Článek

Brát nové studenty bych nedoporučovala, tvrdí rektorka plzeňské univerzity

 
Vedení Západočeské univerzity v Plzni zatím nerozhodlo, zda bude na právnickou fakultu přijímat nové studenty. Raktorka školy Ilona Mauritzová v České televizi v neděli uvedla, že coby rektorka univerzity rozhodnutí ministra prodloužit akreditaci vnímá pozitivně, nicméně osobně by se přikláněla k tomu, aby škola nyní nové studenty nepřijímala. Rozhodnutí ministerstva vnímá jako šanci dostudovat pro nynější studenty.
12.03.2012 06:10 |

podobné články

Podobné články

Zrušili jsme diplom jen ve 12 případech, řekla nám rektorka plzeňských práv

 
Vedení Západočeské univerzity v Plzni (ZČU) dotáhlo do konce kauzu rychlostudentů plzeňské právnické fakulty a zrušilo celkem 12 protiprávně vydaných diplomů v oboru právo. Pro ParlamentníListy.cz to potvrdila rektorka univerzity Ilona Mauritzová. Ta po nástupu do funkce v čele univerzity letos v dubnu oznámila, že do 30. června ukončí proces rušení protiprávně vydaných diplomů a své slovo dodržela.
04.07.2011 10:40 |

podobné články

Nová rektorka plzeňské univerzity: Tituly odebírat nelze, přesto se o to pokusíme

 
Neoprávněně získané tituly z plzeňských práv odebírat nelze. Myslí si to nová rektorka Západočeské univerzity Ilona Mauritzová. Škola však zřejmě bude v těch nejprůkaznějších případech v rušení diplomů pokračovat. Zatím tak učinila ve čtyřech případech.
04.03.2011 10:55 |

podobné články

Diplomy rychlostudentů zrušíme, věří si rektorka plzeňských práv

 
Flintu do žita prý rozhodně nehází v případě rušení titulů neoprávněně získaných na plzeňské právnické fakultě nově jmenovaná rektorka Západočeské univerzity v Plzni Ilona Mauritzová. Pro Parlamentní listy naopak uvedla, že po jejím nástupu do funkce a seznámení se s problematikou pokračuje proces rušení diplomů dál.
05.04.2011 13:00 |

podobné články

ZČU ruší další diplomy z plzeňských práv, tentokrát 4 magistry

 
Zatímco nedávno nově zvolený akademický senát plzeňské právnické fakulty volil svého předsedu, místopředsedu a tajemníka, připravovala rektorka Západočeské univerzity v Plzni Ilona Mauritzová k odeslání další čtyři usnesení, kterými univerzita ruší prokazatelně problematickým studentům diplomy z právnické fakulty, jež získali nestandardním způsobem studia. Celkem už vedení ZČU odeslalo osm usnesení o zrušení diplomů, řekla pro ParlamentniListy.cz rektorka Mauritzová.
17.05.2011 11:30 |

podobné články

Nová rektorka vidí rušení diplomů z plzeňských práv bledě

 
Velmi skepticky se dívá na problematiku rušení vysokoškolských diplomů získaných nestandardním způsobem studia na plzeňské právnické fakultě nová rektorka Západočeské univerzity v Plzni Ilona Mauritzová, která se ujala své funkce od 1. března a zdědila po svém předchůdci Josefu Průšovi nelehké břemeno v podobě kauzy s rychlostudenty.
07.03.2011 13:05 |

podobné články

Šéfkou statistického úřadu bude rektorka ústecké univerzity Iva Ritschelová

 
Vláda se v pondělí jednomyslně shodla na jmenování nového šéfa Českého statistického úřadu. Funkci po Janu Fischerovi převezme rektorka ústecké Univerzity Jana Evangelisty Purkyně Iva Ritschelová.
21.06.2010 13:00 |

podobné články

Osobnosti: Jan Fischer (1757 článků)

TRAGÉDIE pro UNIVERZITU! Rektorka zemřela na dovolené!

 
Na zahraniční dovolené zemřela náhle ve středu rektorka Jihočeské univerzity Magdalena Hrabánková (70). Agentuře Mediafax informaci potvrdila mluvčí Jihočeské univerzity Hana Bumbová.
01.09.2011 09:45 |

podobné články

Tragédie pro univerzitu: Rektorka zemřela na dovolené!

 
Ve věku 70 let náhle zemřela na svém pobytu na zahraniční dovolené rektorka Jihočeské univerzity Magdalena Hrabánková, sdělila dnes mluvčí univerzity Hana Bumbová.
01.09.2011 11:30 |

podobné články

„Zákopy jsou hluboké.“ Rektorka Mendelovy univerzity odmítla pozvání na Hrad

 
Rektorka Mendelovy univerzity Danuše Nerudová se 28. října nezúčastní slavnostního ceremoniálu na Pražském hradě. Pozvánku dostala, ale nepřijme ji, stejně jako loni. Úkolem univerzit je upozorňovat na paralýzu společnosti, uvedla Nerudová ve vyjádření pro ČTK.
24.10.2019 15:50 |

podobné články

Hledá se místo pro studenty plzeňských práv

 
Na plzeňské právnické fakultě studuje 2000 lidí, pokud škola skončí, museli by ti, kteří letos školu neukončí, být umístěni na jiné univerzity. Připustila to rektorka Západočeské univerzity Ilona Mauritzová v reakci na dnešní stanovisko Akreditační komise, která neprodloužila fakultě akreditaci na pětiletý magisterský obor pro další roky.
01.02.2012 19:45 |

podobné články

Novou předsedkyní ČSÚ bude rektorka Ritschelová

 
Po pondělním zasedání vlády je již známo jméno nového předsedy Českého statistického úřadu. Je jím ale překvapivě žena - rektorka Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem Iva Ritschelová.
21.06.2010 15:55 |

podobné články

Na koho se s pomocí zapomnělo? Na ČT to řešili. Hrajeme o čas, varovala rektorka

 
Odborníci varují, že světová ekonomika směřuje k nejhlubší recesi od krize ve 30. letech. Státy proto hledají cestu, jak se vyhnout nejčernějšímu scénáři. O tom, zda se české vládě podaří rozmrazit českou ekonomiku, hovořila v pořadu Interview na ČT24 ekonomka a rektorka Mendelovy univerzity v Brně Danuše Nerudová – některá opatření vlády chválí, zároveň však poukazuje na to, kde jsou mezery; hraje se prý o čas. A to především v záchraně malých a středních podniků.
16.04.2020 22:16 |

podobné články

Skandál na vysoké škole v Praze: Rektorka promluvila!

 
Potřebujete vysokoškolský diplom, ale nechce se vám jezdit až do Plzně? Zkuste to na soukromé Vysoké škole finanční a správní v Praze. I tady se údajně rozdávají tituly za několik měsíců. Rektorka VŠFS, Dr. Bohuslava Šenkýřová se ale nařčení brání. Exkluzivně mluvila pro Blesk.cz.
23.10.2009 14:35 |

podobné články

Rektorka VŠFS zůstává ve vedení IAUP

 
Rektorka Vysoké školy finanční a správní Bohuslava Šenkýřová byla opětovně zvolena do výkonného výboru (Executive Committee) International Associaction of University Presidents (IAUP).
19.06.2014 10:55 |

podobné články

Soukromé vysoké školy nejsou tak špatné, jak se o nich říká. Rektorka spustila v rádiu palbu

 
Hostem pátečního pořadu Tajemství úspěchu Rádia Impuls byla rektorka Vysoké školy finanční a správní Bohuslava Šenkýřová.
17.06.2016 20:50 |

podobné články

Konečné číslo z plzeňských práv: celkem dvanáct zrušených diplomů

 
Kauza neoprávněně získaných titulů na plzeňské právnické fakultě se uzavřela. Diplom bude zrušen celkem devíti absolventům, někteří přišli najednou o více titulů. Konečné číslo v pátek oznámila rektorka Západočeské univerzity Ilona Mauritzová.
01.07.2011 09:25 |

podobné články

Hrozba koronaviru: Mendelova univerzita v Brně ruší výuku na 14 dní!

 
Rektorka Mendelovy univerzity v Brně Danuše Nerudová rozhodla o zastavení výuky v areálu školy a vyhlásila pro studenty samostudium. Opatření platí od úterý 3. března do 15. března s možným prodloužením dle dalšího vývoje. Důvodem jsou obavy z koronaviru.
02.03.2020 14:25 |

podobné články

Módní policie: Ewo Farna, tomu říkám zoufalství

 
Charismatická herečka Chantal Poullain dává svou ležérní elegancí celá léta na srozuměnou, jak vypadá francouzský šarm. Tentokrát však do společnosti vyrazila v outfitu, jímž dosavadní styl dost popřela. Mnohem větší políček módě ale dala Ewa Farna – pokud stále platí, že za jejími stylingy stojí matka se svou kamarádkou, měla by jim zpěvačka vypovědět poslušnost. Aně Geislerové to na prezentaci kolekce značky Pietro Filipi, s níž návrhářsky spolupracuje, naopak moc slušelo. Nicméně to, jak ve své jedinečnosti kombinuje věci, bych jiným nedoporučovala. Poslední z dnešní čtyřky je Iveta Bartošová, jež nikdy nebude umět rozlišit jakostní zrno od plev laciné podbízivosti.
23.02.2011 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Iveta Bartošová (6808 článků) , Ewa Farna (1198 článků) , Chantal Poullain (249 článků)

To je síla. Ivan Langer předvídá Zemanův postup, ze kterého se mnozí podělají

 
Ďábelský postup Miloše Zemana v nastalé vládní krizi předvídá exministr vnitra a nyní předseda správní rady Vysoké školy CEVRO Institut Ivan Langer. Co by dělal na místě Zemana? „Pověřil bych (opět) sestavením vlády (opět) svého člověka. Sestavil bych (opět) vládu s vědomím, že (opět) nezíská důvěru Parlamentu. Vybral bych si ministra vnitra, ministra financí, ministra spravedlnosti. Počítal bych s tím, že po řádných volbách přijdou předčasné volby. Věděl bych, že moje vláda bude vládnout nejméně rok, možná i víc. Připomenul bych to všem, kdo mi v prezidentských volbách chtějí konkurovat,“ uvedl.
03.05.2017 09:00 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Langer (681 článků) , Miloš Zeman (23838 článků)