Článek

Brazilský prezident Bolsonaro má koronavirus. Hrozbu nákazy celou dobu zlehčoval

 
Nákazu koronavirem potvrdily testy u brazilského prezidenta Jaira Bolsonara, který v minulosti opakovaně zlehčoval závažnost nemoci. Prezident s tváří zakrytou rouškou dnes výsledky testování potvrdil novinářům a zároveň dodal, že se cítí dobře, píší zahraniční agentury. Server BBC upozornil, že ihned poté, co prezident s reportéry domluvil, si roušku opět sundal.
07.07.2020 18:00 |

podobné články

Podobné články

Brazilský prezident má pozitivní test na koronavirus. Nemoc dlouhodobě zlehčoval

 
Brazilský prezident Jair Bolsonaro byl pozitivně testován na COVID-19. Sám nemoc opakovaně zlehčoval. O výsledcích testů dnes s rouškou informoval novináře, informují Novinky.
07.07.2020 19:25 |

podobné články

Brazilský Bolsonaro promluvil o očkování na covid: Pokud se z vás stane krokodýl, je to váš problém

 
Brazilský prezident Jair Bolsonaro šokoval Brazilce při kritizování společností, jež vyvíjejí vakcíny proti koronaviru. Podle něj firmy nedostatečně přebírají zodpovědnost za případné vedlejší účinky. Pronesl: „Pokud se z vás stane krokodýl, je to váš problém.“ Stalo se tak v rámci hodnocení vakcíny od firmy Pfizer, která je právě na cestě také do České republiky. Za „nejlepší vakcínu“ Bolsonaro považuje samotnou koronavirovou nákazu. Ta je dle něho „bez vedlejších účinků“.
25.12.2020 20:36 |

podobné články

„Tlustoprdi,“ pustil se prezident do novinářů. Nemají podle něj šanci porazit koronavirus

 
Brazilský prezident Jair Bolsonaro znovu slovně zaútočil na novináře, kterým sdělil, že mají větší pravděpodobnost úmrtí při nákaze koronavirem, protože nejsou ve formě, píše agentura Reuters. Prezident kritizovaný za svůj přístup k šíření koronaviru řekl, že žurnalisté mají velké pozadí a k vyjádření této skutečnosti použil portugalský urážlivý výraz „bundao“. Nedávno při jiné příležitosti Bolsonaro reagoval na nepříjemnou otázku reportéra výhrůžkou, že tazatele uhodí do obličeje.
25.08.2020 21:25 |

podobné články

Koronavirus „kosí“ hlavy států. Nakazila se i prezidentka Bolívie, Bolsonaro se „uklidil“

 
Bolivijské prezidentce Jeanine Áňezové vyšel pozitivní test na koronavirus. Áňezová to uvedla na twitteru, kde také upřesnila, že se jí daří dobře a bude nadále pracovat z izolace. Koronavirus chytil i další jihoamerický prezident. Brazilská hlava státu Jair Bolsonaro. Ten se podle Reuters těší dobrému zdraví. Brazílie podle tamních úřadů za poslední den zaregistrovala 42.619 nově nakažených a dalších 1.220 úmrtí spojených s koronavirem.
10.07.2020 07:25 |

podobné články

Prezident útočí na DiCapria: „Dává peníze na zapalování Amazonie“

 
Brazilský prezident Jair Bolsonaro obvinil hollywoodského herce Leonarda DiCapria, že nepřímo financuje zakládání požárů v Amazonii. Informovala o tom dnes agentura Europa Press. Bolsonaro, který se v létě stal terčem široké mezinárodní kritiky kvůli liknavému postoji k požárům v Amazonii a kvůli údajné podpoře jejího odlesňování, už v srpnu nepřímo obvinil ze zakládání požárů nevládní organizace.
30.11.2019 10:30 |

podobné články

Zlehčoval covid a bránil opatřením: Prezidenta Brazílie za přístup k pandemii vyšetřují

 
Brazilský nejvyšší soud povolil, aby tamní Senát zřídil komisi, jež bude vyšetřovat počínání prezidenta Jaira Bolsonara během epidemie covidu-19. Komise má posoudit eventuální nedostatky ze strany prezidenta při reakci na pandemii, uvedla agentura Reuters. Kritici hlavy státu tvrdí, že Bolsonaro znemožnil přijetí celostátních opatření proti šíření koronaviru. Bolsonarovi zastánci ale odmítají, že by prezident měl podíl na špatné epidemiologické situaci v zemi. Brazílie má od začátku epidemie druhý nejvyšší počet úmrtí v souvislosti s nemocí covid-19 na světě.
15.04.2021 07:20 |

podobné články

Covid: „Přestaňte kňučet,“ vzkázal „brazilský Trump“ národu

 
Brazílie patří k zemím, které koronavirus zasáhl nejvíc. V prezidentské federativní republice, kde je momentálně prezidentem Jair Bolsonaro, kterému se přezdívalo „brazilský Trump“, ve spojitosti s covidem umírá více než 1000 lidí za jediný den. Ve státě Sao Paulo proto hledali způsob, jak pohřbívat lidi i v noci. Pozůstalí totiž stojí ve frontách při čekání na pohřeb mnoho hodin.
27.03.2021 08:40 |

podobné články

Osobnosti: Paulo Paulo (6 článků) , Paulo Paulo (6 článků) , Paulo Paulo (6 článků) , Paulo Paulo (6 článků) , Paulo Paulo (6 článků) , Paulo Paulo (6 článků) , Paulo Paulo (6 článků)

„Vrahu!“ pokřikovali lidé na prezidenta. Bolsonaro si užívá grilovačky, lidé umírají

 
Zatímco oficiální počty nakažených se v Brazílii každým dnem stále více přibližují 400 tisícům a lékaři v řadě tamních nemocnic musí rozhodovat, koho z vážně nemocných připojí na plicní ventilátor a koho ne, prezident této největší latinskoamerické země Jair Bolsonaro pořád chodí bez roušky na mítinky svých příznivců a pořádá „grilovačky“. Zachovat chod ekonomiky je totiž pro prezidenta, který covid-19 opakovaně označil za chřipičku, důležitější, míní místní média.
26.05.2020 14:05 |

podobné články

Brazilský prezidentský kandidát je ve vážném stavu: Na mítinku ho útočník bodl nožem do břicha

 
Brazilský prezidentský kandidát Jair Bolsonaro, jehož během čtvrtečního předvolebního mítinku pobodal útočník nožem, absolvoval úspěšnou operaci. Krajně pravicový politik favorizovaný předvolebními průzkumy byl podle lékařů do nemocnice přivezen v kritickém stavu, nyní je mimo přímé ohrožení života. Pachatel, kterého zadržela policie, měl prý k útoku osobní a náboženské důvody, uvedla agentura AFP.
07.09.2018 08:00 |

podobné články

„Homosexualitu vyléčí bití, opozici nechám zavřít.“ Brazílii povládne extremista Bolsonaro

 
Novým prezidentem Brazílie bude od ledna krajně pravicový politik Jair Bolsonaro (63), jemuž dalo v nedělním druhém kole voleb hlas 55,1 procenta zúčastněných voličů. Jeho levicový soupeř Fernando Haddad získal 44,9 procenta hlasů. Za vítězstvím pravicového politika stojí podle analytiků zejména touha Brazilců po změně ve vedení země, jíž vládli po čtvrtstoletí levicoví prezidenti a kterou v poslední době trápila rozsáhlá korupce, zmírající ekonomika a vysoká kriminalita.
29.10.2018 14:10 |

podobné články

„Nejlepší vakcínou je virus,“ pronesl prezident. V Brazílii zemřelo už 190 tisíc lidí

 
Nejlepší vakcínou proti koronaviru SARS-CoV-2 je samotný koronavirus, prohlásil ve středu podle agentury EFE brazilský prezident Jair Bolsonaro. Tento politik, který nemoc covid-19 v létě prodělal, už dříve uvedl, že se očkovat nenechá. Brazílie, která má na 210 milionů obyvatel a v této pandemii patří k nejhůře postiženým zemím, zatím žádnou vakcínu neschválila. Jako první z Latinské Ameriky dnes začnou proti covidu-19 očkovat Mexiko a Chile.
24.12.2020 15:10 |

podobné články

Trump zlehčoval pandemii koronaviru naschvál, odhalil slavný novinář. Biden: Zločin

 
Prezidentský kandidát demokratů v listopadových volbách Joe Biden uvedl, že chování prezidenta Donalda Trumpa v době pandemie nemoci covid-19 hraničí se zločinem. Učinil tak v reakci na Trumpovo přiznání, že vědomě zlehčoval hrozby plynoucí z koronaviru. Ve čtvrtek o tom informovala agentura DPA.
10.09.2020 09:50 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5685 článků) , Joe Biden (467 článků)

Prezidenti a koronavirus: Čaputová v roušce, Trump v kleštích. Zemanovi zrušili summit v Číně

 
Českému prezidentovi Miloši Zemanovi zrušili cestu do Číny a slovenská prezidentka vyjednávala o novém kabinetu se zástupci budoucí vládní koalice v rouškách. Brazilský autoritář Jair Bolsonaro se sice nejprve nakazil koronavirem od svého tiskového tajemníka, krátce nato ale oznámil, že americká televize lže a jeho test byl negativní. Donald Trump i nadále odmítá naslouchat expertům a je stále přesvědčen, že virovou epidemii, která pronikla i do Spojených států, zvládne nejlépe on sám. Média mezitím naznačují, že pokud má někdo z nejvyšších světových představitelů na svých rukou krev, je to především on.
18.03.2020 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5685 článků)

Prezident rozpustil ministerstvo kultury. Podpora umění je plýtvání penězi, řekl Brazilcům

 
Jako součást extrémních pravicových reforem dal nedávno zvolený brazilský prezident Jair Bolsonaro rozpustit ministerstvo kultury. Zrušená byla navíc i ministerstva sportu a společenského rozvoje. Nově vznikne jeden úřad spojující všechny tři resorty. Balsanorovy kroky, které stihl za svých 10 dní ve funkci podniknout, vzbuzují obavy po celém světě.
17.01.2019 23:45 |

podobné články

Asi mám rakovinu, oznámil prezident: Cestu do Salvadoru odložil

 
Brazilský prezident Jair Bolsonaro se podle vlastních slov těší pevnému zdraví. Ovšem musel absolvovat zákrok, během kterého mu lékaři odoperovali podezřelé mateřské znamínko na hlavě. Kontroverzní státník má teď odpočívat.
12.12.2019 05:50 |

podobné články

Náměstek mluvil v projevu jako Goebbels. Dostal padáka od prezidenta Brazílie

 
Nejvyšší představitel brazilské vlády pro kulturu Roberto Alvim vyvolal pobouření na sociálních sítích proslovem, který nápadně připomínal projev nacistického ministra propagandy Josepha Goebbelse. Informoval o tom deník El País. Alvim na videu ke své promluvě navíc použil hudbu z opery Lohengrin od Richarda Wagnera, oblíbeného skladatele Adolfa Hitlera. Brazilský prezident Jair Bolsonaro po kontroverzním projevu Alvima v pátek odvolal z úřadu.
17.01.2020 22:20 |

podobné články

Osobnosti: Adolf Hitler (761 článků) , Richard Wagner (31 článků)

Zeman místo agentů GRU tasil Kalouska a vrátného Matěje: Do BIS šil kvůli Rusům opakovaně

 
Prezident Miloš Zeman nechává čekat českou veřejnost na své vyjádření k Vrběticím a kauze, která vede k vyhošťování ruských diplomatů z Česka. Zeman přitom dlouhodobě zlehčoval hrozbu ze strany Ruska, před kterou ve svých zprávách varovala BIS. K tajné službě se vyjadřoval opakovaně kriticky, označení za čučkaře byla jen špička ledovce. Zeman se ke kauze kolem výbuchu muničního skladu vyjádří v neděli. Podle českých tajných služeb za ním byla ruská vojenská rozvědka GRU. Český prezident rozruch kolem počínání ruských agentů na území ČR nekomentoval ani při jmenování nového ministra zahraničí Jakuba Kulhánka (ČSSD). Místo Vrbětic a agentů Miškina a Čepigy zmínil Miroslava Kalouska či vrátného Matěje. Bez vyjádření pak zatím ponechal i čtvrteční rozhodnutí české vlády o vyhoštění 63 Rusů a jejich rodin.
23.04.2021 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (7337 článků) , Miloš Zeman (25381 článků)

Trump u sebe hostil nakaženého koronavirem. Byl s nimi i viceprezident USA

 
Vedení Spojených států ohrožuje koronavirus. Brazilský šéf prezidentova úřadu pro komunikaci Fabio Wajngarten byl testován pozitivně na nákazu COVID-19. Potvrdil to brazilský tisk s tím, že Wajngarten patří k nejbližším spolupracovníkům hlavy státu. V reálném ohrožení je ale i americký prezident Donald Trump. Právě on totiž ve svém sídle Mar-a-Lago na Floridě o víkendu hostil brazilskou hlavu státu, která se na návštěvě bez svého šéfa komunikace neobešla. Trump má s nakaženým Wajngartenem dokonce fotografii, na které stojí těsně u sebe. Na jiném videu zase stojí hned za prezidentem.
12.03.2020 18:00 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5685 článků) , Fábio Lago (1 článek)

Koronavirus se šířil Evropou už v prosinci, šokují vědci. Stopy našli v kanalizaci

 
Koronavirus byl v Evropě, konkrétně v Itálii podle všeho mnohem dříve, než tamní úřady oficiálně oznámily první potvrzený případ nákazy. Ve vzorcích odpadních vod odebraných v prosinci v Miláně a Turíně totiž nyní vědci zjistili stopy koronaviru, informuje dnes agentura DPA s odvoláním na italský zdravotní ústav ISS. Známá ohniska nákazy se sice objevila po půlce února v Lombardii a Benátsku (Veneto), ale odborníci jsou už delší dobu přesvědčeni o tom, že koronavirus byl v zemi o několik týdnů dříve.
19.06.2020 21:40 |

podobné články