Článek

Braňte Kim Čong-una vlastními životy, vyzvala dnes KLDR svou milionovou armádu

 
Severní Korea dnes vyzvala svých zhruba 1,2 milionu vojáků, aby se sjednotili za vůdcem Kim Čong-unem a bránili ho vlastními životy.
30.12.2021 11:40 |

podobné články

Osobnosti: Kim Kim (1837 článků)
Podobné články

Kimův starší bratr „má srdce holky“: Záhadný třetí sourozenec diktátora je kytarista

 
Pokud se mluví o nástupnické linii v Severní Koreji, většina politologů se domnívá, že současného vůdce Kim Čong-una by nejspíše nahradila jeho mladší sestra Kim Jo-čong. Zatím nikdo nepočítá s tím, že by se vlády případně mohl chopit diktátorův starší bratr Kim Čong-čchol. Podle bývalého kuchaře někdejšího vládce KLDR Kim Čong-il svého syna považoval za chlapce „s vřelým srdcem dívky“. Severokorejský zběh a exdiplomat vypověděl, že Kim Čong-čchol žije „klidný a tichý“ život v Pchjongjangu, kde se živí jako kytarista, uvedl list The Daily Mirror.
05.09.2020 05:50 |

podobné články

Osobnosti: Kim Kim (1837 článků)

Severokorejská „princezna“ je zpátky u moci. Kim Jo-čong povýšila do vládnoucího orgánu

 
Když Kim Jo-čong, sestra severokorejského diktátora Kim Čong-una, v zimě chyběla mezi členy politbyra, vzbudilo to jisté obavy. Podle politologů to však nic neznamenalo. Vůdcova mladší sestra podle nich nemá zkušenosti, aby usedla mezi kádry. Ve čtvrtek však byla Kim Jo-čong povýšena do nejvyššího státního útvaru Komise pro státní záležitosti KLDR (SAC), uvedla stanice CNN. Tento týden je vůbec pro Severní Koreu velmi aktivní, podle všeho otestovali hypersonickou střelu a Kim Čong-un naznačil, že je otevřený obnovení horké linky s Jižní Koreou.
01.10.2021 05:20 |

podobné články

Osobnosti: Kim Kim (1837 článků)

Povede po Kimovi KLDR exvelvyslanec z Prahy? Mocný strýc může změřit síly s „princeznou“

 
Zprávy o možné smrti severokorejského vůdce Kim Čong-una rozvířily debaty o tom, kdo by se postavil do čela země místo něj. Nejčastěji se ukazuje na jeho sestru Kim Jo-čong, ale křehká „princezna“ není jediným kandidátem. O vedení země by se mohl ucházet strýc diktátora Kim Pchjong-il, který až do konce loňského roku působil jako velvyslanec KLDR v Česku. Nedávno se vrátil do své vlasti a podle některých názorů má větší šance než Kim Jo-čong. Korejci nicméně stále trvají na tom, že s Kim Čong-unem nic není.
29.04.2020 17:25 |

podobné články

Osobnosti: Kim Kim (1837 článků)

KLDR si připomíná vůdce Kim Čong-ila: Po čistce a popravách přijde hrozba světu?

 
Dnes to jsou přesně dva roky od smrti vůdce Kim Čong-ila. KLDR se tohle výročí chystá oslavit pompézně. A to přitom v době, kdy země řeší nebývalé čistky Kimova syna Kim Čong-una. Ten na popraviště poslal dokonce svého strýce! Který mu přitom pomáhal s ustálením moci po smrti diktátora Kim Čong-ila.
17.12.2013 09:05 |

podobné články

Osobnosti: Kim Kim (1837 článků)

Festival tance v diktatuře: Kim Čong-un s úsměvem oslavoval babiččino výročí

 
Na Štědrý den v Pchjongjangu proběhl Festival tance u příležitosti stého výročí narození Kim Čong-suk, babičky současného vůdce Kim Čong-una. Severokorejci vyšli do zasněženého města a před památníkem zakladatele KLDR Kim Ir-sena a jeho syna Kim Čong-ila proběhl taneční festival a následně kladení věnců.
26.12.2017 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Kim Kim (1837 článků)

KLDR oficiálně označila Kim Čong-una "nejvyšším velitelem" armády

 
Severní Korea oficiálně jmenovala Kim Čong-una, syna nedávno zesnulého diktátora Kim Čong-ila, "nejvyšším velitelem" armády. Informovala o tom agentura AP. Mladý Kim tak formálně získal souhlas ke kontrole vojska o síle 1,2 milionu mužů a zároveň po smrti svého otce posílil svou pozici v čele země.
31.12.2011 10:50 |

podobné články

Osobnosti: Kim Kim (1837 článků)

Kim Čong-nam zemřel po atentátu před pěti lety. Pachatelky si myslely, že jde jen o žert!

 
Kim Čong-nam, nevlastní bratr severokorejského vůdce Kim Čong-una, byl zavražděn 13. února 2017 na letišti v Malajsii. O život ho připravila nebezpečná látka VX napadající nervový systém, kterou na něj stříkly dvě ženy. Vraždu si měl údajně objednat vůdce KLDR Kim Čong-un.
13.02.2022 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Kim Kim (1837 článků)

Kim Čong-un zavraždil svého staršího bratra. Jako v akčním filmu

 
První potomek severokorejského diktátora Kima Čong-ila je mrtev. Kim Čong-nam, který z KLDR utekl, byl zvražděn dvěma severokorejskými agentkami. Ty byly za pětačtyřicetiletým playboyem poslány současným vůdcem KLDR Kimem Čong-unem. K bratrovraždě došlo v hlavním městě Malajsie po bodnutí dvěma otrávenými jehlami. Kim Čong-nam podlehl následkům jedu po cestě do nemocnice v Kaula Lumpuru.
18.02.2017 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Kim Kim (1837 článků)

Diktátor Kim Čong-un: Sestavuje armádu sexuálních společnic!

 
Doposud se zdálo, že vládce KLDR Kim Čong-un nezdědil po svém otci zálibu v krásných ženách, když po smrti Kim Čong-ila nechal zrušit armádu společnic, které se staraly o vůdce a jeho věrné, tzv. Brigádu potěšení. Nyní ale mladý diktátor armádu obnovil!
06.04.2015 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Kim Kim (1837 článků)

Kimovi ukápla slza, píše tisk v KLDR. Rozdělili si se sestrou role „hodného a zlého poldy“?

 
Z pohledu západního tisku se může zdát, že severokorejský diktátor Kim Čong-un a jeho mladší sestra Kim Jo-čong si mezi sebe rozdělili role hodného a zlého policisty. Zatímco Kim Jo-čong čím dál častěji vystupuje s ostrými výroky proti Jižní Koreji či Spojeným státům, Kim Čong-un na veřejnosti ukazuje svoji štíhlejší postavu a prezentuje se projevy o tom, jak bojuje za zlepšení života Severokorejců. KLDR v současné době trpí prohlubující se krizí a lidé se potýkají s nedostatkem potravin, uvedla stanice ABC.
13.09.2021 21:45 |

podobné články

Osobnosti: Kim Kim (1837 článků)

Do Prahy měl přijet špion z KLDR. Aby sledoval strýce Kim Čong-una

 
V Praze se zřejmě potuloval severokorejský špion. Plnil misi pro vůdce KLDR Kim Čong-una, který počátkem roku 2015 vyslal svého strýce Kim Pchjong-ila jako velvyslance do České republiky. Špion měl vůdcova strýce potají sledovat. Na svých webových stránkách to uvedl jihokorejský deník Čoson ilbo s odvoláním na nejmenovaného činitele jednoho státem financovaného politologického ústavu.
08.02.2017 18:50 |

podobné články

Osobnosti: Kim Kim (1837 článků)

„Princeznu“ z KLDR láká moc. Experti: Kimova sestra se chystá na roli „první diktátorky“

 
Kim Jo-čong (32) byla odmalička ambiciózní a už jako dítě si naplánovala politickou kariéru, sestra severokorejského diktátora Kim Čong-una (36) je druhou nejmocnější postavou v KLDR. Politologové ji vidí jako bratrovu nástupkyni. Podle zdroje si Kim Jo-čong snaží upevnit svou moc hlavně výstupy proti Jižní Koreji, uvedl list The Sun.
02.01.2021 06:20 |

podobné články

Osobnosti: Kim Kim (1837 článků) , Sun Kim (4 články)

Kim slaví deset let od převzetí moci. Vůdce KLDR zahájil klíčové zasedání strany, co se změní?

 
Vůdce Severní Koreje Kim Čong-un zahájil v pondělí důležité zasedání vládnoucí Korejské strany práce (KSP). Informovala o tom dnes severokorejská státní média. Podle odborníků Kim v minulosti využil stranického setkání v období začátku roku, aby učinil důležitá politická oznámení, uvedla agentura Reuters. Kim Čong-un v těchto dnech slaví 10. výročí od převzetí moci v KLDR po smrti svého otce Kim Čong-ila.
28.12.2021 07:35 |

podobné články

Osobnosti: Kim Kim (1837 článků)

Střídání u moci se v KLDR nekoná. Podle zběha může být „princezna“ ráda, že žije

 
Podle jihokorejského deníku Čoson Ilbo severokorejský diktátor Kim Čong-un zuří, rozčílily ho zprávy, které přinesla zahraniční média o tom, že jeho mladší sestra Kim Jo-čong se chystá převzít moc v zemi. Politická hvězda mladé Kim nepochybně stoupá a experti ji vidí jako bratrovu nejpravděpodobnější nástupkyni, pokud by se potvrdily spekulace o jeho špatném zdraví. Jihokorejci rovněž zaznamenali, že se Kim už přes měsíc neukázala na veřejnosti. „Aby ne, Kim Čong-un je paranoidní a pomstychtivý, zabil by vlastní sestru,“ zhodnotila žena, které se podařilo z KLDR utéct.
06.09.2020 19:10 |

podobné články

Osobnosti: Kim Kim (1837 článků)

Diktátor Kim po operaci srdce? Dál řídí armádu KLDR, míní vysoce postavený generál USA

 
Druhý nejvýše postavený americký generál dnes uvedl, že nedisponuje informacemi, které by potvrzovaly nebo vyvracely zprávy o vážných zdravotních problémech severokorejského vůdce Kim Čong-una. Zástupce náčelníka amerického generálního štábu John Hyten předpokládá, že Kim nadále řídí armádu KLDR i tamní jaderný program.
22.04.2020 19:50 |

podobné články

Osobnosti: Kim Kim (1837 článků)

Kim Čong-un přijel nečekaně do Číny? Z KLDR dorazil přísně střežený vlak

 
Severokorejský vůdce Kim Čong-un v pondělí přicestoval nečekaně vlakem do Číny, informovala agentura Bloomberg s odvoláním na tři zdroje obeznámené s návštěvou. Pokud se jeho příjezd skutečně potvrdí, bude to první známá zahraniční cesta Kim Čong-una od roku 2011. V tom roce stanul v čele KLDR.
26.03.2018 18:50 |

podobné články

Osobnosti: Kim Kim (1837 článků)

Krutá princezna z KLDR: Kim Jo-čong je horší než její bratr. Co se skrývá za jemnou tváří

 
Experti na Severní Koreu se obávají nejhoršího. Podle nich je sestra Kim Čong-una (36) mnohem brutálnější než sám vůdce. Kim Jo-čong (32) v poslední době nabývá na moci a získává stále více pravomocí. Někteří proto spekulují, zda by se mohla stát následnicí na vůdkyni KLDR. Diktátor je totiž údajně ve špatném zdravotním stavu.
28.08.2020 08:45 |

podobné články

Osobnosti: Kim Kim (1837 článků)

Kim Čong-un měl první veřejný projev. Velebil v něm své předchůdce

 
Nový severokorejský vůdce Kim Čong-un v neděli u příležitosti 100. výročí narození jeho děda Kim Ir-sena poprvé promluvil v televizním projevu. Kim Čong-un před jásajícími davy ocenil skutky Kim Ir-sena a také svého otce Kim Čong-ila.
15.04.2012 09:40 |

podobné články

Osobnosti: Kim Kim (1837 článků)

Bude ještě horší než Kim: Experti promluvili o krutosti severokorejské „princezny“

 
Tento týden se v asijském tisku znovu objevily zprávy o zdravotních potížích severokorejského diktátora Kim Čong-una i o tom, že se k uchopení vlády připravuje vůdcova mladší sestra Kim Jo-čong. Experti na KLDR ale zvěsti považují za pochybné, zároveň ale uvedli, že Kim Jo-čong by byla ještě horším diktátorem, než je její bratr, informoval deník New York Post.
26.08.2020 06:15 |

podobné články

Osobnosti: Kim Kim (1837 článků)