Článek

Brusel, Linec, Haag: Desetitisíce lidí protestovaly proti koronavirovým restrikcím

 
V evropských městech pokračovaly v neděli demonstrace proti zpřísnění protiepidemických opatření. V Bruselu protestovalo 35 000 lidí proti covidovým pasům, policie zasáhla slzným plynem i vodními děly. Demonstrovalo se i v hornorakouském Linci, v Haagu se zatýkalo po sobotních násilnostech.
21.11.2021 11:40 |

podobné články

Podobné články

Vyvrcholení demonstrací v Polsku: Desetitisíce lidí proti zpřísnění protipotratového zákona

 
Navzdory koronavirovým restrikcím se v pátek desetitisíce lidí z celého Polska zapojily ve Varšavě do protestního pochodu proti faktickému zákazu potratů. Polská vláda se chystá ztížit přístup k interrupcím po verdiktu ústavního soudu, který došel k závěru, že přerušení těhotenství i v případě těžkého poškození plodu odporuje ústavě. Páteční demonstrace je označována za vyvrcholení protestů, do nichž se podle agentury AFP zapojily celkem statisíce lidí po celé zemi.
30.10.2020 22:25 |

podobné články

Desetitisíce Izraelců protestovaly proti premiérově politice

 
Desetitisíce Izraelců v Tel Avivu před blížícími se parlamentními volbami protestovaly proti politice premiéra Benjamina Netanjahua. Podle izraelského serveru Ynet se demonstrace zúčastnilo až 50.000 lidí.
08.03.2015 06:06 |

podobné články

Osobnosti: Aviva Baumann (218 článků)

Desetitisíce Tchajwanců protestovaly proti ekonomické spolupráci s Čínou

 
Desetitisíce stoupenců tchajwanské opozice vyšly v sobotu do ulic hlavního města Tchaj-pej, aby protestovaly proti obchodní dohodě vlády s pevninskou Čínou.
26.06.2010 23:05 |

podobné články

Desetitisíce Japonců protestovaly proti americké základně

 
Desetitisíce Japonců dnes protestovaly proti americkým plánům rozmístit na jihojaponském ostrově Okinawa 12 letounů Bell-Boeing MV-22 Osprey. Protestující, kterých bylo podle organizátorů až 100.000, poukazují na sérii nedávných havárií tohoto letounu a tvrdí, že tyto stroje nejsou bezpečné.
09.09.2012 16:05 |

podobné články

Sparta porazila v přípravě Linec. Nedařilo se Olomouci

 
LASK Linec - Sparta 0:1, Jablonec - Bohemians Praha 2:1
30.06.2009 20:35 |

podobné články

Teplický stoper Lukáš je na odchodu do rakouského LASK Linec

 
Dvaatřicetiletý obránce FK Teplice Petr Lukáš míří na půlroční hostování do rakouského týmu LASK Linec, kde bude působit půl roku s možností využití opce na trvalý přestup.
12.01.2011 10:40 |

podobné články

Nepokoje v Římě pokračují, proti útoku odpůrců covid pasů protestovaly desetitisíce

 
V Římě v sobotu protestovaly desítky tisíc lidí proti útoku na sídlo hlavní odborové centrály v zemi CGIL, kterého se minulou sobotu dopustili někteří účastníci protestu proti covidovým certifikátům. Demonstrující skandovali hesla proti fašismu, jelikož policie ze sobotního útoku podezírá členy a představitele neofašistických organizací. V některých dalších italských městech pokračovaly protesty proti povinnosti předkládat covidové certifikáty na pracovišti, informovala italská média.
16.10.2021 20:00 |

podobné články

Ve Vídni se protestovalo proti koronavirovým restrikcím, v Haagu došlo k násilnostem

 
V centru Vídně se dnes na ohlášené demonstraci sešly desetitisíce odpůrců protiepidemických opatření, které svolala opoziční Svobodná strana Rakouska (FPÖ). Jen dva dny před začátkem celostátní uzávěry na náměstí Hrdinů poblíž Hofburgu a v jeho okolí protestovalo bezmála 40 000 lidí. Atmosféra byla podle rakouských médií vyostřená a došlo i na potyčky s policií. Nejméně deset lidí bylo zatčeno.
20.11.2021 15:30 |

podobné články

Vraždy, polití kyselinou i znásilnění: Desetitisíce lidí protestovaly proti násilí na ženách

 
Desetitisíce lidí v sobotu demonstrovaly v řadě měst Itálie a Španělska proti násilí na ženách, které si v těchto dvou zemích vyžádalo od začátku letošního roku bezmála 160 obětí. Informoval o tom španělský deník El País a agentura APA. Tisíce lidí dnes demonstrovaly také v Paříži. Akce se konaly při příležitosti Mezinárodního dne za odstranění násilí na ženách. Podle OSN každá třetí žena na světě zažila nějakou formu fyzického útoku.
25.11.2017 22:05 |

podobné články

V Římě demonstrovaly desetitisíce lidí proti reformě trhu práce

 
Desetitisíce demonstrantů v sobotu v Římě protestovaly proti plánované vládní reformě zákonů, které určují podmínky pracovního trhu. Italská média odhadují účast na 150 tisíc lidí z celé země. Odbory měly větší očekávání, doufaly až v milion demonstrantů. 
25.10.2014 16:40 |

podobné články

Proti policejnímu násilí na černoších protestovaly v USA desetitisíce lidí

 
Spojené stát zažily jedny z největších protestů souvisejících se smrtí černochů. V New Yorku, Washingtonu a dalších městech demonstrovaly desetitisíce lidí. V Bostonu a Oaklandu policie zatkla 68 lidí, jinde byly pochody poklidné.
14.12.2014 09:31 |

podobné články

Rusové už toho mají dost! Desetitisíce lidí v ulicích

 
Desetitisíce lidí dnes v Rusku protestovaly proti falšování výsledků parlamentních voleb z minulé neděle a dožadovaly se vypsání nového hlasování. S tak mohutným projevem nespokojenosti se režim Vladimira Putina dosud nestřetl. "Přišli jsme říct, že už toho máme dost," vysvětlovali donedávna apatičtí Rusové.
10.12.2011 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3690 článků)

„Zastavte šílenství!“ Barcelonou prošly desetitisíce zastánců Španělska

 
V Barceloně v neděli protestovaly desetitisíce lidí proti katalánskému separatismu. Podle organizátorů se pochodu zúčastnilo 400 000 lidí, policie však hovoří o 80 000 účastnících. Zastánci jednotného Španělska mávali národními i katalánskými vlajkami a vyzývali k ukončení nejhlubší politické krize, která region v posledních desetiletích zasáhla, informovala agentura AP.
27.10.2019 16:25 |

podobné články

VIDEO Bezmocní policisté utíkají před vzteklým davem. Afrika? Ne, Londýn

 
Několik tisíc lidí minulou sobotu v centru Londýna demonstrovalo proti koronavirovým restrikcím a lockdownu. Přestože byl samotný protest pokojný, po jeho konci došlo k potyčkám části protestujících se strážníky. Místo davů lidí vedle sebe bez nasazených roušek a respirátorů si tak Britové nejvíce na záběrech všímají především zásahu neozbrojených strážníků, kteří se nejprve neúspěšně snažili ukočírovat dav, načež se raději sami vydali na kvapný ústup.
01.05.2021 13:25 |

podobné články

V Mexiku demonstrovaly desetitisíce lidí. Chtějí zpět své děti

 
V Mexiku ve středu místního času protestovaly desetitisíce lidí kvůli uneseným dětem. V mexickém státě Guerrero letos v září zmizelo 43 studentů a dodnes jsou nezvěstní. Aktivisté a jejich blízcí se dožadují vysvětlení.   
06.11.2014 10:35 |

podobné články

„Covide, covide, zbav nás Babiše, díky, národ“. Stovky lidí v Praze protestovaly proti vládě

 
Dokonce v době nouzového stavu vyšla v Praze 7 stovky lidí do ulic, aby protestovaly proti tomu, jak vláda postupuje a komunikuje v době koronaviru. Setkání avizoval předseda spolku Milion chvilek Mikuláš Minář jako procházku, které jsou i v době vládních opatření povoleny. Protesty by se podle něj měly odehrát především na sociálních sítích, kam mají lidé své videovzkazy či snímky s transparenty umisťovat. Podle organizítorů přišlo až 3000 lidí.
29.04.2020 19:20 |

podobné články

Pískot a křik v opeře. Diváci si vynutili zrušení představení kvůli koronavirovým opatřením

 
V madridském operním divadle Teatro Real museli v neděli večer zrušit představení poté, co část publika křičela a pískala na protest proti podle nich nedostatečným koronavirovým opatřením v hledišti. Informoval o tom v noci na dnešek deník La Vanguardia. V Madridu v neděli také demonstrovaly tisíce lidí v ulicích proti karanténě vyhlášené regionální vládou v některých čtvrtích ode dneška na dva týdny.
21.09.2020 07:40 |

podobné články

Desetitisíce odborářů demonstrovaly v Praze

 
V Praze v sobotu protestovaly desetitisíce odborářů proti vládním reformním záměrům. Akce odpoledne vyvrcholila na Václavském náměstí.
21.05.2011 16:40 |

podobné články

„Radioaktivní úložiště tady nechceme.“ V Česku protestovaly stovky lidí

 
Stovky lidí v sobotu v sedmi lokalitách v Česku protestovaly akcí Den proti úložišti proti možné výstavbě trvalého úložiště radioaktivního odpadu. Správa úložišť radioaktivních odpadů v nich hodlá provést geologické průzkumy. Obce, ekologické spolky a další organizátoři pořádali protestní akce ve formě pochodů, běžeckých a cyklistických štafet, výstav i filmových produkcí. Obce z lokality Březový potok na Klatovsku oznámily, že stáhnou své zástupce z Pracovní skupiny pro dialog.
23.04.2016 08:30 |

podobné články