Článek

Bouře odřízla 6 tisíc lidí. Ráj z Pána prstenů zatopila ničivá voda

 
Na 6000 lidí zůstalo odříznuto od okolního světa v důsledku bouře Gita v zátoce Golden Bay, která je považována za jedno z nejhezčích míst na Novém Zélandu. Bouře na pobřeží poničila budovy a způsobila záplavy, její důsledky ale nebyly tak vážné, jak se předpokládalo. Tisíce domácností na Jižním ostrově Nového Zélandu ovšem nadále zůstávají bez dodávek elektřiny, uzavřené zůstaly ve středu také desítky škol, informoval zpravodajský server BBC News.
21.02.2018 15:25 |

podobné články

Podobné články

Obrazy zkázy na fotkách! Bouře odřízla od světa slavnou přírodní lokalitu na Slovensku

 
Tohle jsou děsivé snímky! Přírodní katastrofa postihla turisty hojně navštěvovanou oblast Malé Fatry - Vrátnou dolinu na Slovensku. V pondělí 21. července přívalové deště zvedly hladiny vodních toků a strhly laviny bahna. Ničivá kalamita prakticky zničila vzácnou krajinou a rekreační lokalitu a odřízla ji od zbytku světa. Obrázky zkázy viděli na vlastní oči i čeští turisté, kteří také byli mezi evakuovanými!
24.07.2014 14:30 |

podobné články

Ničivá bouře odřízla domácnosti od proudu. Na Šumavě padly tisíce stromů

 
Noční bouře doprovázená silným větrem, která zasáhla území Čech, kácela stromy a způsobila řadu výpadků v dodávce elektrického proudu. Postiženy jimi byly tisíce domácností, do drtivé většiny z nich však byly dodávky během dne obnoveny. Na Šumavě noční bouře vyvrátila na 15.000 stromů.
14.07.2011 18:30 |

podobné články

Gandalf Sir Ian McKellen se stal „Pánem Pozemků“

 
Hvězda trilogie Pán Prstenů Pán Prstenů Pán Prstenů Pán Prstenů Pán Prstenů Pán Prstenů Pán Prstenů Pán Prstenů Sir Ian McKellen (72) nedávno zakoupil třista let starou hospůdku. Je to právě ta hospůdka, která inspirovala slavného spisovatele Charlese Dickense .
02.10.2011 00:55 |

podobné články

Osobnosti: Charles Dickens (22 článků)

Ničivá bouře se prohnala Českem: 10 tisíc domácností bez proudu

 
Nejdřív vedro k zalknutí a pak pořádná smršť. Českem se v noci na dnešek prohnala bouře, která lámala stromy, ničila majetek a odřízla deset tisíc Českých domácností od proudu.
05.08.2013 08:55 |

podobné články

V Praze bouřka lámala stromy, voda zatopila část Karlína

 
Bouřka, která se v neděli vpodvečer přehnala nad Prahou, zatopila sklepy a garáže a lámala stromy. V Karlíně nestačila brát kanalizace vodu, a ta zatopila silnici. Kanály vytvořily gejzíry. Bouřka trvala jen zhruba hodinu, ale byla velmi silná.
09.06.2013 21:10 |

podobné články

Ničivá BOUŘE pustošila USA! STATISÍCE lidí jsou bez elektřiny!

 
Jih Spojených států devastovala ničivá bouře, která se přes něj dnes v noci přehnala. Následky pocítily statisíce lidí.
05.04.2011 13:15 |

podobné články

Ničivá bouře v New Yorku zabíjela

 
Ničivá bouře si v New Yorku ve čtvrtek večer vyžádala přinejmenším jednu oběť. Vítr o síle orkánu lámal stromy a větve na mnoha místech zablokovaly veřejnou dopravu.
17.09.2010 17:15 |

podobné články

Ničivá bouře u Simony Krainové: Přišla o kus střechy a vymáchala kabelku s doklady

 
Ničivá letní bouřka se nevyhnula ani našim celebritám. Modelka Simona Krainová  (40) si společně se svými dětmi a přáteli užívala sluníčka a vodních radovánek u bazénu. Bouře, která se zběsile přehnala přes naše území, však Simonu natolik zaskočila, že si při úprku domů zapomněla u bazénu kabelku i s doklady.
05.08.2013 12:00 |

podobné články

Osobnosti: Simona Krainová (2108 článků)

Británii a další země zasáhla ničivá bouře, nejméně osm mrtvých

 
Británii, Francii a poté i další evropské země dnes zasáhla ničivá bouře, která si podle tamních médií vyžádala nejméně osm mrtvých. Vichr, vydatné srážky a stovky popadaných stromů výrazně omezily silniční, železniční i leteckou dopravu. Na některých místech Británie, pro kterou šlo o nejhorší bouři za posledních pět let, ráno naměřili vichr o síle až 159 kilometrů v hodině. 
28.10.2013 19:45 |

podobné články

K Zemi míří gigantická sluneční bouře! Ničivá síla udeří už dnes

 
Na Slunci došlo ke gigantické erupci elektromagnetických částic. A jaký to má důsledek? Žene se na nás ničivá sluneční bouře!
12.09.2014 15:40 |

podobné články

U řeky Olšavy se přelila hráz a zatopila Kunovice

 
V Kunovicích u Uherského Hradiště se ve středu dopoledne přelila hráz řeky Olšavy. Voda zalila několik desítek domů. Na zahradách byl asi metr vody. Ve čtyřiceti domech lidem voda zatopila sklepy.
03.06.2010 04:30 |

podobné články

Bouřka na severu Moravy lámala stromy, voda zatopila sklepy

 
Bouřky a přívalové deště, které v sobotu večer a v noci na neděli zasáhly severní Moravu a Slezsko, lámaly stromy a voda zatopila desítky sklepů. Na několika místech zalila i silnice. Blesky navíc způsobily i několik požárů.
18.07.2010 13:20 |

podobné články

Kocourovem na Klatovsku se přehnala stoletá voda, zatopila desítky domů

 
Více než desítku domů v Kocourově na Klatovsku zatopila v úterý večer voda z místního potoka, který se po vydatném dešti rozvodnil. Během hodiny stoupla jeho hladina o více než metr. Obec leží v údolí obklopená ze všech stran kopci, ze kterých se valily proudy vody a koryto potoka ji nestačilo pojmout.
04.07.2012 02:25 |

podobné články

Klatovskem se přehnala stoletá voda, zatopila desítky domů

 
Více než desítku domů v obcích na Klatovsku zatopila v úterý večer voda z místních potoků a řek. Nejhorší situace byla v noci v Kocourově a Mochtíně. Tam zkolabovala 75letá žena, záchranářům se ji už nepodařilo oživit. Hladiny potoků během hodiny stouply o více než metr.
04.07.2012 08:30 |

podobné články

Důl v Číně zatopila voda. Šestnáct horníků nemůže ven!

 
Šestnáct horníků uvízlo v zatopeném uhelném dole ve střední Číně. Důl nečekaně zatopila voda. Záchranáři zatím nikoho nedokázali dostat ven.
05.07.2012 08:20 |

podobné články

Na Jesenicku voda zatopila sto domácností, hrozí protržení hráze

 
Další prudké lijáky zasáhly v noci na čtvrtek část Moravskoslezského kraje a Jesenicko. Tentokrát hasiči nejčastěji zasahovali na Opavsku a na Frýdecko-Místecku. Hladiny toků na Jesenicku jsou na prvním povodňovém stupni. Pomoc hasičů však na místě stále pokračuje a lidé sčítají škody. Záplavy postihly v regionu sedm obcí. Nejvíce zasáhly Mikulovice, kde voda zatopila na sto domácností.
29.05.2014 08:30 |

podobné články

Kvůli chybě obce jí voda zatopila dům: Ivana málem skončila v exekuci

 
V dubnu roku 2014 došlo ve Středočeském kraji k vydatným dešťům. Voda zatopila i dům paní Ivany z Prahy - západ. Ukázalo se, že na tom má podíl i špatná rekonstrukce silnice. Obec, která rekonstrukci prováděla, se ale odpovědnosti za škodu zřekla. Všechny náklady na opravu tak zůstaly na krku Ivaně, která kvůli půjčkám málem skončila v exekuci. Případem se zabývá soud. Víte, co dělat, pokud vedete spor se státem, státní institucí či obcí?
07.11.2019 06:20 |

podobné články

Havárie na statistickém úřadu! Voda zatopila garáže i výtahové šachty, hasiči ji odčerpali

 
K havárii vody došlo v budově Českého statistického úřadu v noci z pátku na sobotu. Prostor podzemních garáží i výtahové šachty zatopila voda, hasiči ji od tří hodin od rána až do půl desáté odčerpávali, garáže musely být odpojedny od elektrické energie.
03.10.2020 10:15 |

podobné články

Katastrofa si nevybírá: Voda vyhnala z domova Bartošovou, Rolins i Rottrovou!

 
Do povědomí celého národa vtrhli jako velká voda. A teď velká voda dělá neplechu jim! Řeč je o českých celebritách, sportovcích, politicích i podnikatelích, kteří si vybrali luxusní sídla u nezvladatelných vodních toků v Praze i jejím okolí. Kdo musel opustit dům a koho voda odřízla od světa zjistilo Aha!
04.06.2013 12:05 |

podobné články