Článek

Brněnská stoka ANO. Do ČT pozvali exprimátora Vokřála, který se ochotně rozpovídal

 
Kauza Stoka, tak kriminalisté pojmenovali vyšetřování rozsáhlé korupce v Brně, jež otřásá nejen tamní, ale celostátní politikou. Byla také jedním z důvodů, proč odešel z hnutí ANO jeho dosavadní místopředseda Petr Vokřál, někdejší brněnský primátor, který byl hostem pořadu Interview na ČT24, kde se k tomuto podezření z masivní korupce vyjádřil.
30.06.2020 21:55 |

podobné články

Podobné články

ANO po odchodu Vokřála: Musíme se zamyslet, kam směřujeme. Je čas na sebereflexi

 
Hnutí ANO bude ve čtvrtek odpoledne řešit, co dál po odchodu exprimátora Brna Petra Vokřála. Poslanci z Jihomoravského kraje i členové předsednictva jeho konec vnímají jako velkou ztrátu. Podle části z nich je na čase zamyslet se nad tím, kam strana směřuje a proč ji opouštějí liberálně pravicoví politici. Jako lídra krajské kandidátky ho s největší pravděpodobností nahradí současný hejtman Bohumil Šimek.
04.06.2020 14:40 |

podobné články

Spolupracující obžalovaný v kauze Stoka: Vybírali jsme 10 %, půlku dostával Švachula

 
Spolupracující obviněný v kauze Stoka, podnikatel Salman El-T. (52), před brněnským soudem popsal, jak skupina 11 domluvených politiků, podnikatelů a úředníků manipulovala s veřejnými zakázkami zadávanými radnicí Brno-střed. Pokračuje tak dokazování v rozsáhlé korupční kauze Stoka.
06.10.2020 15:10 |

podobné články

KDU-ČSL a ČSSD v Brně vyzvaly Vokřála k jednání o nové koalici

 
KDU-ČSL a ČSSD v Brně vyzvaly dopisem primátora Petra Vokřála (ANO), aby jednal o vzniku nové koalice. Navrhují mu termín setkání v úterý odpoledne nebo večer. Podle předsedy brněnské ČSSD Olivera Pospíšila je na primátorovi, zda bude s lidovci a sociálními demokraty jednat pouze ANO, nebo přibere i své partnery Žít Brno, Stranu zelených a TOP 09. ANO, Žít Brno, SZ a TOP 09 navrhovaly společné jednání už od minulého víkendu.
25.04.2016 10:15 |

podobné články

Náměstci napadli primátora Vokřála kvůli "brněnskému metru": Ministrovi prý řekl, že ho nechce

 
Hned dva z náměstků brněnského primátora Petra Vokřála (ANO) nedůvěřují jeho jednání s ministrem dopravy Danem Ťokem (ANO). Matěj Hollan (Žít Brno) a Martin Ander (Strana zelených) dokonce pochybují o tom, že primátor usiluje o vybudování podzemní dráhy pod odsunutým nádražím.
17.07.2018 14:45 |

podobné články

Osobnosti: Dan Martin (143 článků) , Daniel Martin (144 článků) , Daniel Martin (81 článků)

Matěj Hollan je zklamaný z primátora Vokřála: Chtěl vítat uprchlíky, a kvůli volbám vykládá, že nám prý hrozí nějaké nebezpečí

 
V roce 2014 byl Matěj Hollan jednou z hlavních tváří hnutí Žít Brno. Ve volbách uspěl a stal se jedním z náměstků primátora Petra Vokřála (ANO). Pozornost na sebe strhával např. některými výroky k uprchlické krizi. V okamžiku, kdy premiér Andrej Babiš (ANO) stále dokola hlásil do světa, že Česko nepřijme ani jednoho uprchlíka, Hollan tvrdil, že Brno pár desítek migrantů zvládne. A na svém názoru si i nadále trvá.
02.09.2018 18:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (20102 článků)

Vaňková (ODS) střídá Vokřála (ANO): Moravské metropoli vládne po 20 letech žena

 
„Král“ je mrtev, ať žije „královna“! Brnu vládne po 20 letech opět žena. Primátorský řetěz od Petra Vokřála (54, ANO) přebrala z rukou tajemníka magistrátu Pavla Loutockého v úterý na ustavujícím zasedání nového zastupitelstva advokátka Markéta Vaňková (41, ODS). Pro Vaňkovou zvedlo ruku všech 33 koaličních zastupitelů.
20.11.2018 10:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (694 článků)

Válka v ANO: Smyšlenky Vokřála a paní Malé. Rozpuštěné organizace se nakonec rozpouštět nebudou

 
Předsednictvo ANO ve čtvrtek zrušilo rozhodnutí o rozpuštění tří brněnských buněk. Někteří členové z organizací v brněnských Židenicích, Černovicích a Starém Lískovci hovoří o „smyšlenkách a fabulaci Vokřála a paní Malé“. Syn Jaroslava Faltýnka ale stále má pozastavené členství, píše server Aktuálně.cz.
15.05.2020 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Vokřál (6 článků)

Faltýnek promluvil o odchodu Vokřála z ANO. Doufá, že to není kvůli porážce v hnutí

 
Rána z čistého nebe. Tak mluví o konci bývalého brněnského primátora Petra Vokřála v hnutí ANO šéf poslaneckého klubu babišovců Jaroslav Faltýnek. Píšou o tom Novinky.cz.
02.06.2020 18:25 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Faltýnek (313 článků)

Stoka z brněnského ANO? Hlavně městské firmy, píší noviny

 
Kauza Stoka, ve které hraje nejdůležitější roli dnes již bývalý člen Babišova hnutí Jiří Švachula, má rovinu, o které se příliš nemluví a přitom je to rovina zásadní. Organizovaná skupina kolem bývalého místostarosty městské části Brno - střed za hnutí ANO Jiřího Švachuly podle informací deníku Právo vedle korupce spojené se zakázkami pro podnikatele ovlivňovala především dění v městských firmách.
08.09.2020 10:20 |

podobné články

Faltýnek: Konec Vokřála je jako rána z čistého nebe

 
Konec bývalého primátora Brna Petra Vokřála v hnutí ANO je podle šéfa poslanců strany Jaroslava Faltýnka jako rána z čistého nebe. Doufá, že jediným důvodem není to, že prohrál bitvu o zrušení tří brněnských kandidátek. O válku podle něj nejde.
02.06.2020 14:20 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Vokřál (6 článků)

Mafiánská stoka, zjistila policie o korupci na radnici v Brně: Obvinila Švachulu a 10 dalších lidí

 
Protikorupční policie navrhla obžalovat mafiánský gang politiků z Brna vedený bývalým místostarostou radnice Brno-střed Jiřím Švachulou (ANO). Kriminalisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu pracovali na důkazním spisu proti politicko-podnikatelské mafii z Brna celý rok. Případ nazvali příznačně: Stoka.
03.03.2020 15:20 |

podobné články

Švachulova Stoka: Všichni mlčí! Spis o korupci na radnici v Brně za 180 milionů nechce úřad ukázat opozici

 
Tajemného bobříka mlčení si uložila česká justice v třaskavém případu korupční kauzy Stoka. Hlavní obžalovaný, Jiří Švachula (54, dříve ANO) od svého zatčení zarytě mlčí.
27.07.2020 16:30 |

podobné články

Velká korupční kauza Stoka: Žalobce žádá pro obviněné 76 let vězení!

 
Největší korupční spolčení politiků, úředníků a podnikatelů v historii České republiky začne v pondělí projednávat Krajský soud v Brně. Soudkyně Jaroslava Bartošová tam brzy ráno zahájí trestní řízení v kauze Stoka, v němž figurují i bývalí politici za ANO Jiří Švachula a Petr Liškutin a politik Jiří Hos (ODS).
19.09.2020 15:55 |

podobné články

Kauza Stoka v Brně: Vzal jsem jen jeden úplatek za kotelnu, vypověděl exšéf investic

 
Někdejší vedoucí investičního odboru radnice Brno-střed Petr L. (64, dříve ANO přiznal před Krajským soudem v Brně přijetí jednoho úplatku. Státní zástupce pro něj žádá 13 let kriminálu. Třetím dnem tak pokračuje projednávání tzv. kauzy Stoka, ve které je obžalováno 11 bývalých politiků a podnikatelů z korupce.
23.09.2020 13:10 |

podobné články

Kauza Stoka: Švachula má smůlu, zůstává ve vazbě! Vrchní soud mu zrušil propuštění

 
Bývalý místostarosta radnice Brno–střed Jiří Švachula (dříve Ano), obžalovaný v brněnské korupční kauze Stoka, má smůlu. Olomoucký vrchní soud zrušil rozhodnutí brněnského krajského soudu, ten jej chtěl propustit z vazby.
23.10.2020 14:10 |

podobné články

Prezident Gauck vyzdvihl Vokřála za usmíření s Němci. Chválil i dvě spisovatelky

 
Německý prezident Joachim Gauck ve svém projevu v Berlíně při příležitosti Dne vlasti vyzdvihl snahy brněnského primátora Petra Vokřála o usmíření s Němci. Zmínil se také o českých spisovatelkách Kateřině Tučkové a Radce Denemarkové, které se ve svých dílech věnují problematice odsunu Němců z Československa. Den vlasti pořádá každoročně německý Svaz vyhnanců (BdV) zastřešující organizace Němců vysídlených po druhé světové válce ze zemí střední a východní Evropy.
03.09.2016 15:20 |

podobné články

Osobnosti: Joachim Gauck (132 článků)

Za zneuctění státní vlajky podáno trestní oznámení na primátora Brna Vokřála a ředitele divadla Glasera

 
Advokát Zdeněk Koudelka na svém blogu na serveru Aktuálně.cz informuje o podání trestního oznámení na primátora města Brna Petra Vokřála a ředitele Národního divadla Brno Martina Glasera.
29.05.2018 09:10 |

podobné články

Osobnosti: Martin Glaser (15 článků) , Zdeněk Petr (144 článků)

Brněnská zpravodajka Nela Slováková a další šílené video: "Bafnula jsem z ledničky na kamarádku, uáááááá, bububu!"

 
"Brněnská zpravodajka eXtra.cz Nela Slováková":http://www.extra.cz/brnenska-zpravodajka-nela-slovakova-naha-lovila-na-vanoce-kapra-za-tohle-video-nas-budou-rybari-kamenovat se asi brzy přihlásí na FAMU, i když je otázkou, zda jí "vysoká filmařská má ještě co dát":http://www.extra.cz/brnenska-zpravodajka-nela-slovakova-potrat-kometa-brno-a-dalsi-silenosti-co-se-mi-postavily-v-tydnu-do-cesty. Podívejte se na její inspiraci Christinou Ricci, která se tuhle nacpala do lednice.
23.01.2014 08:50 |

podobné články

Osobnosti: Christina Ricci (37 článků)

Stoka: advokát radnice končí, byl prý moc aktivní

 
Radnice Brno-střed nečekaně ukončila spolupráci s advokátem Radkem Ondrušem, který ji od samého začátku zastupoval v kauze Stoka, tedy v případu údajného ovlivňování veřejných zakázek na této městské části a v městských firmách.
02.10.2020 11:05 |

podobné články