Článek

Britští poradci ve Vyškově proškolí i Kosovany, Jordánce, Iráčany a Libyjce

 
Už dvacet let školí ve vyškovské Vojenské akademii britští poradci české vojáky i příslušníky jiných armád. Aby mohla tato jejich mise pokračovat v dalších pěti letech, musí česká vláda požádat o souhlas parlament. Smlouva totiž vyprší letos v říjnu.
07.02.2020 14:40 |

podobné články

Podobné články

Slováci se bojí operovat Libyjce, který má v hlavě výbušnou kulku

 
Slovenští lékaři se bojí operovat Libyjce, který má v hlavě výbušný projektil. Nemocnice tvrdí, že pacienta musí nejdříve vidět pyrotechnik. Případ popisuje portál deníku Nový Čas.
20.04.2012 10:05 |

podobné články

Trumpovi navzdory: Do USA se hrnou muslimové, těží z neshod soudu a Bílého domu

 
Zatímco se administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa snaží u federálního odvolacího soudu obnovit kontroverzní zákaz vstupu do země obyvatelům sedmi muslimských zemí, občané dotčených států využívají právního boje, aby se do USA dostali. Iráčany, Íránce, Súdánce, Somálce, Libyjce a Jemence tak na letištích Spojených států vítají příbuzní, i když ještě před týdnem do země nemohli vkročit.
06.02.2017 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (4833 článků)

Neposlouchal jste nás a dopadlo to špatně, naštvali se prý poradci Donalda Trumpa. Teď jej čeká tvrdý dril

 
Poradci Donalda Trumpa toho mají plné zuby. Trump je neposlouchal a dopadlo to špatně. List New York Times hovořil se sedmi z nich a všichni byli frustrovaní a demotivovaní. Podobně to poradci řekli i televizi Fox News. Teď si ho chtějí podat. Projde drilem. Bude cvičit jako Hillary Clintonová. Nebo taky jako Ronald Reagan, Barack Obama a všichni ti další. Píše o tom dnešní Mladá fronta Dnes.
30.09.2016 07:25 |

podobné články

Osobnosti: Ronald Reagan (108 článků) , Donald Trump (4833 článků) , Barack Obama (2450 článků)

Americký konvoj je ve Vyškově. A Sobotka slíbil peníze pro armádu

 
Konvoj amerických vojáků v sobotu se čtyřhodinovým zpožděním dorazil po přenocování v Praze do kasáren ve Vyškově. U silnice ve Vyškově je čekalo pár rodičů s dětmi, ale také asi deset odpůrců ze strany Národní demokracie. Jeden z nich chtěl konvoj zastavit tím, že se postavil před vojenské auto. Policie ho ale rychle vyvedla. Odpoledne vojáky přivítal premiér Bohuslav Sobotka, podle kterého vzrostl význam členství České republiky v NATO.
28.05.2016 19:00 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9544 článků)

Americký konvoj ve Vyškově: Pyšní se technikou, má za sebou cvičení

 
Zhruba 200 lidí dnes přišlo na zahájení Dne otevřených dveří v areálu kasáren ve Vyškově, kde pro veřejnost vystavují techniku americká i česká armáda. K vidění jsou obrněná vozidla Pandur, Dingo, Iveco a nákladní terénní vozidlo Tatra 810 Pram. Akce se koná u příležitosti průjezdu amerického armádního konvoje Českou republikou na cvičení Saber Strike do Pobaltí. Američané tráví víkend ve Vyškově a v Přáslavicích, v pondělí budou pokračovat v cestě do Pobaltí.
29.05.2016 16:20 |

podobné články

Americká a česká armáda ukázaly ve Vyškově lidem techniku

 
Přes 2 000 lidí dnes přišlo na Den otevřených dveří do kasáren ve Vyškově, kde pro veřejnost vystavily techniku americká a česká armáda. ČTK to řekla mluvčí vyškovského vojenského areálu Monika Nováková. K vidění byla podle ní obrněná vozidla Pandur, Dingo, Iveco a nákladní terénní vozidlo Tatra 810 Pram. Akce se konala u příležitosti průjezdu amerického armádního konvoje Českou republikou na cvičení Saber Strike do Pobaltí. Američané tráví víkend ve Vyškově a v Přáslavicích, v pondělí budou pokračovat v cestě do Pobaltí.
29.05.2016 21:50 |

podobné články

Sobotka si koupil byt ve Vyškově a plánoval pomoct tamní ČSSD. Ale narazil. Oni ho nechtějí

 
Už tuto neděli si budou sociální demokraté volit nové vedení. Menší města, která se už připravují na komunální volby, tak s napětím na výsledky čekají. Například i ve Vyškově, v bývalé baště ČSSD, kde strana získala v posledních komunálních volbách jednatřicet procent voličů. Loni v parlamentních volbách to však bylo pouze osm a půl procenta. Bývalý premiér Sobotka by proto politickou kariéru rád restartoval právě zde, jenže ve Vyškově o jeho služby nestojí.
17.02.2018 17:40 |

podobné články

ČSSD ve Vyškově vyhrála, teď je v šoku, že koalice bude bez ní

 
Ve Vyškově jde do opozice, a to po šestnácti letech ve vedení města, vítěz komunálních voleb, jimž je ČSSD. Její dosavadní koaliční partneři z ODS, KDU-ČSL a Volby pro město totiž dali přednost spolupráci s ANO a uskupením Náš Vyškov. Tato nová pětikoalice bude mít 17 z 27 křesel v městském zastupitelstvu. ČSSD přitom ve Vyškově zvítězila jako v jednom z mála měst v tuzemsku. Z toho, že už nebudou město vést, jsou její představitelé v šoku.
08.10.2018 20:26 |

podobné články

Britští vojenští poradci v Česku zůstanou, rozhodli senátoři

 
Senátoři ve středu prodloužili pobyt britských vojenských poradců v Česku o dalších pět let. Tým Britů působí v rámci Vojenské akademie ve Vyškově od roku 2000. Senát také vzal na vědomí vyslání pěti stíhaček JAS-39 Gripen na Island. Vzdušný prostor tohoto ostrovního státu budou střežit v červenci a v srpnu celkem šest týdnů. Už před Senátem s misí souhlasili poslanci.
17.06.2015 20:16 |

podobné články

Vražda Jordánce pohledem expertů: Je to jako násilné porno

 
Celý svět v úterý šokovalo video, na kterém islámští radikálové upálili jordánského pilota. Děsivý není jen akt samotný, ale i profesionální způsob, jakým džihádisté video natočili. Co to podle expertů znamená?
04.02.2015 17:40 |

podobné články

Zeman v Jordánsku: S krutými a barbarskými teroristy se nevyjednává

 
Prezident republiky Miloš Zeman (70) v úterý zahájil v jordánském hlavním městě Ammánu česko-jordánský podnikatelský seminář. Rozhodl se ale, že nebude mluvit jen o ekonomice, nýbrž také o Islámském státu a terorismu! Ten Jordánce velmi trápí. Džihádisté totiž v kleci zaživa upálili jejich pilota!
10.02.2015 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (23447 článků)

Jordánce drtí škrty, premiér rezignoval. Král řešil ceny benzinu a elektřiny

 
Jordánský premiér Hání Mulki v pondělí předložil rezignaci. Po několikadenních protestech proti vládním úsporným opatřením se tento krok očekával. Mulkiho si na dnešek předvolal král Abdalláh II. a očekávalo se, že předsedu vlády vyzve, aby odstoupil. Sestavením nové vlády byl pověřen dosavadní ministr školství Umar Razzáz, informují místní média.
04.06.2018 14:45 |

podobné články

Vojáci nutili zajatce tančit jako Jackson

 
První den veřejného vyšetřování smrti zajatce v britském vězení v Iráku odhalilo, že britští vojáci zacházeli s Iráčany brutálně.
13.07.2009 21:05 |

podobné články

Jak bojovat s neplatiči? Proškolí vás Chomutov

 
Chomutov přistoupil k reformnímu kroku - dluhy tu nevymáhají jen exekutoři, ale také zaměstanci magistrátu. A zabírá to.
28.04.2010 12:35 |

podobné články

Pražský magistrát naučí své lidi s Wordem. Za e-kurzy zaplatí až 1,5 milionu

 
Zaměstnanci pražského magistrátu se budou učit pracovat s Wordem i Excelem, proškolí se ale i v ochraně osobních dat, komunikaci či týmové práci. Hlavní město je bude vzdělávat formou internetových kurzů. Nyní shání firmu, která výuku zajistí. Plánuje jí zaplatit až 1,5 milionu korun.
05.10.2015 14:50 |

podobné články

Stovky policistů proškolí kvůli násilí a rasismu. Souvisí to s protesty?

 
V rámci vládního projektu projdou policisté školením proti rasismu a násilí z nenávisti. Ta se budou konat v Ústeckém a Moravskoslezském kraji a týkat se mají služeb pořádkové a kriminální policie i vyšetřování. Vyřeší se tak zákon o obětech trestných činností, který ukládá, že jejich výslech můžou provádět jen speciálně proškolení policisté. S ostatními kraji se v jeho rámci prý nepočítá.
13.02.2016 06:30 |

podobné články

Autodrom proškolí tisíce řidičů hasičských a policejních vozů

 
Certifikát za úspěšné zvládnutí kurzu bezpečné jízdy na mosteckém autodromu získalo v pondělí 4. července 16 řidičů speciálních hasičských vozů. Jsou prvními z více než čtyř tisíc hasičů a policistů, jimž postupně do konce roku 2018 instruktoři v Mostě poradí, jak auta používaná ve složkách integrovaného záchranného systému (IZS) co nejlépe, přitom bezpečně ovládat.
07.07.2016 11:35 |

podobné články

Hasiči a energetici vylepšují komunikaci s obyvateli v okolí jaderných elektráren

 
Díky dohodě mezi Generálním ředitelstvím Hasičského záchranného sboru České republiky a společnosti ČEZ dojde k významné modernizaci sirén v regionech kolem elektráren Temelín a Dukovany. Hasiči nově využijí i zásahové a školicí prostředky a zároveň také proškolí stovky osob.
30.11.2016 16:55 |

podobné články

Analytik dezinformací Vrabel vás proškolí z ČT, jak poznat dezinformaci. Třeba když je něco proti EU, tak ví, že je to jejich narativ

 
Zakladatel společnosti Semantic Visions, analytik František Vrabel, se na dotaz redakce pořadu Newsroom ČT24 rozhodl zmínit, jak jeho společnost odhaluje lživé zprávy na internetu. Vyjmenovával, že se dezinformační weby dají poznat například tématy, na které cílí, a využívají prý narativů. Hlavní cíl, na který mají cílit ruští aktivisté, před nimiž ve své výroční zprávě varovala i Bezpečnostní informační služba, podle něho má být relativizace pravdy. „Slibují si od toho, že když přestaneme věřit v existenci obecné pravdy, přestaneme věřit v demokratické instituce,“ zmiňuje. Dalšími tématy mají kupříkladu být Spojené státy, minority, NATO či Evropská unie. Zmínka padla i o listopadové demonstraci na Letné.
01.12.2019 20:55 |

podobné články