprvé. A doporučuje lidem volit prezidentem opět Miloše Zemana. „Řekli jsme, jaké priority jsou pro nás v podpoře některého z kandidátů zásadní. Těmto prioritám vyhovuje nejvíce Miloš Zeman,“ uvedl jasně Filip. Vyjádřil se i ke středečnímu hlasování o důvěře Babišově vládě. Poslanci by si podle něj měli uvědomit, že země vládu potřebuje. A přidal varování sněmovního veterána, že politici, kteří chtějí bojovat s občany, nedopadnou dobře.
09.01.2018 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Filip (1174 článků) , Miloš Zeman (22546 článků)

Klasnová: Vládu podpoří tři poslanci Věcí veřejných, osm jich důvěru nevysloví

 
AKTUALIZOVÁNO Osm poslanců Věcí veřejných (VV) v pátek nevysloví vládě důvěru. Kabinet premiéra Petra Nečase (ODS) naopak podpoří členové klubu VV Milan Šťovíček, Otto Chaloupka a Miroslav Petráň, řekla po dnešním jednání poslaneckého klubu jeho předsedkyně Kateřina Klasnová. Hlasování se podle ní nezúčastní poslanec David Kádner. Klub své členy nezavázal k tomu, jak mají hlasovat. O důvěře vládě budou hlasovat volně.
25.04.2012 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9291 článků) , Kateřina Klasnová (518 článků) , Otto Chaloupka (169 článků) , David Kádner (79 článků) , Miroslav Petráň (17 článků) , Milan Šťovíček (95 článků)

Vyhrál Matyáš z Liberce, narodil se 43 sekund po půlnoci

 
Chlapeček jménem Matyáš z Liberce se narodil 43 sekund po půlnoci a stal se tak podle všeho prvním novorozencem v roce 2011. Pomyslnou druhou příčku získala Sofie Fejfarová, která přišla na svět v porodnici v Jablonci nad Nisou dvě minuty po půlnoci. Třetí je Jakub z porodnice v Kolíně, který se narodil osm minut po půlnoci a tzv. brambory si zajistil narozením devět minut po půlnoci Vojta, jenž přišel na svět v pražské Všeobecné fakultní nemocnici.
01.01.2011 12:00 |

podobné články

Peake zradila svůj klub LIDEM a nebude hlasovat proti vládě Rusnoka

 
Všichni členové poslaneckého klubu LIDEM kromě předsedkyně Karolíny Peake budou hlasovat proti vládě. Peake se zbylými sedmi členy klubu nyní nekomunikuje, řekl člen poslaneckého klubu liberálních demokratů Radim Vysloužil. Informaci potvrdili i další členové klubu. Vysloužil uvedl, že nechápe rozhodnutí Peake, která řekla, že dohoda o stojedničce po rozhodnutí dvou poslanců ODS, že nebudou hlasovat proti Rusnokově vládě, neplatí a nemá cenu v ní pokračovat. 
07.08.2013 21:00 |

podobné články

Osobnosti: Karolína Peake (1613 článků) , Radim Vysloužil (46 článků)

Hlasování o důvěře vládě: Zdržování a nekonečně nudné projevy

 
Čeští poslanci se sešli kvůli hlasování o důvěře vládě a celou akci provází obvyklá komedie nekonečných projevů opozičních poslanců. Sněmovna je poloprázdná a že se poslanci během úterka vůbec dostanou k hlasování, je krajně nepravděpodobné...
10.08.2010 15:25 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3623 článků) , Radek John (2466 článků) , Karel Schwarzenberg (3798 článků)

O důvěře Rusnokově vládě budou poslanci jednat 7. srpna

 
Poslanci budou jednat o důvěře vládě Jiřího Rusnoka na schůzi, která začne ve středu 7. srpna. O svolání této schůze rozhodl sněmovní organizační výbor.
31.07.2013 14:20 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Rusnok (1864 článků)

Poslanci rozhodnou o DŮVĚŘE VLÁDĚ. Má Rusnok šanci? ANKETA

 
Poslanci dnes rozhodnou o důvěře úřednické vládě Jiřího Rusnoka. Kabinet ji však zřejmě nedostane. Schůzi navštíví i prezident Miloš Zeman, který tzv. vládu odborníků jmenoval bez vazby na dolní komoru po pádu koaličního kabinetu Petra Nečase (ODS).
07.08.2013 07:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9291 článků) , Miloš Zeman (22546 článků) , Jiří Rusnok (1864 článků)

Strana LIDEM se začala rozpadat

 
Po středečním hlasování o důvěře Rusnokově vládě, kterou předsedkyně LIDEM Karolína Peake svým odchodem ze Sněmovny nepřímo podpořila, zatímco zbylí poslanci LIDEM hlasovali proti důvěře, se strana začala rozpadat. Důvodem však není obrat Peake, ale fakt, že poslanci svůj hlas proti Rusnokově vládě nekonzultovali s členskou organizací.
08.08.2013 10:50 |

podobné články

Osobnosti: Karolína Peake (1613 článků)

Poslanci se sešli k hlasování o důvěře. Fischer ji zřejmě získá

 
Poslanci se netradičně v neděli scházejí k hlasování o důvěře vládě premiéra Jana Fischera. Překlenovací kabinet vznikl politickou dohodou ODS, ČSSD a zelených, jeho sedmnáct ministrů je v úřadu od 8. května. Strana zelených, ČSSD a nakonec i ODS během neděle oznámily, že jejich poslanci ruku pro vládu zvednou. Lidovci se rozhodnou až po Fischerově projevu, komunisté oznámili, že se hlasování zdrží.
07.06.2009 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Jan Fischer (1748 článků)

Poslanci rozhodnou o důvěře Rusnokovu kabinetu, asi ji nedostane

 
Poslanci dnes rozhodnou o důvěře úřednické vládě Jiřího Rusnoka. Z rozložení sil v dolní komoře vyplývá, že kabinet ji nedostane. Schůzi navštíví i prezident Miloš Zeman, který takzvanou vládu odborníků jmenoval bez vazby na dolní komoru po pádu koaličního kabinetu Petra Nečase (ODS). Poslanci rozhodnou také o řadě zákonů.
07.08.2013 06:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9291 článků) , Miloš Zeman (22546 článků) , Jiří Rusnok (1864 článků)