Článek

Brzdíme covid: Ve třídách roušky, restaurace a bary zavřou o půlnoci

 
Epidemie covidu v Česku zrychluje. Ministr zdravotnictví tahá za záchrannou brzdu a zavádí další opatření proti jejímu šíření.
17.09.2020 16:30 |

podobné články

Podobné články

„Valachová“ od Merkelové chce ve třídách na jedno dítě migrantů dvě německé

 
Německá ministryně školství Johanna Wanková se vyslovila pro co nejvyváženější skladbu žáků ve třídách, pokud jde o jejich původ. Jestliže je ve třídách příliš mnoho studentů z přistěhovaleckých rodin, komplikuje to jejich integraci, upozornila v rozhovoru se zpravodajským týdeníkem Focus. Některé učitelské odbory její slova podpořily s tím, že ve školních třídách by nemělo být více než 35 procent dětí migrantů. Tedy na jednoho přistěhovalce dva Němci.
25.04.2017 08:30 |

podobné články

Situace v Praze je alarmující. Roušky budou povinné i v obchodech, restaurace na noc zavřou

 
Epidemiologická situace v Praze v souvislosti s onemocněním covid-19 je podle pražské hygieničky Zdeňky Jágrové „alarmující“. Hygienici proto zpřísnili dosavadní opatření. Nově budou od středy 9. září povinné roušky v obchodech a obchodních centrech. Mezi půlnocí a šestou hodinou ranní musí zavřít také bary a noční kluby.
04.09.2020 14:20 |

podobné články

Bary zavřené v deset večer, lidé mají pracovat z domova: Británie zavádí nové restrikce

 
S přihlédnutím k rostoucímu počtu nakažených koronavirem, který způsobuje nemoc covid-19, se vláda Velké Británie rozhodla představit sérii nových restrikcí, ty začnou zřejmě platit od čtvrtka 24. září. V prvé řadě se nová opatření týkají gastro zařízení – anglické bary a restaurace budou muset zavírat ve 22:00. Vláda v čele s premiérem Borisem Johnsonem rovněž vyzvala Brity, aby, pokud je to možné, pracovali z domova, informovala stanice BBC. Obdobná pravidla pro české bary a restaurace oznámil i nový český ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO). Ten šel ale ještě dál a zmínil i zavírání škol a omezení některých hromadných akcí.
22.09.2020 11:20 |

podobné články

Z Itálie je „země duchů“. Zavřou obchody, restaurace i kadeřnictví

 
Italská vláda dále zpřísňuje opatření ve snaze zabrzdit epidemii nového typu koronaviru. Premiér Giuseppe Conte dnes oznámil, že v celé zemi se uzavřou všechny obchody vyjma potravinářských a lékáren. Dočasně se zavřou i všechny bary, restaurace a kadeřnictví, firmy mají nařízeno zastavit provoz všech oddělení, která nejsou klíčová pro výrobu. Oznámení přišlo na konci dne, kdy Itálie zaznamenala rekordní nárůst úmrtí v souvislosti s koronavirem, napsala agentura Reuters.
11.03.2020 23:30 |

podobné články

V oranžových zónách se zvažují roušky i ve školních třídách, říká Prymula

 
Děti v okresech, které jsou na semaforu ministerstva zdravotnictví označeny oranžovou barvou, by mohly ve škole nosit roušky po celou dobu výuky, tedy i ve třídách. Právu to řekl epidemiolog a vládní zmocněnec pro zdravotnictví Roman Prymula. Zpřísnění opatření má ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) ohlásit ve čtvrtek.
16.09.2020 16:40 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1198 článků) , Adam Vojtěch (931 článků)

Přehledně: Jaká nová opatření začínají dnes platit

 
Aby se zabránilo nekontrolovanému šíření koronaviru v populaci, rozšiřuje ministerstvo zdravotnictví postupně soubor mimořádných preventivních opatření. Od pátku budou nově roušky povinné kromě stávajících míst i ve třídách při vyučování pro všechny žáky, studenty i učitele s výjimkou tříd 1. stupně. O půlnoci na sobotu také musí zavřít všechny restaurace a bary až do šesté hodiny ráno.
18.09.2020 05:15 |

podobné články

Restaurace, bary a kluby úplně zavřou

 
Restaurace, bary a kluby budou muset od středy zavřít až do 3. listopadu. Zároveň s tím vláda v rámci zpřísnění protiepidemických opatření kvůli špatné situaci zakázala pití alkoholu na veřejnosti. Kabinet o tom rozhodl během pondělního jednání. Oznámil to ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) na Twitteru.
12.10.2020 21:55 |

podobné články

Němcům začne v pondělí měsíc karantény: Zavřené bary i restaurace a nejvýš 10 lidí pohromadě

 
Německo od pondělí 2. listopadu do konce měsíce zavádí rozsáhlou karanténní uzávěru, aby zastavilo prudký nárůst počtu nových případů koronavirové infekce, oznámila po jednání s premiéry spolkových zemí kancléřka Angela Merkelová. Od pondělí na měsíc zavádí karanténní uzávěru, zavřou se bary a restaurace, na veřejnosti se bude moci sejít deset lidí ze dvou domácností. Saská ministryně zdravotnictví Petra Köppingová by kvůli koronaviru podle deníku Sächsische Zeitung také ráda zpřísnila podmínky přeshraničního styku s Českem.
28.10.2020 09:15 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2676 článků)

Přehledně: Co se mění a kde jsou povinné roušky

 
Hygienici v pátek oznámili další opatření, která přijali v souvislosti s šířením koronaviru. V Praze budou od středy příštího týdne roušky povinné i v obchodech a restaurace i bary budou uzavřené mezi půlnocí a 6:00. Od pondělí 14. září budou muset žáci a studenti pražských škol nosit roušky ve společných prostorech.
04.09.2020 15:35 |

podobné články

Dcera Báry Basikové hubne stejně jako její máma: Kolem posilovny chodí obloukem, ale kila jdou dolů

 
Dcera Báry Basikové  (52) Anička se dala na hubnutí stejně jako její maminka. Zhubla a vypadá výborně. Upravila jídelníček a na doporučení Báry hubne pomocí elektrošoků. Cvičení se vyhýbá obloukem. "Nesnáším cvičení, celkově pohyb. Nic moc mi to neříká, to si jdu radši poležet, jde do mě proud a funguje to taky," řekla Super.cz dcera Báry Basikové.
17.10.2015 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Bára Basiková (677 článků)

Zavřou kina a divadla, hospody „vyženou“ hosty už v šest večer. Naštvaní Italové vyšli do ulic

 
V Římě se v noci na neděli střetli odpůrci protiepidemických opatření s policií. Podle agentury DPA v centru italské metropole protestující na policisty házeli světlice, ničili automobily a zapalovali popelnice. Italská vláda v neděli mezitím vyhlásila další zpřísnění kroků proti šíření koronaviru. Bary a restaurace budou muset od pondělí zavřít už v 18:00 SEČ, zcela se zavřou divadla a kina.
25.10.2020 14:25 |

podobné články

Vlastimil Vondruška: Covid? Zfetovat se na technoparty, to jste chtěli. Proto rozvolnění. Migranti vám nevadí, zavřené bary ano

 
Ke koronaviru se naposled vyjádřil historik Vlastimil Vondruška. Děním okolo něho je znechucen, zejména hledáním viníků, ale i fňukáním. Odsoudil nesamostatnost naší civilizace: „My se hroutíme, pokud nám zavřou bary, divadla a nebudeme moci jet na dovolenou k moři. Ochotně ničíme tradice a odvěký řád naší evropské civilizace, ale nepřežijeme měsíc v karanténě doma.“ Ale krize podle něj oddělí zrno od plev.
19.10.2020 07:05 |

podobné články

Osobnosti: Vlastimil Vondruška (127 článků)

Návrat do školních lavic přehledně: Kdy děti musí mít roušky a jak to bude s jídelnami

 
Letošní začátek školního roku čeká děti 1. září stejně tak, jako tomu bylo v předchozích letech. Žádná plošná opatření se údajně nechystají, ředitelé by však měli sledovat obecný vývoj koronavirové situace v Česku podle takzvaného semaforu. Povinnost nosit roušky bude platit pouze ve společných prostorách. Ve třídách budou moci žáci roušky odložit.
18.08.2020 13:15 |

podobné články

Restaurace a hotely opět zavřou, dostanou i kompenzace 100 procent mezd a odvodů

 
Od pátku opět zavřou restaurace, hotely nebo penziony. Stát jim ale bude nově podle vicepremiéra Karla Havlíčka (za ANO) kompenzovat výpadky příjmů. Uvedl to po pondělním jednání vlády.
14.12.2020 19:10 |

podobné články

V Bartolomějské to žije i po zavíračce: Na omezení provozu tu vyzráli "pivními okénky", radnice chce zákaz

 
Koronavirus je v Praze na vzestupu, roušky se vrátily nejen do vozů MHD, ale i do škol nebo vnitřních prostor budov. Opatření také výrazně zasáhla noční život hlavně v centru města, kde jsou běžně podniky otevřené do brzkých ranních hodin. Od úterka musí všechny restaurace i bary zavírat o půlnoci. Centrum se v podstatě vylidnilo, nedaleko Národní třídy se ale hospodští rozhodli, že je zákaz nezastaví a od půlnoci jednoduše prodávají pivo z okna na ulici.
12.09.2020 13:10 |

podobné články

Nová opatření vlády: Co už se zase nesmí a na co si dát pozor!

 
Popíjet v baru do rána? Ode dneška to na nějakou dobu nepůjde! Kvůli zhoršující se koronavirové situaci včera ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (33, za ANO) vyhlásil další celoplošná opatření. Hospody i bary zavřou mezi půlnocí a šestou ráno a žáci i študáci budou muset mít roušky během výuky.
18.09.2020 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1198 článků) , Adam Vojtěch (931 článků)

Covidový semafor překreslil Česko. Na noc zavřou hospody ve středních Čechách

 
V druhém, oranžovém, stupni rizika nákazy novým typem koronaviru jsou po dnešní aktualizaci tzv. semaforu ministerstva zdravotnictví vedle Prahy nově okresy Beroun, Kladno, Kolín, Praha-východ a Uherské Hradiště. Úřad o tom dnes informoval v tiskové zprávě. V těchto pěti okresech bude od pondělí 14. září podobně jako nyní v hlavním městě omezena otevírací doba stravovacích zařízení. Restaurace a bary budou muset mít každý den zavřeno mezi půlnocí a 06:00. Ve středních Čechách tuto povinnost hygienici rozšířili na celý kraj, i když v oranžové barvě jsou jen čtyři okresy v okolí Prahy.
11.09.2020 13:45 |

podobné články

Milion chvilek vyzývá: Noste roušky! Je to jako se sbíráním psích h...

 
Spolek Milion chvilek pro demokracii zahájil novou iniciativu „Roušky všem!“, kterou vyzývá, aby lidé nosili roušky. Hlavním propagátorem je pro Milion chvilek moderátor a podnikatel Petr Ludwig, který o iniciativě natočil video. Lidé si podle něho mají vyrobit roušky sami, když nemohou jiné sehnat. Stejně tak i dezinfekci, na kterou je prý možné použít i slivovici. Že lidé roušky zatím nenosí, je podle něj trend, který je nutné změnit. Stejně jako lidé začali sbírat trus po svých psech. A už se objevila parodie na ministra Vojtěcha.
16.03.2020 15:05 |

podobné články

Starostové Prahy si musí poradit sami, vláda prý selhala. Na Praze 14 šijí roušky ve velkém

 
Celé Česko šije ve velkém roušky, pro sebe, pro známé, pro rodinu a všem ostatním, kteří je potřebují. Ochranné pomůcky, zejména roušky a respirátory, chybí po celé republice. Proto se Češi rozhodli, že si pomohou sami. Před galanteriemi, které dostaly výjimku a mohou být otevřené, se tvoří fronty lidí, kteří kupují látky na roušky. Například Praha 14 v čele se starostou Radkem Vondrou šije také, městská část objednala prozatím 700 metrů látky, ze které vzniknou potřebné roušky.
18.03.2020 13:30 |

podobné články