Článek

Bradáčová v ohrožení? Mít osobního strážce není běžné, tvrdí šéfka státních zástupců

 
Sedmačtyřicetiletá sympatická právnička promluvila o rizicích a nástrahách svého povolání. Byla někdy ohrožena její osobní bezpečnost?
12.05.2020 12:10 |

podobné články

Podobné články

Po zrušení vrchních zastupitelství Bradáčová nepřestoupí do protikorupčního týmu

 
Pražská vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová by se mohla po chystaném zrušení vrchních zastupitelství stát opět krajskou zástupkyní. Českému rozhlasu (ČRo) to řekl nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman v pořadu 20 minut Radiožurnálu. Média přitom spekulovala o tom, že Bradáčová by se mohla stát šéfkou připravovaného protikorupčního týmu státních zástupců. Podle Zemana ale Bradáčová již dříve řekla, že by se chtěla vrátit na krajskou úroveň.      
22.05.2013 20:00 |

podobné články

Bradáčová chce na žalobce u soudů nasadit špehy

 
Žalobci, kteří chodí na jednání k okresním soudům, mohou očekávat za zády špehy. Jejich vystupování u hlavního líčení chce totiž prověřit vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová. „Cílem je zjistit, zda místy zaznívající kritika soudů ve vztahu k pasivitě státních zástupců je oprávněná či nikoliv,“ řekla Právu Bradáčová.
08.05.2016 14:45 |

podobné články

Bradáčová proti Nečasovi. Jurečka jsem neviděla nikdy, Paroubka jednou, tvrdí

 
Šéfka ústeckých žalobců Lenka Bradáčová se důrazně brání výrokům premiéra Petra Nečase, který v rozhovorech pro média naznačoval, že žena může mít vazby jak na expremiéra Jiřího Paroubka (NS-LEV 21), tak na vlivného člena ODS Romana Jurečka. Bradáčová nechápe, kde Nečas tato tvrzení vzal.
29.06.2012 17:00 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3785 článků) , Petr Nečas (9321 článků)

Vazbu nezneužíváme, brání Bradáčová justici

 
Počet vazebně stíhaných podezřelých v Česku každoročně klesá a není pravda, že by se institut vyšetřovací vazby u nás zneužíval. V neděli to v Otázkách Václava Moravce uvedla pražská vrchní státní zástupkyně a šéfka Unie státních zástupců ČR Lenka Bradáčová.
05.01.2014 13:30 |

podobné články

Neveřejná schůzka ve Špindlu: Marek Benda napadl přítomného Ištvana

 
MF Dnes píše o zasedání ústavně právního výboru sněmovny ve Špindlerově Mlýně. Ministryně spravedlnosti Helena Válková (za ANO) si tam údajně chtěla otestovat podporu chystaného zákona o státních zastupitelstvích. Jenže neuspěla ani u státních zástupců, ani u politiků. Exministr spravedlnosti z ODS Pavel Blažek situaci zhodnotil tak, že se zvětšila skupina osob, které se obávají zvýšení nezávislosti státních zástupců. Návrh, který se chystá státní zástupce spíše omezit, ostře kritizovala pražská vrchní státní zástupkyně Bradáčová.
05.09.2014 08:31 |

podobné články

Osobnosti: Marek Benda (556 článků) , Pavel Blažek (564 článků) , Helena Válková (428 článků) , Pavel Marek (270 článků) , Pavel Marek (286 článků) , Marek Blažek (6 článků)

V kauze MUS chybilo vrchní státní zastupitelství, uvedla Bradáčová

 
V pořadu Hyde Park na ČT24 byla dnes šéfka Unie státních zástupců Lenka Bradáčová. Věnovala se spravedlnosti u soudů, zrušení vrchního státního zastupitelství, ale také kauze Mostecká uhelná.
30.11.2011 21:15 |

podobné články

Bradáčová nedozoruje Rathovu případu. Jen ho mediálně zastřešuje

 
Šéfka Unie státních zástupců Lenka Bradáčová nedozoruje vyšetřování případu Davida Ratha, i když to tak některá média podávají. Podle serveru Týden.cz ho jen zastřešuje jakožto mluvčí ústeckého úřadu, zatímco středočeského hejtmana ve skutečnosti chytili stážisti.
18.05.2012 20:55 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4556 článků)

Bradáčová se u Moravce vyjádřila k Rittigovi. Není prý tak slavný, jak si o sobě myslí

 
Lenka Bradáčová vysvětlovala u Václava Moravce, jak je to s úniky informací z vyšetřovacích spisů a jakou roli v tom hrají média. Padlo i jméno lobbisty Ivo Rittiga, který podle Bradáčové není zdaleka tak slavný, jak by se mohlo zdát, v Česku prý žije někdo mnohem slavnější. Přišla řeč také na věštění státních zástupců a na obavy ze záměrů ministryně spravedlnosti Heleny Válkové (ANO). Položila si otázku: Měli jsme vždy upřímné ministry spravedlnosti?
01.02.2015 13:16 |

podobné články

Palladium země české se z Prahy vrací domů. Jedinečná relikvie má svého osobního strážce

 
Osobního strážce má od úterý Palladium země české, mariánský reliéf, který podle legendy po staletí ochraňuje český národ. Kardinál Dominik Duka dnes strážcem palladia jmenoval probošta staroboleslavské kapituly sv. Kosmy a Damiána Libora Bulína. Malá kovová destička s vyobrazením Panny Marie a Ježíška se vrací z Hradčan do zrekonstruované staroboleslavské baziliky.
17.12.2019 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Dominik Duka (982 článků)

Na to Bradáčová není zvyklá. Přišla k Moravcovi a tam Válková strhala praktiky státních zástupců

 
O stavu české justice i o odposleších hovořili v pořadu Otázky Václava Moravce České televize předseda Nejvyššího soudu Pavel Šámal, vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová i exministryně spravedlnosti Helena Válková (ANO).
11.06.2017 15:20 |

podobné články

Osobnosti: Helena Válková (428 článků)

Na to Bradáčová není zvyklá. Přišla k Moravcovi a tam Válková ztrhala praktiky státních zástupců

 
O stavu české justice i o odposleších hovořili v pořadu Otázky Václava Moravce České televize předseda Nejvyššího soudu Pavel Šámal, vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová i exministryně spravedlnosti Helena Válková (ANO).
11.06.2017 17:00 |

podobné články

Osobnosti: Helena Válková (428 článků)

Jak postupovat v případě velkého zadlužení?

 
Téma oddlužení a vyhlášení osobního bankrotu je již několik let velmi aktuální téma. Stále více lidí se potýká s problém ohledně nesplácení svých dluhů a pohledávek. V mnoha případech se stává, že situaci není možné vyřešit jinak než vyhlášením osobního bankrotu. Jak se má postupovat a co je potřeba splňovat jsme pro vás sepsali do následujícího článku. Vyhlásit osobní bankrot je řešení Oddlužení, jinak osobní bankrot, je jedna z posledních možností jak se legálně zbavit dluhů a začít znova od začátku. Cílem této možnosti je poskytnout dlužníkovi nový start a motivovat ho k vyřešení svých finančních problémů. Je ovšem potřeba splnit určité podmínky. Co je osobní bankrot? Při vyhlášení osobního bankrotu dochází ke sjednocení všech závazků dlužníka, tedy všech jeho pohledávek vůči všem věřitelům. Pokud soud oddlužení povolí a zvolí konkrétní způsob oddlužení, automaticky se zastaví výkon exekuce a jiného vymáhání pohledávek a zároveň se může celkový dluh snížit až o 70 %. Proč se oddlužení vyplatí? dlužník bude ochráněn před žalobou k civilnímu soud za nesplácení, je chráněn insolvenčním zákonem, automaticky se zastaví narůstání dluhů, řeší se pouze aktuální stav dluhu, celková úhrada se může snížit až na 30 % z celkové částky dluhu, dlužník se do 5 let zbaví veškerých závazků a může začít znova. Dlužník musí být fyzická osoba Oddlužení je řešení pro dlužníky, kteří se dostali do úpadku v důsledku běžné činnosti, jako je vedení domácnosti. V případě podnikatele je také možné zažádat o vyhlášení osobního bankrotu, jediný kdo se nesmí oddlužit je právnická osoba. Základním pravidlem ovšem je, že dluh nesmí vzniknout podnikatelskou činností. Jsem vhodným kandidátem na oddlužení? Nejlepším a nejrychlejším řešením, jak zjistit zda odpovídáte danému profilu dlužníka, je navštívit odborníka a během konzultace mu poskytnout všechny podklady, které jsou nutné k zhodnocení vaší situace. Ten nejen zhodnotí, zda jste vhodný adept, ale... Čtěte více Příspěvek Jak postupovat v případě velkého zadlužení? pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
19.05.2016 15:25 |

podobné články

Bradáčová: Klika v ODS není jediná, je víc skupin, kterým vadím

 
Ústecká žalobkyně Lenka Bradáčová je navržena do funce pražské vrchní státní zástupkyně. Spekuluje se, že právě ona byla důvodem, proč premiér Petr Nečas odvolal ministra spravedlnosti Jiřího Pospíšila (ODS). Bradáčová, která je tento týden na dovolené v Rakousku, Právu řekla, že klika v ODS není jediná, které vadí.
28.06.2012 04:56 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (2066 článků) , Jiří Pospíšil (2066 článků) , Petr Nečas (9321 článků)

Válka gangů, zhodnotil John situaci na zastupitelství

 
Předseda Věcí veřejných (VV) Radek John dnes vývoj sporu státních zástupců komentoval slovy, že současná situace okolo státních zastupitelství už není válkou státních zástupců, ale připomíná válku gangů. Šéf poslaneckého klubu opoziční ČSSD Jeroným Tejc podotkl, že v nynější zoufalé situaci sklízí ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil (ODS) jen plody toho, co sám zasel.
24.02.2012 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Radek John (2466 článků) , Jiří Pospíšil (2066 článků) , Jeroným Tejc (664 článků) , Jiří Pospíšil (2066 článků)

Lenka Bradáčová na Hrad, volají lidé na síti. Včetně známých jmen

 
Šéfka ústeckých státních zástpuců Lenka Bradáčová, která stála na počátku korupční kauzy Davida Ratha, měla stát příští českou prezidentkou. Na podporu Bradáčové dokonce vznikla skupina na sociální síti Facebook, která tuto myšlenku propaguje.
03.07.2012 12:05 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4556 článků)

Lenka Bradáčová na Hrad, volají lidé na síti. Včetně známých jmen

 
Šéfka ústeckých státních zástpuců Lenka Bradáčová, která stála na počátku korupční kauzy Davida Ratha, měla stát příští českou prezidentkou. Na podporu Bradáčové dokonce vznikla skupina na sociální síti Facebook, která tuto myšlenku propaguje.
03.07.2012 12:20 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4556 článků)

U Moravce o Rathovi: Přijde i Bradáčová

 
Tématem nedělních Otázek Václava Moravce bude korupce, a to hlavně kauza bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha. Ve studiu o ní budou diskutovat prezidentka Unie státních zástupců Lenka Bradáčová, šéf ČSSD Bohuslav Sobotka a vicepremiérka Karolína Peake.
20.05.2012 06:55 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9546 článků) , David Rath (4556 článků) , Karolína Peake (1613 článků)

Kauza Rath patří k nám. Věřím ale všem státním zástupcům, uvedla Bradáčová

 
V Otázkách Václava Moravce vystoupila prezidentka Unie státních zástupců Lenka Bradáčová. Spolu s vicepremiérkou Karolínou Peake a předsedou ČSSD Bohuslavem Sobotkou se vyjádřila ke kauze zadrženého Davida Ratha.
20.05.2012 13:10 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9546 článků) , David Rath (4556 článků) , Karolína Peake (1613 článků)

David Rath z basy: Bradáčová chce totální moc. Pomohl jí Pospíšil

 
Poslanec a bývalý středočeský hejtman David Rath poskytl z litoměřické věznice další exkluzivní rozhovor. V něm popsal, jak policie manipuluje jeho případem, a za vším prý stojí skupina státních zástupců Zeman- Stříž- Bradáčová. Ta chce získat absolutní moc a zasahovat do politiky.
11.10.2012 10:50 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4556 článků) , David Pospíšil (13 článků)