Článek

Bruselský arogantní spratek Lipavský. Progresivisté přinášejí rozvrat společnosti, varuje poslanec Hrnčíř

 
Fanatičtí progresivisté, kteří ovládají bruselskou politiku, jsou schopni přivodit faktický rozvrat a konec společnosti tak, jak ji známe,“ varuje poslanec za SPD Jan Hrnčíř s tím, že „u nás tyto progresivisty reprezentují Piráti“. Lipavského pak označil za „probruselského arogantního spratka“. EU nešetřil ani kvůli „kauze“ Vánoce. Promluvil také o rostoucích cenách emisních povolenek, a tedy i energie, i nesouhlasu s povinným očkováním proti covidu. Vyjádřil se i k blížícím se prezidentským volbám ve Francii a v souvislosti se svou knihou prozradil, kam podle něj mizí z ČR peníze.
13.12.2021 17:25 |

podobné články

Podobné články

Babiš rozdává i lidem štítícím se práce, kritizuje poslanec SPD. Proti hanebnosti, kterou spáchal Sobotka, to ale nic není

 
ROZHOVOR „Český automobilový průmysl má obrovskou tradici,“ připomíná poslanec za hnutí SPD Jan Hrnčíř a varuje před zbytečnými překážkami, které jeho rozvoji klade Evropská unie, případně ekologičtí aktivisté. Nebezpečím je podle Hrnčíře také vysoká exportní závislost na Evropské unii, v souvislosti s tím poslanec SPD připomněl podle něj nepochopitelné rozhodnutí Babišovy vlády poskytnout bavorské automobilce BMW investiční pobídku ve výši 529 milionů korun. Babišova vláda si vysloužila kritiku i za rozdělování sociálních dávek. „Dává nejen potřebným, ale také lidem štítícím se práce,“ tepe do vlády Hrnčíř, který se jakožto spolupředkladatel novely exekučního řádu chystá na klíčové sněmovní jednání, které má proběhnout příští týden. Na závěr Hrnčíř připomněl období vlády Bohuslava Sobotky, který podle něj významně ulevil zahraničním majitelům českých firem. Na úkor Česka.
16.01.2019 17:45 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9578 článků) , Jan Bohuslav (62 článků)

Michaela Julišová: Věc "demokracie"

 
Představme si modelovou situaci. Ve společnosti se vyskytuje skupina obyvatel - kasta, říkejme jim progresivisté. Z "určitých" důvodů mají nemalý vliv na chod společnosti, přerozdělování veřejných finančních toků a přístup do masmédií. Z podstaty logiky věci je jasné, že zájmy této kasty musejí být v souladu se zájmy mocenských struktur - elit. Kdyby tomu tak nebylo, nikdy by progresivisté nemohli prostřednictvím médií prosazovat svoje zájmy a svoje konstrukty TAK masivně, jak můžeme sledovat v posledních letech.
14.11.2016 15:15 |

podobné články

Arogantní Drahoš a nenávist jeho příznivců k voličům Zemana. Pokud Babiš v tomto neobstojí, je to konec naší země. Na této věci si ale trváme. Poslanec od Okamury promlouvá

 
ROZHOVOR „Pan Drahoš se vybarvil jako elitář opovrhující obyčejnými lidmi. Vůbec nepochopil, že absenci osobního charismatu nedožene zvýšenou mírou arogance. Myslím, že právě televizní debaty do značné míry otevřely lidem oči,“ říká poslanec SPD Jan Hrnčíř. „Jsme připraveni ke kompromisům ohledně dalších parametrů referenda, ale trváme na tom, že by mělo být umožněno hlasování o případném vystoupení z EU,“ dodal k jednání s Babišem místopředseda rozpočtového výboru Hrnčíř.
07.02.2018 16:40 |

podobné články

Osobnosti: Jan Zeman (507 článků)

Lipavský v neprůstřelné vestě vyjádřil Ukrajině solidaritu. Zemanovi vzkázal: Chováme se odpovědně

 
Český ministr zahraničí Jan Lipavský v pondělí spolu se svými kolegy ze Slovenska a Rakouska Ivanem Korčokem a Alexanderem Schallenbergem přicestoval na Donbas na východě Ukrajiny. S odvoláním na šéfa ukrajinské diplomacie o tom informovala tisková agentura TASS. Lipavský tak zahájil dvoudenní návštěvu Ukrajiny, kde bude mimo jiné jednat s šéfem ukrajinské diplomacie Dmytro Kulebou. Ten podle serveru Ukrajinska pravda mezitím oznámil, že Ukrajina od Západu v poslední době dostala pomoc v hodnotě 1,5 miliardy dolarů (přes 31 miliard korun) a 1000 tun zbraní či vojenského vybavení. Šéf české diplomacie Lipavský navíc v Kyjevě symbolicky předal ukrajinskému červenému kříži balíčky s první pomocí. Na Ukrajinu jich přivezl 500.
07.02.2022 08:00 |

podobné články

Osobnosti: Jan Zeman (507 článků) , Alexander Alexander (190 článků)

Varování pro Čechy: Urychleně opusťte východ Ukrajiny! A pozor na ruské hry, říká Lipavský

 
Pozor na ruské hry a manipulace, vyzval v neděli na tiskovce po jednání krizového štábu ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti). Dle informací ČR se ruská vojska od hranic s Ukrajinou nestahují, jejich počet se blíží ke 200 000, řekl Lipavský. Ambasáda ČR zůstává otevřená. Ministerstvo zahraničí připravuje další zdravotnickou pomoc Ukrajině ve výši 10 milionů korun. Lipavský vedle toho opět vyzval Čechy, aby necestovali na Ukrajinu.
20.02.2022 10:05 |

podobné články

„Hamáček ukazuje svaly, šlápl vedle.“ Hrnčíř z SPD jde po krku také Vojtěchovi, chce jejich hlavy? Jde o tyto nákupy

 
ROZHOVOR „Dokud nebude k dispozici účinný lék nebo vakcína, nemůžeme si dovolit samovolné šíření koronaviru v populaci,“ myslí si poslanec SPD Jan Hrnčíř. Podivuje se nad aktuální činností Jana Hamáčka; domnívá se, že ministr vnitra svým tvrdým postojem šlápnul vedle. Skutečnost, že ochranné pomůcky nakupují paralelně dvě ministerstva, a navíc každé za úplně jiné částky, považuje vystudovaný ekonom Hrnčíř za naprostý nesmysl a požaduje, aby byla vyvozena osobní i hmotná odpovědnost. Vládu kritizuje za nekoncepčnost přijatých opatření a čtenáře seznamuje s tím, jak by krizi chtělo řešit hnutí SPD. Vyjádřil se i k tomu, zda bychom se měli zbavit koruny ve prospěch eura.
08.04.2020 20:11 |

podobné články

Nehoráznost! Bojím se o zdravotníky. Krátit jim teď mzdy? Jan Hrnčíř připomíná, kudy mizí české peníze

 
ROZHOVOR Vláda jedná chaoticky a na její dnešní kroky budeme doplácet i dlouho poté, co pandemie nového koronaviru odezní, říká ekonom a poslanec Jan Hrnčíř (SPD). České zdravotnictví je podle něj dobře vybaveno, Hrnčíř má ovšem strach o ty, kteří o nás v nemocnicích denně pečují. Kritika zazněla i vůči způsobu, jakým nyní vláda bojuje proti nárůstu nezaměstnanosti. V samotném závěru pak přišla na řadu otázka, která dnes možná neprávem zapadá pod lavinou zpráv o koronaviru. České peníze, které končí mimo Česko...
27.09.2020 05:55 |

podobné články

Havel byl naivní loutka, ovládaná z USA. Minář má zadání, vše bude pokračovat, varuje poslanec Hrnčíř

 
30 LET OD LISTOPADU 89 „Tentokrát ten ‚mráz‘ nepřichází z Kremlu, ale ze Západu,“ říká poslanec za SPD Jan Hrnčíř. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz se vyjádřil k tomu, co se odehrálo letos na Národní třídě, i k demonstraci na Letné a k Milionu chvilek pro demokracii. Zhodnotil i třicet let, které uběhly od sametové revoluce s tím, že má pocit, že se „šrouby znovu utahují“. Na adresu Václava Havla říká: „Václav Havel byl jen naivní loutkou v rukách amerických oligarchů. Pouze jej využívali k dosažení svých cílů.“ A přidal i další věci například ohledně Madeleine Albrightové nebo bombardování Jugoslávie.
29.11.2019 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (6279 článků)

Základna? Budeme terč a užiteční idioti pro USA, varuje poslanec Hrnčíř. A Pavel Novotný ať raději nečte

 
ROZHOVOR „Ze zkušenosti víme, že Američané nepotřebují spojence, jen užitečné idioty. Nevidím žádný rozumný důvod, proč bychom ze sebe měli zbytečně dělat terč,“ říká poslanec Jan Hrnčíř (SPD) ke slovům Alexandra Vondry, která padla na kongresu ODS ohledně základny americké armády na letišti u Ostravy. Nevynechal ani řeporyjského starostu, použil výraz „šašek“. Vyjádřil se i k otázce přijetí či nepřijetí údajně dětských uprchlíků. Nešetřil Milion chvilek a vysvětlil i postoj SPD k politickým neziskovkám.
28.01.2020 18:26 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Vondra (1343 článků) , Pavel Novotný (1208 článků) , Jan Novotný (96 článků) , Jan Novotný (96 článků) , Pavel Hrnčíř (5 článků) , Jan Novotný (45 článků) , Jan Vondra (5 článků)

Covid: Jde tu o něco jiného. Státy EU jsou nyní svázány dluhem. Utéct už nepůjde. Poslanec Hrnčíř varuje, ještě přijdou zlé časy

 
ROK S COVIDEM A TEN PŘÍŠTÍ „Z omezení ekonomiky se radují především nadnárodní korporace a velkokapitál, protože velká část regionálních firem a podnikatelů prostě nepřežije a jejich trh obsadí právě velcí hráči, což už se děje,“ říká poslanec Jan Hrnčíř (SPD). Zmiňuje také „šmírování přes mobilní telefony“ nebo „gigantické zadlužení EU“. Přečtěte si, komu a proč podle něj nahrává uzavření divadel, kin a dalších kulturních institucí. Vysvědčení pak vystavil naší vládě: „Vláda je rozhádaná a velmi slabá.“ Nakonec prozradil, čeho se bojí v příštím roce.
31.12.2020 08:40 |

podobné články

Poslanec SPD: ČSSD je nedůvěryhodná a marginální partaj, ideově vyprázdněná, nedrží sliby. Divím se, proč o ně Babiš tolik stojí

 
ROZHOVOR „ČSSD je rozhádaná a ideově vyprázdněná, nemá žádný pozitivní program pro lidi,“ říká poslanec za SPD Jan Hrnčíř. Pro ParlamentníListy.cz se vyjádřil nejen ke snaze o obnovené jednání mezi hnutím ANO a ČSSD, ale svůj názor řekl i na úder na Sýrii ze strany Spojených států, Británie a Francie. „Nejsem přítelem těchto zbrklých akcí. Doufám, že Rusko zachová chladnou hlavu a nenechá se vyprovokovat k vojenským odvetným akcím,“ říká poslanec Hrnčíř.
17.04.2018 22:05 |

podobné články

Vážné ohrožení ČR, varuje Lipavský před invazí Rusů. Jednotky NATO zamíří i na Slovensku?

 
Česká vláda zvažuje, že po zaslání dělostřelecké munice poskytne Ukrajině ještě další pomoc, uvedl dnes ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti). O Ukrajině jednal dnes na svém prvním jednání s generálním tajemníkem NATO Jensem Stoltenbergem v Bruselu. Lipavský již po středečním jednání vlády varoval, že invaze Ruska na Ukrajinu by znamenala i vážné ohrožení České republiky. Hrozba se přibližuje i k českým hranicím. Jednotky NATO by nově mohly být nasazené i na sousedním Slovensku.
27.01.2022 18:00 |

podobné články

Válka, chaos a utrpení. Lipavský se obul do Ruska a varuje Čechy na Ukrajině: Okamžitě odjeďte

 
Rusko po letech pracně budované stability přináší do Evropy válku, chaos a utrpení nejen ukrajinských, ale i ruských občanů a Evropanů, řekl na mimořádné tiskové konferenci ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti). Česko dočasně uzavřelo velvyslanectví v Kyjevě, konzulární pomoc občanům poskytuje generální konzulát ve Lvově. Lipavský znovu varoval před jakýmikoli cestami na Ukrajinu a české občany, kteří v zemi jsou, vyzval, aby neprodleně odjeli. Jakou pomoc ČR pro Ukrajinu chystá? Sledujte přímý přenos tiskové konference ministra Lipavského.
24.02.2022 10:05 |

podobné články

Arogantní spratek s krásnou tváří! Proč se Vladimír Polívka chová jako nevyzrálé pako?

 
To, že umíte plácnout pár frází francouzsky, z vás dokonalého gentlemana neudělá. Ani to, když francouzsky mluvíte plynule. Právě to nám ve včerejší Tváři dokonale předvedl krasavec Vladimír Polívka. Syn slavných rodičů Bolka a Chantal Poullain, který tak nechce být škatulkován, se předvedl jako pěkný spratek.
06.03.2017 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Chantal Poullain (293 článků) , Vladimír Polívka (203 článků) , Vladimír Polívka (194 článků) , Bolek Polívka (653 článků)

USA a EU dělají velkou chybu, Putin chce jen jedno. Poslanec Hrnčíř nejen o rozeštvání Ruska a Západu

 
ROZHOVOR „K zodpovědnosti by měli být pohnáni především západní politici, kteří hřímali na Majdanu, rozeštvávali Ukrajince a Rusy a živili tak nacionální rétoriku, která zbytečně vyvolává obavy právě u ruskojazyčného obyvatelstva,“ říká k aktuální situaci ohledně Ruska a Ukrajiny poslanec za SPD Jan Hrnčíř. V rozhovoru promluvil také o české vládě a ekonomice, vrátil se k 17. listopadu a řekl i svůj názor k reportáži Slonkové a Kubíka.
30.11.2018 19:45 |

podobné články

Svázat nás do dluhové unie, to chtějí. Budeme kořistí pro německé dravce. Poslanec SPD Hrnčíř rozkrývá, co Babiš podepsal v Bruselu

 
ROZHOVOR „Není z čeho se radovat. Všechny peníze bude muset, i s úroky, Česká republika zaplatit z kapes svých občanů – daňových poplatníků,“ nevidí pro ČR výsledek summitu EU jako výhru poslanec SPD Jan Hrnčíř. Promluvil o penězích pro „nesmyslné ‚zelené‘ projekty“ i o „nepěkné dluhové budoucnosti“. V souvislosti s migranty se vyjádřil i k předsednictví Německa v EU. Padla i otázka: „Copak nám asi vláda hnutí ANO, ČSSD s KSČM tají?“ A k rozhodnutí Miroslava Kalouska neobhajovat v roce 2021 poslanecký mandát řekl...
28.07.2020 17:35 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (7558 článků) , Jan Kalousek (23 článků)

Vláda si nouzový stav užívá. Firma z daňového ráje... A tak je to se vším, rozčiluje se poslanec Hrnčíř

 
ROZHOVOR Čeští podnikatelé krachují, nadnárodní korporace se smějí. Poslanec SPD Jan Hrnčíř tvrdě hodnotí vládní přístup k pandemii, ve kterém sledujeme kšefty s firmami odkudsi z daňového ráje, podporu zahraničních dodavatelů armády a ohledy na nadnárodní korporace, zatímco drobní čeští podnikatelé jsou likvidováni.
26.02.2021 19:40 |

podobné články

Ve jménu boje s covidem se prosadily dříve nemyslitelné věci. Šmírování, zadlužování. Poslanec Hrnčíř má jasno, o co tu jde

 
CIVILIZACE A MY „Pokud se někdo chce dobrovolně očkovat, měl by mít možnost si i vybrat jakou vakcínou. Upírání této volby z ideologických důvodů, nás vrací zpět před listopad 1989,“ říká poslanec za SPD Jan Hrnčíř. Ohledně situace ve školách zmiňuje „střídavou komedii“. Mluví také o „svázání členských států EU do dluhové unie, ze které už nebude úniku.“ Rázná slova pak pronesl na adresu takzvaného covid pasu, jehož zavedením se podle něj z neočkovaných stávají občané druhé kategorie. „Tvůrci covid pasu navíc nijak neřeší, že očkování nebo testování nezabrání opětovné nákaze ani možnému přenosu infekce,“ říká a upozorňuje i na povinné zadávání velmi citlivých dat a jejich šíření po světě.
12.04.2021 17:20 |

podobné články

Poslanec Hrnčíř: Vrbětice? Sehráli jsme roli užitečných idiotů. Západ se za nás nepostavil, vyžereme si to zase sami

 
„Naše pivovary a průmyslové podniky budou brečet a budou se smát nepochybně ty německé,“ říká ohledně našich napnutých vztahů s Ruskem poslanec Jan Hrnčíř a zmiňuje „roli užitečných idiotů“. Vrátil se i k samotné „kauze Vrbětice“. V souvislosti s nedávným výročím druhé světové války mluví o „nepřípustné snaze o přepisování dějin a snaze o relativizaci škod napáchaných německými nacisty na české zemi“. Přitom padla slova o „politických neziskovkách“ a „novodobých svazácích z řad politiků“. Přítomnost našeho velvyslance na vojenské přehlídce na Rudém náměstí schvaluje. Řekl také, co si myslí o rozvolňování proticovidových opatření.
17.05.2021 18:40 |

podobné články