Článek

Brutální útok na cyklisty v Rumburku. Svědek mluví o skupině Romů. PL získaly zlomové informace od policie

 
VÍME PRVNÍ Byl to rasismus! Dnes odpoledne došlo ke zvratu ve vyšetřování násilného útoku v Rumburku, při kterém bylo první zářijový víkend brutálně napadeno několik lidí v souvislosti s cyklistickým závodem: Policie potvrdila, že útok měl rasové motivy.
17.09.2020 18:05 |

podobné články

Podobné články

Útok Romů v Rumburku potrestal soud jednoho podmínkou

 
V Děčíně začal soud s násilníky, kteří loni v létě vyvolali etnický konflikt a rozpoutali tak nepokoje v celém Šluknovském výběžku. Za útok Romů na partu mladíků v Rumburku soud dnes uložil jednomu z obviněných sedmiměsíční podmíněný trest za výtržnictví. Rasový podtext se podle soudkyně Ivy Najbrtové v tomto případě neprokázal. Zbylých šest obviněných však k soudu nedorazilo. Nedorazili ani někteří svědci. Jednání proto soud odročil na 21. května 2013.
09.10.2012 15:40 |

podobné články

ÚTOK ROMŮ vyvolal STRACH! Do Rumburku míří POLICEJNÍ POSILY!

 
Napětí v Rumburku, kde v neděli dvě desítky Romů napadly a zbily čtyři místní mladíky, stoupá. Starosta jedná s policií o posilách a bojí se násilného řešení situace, jak zjistila v úterý agentura Mediafax.
23.08.2011 11:40 |

podobné články

Policista pro rozhlas: V Rumburku šlo o rasový útok

 
Ladislav Cvik z rumburské policie řekl Radiožurnálu v souvislosti s nedělní hromadnou rvačkou v Rumburku, že na základě výslechů kriminalisté zjistili tři hlavní agresory a dva z nich ještě včera večer zadrželi. Jednoho z nich už kriminalisté dnes dopoledne obvinili. V Rumburku se podle něj jedná o ojedinělý incident.
22.08.2011 15:50 |

podobné články

VIDEO Útok Romů na mladý pár v Duchcově a drsné politické reakce

 
Brutální útok na mladý pár ze strany Romů vzbudil rozruch i mezi politiky. Video, ukazující přibližně patnáct Romů, kopajících do dvojice a bijících ji dlouhou silnou větví, přivedlo předsedu Věcí veřejných Víta Bártu k oprášení myšlenky „můj dům, můj hrad“ a jeho kolegu z ČSSD Jaroslava Foldynu, též bývalého policistu z Ústecka, k doporučení, že policisté mají příště agresory srovnat tak, že na to do smrti nezapomenou.
28.05.2013 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Vít Bárta (2847 článků) , Jaroslav Foldyna (660 článků)

Cikáni do práce! křičeli lidé v Rumburku. Sešly se jich dvě tisícovky

 
Sever Čech, konkrétně Šluknovský výběžek zažil dnes neklidné pozdní odpoledne. V Rumburku i Varnsdorfu se sešli starousedlíci, kterým se vůbec nelíbí, že je podle jejich slov terorizují nepřizpůsobiví občané. V Rumburku se sešlo asi 2000 lidí na povoleném pochodu ČSSD, ve Varnsdorfu bylo na zakázané demonstraci asi 300 lidí.
26.08.2011 17:10 |

podobné články

Stíhaný místostarosta Rumburku Šváb byl dnes propuštěn z vazby

 
Stíhaný místostarosta Rumburku Darek Šváb, který má pozastavené členství v ČSSD, byl dnes odpoledne propuštěn z vazby, jak uvedla Česká televize. Šváb čelí obvinění z útisku, podněcování k trestnému činu a vydírání. Ve vazbě byl od loňského 19. prosince. ČT uvedla, že informaci o Švábově propuštění potvrdil starosta Rumburku Jaroslav Trégr.
21.01.2014 20:50 |

podobné články

Policie už má dva Romy, kteří útočili v Rumburku

 
Ze skupiny asi dvaceti Romů, kteří v neděli nad ránem v Rumburku napadli šest mladíků, už policie dva chytila. Jeden už byl obviněn. Po dalších spolupachatelích kriminalisté stále pátrají.
22.08.2011 10:30 |

podobné články

MASAKR V RUMBURKU: Policie už chytila 2 Romy! TOHOHLE HLEDAJÍ!

 
Nedělní bitka v Rumburku má svoji dohru. Policie už ztotožnila 15 Romů, kteří napadli šestici mladíků a jednoho brutálně zbili. Dva rváče už policisté zadrželi. Po jednom intenzivně pátrají.
22.08.2011 11:05 |

podobné články

Romové v Rumburku nabídli, že budou hlídat ulice. Policie odmítla

 
Policie odmítla nabídku skupiny Romů, že by dohlížela na pořádek v Rumburku. Hlídky by prý neměly žádné pravomoci, tudíž by neměly smysl. Zároveň radní nepovolili ani žádost o prostory, kde by se věnovali práci s mládeží.
22.09.2011 19:35 |

podobné články

Romské hlídky při městské policii v Rumburku nevzniknou

 
Romské hlídky u městské policie v Rumburku nevzniknou. Město návrh skupiny členů místní menšiny odmítlo, hlídky by neměly žádné pravomoci. Sousedské výpomoci uvědomělých Romů se prý ale nebrání.
22.09.2011 17:30 |

podobné články

RVAČKA V RUMBURKU: 18 Romů dobilo 6 lidí! ZPOVĚĎ NAPADENÝCH

 
Celkem 24 lidí se v neděli nad ránem popralo v Rumburku. Šestičlenná skupina se musela bránit trojnásobné přesile.
21.08.2011 14:40 |

podobné články

Další násilí V RUMBURKU: Bezdomovec ZABIL při RVAČCE bezdomovce!

 
Násilí v Rumburku pokračuje. Po nedělní bitce, kdy osmnáct Romů napadlo šest mladíků, se ve městě strhla další rvačka. Tentokrát se na sebe vrhli dva bezdomovci, přičemž jeden z nich toho druhého zabil!
23.08.2011 14:45 |

podobné články

VIDEO! Tenhle muž vyprovokoval jatka v Rumburku! UŽ HO MAJÍ!

 
Pardubičtí policisté večer zadrželi pětadvacetiletého Kamila Cepera, který měl být s dalšími dvěma muži hlavním aktérem nedělního řádění Romů proti šestici mladíků v Rumburku.
25.08.2011 08:10 |

podobné články

Při střetu Romů a extremistů skončil jeden z Romů v bezvědomí

 
Při střetu tří Romů a 13 extremistů v Novém Bydžově utrpěl jeden z Romů zranění hlavy a byl převezen do nemocnice. Podle ČT byl v bezvědomí.
12.03.2011 17:35 |

podobné články

Každý Rom na střední školu! Pomohou se stárnutím Evropy. Návrhy z Bruselu, z okolí TOP 09 a KDU-ČSL

 
Evropští lidovci na Twitteru sdíleli návrh slovenského europoslance za stranu Igora Matoviče, Petera Polláka. V návrhu se zabývají tím, jak zlepšit situaci Romů. Plán zahrnuje investice do pitné vody i možnost podpůrného doučování Romů tak, aby každý z nich získal středoškolské vzdělání. „Integrace rostoucí populace Romů není zátěží, ale příležitostí,“ napsali na Twitteru. 41 % Romů se cítí diskriminováno kvůli svému etnickému původu, jak s tím bojovat?
22.06.2020 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Igor Igor (161 článků)

Policisté si na Pardubicku v rámci DBA posvítili na cyklisty

 
Během cesty do práce nebo do školy jste se poblíž cyklostezek i na rušných ulicích mohli včera potkat s policejními hlídkami. Na cyklisty i chodce si totiž posvítili kolegové z dopravní i pořádkové policie v Pardubickém kraji. Od brzkých ranních hodin až do večera se konala dopravně bezpečnostní akce, zaměřená hlavně na cyklisty a technické vybavení jejich jízdních kol. Ještě za tmy jsme kontrolovali řádné osvětlení a během dne předepsanou výbavu těchto dopravních prostředků. Policisté neopomenuli ani na chodce, zejména správné přecházení vozovky a další dodržování pravidel silničního provozu.
09.11.2014 11:55 |

podobné články

Další útok Romů: V přesile zranili dva »bílé«! Měli nože a železné tyče!

 
Další brutální útok Romů! V ústecké čtvrti Mojžíš se dvojice mužů vracela z oslavy narozenin. Na parkovišti před domem je prý bezdůvodně napadli tři Romové s noži, později se k nim přidali dva další se železnými tyčemi!
17.10.2011 12:10 |

podobné články

V Duchcově zasáhli proti demonstrantům těžkooděnci

 
Téměř tisíc lidí se ve středu zúčastnilo v Duchcově na Teplicku protestní akce v reakci na brutální útok skupiny Romů na mladý manželský pár. Podle obyvatel města nešlo přitom o první útok zdejších Romů na majoritu. Místním proto došla trpělivost, a vyšli do ulic s požadavkem na vedení radnice, aby jim zajistilo větší bezpečnost.
29.05.2013 19:15 |

podobné články

Policisté zadrželi dva útočníky z Rumburku. Šlo o rasový útok?

 
Policie zadržela dva Romy, kteří se podle ní účastnili nedělní hromadné rvačky v Rumburku. Jeden je už kromě jiného obviněný z ublížení na zdraví a pokusu o těžké ublížení na zdraví s rasovým podtextem, za což mu hrozí pět až 12 let odnětí svobody, řekl děčínský policejní mluvčí Vojtěch Haňka.
22.08.2011 11:35 |

podobné články