Článek

Britský velvyslanec Archer exkluzivně: Brexit? Po frustraci přichází úleva!

 
Rozvod s Unií, tedy brexit, se blíží. Posledního ledna Spojené království vstoupí do tzv. přechodného období. Jaká panuje nálada na ostrovech, řekl Blesku v pořadu Epicentrum britský velvyslanec v Česku Nick Archer (59). Velvyslanec promluvil i od „odloučení“ prince Harryho a Meghan od královské rodiny a pravidlech královského dvora.
29.01.2020 05:55 |

podobné články

Osobnosti: Nick Archer (7 článků) , Harry Harry (311 článků)
Podobné články

Nejkrásnější zahrada i výhled v Praze? Britský velvyslanec Nick Archer si v podhradí žije jako „král“

 
Výhled na Prahu má doslova jako král. Však také královskou rodinu v České republice zastupuje, byť ne tu českou, nýbrž anglickou. Nicholas Stewart Archer (59) je velvyslancem Spojeného království Velké Británie a Severního Irska. Do své přepychové rezidence, v níž se od roku 1919 vystřídali všichni britští velvyslanci, nás pozval na nevšední návštěvu, při které nám ukázal krásy a zajímavosti.
18.02.2020 06:15 |

podobné články

Osobnosti: Nick Archer (7 článků) , Nicholas Stewart (1 článek)

Vysílali jsme: Britský velvyslanec o brexitové úlevě a nafouknutém megxitu

 
Rozvod s Unií, tedy brexit, se blíží. Ale ne tak úplně: posledního ledna Spojené království vstoupí do tzv. přechodného období. A podobné přechodné období, kdy se musí vyjasnit budoucnost, zahájil i princ Harry (35) s manželkou Meghan (38), kteří »odstoupili« z královské rodiny a přesunuli se do Kanady. Jaká panuje nálada na ostrovech, popsal Blesku v pořadu Epicentrum britský velvyslanec v Česku Nick Archer (59).
28.01.2020 15:25 |

podobné články

Osobnosti: Nick Archer (7 článků) , Harry Harry (311 článků)

Gem Archer: Za ta léta nám narostla hroší kůže

 
Britská kapela Beady Eye, kterou založili v roce 2009 tři bývalí členové Oasis s Liamem Gallagherem v čele, vydala v pondělí své druhé album BE. Právu o něm poskytl rozhovor kytarista Gem Archer.
12.06.2013 09:05 |

podobné články

Osobnosti: Liam Gallagher (35 článků) , Gem Archer (1 článek)

Michek: Brexit, brexit, brexit

 
V posledních dnech zaznívá stále častěji ve většině médií slovo brexit, které označuje možný odchod Velké Británie z Evropské unie, přičemž brexit je složenina ze slov Británie a anglického názvu pro odchod Exit. Dnes, ve čtvrtek 23. června 2016, budou mít obyvatelé Velké Británie možnost vyjádření v referendu, zda jsou pro setrvání Spojeného království v Evropské unii nebo zda jsou pro odchod z EU. Británie je zhruba rozdělena na dva tábory, které se navzájem přesvědčují o výhodě či nevýhodě svého stanoviska.
23.06.2016 09:20 |

podobné články

Babiš: Vyhoštění třiadvaceti ruských diplomatů z Británie považuji za nepříjemné

 
Premiér v demisi a šéf vládního hnutí ANO Andrej Babiš má vyhoštění 23 ruských diplomatů z Británie za velice nepříjemnou záležitost. Před dnešní plánovanou schůzkou s britským ministrem pro Brexit Davidem Davisem, kterého doprovodí nový britský velvyslanec Nick Archer, odmítl věc blíže komentovat.
14.03.2018 18:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (17471 článků) , Nick Archer (7 článků)

Praha na dlani: Britský velvyslanec má fantastický výhled, ohňostroje ho ale neohromí. Jak stráví Vánoce?

 
Slavit druhé Vánoce v české metropoli se chystá velvyslanec Spojeného království Velké Británie a Severního Irska Nicholas Archer (58). Ten si dosavadní pobyt v hlavním městě nemůže vynachválit. Dojde-li však na tradice, radši zůstane u britského pojetí Vánoc. „Pro nás Brity na jídelním stole není místo pro vánočního kapra,“ říká upřímně.
20.12.2019 07:35 |

podobné články

Johnson to dokáže, ujišťoval britský velvyslanec Písařovicovou

 
Britský parlament schválil rozvodovou dohodu s EU – co bude dál? Debatu na toto téma vedla s britským velvyslancem v Praze Nickem Archerem moderátorka Daniela Písařovicová. Velvyslanec prozradil, že britská vláda Borise Johnsona má pevně daný časový harmonogram, dokdy má být hotova i porozvodová smlouva s EU o dalších vztazích, který je ukotven dokonce v zákoně. „Když to skutečně chcete, tak toho dosáhnete,“ zdůraznil velvyslanec.
10.01.2020 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Daniela Písařovicová (161 článků) , Nick Johnson (1 článek) , Nick Johnson (1 článek) , Nick Johnson (1 článek) , Johnson Johnson (73 článků)

Jídlo, filtr na vodu, náplň do zapalovače: Krabice „poslední záchrany“ pro divoký brexit jde na dračku

 
Blížící se datum vystoupení Británie z Evropské unie na konci března využil britský podnikatel James Blake, který prodal už stovky „krabic poslední záchrany“ plných zásob jídla pro případ, že by brexit zemi zcela ochromil. Krabice, která obsahuje sušené a konzervované porce jídel na 30 dní nebo třeba filtr na vodu, stojí 295 liber (asi 8600 korun). Mnozí si ji už koupili navzdory ujišťování vlády, že brexit zásobování nijak neohrozí, napsala agentura Reuters.
23.01.2019 06:55 |

podobné články

Osobnosti: James Blake (10 článků)

„Diana byla fajn paní.“ A co na britské ambasádě nahradí kočky a embéčko?

 
Na dohled od Poslanecké sněmovny, na úpatí jižních zahrad Pražského hradu. Tato lukrativní lokalita patří už od 14. století Thunovskému paláci, kde sídlí už téměř sto let velvyslanectví Spojeného království. Do útrob britské ambasády je vstup přísně střežen, otevřeno je jen sporadicky. Podívat se ale můžete v rámci pokračování seriálu Blesk Zpráv Když promluví zdi. Průvodcem byl i sám nový velvyslanec Nick Archer.
21.07.2018 07:10 |

podobné články

Osobnosti: Nick Archer (7 článků)

Smrtící nákaza, žaloba na Trumpa a únor bez alkoholu. I to nabídlo Epicentrum

 
Nákaza koronavirem děsí svět, ale pro Čechy zatím nejsou roušky na místě, míní epidemiolog Roman Prymula. Velvyslanec Velké Británie v Česku Nick Archer zase popsal, co bude pro Čechy i Brity znamenat přechodné období brexitu. Prezidenta USA Donalda Trumpa se většina republikánů bojí, i když jím pohrdají, tvrdí Tomáš Klvaňa z New York Univerzity v Praze. I to zaznělo v pořadu Blesk Zpráv Epicentrum v posledním lednovém týdnu.
04.02.2020 00:05 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (4843 článků) , Nick Archer (7 článků)

Politika přináší jen stres a frustraci, píše komentátor

 
Lidem už došla trpělivost s vládou a během čtvrtečních protestů požadovali demisi. „Lidé v ulicích přestali věřit politice, protože jim přináší jen stres, strach ze zítřka a frustraci,“ napsal komentátor s tím, že tzv. Holešovská výzva však postrádá návrhy na řešení situace.
18.03.2012 14:15 |

podobné články

Milan Kohout dojat utonulým syrským chlapečkem: Je mi z vás na blití, Spolučeši. Co je to za debilitu, léčit si frustraci z kapitalismu vlastenectvím

 
KOHOUTA DO KOUTA V rámci své pravidelné rubriky na ParlamentníchListech.cz Milan Kohout, dojat utonulým chlapečkem, ukazuje, jak (dle jeho názoru) v našich posraných hnízdečkách sklouzáváme k podobě šťastných nacistických rodinek a stavěním plotů si léčíme frustraci z kapitalismu. A pro něj specifickým jazykem prosazuje humanistický internacionalismus.
11.09.2015 10:04 |

podobné články

Děti Brada Pitta a Angeliny Jolie mají velkou frustraci z rozvodu

 
Děti Brada Pitta a Angeliny Jolie zažívají první velikou frustraci z jejich rozvodu. Jmenovitě synové Maddox a Pax chtěli, aby je otec vzal o víkendu na koncert skupiny The Offspring. Jenže on plánovaný výlet kvůli bezpečnostním rizikům na poslední chvíli zrušil a chlapci jsou z toho zdrcení.
19.10.2016 09:30 |

podobné články

Osobnosti: Brad Pitt (1775 článků) , Angelina Jolie (2142 článků)

Důchodce vysoudil odškodné 47 tisíc korun za frustraci! Hrad mu odmítl sdělit Mynářův plat

 
Luděk Maděra je obyčejný důchodce ze Zlína, kterému stát zaplatí 47,5 tisíce korun. Kancelář prezidenta republiky mu odmítla sdělit výše platů hradních úředníků v čele s kancléřem Vratislavem Mynářem (50). Maděra pak za frustraci vysoudil nemalé peníze.
26.04.2018 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Vratislav Mynář (1009 článků)

Rána pěstí do Junckera. Při cvičení si Britové vybíjejí frustraci z politiky

 
Boxovací pytel s Jeanem-Claudem Junckerem nebo závody ve skákání v pytlích s fotkou Theresy Mayové. Londýňané mají novou možnost, jak si vybít frustraci a rozčarování nad politickou situací ve Velké Británii, zejména pak ohledně brexitu. K dispozici jim je totiž nová fitness lekce nazvaná příznačně BrexFit, píše agentura Reuters.
29.09.2018 05:00 |

podobné články

Osobnosti: Theresa Mayová (255 článků)

Historik Kosatík: Zeman žije ve frustraci, je naštvaný na život

 
Historik a spisovatel Pavel Kosatík se v rozhovoru pro Reflex.cz vyjádřil mimo jiné k prezidentu Miloši Zemanovi. Podle něj žije ve frustraci a je naštvaný na život. My pak nejsme jiní, Zeman v nás zanechá destruktivní stopu, uvedl.
20.01.2019 09:25 |

podobné články

Brexit začne do konce března, slíbil u Fica britský ministr. A vyvracel fámy

 
Británie aktivuje článek 50 Lisabonské smlouvy o vystoupení země z EU do konce března. Po schůzce se slovenským premiérem Robertem Ficem to v pátek v Bratislavě řekl britský ministr pro brexit David Davis. Spekulace o omezení volného pohybu osob pro nové imigranty z EU už dnem zahájení jednání o brexitu přirovnal k mediálním fámám.
03.03.2017 12:55 |

podobné články

Osobnosti: David Davis (13 článků) , Robert Fico (918 článků) , David Davis (11 článků)

Průzkum Ipsos: Podle Evropanů je brexit špatným rozhodnutím pro Velkou Británii i pro Unii

 
Z výzkumu agentury Ipsos v 16 zemích vyplývá, že občané vybraných zemí EU se shodují na tom, že je Brexit špatným rozhodnutím pro EU (58 %) a pro Velkou Británii (55 %). 50 % populace zemí EU zahrnutých ve výzkumu má obavy z důsledků Brexitu pro jejich vlastní zemi, nejvíce pak Poláci, konkrétně 58 % z nich. Podobný výzkum na důsledky Brexitu, tedy vystoupení Velké Británie z EU, realizoval Ipsos i v České republice. Dvě třetiny Čechů jsou přesvědčeny, že bude mít Brexit negativní dopad na EU. 44 % populace očekává negativní dopad na ČR, 10 % pozitivní dopad a 46 % žádný dopad Brexitu neočekává.
04.08.2016 17:15 |

podobné články

Brexit možná začne už v březnu. Britská opozice se ale musí přestat hádat

 
Jednání britského parlamentu o začátku odchodu Británie z Evropské unie vážně rozděluje opoziční Labouristickou stranu. Sporem je aktivace článku 50 Lisabonské smlouvy, kterou brexit začne. Lídr labouristické strany Jeremy Corbyn nařídil svým poslancům, aby vládní návrh podpořili. Jenže někteří zákonodárci odmítli uposlechnout, uvedl v úterý web BBC. Vláda věří, že poslanci text schválí a že bude moci zahájit brexit na summitu EU 9. března v Bruselu, uvedl list The Times.
31.01.2017 15:30 |

podobné články