Článek

Bratr Tomia Okamury odhalil bolestivé detaily z mládí. Maminka onemocněla a skončili jsme v dětském domově, vzpomíná Osamu

 
Nejmladší z bratrů Okamurových strávil spolu se svým bratrem v dětství několik měsíců v dětském domově. "Tím, že jsem byl ten mladší a měl jsem tam staršího bráchu Tomia, tak jsem měl v něm oporu," zavzpomínal Osamu Okamura v pořadu eXtra Host. V rámci rodiny mají podle něj velmi dobré vztahy a udržují spolu kontakt.
05.06.2024 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Osamu Osamu (6 článků)
Podobné články

Bratr Tomia Okamury: Je špatné, jak se Češi chovají k Ukrajincům a Vietnamcům

 
Rozhovor s architektem Osamu Okamurou, bratrem politika Tomia Okamury, přináší server Dotyk.cz. Podle Osamu Okamury by se Praha mohla stát centrem vzdělanosti.
19.09.2016 13:20 |

podobné články

Utajované detaily vysmívaného Takešiho hradu Tomia Okamury. Každá místnost je unikát, odhalil jeho bratr Osamu

 
Tomio Okamura se může pyšnit netradiční stavbou, kterou někteří přezdívají Takešiho hrad. Vila na pražském Břevnově vznikla za aktivního přispění jeho bratra Osamua Okamury. Ten měl původně dům sám navrhnout, nakonec ale kvůli nedostatku času přenechal práci světoznámému architektovi. Přesto však chodil stavbu pravidelně kontrolovat. "Posměšné komentáře byly z řad neodborné veřejnosti, zatímco odborníci tu stavbu publikovali v nejlepších časopisech většinou na obálce nebo na první stránce. Ta stavba je opravdu unikátní a myslím si, že žádná stavba česká za posledních 30 let něčeho takového nedosáhla," uvedl Osamu Okamura v pořadu eXtra Host, kde přidal i další podrobnosti.
04.06.2024 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Tomio Okamura (3165 článků) , Osamu Osamu (6 článků)

Osamu Okamura: Kdo je muž ve stínu slavnějších bratrů Tomia a Hayata

 
Již za pár týdnů poprvé usednou v Poslanecké sněmovně dva bratři Okamurové - Tomio (SPD) a starší Hayato (KDU-ČSL). Jejich kroky bude bedlivě sledovat i nejmladší sourozenec Osamu Okamura. Přestože oba jeho bratři zastávají radikální nebo naopak kozervativní názory, Osamu se otevřeně hlásí k homosexualitě. Proto nevolí SPD ani lidovce. Zároveň ale říká, že jak Tomio, tak Hayto nemají s jeho orientací problém.
01.11.2021 08:00 |

podobné články

Osobnosti: Tomio Okamura (3165 článků) , Osamu Osamu (6 článků) , Hayato Hayato (23 článků)

Pieta za mladého hrdinu: Památku Palacha uctil i Okamurův bratr Osamu

 
45 let včera uplynulo od tragické smrti Jana Palacha, studenta, který se upálil na protest proti sovětské okupaci Československa. Piety u Palachovy Alma mater - Filozofické fakulty v Praze - se zúčastnil i Osamu Okamura, bratr slavnějšího politika Tomia Okamury. Co o Palachovi řekl?
17.01.2014 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Jan Palach (273 článků)

Bratr Tomia Okamury si kvůli jiné orientaci prošel peklem. Plivali na něj lidé z oken, Osamu se pohádal i s vlastním sourozencem

 
Architekt Osamu Okamura otevřeně promluvil o tom, s čím se před lety musel potýkat kvůli své odlišné orientaci. "Když jsem byl na svém prvním průvodu hrdosti v Brně, před čtrnácti nebo patnácti lety, šli jsme v centru Brna kolem bloku a lidé na nás plivali z oken," řekl v pořadu eXtra Host, kde také zmínil, že se kvůli tomuto tématu jednou pohádal se svým bratrem Tomiem.
09.06.2024 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Osamu Osamu (6 článků)

Smutný životní příběh Tomia Okamury: Skončil v dětském domově, koktal a do 14 se pomočoval! Bratr se za něj stydí

 
Předseda SPD Tomio Okamura (45) si z dětství nese mnohá traumata. Politik a podnikatel se narodil v Tokiu mamince z Moravy a tátovi Japonci. Musel se vyrovnávat s rasismem, část mládí strávil v dětském domově a až do 14 let bojoval s pomočováním. A ani s rodinnými vztahy na tom není nejlépe.
19.11.2017 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Tomio Okamura (3165 článků)

Bratr Okamury sezval do Prahy migrační experty. Lákají česká města běžence?

 
Odborníci na migraci a řada architektů míří do Prahy řešit mimo jiné otázku začleňování migrantů do evropských měst. Nejen české metropole, ale i Mnichova nebo Vídně. Odliv obyvatel je větší hrozba než imigrace, varují přitom pořadatelé akce reSITE 2016: Města a migrace. A i když se uprchlíci fotí na hranicích, problém nastává hlavně ve městech. Jedním z organizátorů je Osamu Okamura. Mladší bratr Tomia Okamury, jehož odmítavý pohled na uprchlíky ale nesdílí. Chce jim pomoci.
13.06.2016 05:10 |

podobné články

Čin Jana Palacha neztratil na aktuálnosti ani dnes, řečnil na pietě Herman. Dorazil i Okamurův bratr

 
REPORTÁŽ Uplynulo již pětačtyřicet let od chvíle, kdy se protestně upálil Jan Palach. U budovy Filosofické fakulty Univerzity Karlovy v Praze se na to konto konalo pietní setkání. Zúčastnili se ho Daniel Herman, ale i bratr Tomia Okamury Osamu. Podle obou jde o odkaz, který by měl být inspirací i v současnosti.
16.01.2014 20:25 |

podobné články

Osobnosti: Jan Palach (273 článků) , Daniel Herman (1134 článků)

Okamurův bratr chce pomáhat všem uprchlíkům. O politice se s ním nebavím, vzkázal šéf SPD

 
Bratr známého politika Tomia Okamury Hayato Okamura dává jasně najevo, že je připraven vyslechnout apel papeže Františka a pomoci uprchlickým rodinám. Starší bratr Tomia Okamury odmítá rozlišovat, zda máme pomáhat křesťanům či muslimům. Trvá na tom, že pomoc si zaslouží člověk v nouzi. Tomio Okamura naproti tomu tvrdě útočí na muslimy.
09.12.2015 19:31 |

podobné články

Osobnosti: Tomio Okamura (3165 článků)

Osamu Okamura: Svého bratra nevolím

 
Architekt Osamu Okamura se v rozhovoru pro Český rozhlas Plus vyjádřil ke svému bratrovi Tomiovi, jenž je předsedou hnutí Svoboda a přímá demokracie. Svého bratra, jak uvedl, však nevolí.
12.08.2017 22:05 |

podobné články

„Zpochybnil utrpení v táboře.“ Piráty pobouřily výroky Okamury o Letech, podpoří odvolání

 
Pirátská strana bude hlasovat pro odvolání Tomia Okamury (SPD) z funkce místopředsedy Sněmovny. Hlasování se uskuteční kvůli jeho výrokům o protektorátním koncentračním táboře v Letech u Písku. Poslanecký klub Pirátů se na odvolání Okamury jednomyslně shodl. Návrh na odvolání Tomia Okamury podali lidovci, podporu dostali i od TOP 09, STAN a některých představitelů ODS a ČSSD.
12.02.2018 18:30 |

podobné články

Děsivé: Zuzanku (6) znásilnili v dětském domově dva chlapci (14,15)

 
V dětském domově měla být v bezpečí. Místo toho tam ale zažila zážitek, se kterým se dítě bude jen těžce vyrovnávat. Zuzanka N. (6) mluví o tom, že přímo v domově ji znásilnili dva chlapci (14, 15).
07.09.2012 17:55 |

podobné články

Z dívky vyrůstající v dětském domově vyrostla nádherná žena a finalistka České Miss: Podívejte se na tu postavu!

 
Finalistka České Miss Veronika Kašáková je horkou favoritkou na titul královny krásy. Má krásnou tvář, dokonalé tělo a také silný životní příběh. Vyrůstala bez rodičů v dětském domově.  "Žila jsem v domově ve Vysoké Peci u Chomutova. Dětství bylo hezké, dneska to beru pozitivně. Kdybych tam nebyla, tak by ze mě jistě nebyl člověk, jakým jsem dneska. Je to vlastně štěstí v neštěstí," prozradila půvabná blondýnka, která se nyní s rodiči stýká, ale úplně jim nikdy neodpustila.
06.02.2014 17:55 |

podobné články

Viktor Preiss (75) otevřeně o dětském domově, kde prožil část dětství: Nikdy jsem nebyl sirotek

 
V neděli oslavil půlkulatiny herec a léta obdivovaný umělec Viktor Preiss (75). A velmi otevřeně promluvil o svém nepříliš šťastném dětství, jehož část strávil v dětském domově. Proč skončil v domově s ústavní výchovou a jaké měl vlastně dětství v Karlíně, kde žil? Noblesní umělecká persona a uznávaný herec byl coby malý klučík, přezdívaný Kulda, pořádný rošťák. Dvojka z chování i „odšátkování“ z pionýra…
16.03.2022 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Viktor Preiss (198 článků)

Rozkradená země. Bratr Tomia Okamury vydal zajímavé prohlášení

 
Rozkradené firmy, zákony sloužící k podvodům. To je důvod, proč ještě téměř třicet let po listopadu 1989 nedokážeme fungovat jako sousedé v Rakousku či Německu. Myslí si to Hayato Okamura, bratr Tomia Okamury, ač se jinak s bratrem, vehementním kritikem politické reprezentace, často rozchází.
02.11.2016 09:30 |

podobné články

Žádné kino, večírky a hrozba dluhů: Michal popsal mládí v dětském domově

 
Michal Ďorď (29) strávil celé dětství v dětském domově. Chlapce matce odebrali, když mu bylo osm měsíců. Po opuštění instituce by podle jeho slov nikdy neskončil na vysoké škole, kterou zdárně dokončil, kdyby neměl velkou podporu známých. Z mladých, kteří opouštějí dětské domovy, jsou totiž často například oběti dluhových pastí. Neexistuje systém, který by s podobnými lidmi pracoval. Pomoci má nová platforma Správný start.
25.03.2018 09:50 |

podobné články

Táta by si měl odpustit, říká Kašáková. Dětství strávila v dětském domově

 
Modelka Veronika Sovadina Kašáková strávila spolu s bratrem, moderátorem Karlem Kašákem dětství v dětském domově na severu Čech. Maminka dvouletého syna promluvila o tom, jaký má v současnosti vztah s otcem a co poradila dětem bez rodičů.
20.02.2023 09:45 |

podobné články

Osobnosti: Karel Čech (78 článků)

Výrok Tomia Okamury je směšný, řekla Vesecká

 
Výroky Tomia Okamury o zmanipulování procesu s nacionalistou Vlastimilem Pechancem je směšný. Těmito slovy reagovala bývalá krajská státní zástupkyně Renata Vesecká na Okamurovo nařčení, že Pechanec je odsouzený za pobodání Roma Oty Absolona neprávem. Manipulaci v případu má podle Okamury na svědomí právě ona.
24.01.2014 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Renato (5 článků) , Renata Vesecká (107 článků)

Syn Tomia Okamury po dlouhé době ve společnosti. Ruy se ukázal po boku Lucie Bílé

 
Lucie Bílá v neděli oslavila 58. narozeniny ve svém divadle, kam dorazila řada známých jmen. Celkem překvapující byla přítomnost Ruye Okamury (29), syna Tomia Okamury. Jeho účast na narozeninové oslavě ovšem nebyla náhodná. Ruy se totiž podílel na tvorbě zpěvaččina nového videoklipu Stroj času a nebylo to poprvé, co spolu tato dvojice spolupracuje.
08.04.2024 18:45 |

podobné články

Osobnosti: Lucie Bílá (2720 článků)