Článek

Brno hraje všemi barvami: Vypukl majáles, stovky studentů si užívají festival hudby a zábavy

 
Brněnské náměstí Svobody hrálo dopoledne všemi barvami. Studenti zdejších vysokých škol si užívají tradiční majáles. Do průvodu připravili masky, převleky a alegorické vozy. Masarykova univerzita vsadila na modrou barvu, VUT ctí červenou, Mendelova univerzita vsadila na zelenou.
06.05.2017 17:00 |

podobné články

Podobné články

Slavíte majáles? Tohle je 10 zajímavostí, které o největším studentském svátku možná nevíte

 
Poslední roky jsou koncepty "majálesů":http://www.extra.cz/tema/majales hodně podobné letním festivalům. V každém větším městě vypukne právě na přelomu dubna a května "majálesový":http://www.extra.cz/tema/majales program, který zahrnuje kromě tradičního průvodu také koncerty, divadelní nebo taneční představení a další zábavu. Pokud jste si "majáles":http://www.extra.cz/tema/majales ve vašem městě již užili, nebo se na některý teprve chystáte, možná by vás zajímalo, jak tenhle svátek vlastně vznikl a co znamená.
07.05.2014 14:25 |

podobné články

Desítky studentů slaví v pražských ulicích Majáles: Kdo se stane králem?

 
Průvodem ulicemi Prahy začal v sobotu studentský Majáles. Desítky studentů se vydaly za zvuku hudby z křižovatky ulic Vodičkova a Jungmannova. Letos se koná 13. ročník slavnosti. Kulturní program si lidé mohou užít až do 23:15 v areálu letiště a PVA v Letňanech. Krále Majálesu, kterého si zvolí studenti, by měli korunovat před 20. hodinou.
29.04.2017 13:45 |

podobné články

Studentský majáles bavil Brno

 
Brno je město studentů a podle toho to také vypadalo ve čtvrtek v poledne na centrálním náměstí Svobody. Daly si tam dostaveníčko stovky studentů z různých vysokých škol a společně se v duchu oslav majálesu vydaly městem.
07.05.2015 15:55 |

podobné články

Majáles ve Stromovce přilákal tisíce mladých lidí

 
Poslechnout si známé hudební skupiny, posedět a pobavit se s přáteli, a oslavit tak studentský svátek majáles přišli v pátek do pražského parku Stromovka studenti vysokých a středních škol i další milovníci dobré zábavy.
30.04.2010 22:05 |

podobné články

V Plzni ožívají ulice: Začíná festival hudby, divadla a zábavy, vstup je zdarma

 
V Plzni začíná šestý ročník Živé ulice, multižánrového festivalu hudby, divadla a další zábavy pod širým nebem. Nabídne rock, jazz, swing, pop, divadelní představení, autorskou módu, food festival a letní kino. Všechny akce budou zdarma.
10.07.2017 14:05 |

podobné články

Pražský majáles přilákal tisíce mladých lidí

 
Jarní studentský svátek majáles přilákal zřejmě rekordní počet lidí. V parku Stromovka bylo po 20 hodině odhadem více než 15 tisíc studentů!
30.04.2010 22:55 |

podobné články

Studenti v Praze oslavili Majáles. A pořádně!

 
Majáles, tradiční svátek studentů, se slavil 4. května i v Praze. StudentPoint u toho samozřejmě nesměl chybět a nyní vám přinášíme podrobnou reportáž i s dojmy návštěvníků.
11.05.2012 16:10 |

podobné články

Pražský majáles měl premiéru v Letňanech

 
Za zvuků hudby, pískání a provolávání slávy svým školám prošel Prahou krátce před polednem studentský průvod. Odstartovaly studentské oslavy Pražský majáles. Letošní ročník má mnohé novinky, festivalová část se poprvé přesunula z pražské Stromovky do Letňan a pro vstup, soutěže a volbu krále majálesu a královny krásy byly využity čipové náramky.
02.05.2014 11:20 |

podobné články

Jeden z nejslavnějších českých gayů obnažil svou duši: Jeho trenky hrají všemi barvami!

 
Herec Lumír Olšovský miluje nakupování, ale vždy to musí provádět bez svého přítele. Ví, co se mu na něm líbí, a i výběr tomu přizpůsobuje - včetně trenek nebo plavek. Jaké se herci líbí? Budete zírat. Lumír, který žije v registrovaném partnerství s přítelem Pavlem, si našel trenýrky a plavky hrající všemi barvami.
20.05.2014 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Lumír Olšovský (82 článků)

Navštivte Brněnský Majáles

 
BRNĚNSKÝ MAJÁLES KDY: 7.5. od 13:00 2010 KDE: Brno na Velodromu
03.05.2010 11:15 |

podobné články

Majáles v pražských Letňanech uvítá Kluse, Chinaski i Monkey Business

 
Hudební festival doprovázející studentský svátek majáles se letos přesouvá do pražských Letňan, kde bude mít více prostoru. Bohatý hudební program čeká nejen studenty již 30. dubna.
24.03.2014 13:50 |

podobné články

Zažijte Mattoni Koktejl Festival – koktejl plný zábavy a skvělé hudby!

 
V neděli 22. června máte díky TV Nova možnost být součástí večera plného skvělé hudby, zábavy a finále v míchání nejlepších nealkoholických koktejlů světa.
13.06.2014 16:40 |

podobné články

Lidé nebo zvířata? Umělkyně dokáže s barvami úžasné věci!

 
Americká umělkyně Shannon Holtová se už léta specializuje na bodypainting, tedy na malování barvami na nahé lidské tělo. A dokáže s barvami neuvěřitelné věci!
11.12.2014 16:20 |

podobné články

Ostravu čeká největší majáles v historii

 
Ostravu čeká v květnu největší majáles v historii. Zatímco v minulosti pořádaly tradiční studentskou oslavu obě univerzity odděleně, letos studenti Ostravské univerzity a Vysoké školy báňské-Technické univerzity Ostrava spojili síly a připravili společnou akci s řadou novinek.
23.04.2012 17:10 |

podobné články

Vyberte nejhezčí studentku, která by se měla stát miss majálesu

 
Pět studentek z pražských vysokých škol se uchází o titul nejkrásnější dívky majálesu v hlavním městě. Hlas té nejkrásnější mohou dát i čtenáři iDNES.cz. Další články k tématu: Včelka Mája, ovce i oživlé stromy zvaly kolemjdoucí na majáles Brusle, lasery i jazz. Letošní Majáles nabízí pro každého něco Na hradeckém Majálesu zahraje Klus i Nightwork, předtím se bude bruslit
25.04.2012 10:15 |

podobné články

Studentské oslavy jara Majáles jsou tu!

 
VIDEO. Pražští studenti dnes oslaví tradiční studentský svátek majáles. Akce bude krátce před polednem zahájena velkým průvodem, který odstartuje u májky na rohu ulic Vodičkova a Jungmannova a vydá se přes náměstí Republiky, nábřeží Kapitána Jaroše do areálu Stromovky, kde se bude konat hudební a doprovodný program, který potrvá až do půlnoci.
04.05.2012 08:05 |

podobné články

Olomouc ovládnou studenti s oslavami Majálesu. Vystoupí desítky kapel

 
Majáles Univerzity Palackého přinese letos Olomoučanům desítky koncertů, divadelních představení, ale i výstav či sportovních klání. Během dvoudenní akce do města zavítá například kapela Vltava či američtí punkeři. Chybět nebude tradiční průvod v čele s králem. Stovka akcí se uskuteční na nádvoří Zbrojnice, v areálu letního kina či v Korunní pevnůstce. Majáles je součástí letošních oslav 440. výročí založení olomoucké univerzity.
06.04.2013 16:40 |

podobné články

Pražský Majáles láká na Tomáše Kluse, Chinaski nebo Horkýže Slíže

 
Po pěti letech, kdy vyvrcholení oslav hostila Stromovka, se pražský Majáles přesouvá do Letňan. Půjde už o desátý ročník této akce, headlinery budou  Tomáš Klus ,  Chinaski  a  Horkýže Slíže . Akce se uskuteční 30. dubna.
25.03.2014 14:20 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Klus (900 článků)

BACK TO BACKSTAGE Amatéři Pixies, snesitelný Majáles a Holy

 
V blogu Back to Backstage sledujeme dění v hudebním podzemí. Zklamání z nové desky legendárních Pixies, snesitelný Majáles a naděje české klubové scény Holy.
08.05.2014 09:25 |

podobné články