Článek

Brněnský primář Rezek: Stav většiny pacientů, kteří dostali ivermektin, se zlepšil tak, že mohli jít domů

 
Brněnští lékaři sloužící na covidovém oddělení vyzkoušeli k léčbě pacientů už několik nadějných léků. Vedle remdesiviru a kortikoidů nasadili koncem roku i ivermektin, který v Česku zatím není k dostání. Podle primáře a zástupce přednosty I. interní kardioangiologické kliniky FN u svaté Anny v Brně Michala Rezka to vypadá, že by mohl fungovat. Čekat na klinické studie podle něj v této napjaté situaci nelze.
23.02.2021 15:00 |

podobné články

Podobné články

Ivermektinu věříme, lidé by ale lékaře neměli tlačit, říká primář Rezek

 
V brněnské Fakultní nemocnici u svaté Anny dostává v současnosti ivermektin 30 covidových pacientů, ve středu to řekl primář a zástupce přednosty I. interní kardioangiologické kliniky nemocnice Michal Rezek. I přes to, že ivermektin zatím nemá oficiální doporučení jako jiné léky, vidí ho Rezek jako možnost, kterou je škoda nevyužít. „Naše zkušenosti rozhodně nebyly negativní,” poznamenal.
10.03.2021 19:00 |

podobné články

Primář Rezek: Zájem o ivermektin je velký. Chceme ho zpřístupnit všem

 
Chceme zpřístupnit lék Ivermektin všem, kdo mají zájem, řekl v úterý v rozhovoru pro Právo primář I. interní kardioangiologické kliniky FN u sv. Anny v Brně Michal Rezek.
03.03.2021 08:15 |

podobné články

Ivermektin funguje! Na remdesivir se nahlíží jinou optikou, tvrdí brněnský primář Rezek

 
Primář I. interní kardioangiologické kliniky ve Fakultní nemocnici u svaté Anny Michal Rezek nerozumí tomu, že všichni brojí proti ivermektinu. Tvrdí, že jde o lék, který nemá příliš mnoho negativních účinků a po jeho nasazení lze sledovat pozitivní zprávy. Jeho nemocnice tak bude v léčbě ivermektinem pokračovat. Informaci přinesl deník Právo.
23.03.2021 08:30 |

podobné články

Pořád nechápu, co se tu děje, říká brněnský primář Rezek

 
Michal Rezek, primář I. interní kardioangiologické kliniky ve Fakultní nemocnici u svaté Anny nechápe tažení proti léku Ivermektin. Je to podle jeho slov lék, který nemá moc negativních účinků a po jeho nasazení jsou k dispozici pozitivní zprávy, řekl pro úterní vydání deníku Právo. Nemocnice bude zatím v léčbě tímto medikamentem pokračovat.
23.03.2021 04:15 |

podobné články

Primář Rezek: Ivermektin bych si vzal bez problémů

 
Primář a zástupce přednosty I. interní kardioangiologické kliniky FN u svaté Anny v Brně Michal Rezek řekl v rozhovoru pro Právo, že zkusit sáhnout po ivermektinu nebyl jen jeho nápad.
11.03.2021 15:10 |

podobné články

Z toho mrazí: Zpěvák Petr Rezek měl vážnou autonehodu: Zagorová unikla jen o vlásek!

 
Zpěvák Petr Rezek měl vážnou bouračku. Při cestě na společný koncert s Hanou Zagorovou  (65) na Slovensku v Michalovcích se z kamiónu jedoucím před jeho vozem začaly valit sudy piva. A vůz, kde seděl Rezek kličkoval mezi sudy až vylezetělo z vozovky. Rezek žije snad jen zázrakem.
23.06.2012 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Hana Zagorová (572 článků) , Petr Rezek (18 článků)

Primář Rezek: Po první stovce pacientů cítíme, že ivermektin pomáhá

 
Už přibližně sto covidových pacientů přeléčili ivermektinem ve Fakultní nemocnici u svaté Anny v Brně. Podle primáře I. interní kardioangiologické kliniky Michala Rezka předběžné výsledky ukazují, že použití léku má smysl. U pacientů, kterým byl podán, je průměrná doba hospitalizace sedm až osm dní, ale někteří šli domů už po pěti dnech.
06.04.2021 17:05 |

podobné články

„Zázračný“ ivermektin? Češi kšeftují už i s koňskou pastou. Expertka varuje

 
Je libo koňský lék za 1108 korun? Obsahuje ivermektin a pošlu jej dobírkou. Tak by se dal shrnout inzerát na internetovém bazaru. Jak se ale shodují experti, léky pro zvířata prostě nejsou určené lidem a především ty neregistrované, kterým je i lék nabízený na internetu. Samotný ivermektin označil za nadějný lék premiér Andrej Babiš (ANO). Do Česka doputovalo od bulharského výrobce 10 tisíc dávek. Jako první ho začali podávat pacientům v nemocnici sv. Anny v Brně, o látku mají zájem další desítky zařízení. Mezi odborníky ale budí kontroverze. Důkazy, které by jeho účinnost potvrzovaly, jsou totiž zatím jen nedostatečné, a nejnovější vědecká studie dokonce dospěla k závěru, že ivermektin zotavení lidí s mírnými příznaky covidu nijak neurychluje.
07.03.2021 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23094 článků)

Primář z Brna o studii z Kolumbie, která je hitem internetu

 
Ve čtvrtek publikoval prestižní americký lékařský časopis JAMA studii kolumbijských vědců z města Cali o účinku léku ivermektin při léčbě pacientů s covidem 19. Experimentu se účastnilo 476 pacientů, z nichž polovina dostávala ivermektin a polovina placebo.
05.03.2021 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Cali Cali (3 články)

Primář: Ivermektin zabírá. Lidé nepotřebují kyslík. Ale už není čas

 
Invermektin. Kontroverzní lék, který dokonce Státní úřad pro kontrolu léčiv kvůli nedostatku dat ani pro léčbu covidu nedoporučuje. Přesto jej využívá Michal Rezek, primář a zástupce přednosty I. interní kardioangiologické kliniky FN u svaté Anny. O jeho výsledcích píše deník Právo.
24.02.2021 10:50 |

podobné články

Dieselgate? Hromadná žaloba teď nepomůže, říká expert na spotřebitelské právo

 
Expert na spotřebitelské právo Martin Rezek z advokátní kanceláře Rezek & Prunner považuje podávání hromadných žalob minimálně za předčasné řešení. Lidé, kteří byli kauzou dieselgate postiženi, by měli vyčkat, s jakým řešením koncern přijde. „Samy kanceláře, které nabízejí zastupování v hromadné žalobě, ani nevědí, jestli zákazníkům vůbec nějaká škoda vznikne,“ konstatuje Martin Rezek.
11.01.2016 16:56 |

podobné články

Zpěvák Rezek vážně havaroval: Zavalilo ho pivo! Jel na koncert s Hanou Zagorovou!

 
Velké štěstí měla včera zpěvačka Hana Zagorová (65). Když se totiž rozhodla, že na slovenský koncert poletí letadlem a nepojede automobilem, ani netušila, jaké životní rozhodnutí učinila. Její parťák, se kterým měla jet – zpěvák Petr Rezek (69) –, se totiž do Michalovců vypravil autem, které havarovalo. „Jsem živý, ale auto je totálně na odpis,“ řekl deníku Aha! Rezek.
23.06.2012 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Hana Zagorová (572 článků) , Petr Rezek (18 článků)

Ivermectin: Primář z Brna našel odvahu. V době, kdy jiní váhali. A covid je stále nebezpečnější...

 
REPORTÁŽ Premiér Babiš označil současnou situaci s pandemií koronoviru za pekelný čas. Díky některým odvážným lékařům ale může být i lépe. Brněnský primář Michal Rezek začal s úspěchem aplikovat svým pacientům lék ivermectin, který jim pomohl od těžkého průběhu nemoci. Navíc nebyl tento lékařský specialista sobecký a nechal zajistit více dávek i pro jiné nemocnice v ČR. Teď je jen na vládě a Ministerstvu zdravotnictví, aby nové účinné preparáty nechaly rozvézt v potřebném množství do celé republiky. Mohou tak významně ulevit všem kolabujícím kovidovým jednotkám.
06.03.2021 12:50 |

podobné články

Blatný: Ivermektin je nově povolen lékařům, nutný souhlas pacienta. Co lék isoprinosine?

 
Isoprinosine. Ivermektin. Léky, ke kterým se v poslední době v souvislosti s pandemií covidu upíná nemalá pozornost. Podle ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO) je to však i proto, že by si zkrátka všichni přáli najít nějaký lék. Jenže tak jednoduché to není, upozorňoval ve Sněmovně Blatný. Jeho resort však nakonec přece jen umožní zdravotnickým zařízením podávat pacientům s covidem lék ivermektin dle uvážení lékaře. Jako experimentální léčba vyžaduje souhlas pacienta.
12.03.2021 10:20 |

podobné články

Poslanec a lékař Kaňkovský: Ivermektin za vyzkoušení stojí

 
Lékaři mezi poslanci se neshodují, jestli by měly nemocnice začít používat pro léčbu covidu-19 nadějný lék ivermektin. Část je vůči neregistrovanému léčivu opatrná, část by nechala ivermektin stejně jako na Slovensku nebo USA k užití některým fakultním nemocnicím.
23.02.2021 13:15 |

podobné články

V Brně chystají studii na ivermektin: Dostalo ho dalších 40 pacientů! Očkování zabralo

 
Očkování proti covid-19 funguje. Je o tom přesvědčen ředitel Fakultní nemocnice u svaté Anny (FNUSA) v Brně Vlastimil Vajdák. Podle něj se ve špitále výrazně snížil počet nakažených zaměstnanců. Nyní věří, že klesne i počet pacientů v nemocnici díky opětovnému nasazení léku ivermektin.
10.03.2021 15:25 |

podobné články

Zraněné dívky z belgického autobusu se vrací domů. Jejich stav se zlepšil

 
Dívky, které přežili hrůznou havárii belgického autobusu, byly převezeny domů. Jejich stav se zlepšil natolik, že již nejsou závislé na přístrojích. Ihned po převozu se ale vrátí do rukou lékařů.
22.03.2012 19:40 |

podobné články

Ivermektin bude moci jít do všech lékáren

 
Lék ivermektin bude moci být rozvezen do všech lékáren v zemi. Plyne to z pokynů ministerstva zdravotnictví, které je vydalo pro praktické lékaře, kteří jej budou moci předepisovat. Lék je povolen pro experimentální léčbu.
12.03.2021 20:40 |

podobné články

Ivermektin zabírá, ale není registrovaný: Lékaři u sv. Anny v Brně s ním úspěšně léčí

 
Lékaři z covidového oddělení I. interní kardioangiologické kliniky Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně úspěšně vyzkoušeli u 30 pacientů s onemocněním COVID-19 lék ivermektin.
23.02.2021 14:15 |

podobné články