Článek

Bouřka uvěznila rekreanty v člunu na Novomlýnské nádrži, zachránit je museli hasiči

 
Hrůzostrašnou plavbu na Novomlýnské nádrži u Pasohlávek zažila v noci z pátku na sobotu čtveřice rekreantů. Kvůli bouřce nemohli dopádlovat ke břehu a zoufale volali o pomoc. Zachránili je hasiči společně s vodními záchranáři.
11.07.2020 12:25 |

podobné články

Podobné články

Povodí Moravy odstraní sedimenty z nádrží Bojkovice a Ludkovice

 
Povodí Moravy, s. p. připravuje projekty, v rámci kterých vytěží sedimenty z vodních nádrží Ludkovice a Bojkovice ve Zlínském kraji. Odstranění sedimentů obnoví zásobní prostory obou nádrží a povede ke zlepšení kvality vody. V současnosti hledá správce nádrží pozemky, kam sedimenty uloží.
22.01.2019 13:40 |

podobné články

Silná bouřka vyvracela na Děčínsku stromy, déšť zatopil viadukt

 
Silná bouřka dnes zasáhla Děčínsko. Hasiči museli vyjet k 29 zásahům. Většinou se jednalo o popadané stromy. Bouřka zkomplikovala také dopravu na železnici, kde padlý strom zabránil v cestě osobnímu vlaku. Přívalový déšť zatopil děčínský viadukt, odkud bylo třeba odčerpat 30 centimetrů vody.  
08.07.2014 16:25 |

podobné články

Rychlý prám na Novomlýnské nádrži: Nepotopitelné plavidlo je šancí pro tonoucí

 
Na tohle dlouho čekali. Policisté z Pasohlávek ve čtvrtek dostali prám na záchranu tonoucích. Na horní nádrži scházel jako sůl. Až dosud tam policisté žádnou loď neměli.
06.08.2020 16:05 |

podobné články

Za týden začne oprava Novomlýnské vodárenské věže

 
Za týden začne oprava střechy a pláště pražské Novomlýnské vodárenské věže u Štefánikova mostu. Opravy budou stát téměř 20 milionů, většinu pokryje dotace z evropských fondů. Informovalo o tom dnes Muzeum hlavního města Prahy, které pražské věže spravuje. Veřejnosti chce věž otevřít na podzim příštího roku nebo na jaře 2017. Sídlit v ní bude expozice hasičů.
08.04.2015 16:45 |

podobné články

Pořádný zádrhel na tahu mezi Brnem a Vídní: Most přes Novomlýnské nádrže na týden zavřou

 
Chystáte-li se na adventní trhy do Vídně nebo do Brna, zbystřete! Stavba provizorního mostu přes Novomlýnské nádrže nedaleko Mikulova zcela vyřadí z provozu část hlavního silničního tahu mezi Brnem a Vídní.
21.11.2018 12:20 |

podobné články

Stavba provizorního mostu přes Novomlýnské nádrže čelí ataku nepozorných řidičů

 
Konvoj kamionů zastavujících před rozestavěným mostem s dotazem, kde se mají otočit. Řidič osobního auta, který zastavil před konstrukcí a osopil se na pracovníky stavby, co je, on chce projet. I to jsou zážitky provázející práce na provizorní konstrukci mostu přes Novomlýnské nádrže u Pasohlávek.
26.11.2018 14:50 |

podobné články

Most přes Novomlýnské nádrže: Provizorní konstrukci nasadili, jezdit se tu bude „třicítkou“

 
Silničáři v pondělí nasunuli provizorní mostní konstrukci na most přes Novomlýnské nádrže. Most, který je hlavním tahem na Vídeň, je kvůli pracím uzavřený až do čtvrtka 29. listopadu.
26.11.2018 15:45 |

podobné články

Most přes Novomlýnské nádrže půjde k zemi: Od středy se bude jezdit po dvou provizorních

 
Na objízdné trasy a provizorní mosty si budou muset od středy 11. března zvyknout řidiči, kteří jezdí na trase Brno – Vídeň po silnici I/52. Silničáři totiž strhnou most přes Novomlýnské nádrže. Stavba nového, jehož součástí bude i cyklostezka, bude trvat tři čtvrtě roku.
08.03.2020 11:30 |

podobné články

Arogantní řidič zaparkoval v Chorvatsku na pláži mezi rekreanty: Před policisty se vymlouval

 
Arogantní chorvatský řidič pořádně naštval dovolenkáře na slunečné pláži u města Vodice. V autě se záhřebskou registrační značkou totiž přijel až přímo na pláž a tam ho nechal mezi rekreanty a šel se koupat.
27.07.2016 19:40 |

podobné články

Chlapečka uvěznila bahenitá past: Z nádrže v Praze 13 ho vytáhli až hasiči

 
Pořádně perné chvíle si zažila rodina, která v pondělí vyrazila k nádrži Asuán v Praze 13. Zhruba šestiletý chlapec se dostal do vypuštěné nádrže, jenže zapadl a ne a ne se dostat ven! Z bahenité pasti ho museli vytáhnout hasiči.
07.04.2020 09:45 |

podobné články

Hasiči zachraňovali lachtany, cirkus je převážel bez VODY! Jeden uhynul, bude mít pomník jako Gaston?

 
Kdy bude "krvelačným a nelidským cirkusům":http://www.extra.cz/takhle-se-cvici-slunata-10-fotek-ktere-postaci-k-tomu-abyste-uz-nikdy-nevstoupili-do-cirkusu konec? Kvůli ignorantským ošetřovatelům v jednom nejmenovaném cirkusu museli na místě zasahovat hasiči. Pokoušeli se zachránit dva lachtany, kteří se v zuboženém stavu váleli v nádrži bez vody. Jednoho z nich se podařilo zachránit, druhý bohužel zemřel. Informaci přinesly novinky.cz.
10.06.2014 19:10 |

podobné články

Na Česko se valí bouřka, po víkendu se zase oteplí

 
AKTUALIZUJEME: Na Česko se valí bouřka, krupobití a přívalové deště. Kolem jedenácté hodiny bouřka dorazila do západních Čech z Německa. Na západu, jihu i severu Čech už vydatně prší. Vítr dosahuje rychlosti v nárazech až 100km/h!
20.08.2009 11:55 |

podobné články

Bouřka na Rock for People trhala stany a Faith No More odjeli

 
Bouřka a přívaly deště zničily dobrou náladu i na festivalu Rock for People. Tisíce návštěvníků se musely kvůli intenzivnímu dešti a vichru schovat do nedalekého hangáru na letišti. Silná bouřka trhala stany a způsobila výpadek elektřiny. Festival byl přerušen.
05.07.2012 22:40 |

podobné články

Osobnosti: Faith Faith (93 článků)

V Praze bouřka lámala stromy, voda zatopila část Karlína

 
Bouřka, která se v neděli vpodvečer přehnala nad Prahou, zatopila sklepy a garáže a lámala stromy. V Karlíně nestačila brát kanalizace vodu, a ta zatopila silnici. Kanály vytvořily gejzíry. Bouřka trvala jen zhruba hodinu, ale byla velmi silná.
09.06.2013 21:10 |

podobné články

Silná bouřka s kroupami bičovala naráz Prahu, Brno i Pardubice. Sledujte radar

 
Velmi silná bouřka z Německa se roztáhla nad Českem. Blesky a kroupy kolem 22. hodiny udeřily zároveň v Praze, Brně, Pardubických i na Plzeňsku, už předtím byla bouřka na severu Čech. V Německu si živel vyžádal jednu oběť, muže v autě v Dolním Sasku zabil strom. Na řadě míst byl předtím čtvrtek zatím vůbec nejteplejším dnem v roce, v Husinci u Prahy bylo až 36 °C.
22.06.2017 12:40 |

podobné články

VIDEO: SMRT v závodě super rychlých člunů! Šampion nepřežil drsnou havárii

 
Jízda v nabušeném motorovém člunu, kolize, "vzlétnutí", tvrdý dopad na vodní hladinu, salta, kotrmelce, bezvědomí a smrt. Závod super rychlých motorových člunů poznamenala tragická nehoda, při které zahynul velký šampion a lídr průběžné klasifikace Ital Paolo Zantelli.
17.09.2013 14:15 |

podobné články

Bouře nad Jablunkovem uvěznila lidi v krámech: Vypadl proud! V Šilheřovicích přetekly rybníky

 
Jako když se roztrhne nebe! Liják pořádně zaměstnal hasiče na severu Moravy. Nejhorší situace byla v Šilheřovicích na Opavsku. Z domu tu museli evakuovat seniorku s chlapcem. Od ranních čtvrtečních hodin hasiči odstraňují nánosy vody a bahna. Odpoledne se oblastí kolem Jablunkova prohnala další bouřka. Jeden z výbojů vyřadil z provozu trafostanici, bez elektřiny je zhruba 15 tisíc lidí! Někde zůstaly uvěznění v obchodech.
13.05.2021 10:10 |

podobné články

Bouře uvěznila v dole na zlato tisíc horníků. „Byl to stres,“ popsali

 
Téměř tisíc horníků uvázlo ve středu večer v dole kvůli výpadku elektřiny a následné nefunkčnosti výtahů. Všechny se podařilo zachránit. Na povrchu je čekali jejich příbuzní, uvedla agentura AFP. Přerušení dodávky elektrické energie způsobila silná bouře, která tak uvěznila 955 lidí pod zemským povrchem.
02.02.2018 09:10 |

podobné články

Domažlice: Vybuchla nádrž bioplynové stanice

 
Výbuch v jedné z nádrží bioplynové stanice v části obce Sedlec u Poběžovic na Domažlicku popálil v sobotu dopoledne šestatřicetiletého muže. Muž pracoval na nádrži a s největší pravděpodobností právě on inicioval výbuch zbytkového metanu, který byl v nádrži.
30.05.2009 12:50 |

podobné články