Článek

Bondarenková (SPD): Nepotřebujeme napodobovat jiné státy. Sami jsme rozvinutou civilizací.

 
Východní vzor jsme si vyzkoušeli v minulém století po dobu 40 let. Západní vzor teď po dobu 30 let. Neosvědčilo se ale ani jedno ani druhé.
14.08.2021 17:45 |

podobné články

Podobné články

Kosatky dokážou napodobovat lidský hlas

 
Schopnost imitovat zvuky přesně je nezbytný předpoklad pro vznik a užívání jazyka. Mluvit lidskou řečí nedokážou žádní jiní primáti a neumějí lidské zvuky ani napodobovat. Zato kytovci v tomto vynikají a vědci z Madridu dokázali, že napodobovat lidskou řeč jsou schopny také kosatky, které k tomu používají dýchací otvor.
05.02.2018 10:35 |

podobné články

V galaxii nejsme sami. Inteligentních civilizací jsou desítky, odhalili vědci. Jak jsou daleko?

 
V naší domovské galaxii existuje 36 inteligentních mimozemských civilizací, které jsou schopné komunikovat s ostatními. K takovému odhadu dospěli na základě výpočtů britští astrofyzikové, kteří se pokusili aktualizovat teorii o možném výskytu mimozemských civilizací ve vesmíru. Vědci ale upozornili, že objevení možných signálů vysílaných ze vzdálených vesmírných těles může být s použitím současných technologií nesmírně obtížné, jelikož nejbližší možný živý svět je od Země vzdálen nejméně 17.000 světelných let.
22.06.2020 22:05 |

podobné články

Bondarenková (SPD): Kandidáti za SPD v Praze podiskutují s Petrem Hamplem

 
SPD v Praze zahajuje horkou část kampaně. Také si půjdu poslechnout, jaké plány mají tři kandidáti SPD z Prahy do Senátu. Tady jsou oficiální informace.
26.08.2020 14:40 |

podobné články

Vědci objevili slona, který dokáže napodobovat lidskou řeč

 
Mezinárodní tým vědců došel k závěru, že slon Koshik z jihokorejské zoologické zahrady v Yonginu se naučil napodobovat několik korejských slov. Podle všeho však nerozumí jejich významu. Výzkum byl publikován v internetové verzi časopisu Current Biology.
04.11.2012 16:40 |

podobné články

Léto pro Grossovou dostalo španělský šmrnc! Natálka: Nechtěla jsem napodobovat Bartošovou!

 
Přestože patřila k jejím oblíbeným zpěvačkám a měly se rády i lidsky, v nové verzi hitu Léto Natálka Grossová (14) napodobovat Ivetu Bartošovou (†48) nechtěla. A z její verze slavného letního songu jsou všichni paf!
09.06.2017 17:50 |

podobné články

Osobnosti: Iveta Bartošová (6911 článků)

Vesmír je plný zaniklých mimozemských civilizací, tvrdí vědci

 
Pravděpodobnost, že je Země ve vesmíru jedinou živou planetou a lidstvo jedinou civilizací, je naprosto mizivá. Asi jedna ku deseti miliardám biliónů. Jenže podle nové teorie astrofyziků ze státu Washington je sice vesmír plný jiných civilizací, ale ty vymřely. Proto nás nemůžou kontaktovat. Lidstvo však čeká dost možná stejný osud. Totální zánik.
05.05.2016 18:05 |

podobné články

Profesor Bárta pro PL: USA se každých 50 let zmítají v konfliktu. To, co nás přivede na vrchol, se stane i naší zkázou. EU by se měla probrat

 
ROZHOVOR Profesor Miroslav Bárta, jedna z největších osobností české egyptologie, se badatelsky rovněž věnuje vývoji civilizací, jejich vzestupů a kolapsů. Jeho historické poznatky mohou pomoci i k pochopení současného turbulentního světa. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz profesor Bárta upozorňuje na důležité vývojové momenty nejdůležitějších civilizací současného světa, ať už USA a celé západní civilizace, nebo bouřlivě rostoucí Číny. Řeky těchto civilizací podle něj často proudí jinak, než to vypadá podle každodenního pěnění na jejich hladině.
18.08.2020 07:50 |

podobné články

Okamura: Demoblok se ve věci nouzového stavu chová jako v Kocourkově

 
„Chování demobloku okolo nouzového stavu je podle našeho názoru zbabělé, chaotické, slabošské a proradné. Piráti, ODS, STAN, KDU-ČSL a TOP09 dohodli s premiérem Babišem, že podpoří prodloužení nouzového stavu, ale báli se hlasovat jen sami za sebe bez SPD a chtěli se za SPD schovat, takže na jednání s premiérem Babišem požadovali jednotné hlasování celé opozice pro podporu prodloužení. Protože SPD zůstala konzistentně na své pozici, že nepodpoří prodloužení nouzového stavu, tak oni se sami bez SPD báli zvednout pro prodloužení ruce, takže po našem odmítavém stanovisku, následně cukli a hlasovali proti prodloužení nouzového stavu,“ hovoří za SPD na Facebooku její předseda Tomio Okamura.
16.02.2021 20:05 |

podobné články

Osobnosti: Tomio Okamura (2754 článků)

Nemusíme poklonkovat ani Západu, ani Rusům a už vůbec ne Číňanům. Jejich investice nepotřebujeme a neměli bychom je vítat, tvrdí ekonom Pavel Kohout

 
ROZHOVOR Česko má již nezanedbatelné kapitálové zdroje – české domácnosti mají dnes na bankovních účtech přes 2300 miliard korun – a nemusíme se tedy poníženě klanět Západu. Máme i podnikatele, zkušené manažery, obchodníky a vůbec jsme od roku 1990 zásadně pokročili. Nemusíme poklonkovat ani Západu, ani Rusům a už vůbec ne Číňanům. Jejich investice nepotřebujeme a neměli bychom je vítat. Zahraničních investic máme v této ekonomice nadměrné množství. To tvrdí v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz ekonom Pavel Kohout, mimo jiné autor publikace Investiční strategie pro třetí tisíciletí.
26.08.2017 20:00 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Kohout (255 článků)

Čistírny odpadních vod, radary i potraviny. Podnikatelé míří do Vietnamu, byznys usnadní i zrušení cel

 
Hospodářská komora České republiky pomůže podnikatelům prosadit se na dalším lukrativním asijském trhu. Do ekonomicky rychle rostoucího Vietnamu, který mimo jiné postrádá rozvinutou dopravní infrastrukturu, vybavení nemocnic nebo čističky odpadních vod, zítra odletí 22členná podnikatelská delegace vládním speciálem. Během mise doprovodí předsedu Senátu Parlamentu České republiky Milana Štěcha na jeho pracovní cestě do tří vietnamských měst – hlavního města Hanoje, Ho Či Minova Města (dříve Saigon) a Danangu.
13.11.2015 09:11 |

podobné články

Nepotřebujeme stupidní rady, ale pomůcky a mediky, vzkazují LDN a domovy důchodců vládě

 
Opatření, která nám ministerstvo zdravotnictví nařizuje, jsme přijali už dávno. Nepotřebujeme stupidní rady a další nařízení, ale zdravotnické pomůcky a pomoc mediků, zlobí se pracovníci domovů pro seniory a léčeben dlouhodobě nemocných. Poukazují i na to, že stát jim sice zdravotnické pomůcky nařizuje nosit, ale žádné většině z nich nedodává.
30.03.2020 13:00 |

podobné články

Nepotřebujeme stupidní rady, ale pomůcky a mediky, vzkazují LDN a domovy důchodců vládě

 
Opatření, která nám ministerstvo zdravotnictví nařizuje, jsme přijali už dávno. Nepotřebujeme stupidní rady a další nařízení, ale zdravotnické pomůcky a pomoc mediků, zlobí se pracovníci domovů pro seniory a léčeben dlouhodobě nemocných. Poukazují i na to, že stát jim sice zdravotnické pomůcky nařizuje nosit, ale žádné většině z nich nedodává.
31.03.2020 15:00 |

podobné články

Lékař Boris Šťastný se kvůli koronaviru postavil Václavu Klausovi: Nemile mě to překvapilo. Nesmírné zklamání

 
ROZHOVOR „V tuto těžkou dobu, kdy se snažíme zabránit tomu, aby kvůli pandemii koronaviru nebyl zcela zahlcený zdravotnický systém, a tím došlo k nebezpečí omezení péče, kdy jsme nejzasaženější zemí v Evropě v přepočtu na počet obyvatel, bývalý prezident vydá prohlášení, ve kterém se snaží přesvědčit veřejnost o tom, že tato opatření nepotřebujeme, a nabádá k občanské neposlušnosti,“ je šokován lékař Boris Šťastný, exposlanec ODS, který býval velmi blízkým spolupracovníkem Václava Klause. „Mě nemile překvapila nejen vůbec existence tohoto prohlášení Institutu VK, ale velice odmítám, že nepotřebujeme ta opatření, i jedno závažné tvrzení. Že podle Václava Klause koronavirus ohrožuje jen ty, kteří jsou vážně nemocní. To není pravda,“ konstatuje.
15.10.2020 18:20 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10660 článků) , Boris Šťastný (413 článků)

Babiš o vakcinaci: Jsme nejpromořenější národ, Sputnik nepotřebujeme

 
Andrej Babiš se v pořadu Luboše Xavera Veselého rozpovídal o vývoji situace očkování v Česku a o jednotlivých vakcínách. Prohlásil, že kontroverzní ruský Sputnik už nepotřebujeme, protože máme dost očkovací látky jiných značek. 
02.05.2021 11:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24022 článků) , Luboš Veselý (616 článků)

Bondarenková (SPD): Druhá nebo třetí vlna, hlavně musíme rozfungovat stát

 
Když to řeknu po lopatě, jsme po krk v problémech. A navíc je musíme vyřešit sami. Nikdo jiný to za nás neudělá.
26.10.2020 09:55 |

podobné články

Bondarenková (SPD): Evropská dluhová federativní unie - úvod do problematiky

 
Letos bude žhavé léto, aspoň v politice. EU chce dokázat svou užitečnost tím, že všechny členské státy masivně zadluží, a ty už pak nebudou moci vystoupit z EU.
16.07.2020 18:25 |

podobné články

Bondarenková (SPD): EU nám chce nasadit dluhová pouta, z nichž už se nevykroutíme

 
Koronavirová krize ukázala, že EU je nadbytečná struktura a že členské státy si poradí i bez ní. V Bruselu vypukla panika, na sílu tlačí šílený Fond obnovy. Ten neskutečně zrychlí evropskou integraci nebo naopak povede k jejímu překvapivému zániku.
16.07.2020 20:30 |

podobné články

Jan Urbach: Šéf SPD Gabriel pro Evropu dvou rychlostí

 
Německý vicekancléř, ministr hospodářství a předseda SPD Sigmar Gabriel se v rozhovoru pro deník „Handelsblatt” vyslovil pro Evropu dvou rychlostí, ve které by státy tvořící pilíř unie spolupracovaly v oblasti zahraniční politiky, bezpečnosti, hospodářství a finanční politice. Nepotřebujeme více Evropy, ale jinou Evropu, řekl v rozhovoru.
25.01.2017 12:30 |

podobné články

Každodenní konzumace omega-3 mastných kyselin výrazně zlepšuje stav kardiaků

 
Každodenní příjem omega-3 mastných kyselin, na něž je bohatý například rybí tuk, výrazně prospívá srdci u zdravých lidí, ale může zlepšovat výrazně stav u kardiaků s rozvinutou chorobou.
05.08.2009 17:20 |

podobné články