Článek

Botanickou zahradu v Troji berou návštěvníci útokem. Finanční ztráty kvůli koronaviru to „zahojí“ jen zčásti

 
Slunečné počasí svádí Pražany k nejrůznějším procházkám. Jednou z nadmíru využívaných možností je přitom Botanická zahrada hl. m. Prahy v Troji. Za prvních deset červencových dnů ji stihlo navštívit zhruba 12 tisíc lidí, týdenně pak přibližně o třetinu více, než v červnu. Finanční ztráty způsobené koronavirem však i tak velkou návštěvnosti zahrada nedožene.
10.07.2020 17:10 |

podobné články

Podobné články

Co s usedlostí Cibulka v Praze 5? Lidé navrhují domov důchodců nebo botanickou zahradu

 
Stará usedlost Cibulka v Košířích už řadu let chátrá, Praha 5 se proto dlouhodobě pokouší ji od stávajícího majitele odkoupit. Uvažuje se o řadě možných využití, například jako domov důchodců nebo třeba botanickou zahradu. Městská část se ptala i místních, co by preferovali. Už teď je ovšem jasné, že náklady jen na koupi budou nejméně sto milionů korun.
11.08.2020 07:45 |

podobné články

Zčásti člověk, zčásti opice: Podivuhodný experiment může zachránit životy

 
Zčásti člověk a zčásti opice. Takové embryo vytvořili američtí vědci. Chtějí tak prý pomoci zajistit více orgánů pro transplantaci i lépe pochopit vývoj člověka. Ne všichni ovšem s tímto experimentem souhlasí.
17.04.2021 07:40 |

podobné články

VÝLETY Z KARANTÉNY: Projděte si s námi botanickou zahradu v Troji

 
Jsou místa, kam se normálně nedostanete, protože nemáte čas. A nyní, když ho v době koronavirových opatření máte, se tam zase nedostanete, protože jsou zavřená, a řada lidí navíc nesmí z domu. Novinky pro vás proto připravily mimořádné přenosy ze zajímavých lokalit, které si můžete vychutnat i z domova. Tentokrát se podíváme do pražské botanické zahrady v Troji, která září všemi barvami.
24.03.2020 14:25 |

podobné články

Milovníci orchidejí jásají: Botanickou zahradu zaplavily královny opylovacích triků

 
Skleník Fata Morgana v pražské Troji ožil tropickými orchidejemi. V pátek 4. března zde odstartovala výstava s názvem Orchideje – královny opylovacích triků, která potrvá do 20. března. Na návštěvníky ve skleníku čeká přes tisíc orchidejí různých barev a tvarů. Nadšení pěstitelé nebo i ti, kteří chtějí s pěstováním královen opylovacího svádění začít, si zde orchidej mohou zakoupit nebo si nechat od odborníků poradit.
07.03.2016 11:45 |

podobné články

Jedinečná nádhera v botanické zahradě: 20letý cykas se poprvé vybarvil

 
Obrovského úspěchu se podařilo dosáhnout boranické zahradě v pražské Troji. N dvacetiletém cykasu druhu Encephalartos ferox se poprvé vytvořila oranžově zbarvená šištice. Za Botanickou zahradu hlavního města o tom informovala její PR manažerka Darina Miklovičová.
13.08.2020 16:55 |

podobné články

Národ šetřílků bere obchody útokem. V Německu propukla nákupní horečka

 
Zatímco ještě nedávno platili Němci za národ zarytých šetřílků, dnes berou obchody útokem. V poslední době utrácejí ostošest. Proč berou obchody útokem?
24.09.2016 20:10 |

podobné články

Pražané vzali ZOO útokem. Před vchodem se tvořila dlouhá fronta

 
Slunečné počasí v sobotu vylákalo tisíce lidí do pražské zoologické a botanické zahrady. Zoo dosáhla v jednu chvíli maximální povolené kapacity 4000 návštěvníků v jeden čas, proto musela na pár minut vstup do areálu zastavit, před vchody se tak vytvořily fronty. Zájem byl i o botanickou zahradu, vzhledem ke své rozlehlosti ale nemusela podobnou situaci jako zoo řešit.
24.04.2021 17:40 |

podobné články

Srdce zničené infarktem? Žádný problém, zahojí se samo

 
Poškozené srdce se brzy zahojí zcela samo, tvrdí mezinárodní tým vědců, který objevil způsob, jak změnit buňky srdečního svalu.
10.08.2010 05:50 |

podobné články

Trosky s temnou minulostí: Opuštěné pavilony sloužily jako lidská zoo!

 
Vincenneský lesík je dnes místem, kde znavení Pařížané venčí své psí miláčky či pořádají rodinné pikniky. Ale nebylo tomu tak vždy! Právě zde jste totiž od roku 1899 mohli najít botanickou zahradu s exotickými rostlinami – a dokonce i lidskými exponáty! Uvnitř jste totiž mohli vidět černošskou vesnici a návštěvníci jednotlivé lidi pozorovali stejně jako zvířata v zoo! Domorodci měli předvádět život z francouzských kolonií před kolonizací.
24.07.2018 05:40 |

podobné články

Praha odvolala ředitelku botanické zahrady v Troji Věru Bidlovou

 
Pražští radní odvolali ředitelku Botanická zahrada hlavního města Prahy v Troji Věru Bidlovou kvůli chybám v hospodaření zahrady. ČTK to zjistila ze seznamu usnesení radních. Bidlová vedla zahradu od 1. června 2012, odvolána byla k letošnímu 21. červenci. Dnes již bývalá ředitelka se ke svému odvolání nechtěla vyjadřovat.
23.07.2015 16:15 |

podobné články

Mendelova univerzita nabídne svatby mezi orchidejemi v uzavřené botanické zahradě

 
Mendelova univerzita nedávno kvůli vandalismu a krádežím uzavřela veřejnosti své arboretum a botanickou zahradu v Černých Polích nedaleko centra Brna. Nyní se rozhodla, že v areálu nově umožní alespoň svatební obřady.
08.03.2010 10:05 |

podobné články

V botanické zahradě roste »Rumbakoulovník«: Nástroje se trhají rovnou ze stromu

 
Strom na kterém rostou rumbakoule? Ale ano, existuje. A nemusíte kvůli němu jezdit až do Latinské Ameriky! Stačí navštívit botanickou zahradu Univerzity Karlovy.
20.05.2018 12:20 |

podobné články

Slunečné počasí přilákalo do pražské zoo tisíce lidí. Před vchodem se tvořily fronty

 
Slunečné počasí v sobotu i v neděli přilákalo tisíce lidí do pražské zoologické a botanické zahrady. Zoo o víkendu v oba dva dny musela opět krátce uzavřít své brány, kvůli tomu, že dosáhla maximální povolené kapacity 4 000 návštěvníků. Hlavně v sobotu se před vchody vytvořily dlouhé fronty. Zájem byl i o botanickou zahradu, vzhledem ke své rozlehlosti ale nemusela podobnou situaci jako zoo řešit. ČTK to řekly mluvčí zahrad Michaela Bičíková a Lucie Dosedělová.
24.04.2021 16:25 |

podobné články

Pražská Troja: Tři v jednom! Navštivte zoo, zámek i botanickou zahradu

 
Zámek. Zoo. Botanická zahrada. Jen málokterá městská část Prahy se může pochlubit hned třemi turistickými atrakcemi na jednom místě!
21.05.2017 15:45 |

podobné články

Anička: Policie přerušila rozsáhlé pátrání v Troji

 
Anička Janatková (9) zmizela už před dvěma týdny. Den co den po ní pátrají stovky policistů, hasičů, vojáků. Na čtvrtek se však již žádná velká pátrací akce nechystá. Prohledali snad již oblast kolem pražské Troji dokonale? Podle policejní mluvčí Andrey Zoulové ano. "Oblast kolem Troji byla dnešního dne zmapována," uvedla pro Blesk.cz. Co to vlastně znamená?
27.10.2010 20:40 |

podobné články

Mistrovství světa ve vodním slalomu Praha - Troja

 
Po úspěšném loňském Světovém poháru v Praze - Troji a posledním mistrovství světa v roce 2006 se šampionát vrací spolu s oslavami 100 let organizované kanoistiky v Čechách. Umělá slalomová dráha v Praze Troji je situována na pravé straně řeky Vltavy říčního km 45.70 v Praze Troji.
29.08.2013 13:35 |

podobné články

Provizorní lávce v Troji řekl odbor dopravy ne. Důvodem je nevyhovující šířka

 
Provizorní lávka v Troji, kterou chce hlavní město postavit na místě loni zřícené lávky, obdržela nesouhlasné stanovisko od odboru dopravy Prahy 7. Důvodem je podle odboru nevyhovující šířka lávky. Vyplývá to z vyjádření úřadu, které na sociální síti zveřejnil primátorčin náměstek Petr Dolínek (ČSSD). Trojská lávka se zřítila loni v prosinci, ze čtyř zraněných byli dva ve vážném stavu. Případ nadále vyšetřuje policie. Lidi nyní v Troji přepravuje přívoz.
24.09.2018 20:20 |

podobné články

Britové berou Mallorcu útokem! Opilí se tu válí po zemi a běhají nazí v ulicích

 
Britští turisté berou Mallorcu útokem! Ačkoliv španělské úřady vyhlásily válku opilým turistům, podle fotek to vypadá, že britská omladina si z toho moc nedělá. Skupinku Britů tu dokonce natočili, kterak běželi ulicemi úplně nazí.
16.06.2017 18:05 |

podobné články

Japonskou zahradu v Troji zaplavily bonsaje

 
Na desítky bonsají z českých, ale také ze zahraničních sbírek láká Botanická zahrada v pražské Troji. Rozmanité jsou jak svou velikostí a tvarem, tak i svým stářím.
26.05.2016 06:40 |

podobné články