Článek

,,Buď chcípnu, nebo ne.” Po vakcíně na kapačkách, málem zemřel. A lékaři? To byl zážitek

 
Na poslední chvíli si zavolal záchrannou službu sedmaosmdesátiletý důchodce z Plzeňska, který byl několik dní předtím očkován vakcínou proti covidu-19. Nemohl dýchat a vynechávalo mu srdce. Telefonátem si zachránil život. I když lékaři spojitost s vakcínou odmítají bez bližšího vyšetření a druhou dávku doporučují, každý den teď přemýšlí, zda má další injekci risknout. Rizikem může být špatná srážlivost krve, kterou trpí, problémy se zavodňováním i dechem. Po očkování s ním navíc nikdo nezůstal doporučovanou půlhodinu, aby bylo jasné, že je v pořádku.
10.02.2021 06:55 |

podobné články

Podobné články

Lékaři: Co když po vakcíně někdo zemře?

 
Očkovat musí, jinak jim hrozí dvoumilionová pokuta. Ale co když bude mít pacient po vakcíně závažné zdravotní komplikace? Co kdyby zemřel? Odpovědnost by nesl lékař, stát, nebo výrobce vakcíny?
24.11.2009 05:10 |

podobné články

Já fakt, ale fakt chcípnu, napsal známý novinář po poznámce Michala Haška

 
Jihomoravský hejtman Michal Hašek mohl mít na svědomí život známého novináře z Lidových novin Petra Kamberského. Ten totiž svému twitteru prozradil, že jej málem potkala smrt, když si četl výklad hejtmana Haška, kterak je právě jeho kraj kolébkou celé křesťanské civilizace.
10.02.2016 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Michal Hašek (2415 článků)

Komentátorka varuje: Vakcína koronavirus ze světa nevymaže

 
Americký časopis The Atlantic zveřejnil článek Sarah Zhangové o vakcíně proti koronaviru. Autorka soudí, že díky vakcíně virus nezmizí, spíše zmírní těžký průběh nemoci a ukončí pandemii. „Budeme v situaci, kdy se někteří lidé budou zoufale snažit získat vakcínu – a někteří se budou bát vakcíny,“ myslí si výzkumník pro veřejné zdraví Michael Stoto. Jak je na tom vývoj oné tak moc očekávané vakcíny a čím se liší vakcína proti koronaviru například od vakcíny proti dětské obrně?
10.08.2020 19:50 |

podobné články

Osobnosti: Michael Michael (1624 článků)

Petr Sedláček: Ruská vakcína očima izraelské profesorky

 
K ruské vakcíně proti Covidu 19 se na Západě, ale i u nás staví odborníci opatrně. Mezi nimi i v současnosti nejznámější český epidemiolog profesor Roman Prymula. Veřejně se na toto téma vyjádřil s tím, že prostě o ruské vakcíně nemá dostatek informací. V Izraeli, kde v tamním vědeckém světě působí spousty etnických Rusů, toho, zdá se, vědí o něco víc.
18.08.2020 21:50 |

podobné články

Zmutovaný koronavirus z norků by mohl odolat vakcíně. Británie zakázala vstup všem Dánům

 
Británie s okamžitou platností zakázala na své území vstup cestujícím z Dánska. Reaguje tak na obavy ze zmutovaného kmene koronaviru na dánských farmách s norky, uvedla agentura Reuters. Dánsko po objevení zmutovaného kmene u norků již oznámilo nová, přísnější omezení pohybu a rozhodlo se vybít celou populaci norků, kteří jsou chováni pro kožešinu. Světová zdravotnická organizace (WHO) mezitím potvrdila, že nakažené norky již řešily i Itálie, Švédsko, USA či Nizozemí. Problematický je zejména fakt, že zmutovaný koronavirus je odolnější vůči protilátkám, tudíž může odolat budoucí vakcíně.
07.11.2020 14:25 |

podobné články

Česko čeká na vakcínu. Experti promluvili o neochotě lidí nechat se očkovat i rizicích

 
K vakcíně proti koronaviru se upíná řada nadějí, průzkumy však naznačují, že o očkování řada Čechů nestojí. Experti varují před dopady odmítání očkování. Česku hrozí nejen pomalejší návrat do běžného života. Dle odborníků přitom bude vakcína bezpečná i přes její rychlý vývoj. A virolog Jan Černý míní, že si díky vakcíně bude naočkovaný imunitní systém virus pamatovat déle, než imunitní systém, který se s nákazou vypořádal v terénu.
04.12.2020 05:30 |

podobné články

V Česku se bude lyžovat od 18. prosince. A Blatný rozkryl dezinformace o vakcíně

 
Čtvrtek znamenal pro Čechy přesun ze 4. do 3. stupně protiepidemického systému (PES). Šéf Ústavu zdravotnických informací a statistiky Ladislav Dušek zmínil, že v listopadu epidemie v Česku zásadně zbrzdila, ale stále je hodně nakažených seniorů, což vnímá jako rizikový faktor. Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) dodal, že situace je stabilizovaná, ale křehká. Detailně se věnoval dezinformacím o vakcíně proti koronaviru. A odmítl ty, které kolují na internetu nejčastěji. Blatný dále uvedl, že termínem otevření skiareálů je pátek 18. prosince. Asociace horských středisek ČR (AHS) rozhodnutí ministerstva kvituje.
04.12.2020 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (20948 článků)

Nedivím se, že veřejnost má k vakcíně malou důvěru, řekl exministr zdravotnictví

 
Předseda hnutí SPD Tomio Okamura zveřejnil na svém youtube kanále video s posledními aktualitami. Ve videu hovořil s europoslancem SPD a bývalým ministrem zdravotnictví Ivanem Davidem a tématem bylo očkování proti koronaviru. „Vzhledem k neprůhlednému jednání, jakým se EU chová, se ani nedivím, že veřejnost má k vakcíně malou důvěru,“ uvedl Ivan David.
08.12.2020 09:40 |

podobné články

Osobnosti: Tomio Okamura (2472 článků) , Ivan Ivan (1743 článků) , David David (665 článků) , David David (496 článků)

Nesmysly o vakcíně můžou stát životy, varuje biochemik Konvalinka

 
Z nedávného průzkumu STEM/MARK vyplynulo, že téměř polovina Čechů se očkovat proti covidu nenechá, 19 procent oslovených neví. Nedůvěra k vakcíně podle biochemika Jana Konvalinky, prorektora UK pro vědu a výzkum, roste kvůli tlaku záměrně vypouštěných dezinformací a lží. Ty považuje za práci profesionálů.
12.12.2020 12:40 |

podobné články

Musíme očkovat, hromadně, věří odborník. Varuje před nesmysly, které budí strach z vakcíny

 
S připravovaným očkováním proti nemoci covid-19 na českém internetu zesilují názory zaměřené proti očkování. U značné části české populace panuje k vakcíně nedůvěra. „Nesmysly o vakcíně můžou stát životy,“ varuje v rozhovoru pro Novinky.cz biochemik Jan Konvalinka, prorektor UK pro vědu a výzkum.
12.12.2020 21:55 |

podobné články

Profesor rozbil vysílání ČT: Chvála na ruskou vakcínu. Ale je s ní zádrhel

 
Předseda České vakcinologické společnosti profesor Roman Chlíbek v České televizi s uznáním promluvil o ruské vakcíně proti nemoci covid-19 Sputnik. Konstatoval, že tato vakcína je podobná vakcíně od společnosti AstraZeneca. Vakcína od britské společnosti by mohla pomoct v brzdění epidemie. Ukazuje se totiž, že očkování touto vakcínou by mohlo brzdit přenos viru z člověka na člověka.
03.02.2021 18:30 |

podobné články

Očkování Sputnikem v Česku? Vypadá nadějně, tvrdí o vakcíně experti. A zmínili etiku

 
Data o ruské vakcíně proti covidu-19 Sputnik V jsou podle českých odborníků slibná. Zveřejněné informace hovoří o účinnosti nad 91 procent. Musí ale projít posouzením Evropské agentury pro léčivé přípravky (EMA). O schválení ji ruští výrobci požádali minulý týden. Jako podmínku pro využití ruské vakcíny pro očkování Čechů stanovil schválení agenturou také ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO). Bez schválení evropskými úřady začalo po povolení lokálními institucemi touto vakcínou očkovat Maďarsko. Na tamní zkušenosti se tam dnes odletěl informovat premiér Andrej Babiš (ANO).
05.02.2021 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (20948 článků)

Šichtařová varuje: Hysterie tu s námi zůstane i po vakcíně

 
Ekonomka Markéta Šichtařová se rozepsala o vakcíně proti covidu. Je to taková záchrana, jak se tváří? Přinese hospodářské oživení? „Chyba lávky.“ Prý určitě sníží počet úmrtí a těžkých průběhů, ale hrozí, že různí PSI a semafory tu s námi již zůstanou. Problémem jsou údajně pozitivní testy a s nimi spojená hysterie. „A dokud tu bude hysterie, bude to stát za starou bačkoru.“
26.02.2021 20:35 |

podobné články

Profesorka Boženka ze Sněženek, Valentina Thielová, skončila na kapačkách: Záhadná nemoc!

 
V nemocnici na kapačkách skončila představitelka zatrpklé učitelky Boženky z filmu Sněženky a machři Valentina Thielová (83). Tu již delší dobu trápily ukrutné bolesti, které ji nakonec dostaly do péče lékařů. Co však herečce bylo, zatím není jasné. Lékaři totiž přesnou diagnózu neznají.
15.08.2015 15:40 |

podobné články

Osobnosti: Valentina Thielová (18 článků)

Monika Sommerová z Fantoma: 14 dní na kapačkách!

 
Celé dva týdny strávila v nemocnici na kapačkách Monika Sommerová (29), která předminulý víkend zkolabovala v zákulisí muzikálu Fantom opery! Lékaři se dokonce báli, jestli za její bolesti slinivky nemůže nádor.
13.10.2016 11:05 |

podobné články

Babiš se bál o rodinu. Hamáček: Píší mi, že „chcípnu“, dostal jsem 60 výhrůžek smrtí

 
Premiér Andrej Babiš (ANO) svým emotivním nedělním výstupem otevřel téma výhrůžek politikům a jejich rodinám. Babiš tvrdí, že muž, kterého zadrželi ve Španělsku, vyhrožoval smrtí jemu a jeho rodině a zmínil, že měl o manželku Moniku a své děti strach. Vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) byl o případu informován. A upozornil, že situace je nyní v tomto směru opravdu napjatá. Za poslední dny dostal prý na 60 výhrůžek smrtí.
28.02.2021 21:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (20948 článků) , Jan Hamáček (2579 článků)

Tipy na zážitkové dárky pro ženy

 
Nejen pro muže je vymyšlení dárku pro ženu nadlidským úkolem, i ženy si mnohdy musí hodně namáhat hlavu, chtějí-li potěšit a zároveň překvapit svou nejlepší kamarádku, sestru nebo maminku. Ačkoli se říká, že ženu potěší jakýkoli dárek, ne všichni se chceme neustále upínat ke klasice v podobě kosmetického balíčku, kvalitního a drahého parfému nebo slušivého kousku oblečení. Právě proto jsme pro vás našli zajímavé tipy na zážitkové dárky pro ženy, se kterými v žádném případě neurazíte! Darovat zážitek je daleko více, nežli soška na poličku, hadřík do skříně nebo čokoládová bonboniéra, po které se ve chvilce zhřešení jenom zapráší. Zážitek už vám nikdy nikdo nevezme a právě z toho důvodu jsou zážitkové dárky pro ženy ideální volbou v případě, kdy chcete darovat něco neobvyklého a především něco, na co se skutečně nezapomíná! Zážitkové dárky pro ženy, aneb na co vsadit horkou kartu? Chcete potěšit svou maminku a darovat jí k narozeninám něco opravdu netradičního? Přemýšlíte nad originálním dárkem pro nejlepší kamarádku? Či snad chcete zaskočit svou sestru, o které je známo, že je pro každou špatnost? Pak se i vy můžete nechat inspirovat našimi tipy na zážitkové dárky pro ženy, s nimiž jednoduše nelze šlápnout vedle! Jaké je to být modelkou ve světle fotoaparátu? Fotografie jsou jedinečnou příležitostí, díky které může být každá žena skutečně krásná a co víc – být v této kráse zvěčněná! Možná máte ve svém okolí někoho, kdo tajně závidí modelkám a přál by si stát se jednou z nich alespoň na jediné odpoledne. My říkáme – a proč ne?! Díky zážitku v podobě profesionálního focení se do kůže modelky může vžít úplně každý. Zážitkový dárek zahrnuje líčení, úpravu účesu i výběr oblečení, po kterém následuje hodina profesionálního focení buď v exteriéru nebo v interiéru. Na výběr je focení aktů, glamour, fashion nebo jejich velmi zajímavá... Čtěte více Příspěvek Tipy na zážitkové dárky pro ženy pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
27.08.2016 17:35 |

podobné články

Ministr školství Dobeš zkolaboval a je na kapačkách

 
Ministr školství Josef Dobeš (VV) byl v úterý převezen kvůli vyčerpání organismu do nemocnice. Podle svých slov leží nyní na kapačkách. Vinu na jeho hospitalizaci pravděpodobně měly i mediální kauzy, jimž v posledních dnech čelil.
01.03.2011 20:00 |

podobné články

Karel Gott: Kvůli zánětu na kapačkách!

 
Benefiční koncert Karla Gotta (77) ve slovenských Ladcích byl zrušen. Slavík opět skončil na kapačkách. Tentokrát kvůli zánětu dutin a horních cest dýchacích.
04.06.2017 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Karel Gott (6223 článků)