Článek

Bouřlivá diskuze ve vládě: Češi by mohli mít právo na obranu se zbraní

 
V pondělních podvečerních hodinách vláda podpořila návrh Senátu na doplnění ústavy. Nově by v ní mělo být zakotveno právo bránit svůj i cizí život se zbraní. Předcházela tomu vášnivá debata v Poslanecké sněmovně, jelikož se jedná o snahu Senátu ztížit změny vedoucí k odzbrojování veřejnosti, jak usiluje EU. Informovala o tom ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO).
14.07.2020 09:45 |

podobné články

Osobnosti: Marie Benešová (370 článků)
Podobné články

Vláda kývla, aby bylo právo na obranu se zbraní v Ústavě. Debata prý byla bouřlivá

 
Kabinet premiéra Andreje Babiše (ANO) podpořil změnu Ústavy, kterou navrhl Senát. Ten chce doplnit Listinu základních práv a svobod o právo bránit sebe a život jiného člověka se zbraní. V pondělí to na tiskové konferenci uvedla ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO).
13.07.2020 17:00 |

podobné články

Právo na obranu se zbraní by mělo být v ústavě. Podpořil to senátní výbor

 
Senátní bezpečnostní výbor doporučil schválit doplnění Listiny základních práv a svobod, aby lidé měli výslovné právo bránit se zbraní sebe i jiné. Rozhodl o tom dnes navzdory námitkám, že změna je nadbytečná s ohledem na dosavadní právo na obranu. Podle zastánců ale ústavní posílení tohoto práva pomůže zamezit snahám o odzbrojování lidí, uvedla ČTK.
20.11.2019 18:10 |

podobné články

Právo na obranu se zbraní by mělo být v ústavě. Podpořil to senátní výbor

 
Senátní bezpečnostní výbor doporučil schválit doplnění Listiny základních práv a svobod, aby lidé měli výslovné právo bránit se zbraní sebe i jiné. Rozhodl o tom dnes navzdory námitkám, že změna je nadbytečná s ohledem na dosavadní právo na obranu. Podle zastánců ale ústavní posílení tohoto práva pomůže zamezit snahám o odzbrojování lidí, uvedla ČTK.
21.11.2019 04:15 |

podobné články

Senát podpořil, aby bylo v Listině výslovné právo na obranu se zbraní

 
Senátoři ve čtvrtek v prvním kole projednávání podpořili návrh novely, která by zakotvila do Listiny základních práv a svobod výslovné právo na obranu se zbraní dle podmínek stanovených zákonem. Novelu předložila skupina senátorů v čele s bývalým policejním prezidentem Martinem Červíčkem (ODS).
31.10.2019 17:00 |

podobné články

Osobnosti: Martin Červíček (373 článků)

Petr Hampl: Hrozí vznik nevraživosti vůči důchodcům?

 
Žádná jiná položka státního rozpočtu nebudí takové emoce jako platby důchodcům. V živé paměti jsou ještě diskuze o důchodcovských slevách na jízdné, které údajně mělo zdevastovat České dráhy, a už je tu neméně bouřlivá diskuze o pětitisícovém přilepšení k důchodu.
30.09.2020 07:40 |

podobné články

Ústavní právo bránit se i se zbraní. Senát se vyslovil pro, i když Dienstbier protestoval

 
V Senátu se dnes projednávala možnost zakotvit do Listiny základních práv a svobod výslovné právo na obranu se zbraní. Návrh vycházející z petice, za kterou se předtím postavilo 102 000 lidí, jež upozorňovala na nesmyslnost regulace vlastnictví zbraní včetně legálně držených ze strany Evropské komise, dnes horní komoře předložila skupina senátorů v čele s někdejším policejním prezidentem Martinem Červíčkem (ODS). V prvním kole Senát projednávání podpořil, našli se ovšem i kritici, podle nichž je novela nadbytečná. Proti se tak postavili například lidovecká senátorka Anna Hubáčková nebo Jiří Dienstbier (ČSSD).
31.10.2019 21:00 |

podobné články

Osobnosti: Martin Červíček (373 článků)

U Jílkové se vedla bouřlivá debata o zbraních. Šokující slova v závěru pronesla Džamila Stehlíková

 
V pořadu České televize Máte slovo moderátorky Michaely Jílkové se vedla vášnivá debata o regulaci držení střelných zbraní, a to kvůli střelbě v Uherském Brodě, kterou mají občané ještě v živé paměti. Boj se vedl především o psychotesty. Pomohly by? Exministryně pro lidská práva Džamila Stehlíková soudí, že ano. Prohlásila, že se v Česku pohybuje až patnáct tisíc nebezpečných držitelů střelných zbraní a je třeba je odhalovat. Zazněl ale i hlas zastánců držitelů zbraní.
02.04.2015 23:02 |

podobné články

Osobnosti: Michaela Jílková (458 článků) , Džamila Stehlíková (88 článků)

Koudelka (Trikolóra): Ústavní právo na obranu

 
Senát 11. 6. 2020 navrhl na základě petice více než 100 000 občanů, kterou obdržel 12. 6. 2019, zakotvit v Listině základních práv a svobod právo na obranu i se zbraní.
12.06.2020 05:45 |

podobné články

Pražské zastupitelstvo čeká další bouřlivá debata ohledně Vidoule

 
Pražské zastupitelstvo na posledním zasedání před komunálními volbami čeká patrně bouřlivá debata ohledně plánu na zástavbu části stolové hory Vidoule v Praze 5. Změnu usnesení chce ve čtvrtek navrhnout ČSSD. Žádat ji bude i ve volbách kandidující Trojkoalice, která v současném zastupitelstvu nemá žádného zástupce. Vládnoucí TOP 09 to považuje za populistický tah před blížícími se volbami.
08.09.2014 18:35 |

podobné články

Bouřlivá zpěvačka Pink prodává své doupě neřesti v Malibu. Podívejte se na luxusní vilu, za kterou chce téměř 300 milionů

 
Zpěvačka má za sebou bouřlivá léta, kdy jí alkohol a drogy nebyly cizí. Dokázala propařit bezpočet nocí a k rockerskému stylu života patřil i její luxusní dům v Malibu, kde se konaly neskutečné mejdany. Jenže z Pink se stala starostlivá máma a manželka, tak se chce i své divoké minulosti zbavit. Podívejte se, kde se konaly ty nejdivočejší kalby.
06.06.2016 09:35 |

podobné články

Alena Vitásková se zúčastnila diskuze s odborníky USA na energetickou bezpečnost

 
Alena Vitásková se zúčastnila diskuze se zástupci odborníků USA k energetické bezpečnosti a novému energetickému zákonu. Hlavními předpoklady pro stabilní energetické prostředí jsou nezávislost regulátora a kvalitní investiční prostředí, shodli se účastníci diskuze pořádané Anglo-americkou vysokou školou (AAU) a nadací Richard Richards Foundation s názvem Energetická bezpečnost, investice v energetice a energetický zákon.
15.05.2015 19:51 |

podobné články

Drsná diskuze na porodním sále: Nepotřebuju se u porodu po****!

 
Diváky seriálu Malé lásky pobaví další příběh z porodního sálu, kde probíhá diskuze rodičů před porodem. O tom, proč zvážit, co před porodem jíst či nejíst a co vše pak může následovat. „Nepotřebuju se u porodu po****,“ obává se maminka. Jejich následná diskuze o tom, co vše z vás může vylézt, pokračuje i nadále.
29.08.2017 18:40 |

podobné články

Bizarní diskuze poslance flákance a primáře Straky skončila knockoutem Volného

 
Primář Martin Straka z Chomutova se toho rozhodně nebojí. Nejen že se zúčastnil zoomové diskuze s partou posluhovačů poslance Volného, ale přímo panu "flákanci" vysvětlil, proč by si neměl přát prodělat covid. Když ho budeme parafrázovat, řekl Volnému, že je dost tlustej na to, aby ho covid klidně zabil. Když se náš jediný skutečný hrdina z diskuze konspirátorů odpojil, tahle partička ho začala pomlouvat. Úplně se vracíme do dětských let, kdy probíhaly podobné estrády tak možná na pískovišti. Více na Mall.tv s dnešních Síťovinách.
19.03.2021 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Martin Straka (71 článků) , Martin Straka (71 článků)

Vláda řeší, jak schválit členství Chorvatska a Klausovu výjimku

 
Vláda projednává, jak se v blízké budoucnosti vypořádat s ratifikací chorvatského vstupu do EU a současně české výjimky z lisabonské smlouvy, u níž v Česku hrozí zablokování v Senátu. Jak už ParlamentníListy.cz informovaly ve středu, kolem problematiky se strhla na vládě bouřlivá diskuze. Především mezi ministrem obrany Vondrou a předkladatelem návrhu Schwarzenbergem.
22.07.2011 17:50 |

podobné články

Odveta voličů. Dienstbier balí kufry. Pavel Černý rozhýbal mašinu, Češi mění Senát

 
ROZHOVOR Proč Jiří Dienstbier skončil v senátním klání až šestý a po devíti letech v Senátu balí kufry? Odpověď na tuto otázku může nabídnout elitní policejní instruktor Pavel Černý. Muž, který cvičil bezpečnostní složky po celém světě, dnes stojí v čele lidskoprávní platformy LIGA LIBE. Ta hájí práva držitelů legálních zbraní, ale nejen jich. Všemožná omezení zbraní, která se v poslední době objevují, se totiž mohou týkat i pepřového spreje, nebo nože, který běžně nosíte s sebou. „Jiří Dienstbier byl politikem, který skutečně vyvíjel aktivní činnost proti zájmům držitelů legálních střelných zbraní, ale i vůči ústavnímu dodatku na právo obrany se zbraní,“ vzpomíná na činy dnes již bývalého senátora Pavel Černý. Střelci, myslivci a další se spojili. A využívají demokracii v té nejčistší podobě – od politiků chtějí jasné a nevyhýbavé odpovědi. V senátních volbách, kde rozhodují někdy i pouhé desítky hlasů, je názor 300 tisíc občanů velmi výrazně znát.
07.10.2020 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Černý (96 článků) , Pavel Černý (96 článků) , Jiří Černý (181 článků) , Jiří Černý (181 článků)

Koudelka (Trikolóra): Ústavní změna, právo na obranu a evropská regulace

 
Senát obdržel petici více než 100 000 občanů, kteří podpořili ústavní změnu a posílení práva člověka na obranu i se zbraní. Výsledkem je návrh senátorů doplnit Listinu základních práv a svobod.
31.01.2020 14:21 |

podobné články

Češi možná dostanou v ústavě právo zasáhnout se zbraní. Poslanci jsou pro

 
Majitelé legálně držených zbraní by mohli dostat právo zasáhnout v případě potřeby k zajištění bezpečnosti Česka. Předpokládá to poslanecký návrh novely ústavního zákona o bezpečnosti, který po středečním úvodním kole Sněmovna poslala k projednání do ústavně-právního výboru a do bezpečnostního výboru. Díky zkrácení legislativních lhůt by dolní komora mohla předlohu schvalovat už v červnu, podle kritiků je zbytečná. Aby platila, musela by se pro ni v obou parlamentních komorách vyslovit třípětinová většina.
12.04.2017 18:35 |

podobné články

Koalice chce kvůli Johnovi štípnout výbor pro obranu a bezpečnost

 
Byla to koalice a zejména její nejmenší strana - véčkaři, která na počátku volebního období prosazovala ve Sněmovně výrazné úspory. Ty mělo přinést mj. i snížení počtu výborů. Po roce to jsou paradoxně právě véčkaři, kteří přišli s nápadem rozdělit výbor pro obranu a bezpečnost na dva výbory: jeden pro obranu, druhý pro bezpečnost. A důvod? Potřebují najít odpovídající místo pro svého šéfa Radka Johna.
14.07.2011 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Radek John (2467 článků)

Koalice chce kvůli Johnovi rozštípnout výbor pro obranu a bezpečnost

 
Byla to koalice a zejména její nejmenší strana - véčkaři, která na počátku volebního období prosazovala ve Sněmovně výrazné úspory. Ty mělo přinést mj. i snížení počtu výborů. Po roce to jsou paradoxně právě véčkaři, kteří přišli s nápadem rozdělit výbor pro obranu a bezpečnost na dva výbory: jeden pro obranu, druhý pro bezpečnost. A důvod? Potřebují najít odpovídající místo pro svého šéfa Radka Johna.
14.07.2011 13:00 |

podobné články

Osobnosti: Radek John (2467 článků)