Článek

Bonusy pro očkované a uzdravené: Německo o víkendu spustí revoluční model rozvolnění

 
Německý parlament dnes vyslovil souhlas s rozvolněním epidemických opatření pro lidi plně očkované proti nemoci covid-19 a pro uzdravené. Pokud v pátek návrh schválí také Spolková rada, která zastupuje přímo německé spolkové země, nebudou vyléčení a uzdravení od víkendu potřebovat testy a nebude se jich týkat ani karanténa. Nadále ale budou muset nosit roušky.
04.05.2021 14:25 |

podobné články

Podobné články

Německo se znovu otevře i Čechům? Poslanci souhlasí s rozvolněním pro očkované a uzdravené

 
Německý spolkový sněm vyslovil souhlas s rozvolněním epidemických opatření pro lidi plně očkované proti nemoci covid-19 a pro uzdravené. Pokud v pátek návrh schválí také Spolková rada, která zastupuje německé spolkové země, nebudou vyléčení a uzdravení od víkendu potřebovat testy a nebude se jich týkat ani karanténa. Nadále ale budou muset nosit roušky.
06.05.2021 19:40 |

podobné články

Ministr zdravotnictví Vojtěch: Nemocnice musí od září evidovat bonusy na zvláštním účtu

 
Nemocnice řízené ministerstvem zdravotnictví budou muset od září evidovat bonusy od dodavatelů na zvláštním účtu a dokládat jejich použití. Bonusy za konkrétní léky či materiál budou muset přiznávat zdravotním pojišťovnám, které je proplácejí. Přísnější bude i kontrola výjimek ze zákona o veřejných zakázkách, řekl dnes na tiskové konferenci ministr zdravotnictví v demisi Adam Vojtěch (za ANO). O bonusy nemocnic se kvůli podezření z podvodu zajímalo i státní zastupitelství.
26.04.2018 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1582 článků) , Adam Vojtěch (1223 článků)

Německo spouští výhody pro očkované a uzdravené. Těžit u nich budou i Češi

 
Lidé očkovaní proti nemoci covid-19 a uzdravení získávají v Německu více svobody, nebudou potřebovat testy a týkat se jich nebude ani omezení nočního vycházení či karanténa. Povinnost nosit respirátory a roušky je ale zachována. Návrh rozvolnění, který již schválila vláda a také poslanci, dnes podpořila Spolková rada, která zastupuje přímo německé spolkové země. Pokud nové karanténní nařízení vyjde obratem ve spolkovém věstníku, bude nový režim platit již od víkendu.
07.05.2021 10:30 |

podobné články

Velké rozvolnění už o víkendu: Do kin se vrací popcorn a další změny

 
Dojde k urychlení rozvolnění, které vláda posunula z původně 1. července již na 26. června. Rozvolnění se bude týkat maloobchodů, služeb, ale také se uspíší rozvolnění v kultuře a na hromadných akcích. 
21.06.2021 17:15 |

podobné články

Češi už můžou za nákupy do Drážďan i bez testů. Sasko v tichosti uvolnilo podmínky

 
Češi mohou opět jezdit za nákupy do Saska bez testů, pokud jejich pobyt na území této německé spolkové země nepřekročí 24 hodin. Plně očkovaní proti nemoci covid-19 a také uzdravení v Sasku rovněž nemusí do karantény. ČTK to dnes potvrdilo saské ředitelství spolkové policie. Volnější režim pro malý pohraniční styk a také pro očkované a uzdravené řídí nové celoněmecké vstupní nařízení, které ve čtvrtek vstoupilo v platnost. Sasko ještě svou zemskou vyhlášku neupravilo, podle spolkové policie to ale překážka není.
14.05.2021 11:50 |

podobné články

Vláda přehledně: Úleva pro očkované už tři týdny po první dávce. A pro uzdravené na 180 dní

 
Jako potvrzení o bezinfekčnosti bude podle ministra zdravotnictví Petra Arenbergera (za ANO) stačit doba tří týdnů po první dávce očkování proti covidu - konkrétně od pondělí 24. května. Dosud se uznávalo jen ukončené očkování. Po prodělání nemoci bude člověk úředně neinfekční 180 dní. Vláda tak prodloužila z 90 dní dobu, po kterou je pokládán z hlediska šíření nemoci za bezpečného ten, kdo covid již prodělal. Otevře také šatny ve školách, roušky zde ale nadále zůstanou.
21.05.2021 08:30 |

podobné články

Vláda uspíšila rozvolnění: O víkendu do kina s popcornem, hudba povolena, tanec pořád ne

 
Kvůli úpravě testování na dětských táborech, z nichž některé začnou před prázdninami, posunula vláda na 26. červen soubor rozvolnění plánovaný původně na 1. červenec. O rozhodnutí informoval dnes ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Týká se to maloobchodu, fungování restaurací, služeb či bazénů, uspíší se tak i rozvolnění v kultuře a na hromadných akcích. Akcí během posledního víkendu před prázdninami se tak bude moct venku účastnit až 5000 lidí, dodal ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD). Uvnitř budou moci být akce pro 2000 návštěvníků, kapacita bude moci být naplněna maximálně ze 75 procent.
21.06.2021 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1582 článků) , Adam Vojtěch (1223 článků)

Při velkém rozvolnění otevřou i skiareály v Tatrách. Heger v Praze: „Boj není vyhraný“

 
Slovensko se těší na velké rozvolnění, které přijde již v pondělí. Otevřou obchody i řada služeb, u některých z nich bude třeba negativní test - jako třeba při výletu do Tater, kde bude možné si opět zalyžovat, byť s negativním testem. Turisté při příjezdu na Slovensko momentálně musí do karantény, od pondělí se však i toto nařízení upraví pro očkované a ty, co covid nedávno prodělali. Nový premiér Eduard Heger dnes na první zahraniční cestě - tradičně do Prahy - pak se svým protějškem Andrejem Babišem dohodl možné společné jednání vlád, které by se mělo uskutečnit v září. A také slovenský dar v podobě vakcín Moderna.
15.04.2021 22:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23105 článků)

Magistrát spustí nový vzdělávací program. Má pomoci lidem, kteří kvůli covidu přišli o práci

 
Pražský magistrát spustí program vzdělávání zaměřený na digitální dovednosti a inovace. Lidem, kteří přišli o práci kvůli opatřením proti koronaviru, má program umožnit zvýšení šance na získání nového zaměstnání. Program město spustí na začátku roku 2021. Na kolik pořádání kurzů vyjde, zatím není jasné, uvedl pražský radní Vít Šimral (Piráti). Program bude fungovat prostřednictvím Podnikatelského inovačního centra (PIC) a bude spadat pod Pražský inovační institut (PII).
09.12.2020 12:35 |

podobné články

Překotné rozvolnění na plážích: Party na Mallorce i davy u moře. Hrozí facka v září?!

 
To koukáš, covide?! Rozvolnění opatření probíhá nejen v Evropě, kde na řadě míst lidé vyrazili během slunného víkendu na pláže - třeba Němci na Baltu, mladí Španělé i první turisté na Mallorce či Britové. Foto z amerického Bostonu napovídá, že rozvolnění nabralo plné obrátky i v USA. Hrozí po euforii z uvolnění restrikcí a očkování opět podzimní šok a vystřízlivění?
06.06.2021 12:05 |

podobné články

Německo otevřelo obchody, zoo i fitka. Hamáček naznačil, kdy se dočká Česko

 
Německo dnes spustilo další fázi rozvolnění přísných restrikcí, které v zemi platily od konce loňského roku. Po minulém týdnu, kdy se otevřely školy, školky a kadeřnictví, dnes otevřela květinářství, knihkupectví, muzea, ale i autoškoly, některé služby a maloobchod. Čísla nakažených v Německu začala minulý týden sice nepatrně stoupat, ale díky očkování seniorů ubývá počet úmrtí. Česko si na rozvolnění musí ještě počkat, systém má ale propracovaný, řekl Blesk Zprávám vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD).
08.03.2021 22:25 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3240 článků)

Jedna dávka na mutace nestačí: Vojtěch zavádí karanténu i pro částečně očkované na 14 dní

 
Karanténa bude povinná po setkání s nakaženým koronavirem i pro lidi, kteří jsou očkovaní jednou dávkou vakcíny. Důvodem je podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) riziko mutací, řekl v pondělí po jednání vlády. Pro plně očkované v současné době podle mimořádného opatření platí, že do karantény dva týdny po vakcinaci nemusí.
14.06.2021 18:55 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1582 článků)

Vláda po chaosu „cukla“, testy na zahrádkách bude kontrolovat policie. A výhody pro očkované Čechy

 
Restauratéři nebudou muset podle ministra průmyslu a obchodu a dopravy Karla Havlíčka (ANO) kontrolovat, zda jsou hosté testováni, očkovaní nebo prodělali covid-19. Vláda po kritice hospodských změnila svoje původní nařízení, kontroly spadnou na policii a hygieniky. Na zahrádkách bude možné mít i puštěnou wi-fi. Vláda kývla i na výhody pro očkované Čechy - usnadní se jim cestování nejen do okolních zemí, ale vyhnou se karanténě i po návratu z těch rizikových. Od soboty si bude Česká republika uznávat vzájemně potvrzení o očkování proti covidu-19 s Polskem, Maďarskem, Rakouskem a Německem. Slovensko by se mělo připojit příští týden.
14.05.2021 09:25 |

podobné články

Slovensko zřizuje na hranicích zvláštní pruh pro očkované. Řeší dlouhé kolony

 
Slovensko reaguje na kolony, tvořící se na hraničních přechodech po pondělním zpřísnění kontrol při vstupu do země, zřízením zvláštního jízdního pruhu pro cestující očkované proti nemoci covid-19. Informují o tom Novinky.cz.
06.07.2021 20:40 |

podobné články

Příplatky a ovoce. Obchodní řetězce ve druhé vlně opět nachystaly bonusy pro zaměstnance

 
Potravinářské řetězce pro zaměstnance vzhledem k aktuální náročné situaci stejně jako na jaře připravily mimořádné bonusy. Například firma Billa pokladním, pracovníkům čerstvých úseků, prodavačům či skladníkům vyplatí 3000 korun formou poukázky na nákup, uvedla v pátek mluvčí společnosti Dana Bratánková. Provozní zaměstnanci obchodů Albert dostanou v tomto čtvrtletí bonus 3000 korun, informoval už dříve řetězec.
23.10.2020 21:55 |

podobné články

Testovat očkované? „Ne! To nikdy nebude!” Naštvaný Babiš po ránu v PL

 
Testovat očkované? Nikdy! Předseda vlády Andrej Babiš v komentáři pro ParlamentníListy.cz brutálně vyčinil šéfovi zdravotnických statistiků Ladislavu Duškovi za jeho slova. Neměl by se prý míchat do věcí, které nejsou v jeho kompetenci. Jakoukoli možnost takového postupu premiér kategoricky odmítl.
15.09.2021 09:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23105 článků)

Bonusy bankéřů vloni klesly o 60 procent

 
Bonusy vyššího bankovního managementu v USA a Evropě klesly vloni kvůli rostoucí nevoli veřejnosti s velkými kompenzacemi pro tyto pracovníky o 60 procent. Uvedla to v pondělí agentura Ria Novosti s odkazem na deník Financial Times.
23.08.2010 16:10 |

podobné články

Bonusy bankéřů v USA loni klesly o 60 procent

 
Bonusy vyššího bankovního managementu v USA a Evropě klesly vloni kvůli rostoucí nevoli veřejnosti s velkými kompenzacemi pro tyto pracovníky o 60 procent.
25.08.2010 15:55 |

podobné články

Zaměstnanci nejčastěji přišli o bonusy a třináctý plat

 
Celkem 85 procent zaměstnanců přišlo během posledního roku o některý z benefitů, nejčastěji firmy krátily 13. platy, pravidelné bonusy, používání služebních aut pro soukromé účely či týden dovolené navíc. Informovala o tom Gabriela Jankovská z portálu OnlinePráce.
03.09.2010 15:45 |

podobné články