Článek

Bondarenková (SPD): Evropská dluhová federativní unie - úvod do problematiky

 
Letos bude žhavé léto, aspoň v politice. EU chce dokázat svou užitečnost tím, že všechny členské státy masivně zadluží, a ty už pak nebudou moci vystoupit z EU.
16.07.2020 18:25 |

podobné články

Podobné články

Evropská společná měna se udrží, věří polovina Čechů podle průzkumu

 
Evropská unie se stále potácí v hospodářských problémech. Navzdory tomu si přesně polovina dotázaných občanů myslí, že evropská společná měna tyto nelehké časy přežije. Pouze čtvrtina občanů Česka má však za to, že by se unie měla přetvořit v jeden evropský federativní stát. Třetina občanů však tento přerod EU důrazně odmítá.
10.05.2013 17:05 |

podobné články

Ministerstvo financí: Česká republika obdrží od Srbska 221,7 milionů za staré dluhy

 
Ministryně financí Alena Schillerová a srbský ministr financí Siniša Mali dnes na zámku v Lánech podepsali Dohodu o řešení dluhu Srbska vůči ČR. Dluh vznikl na počátku 90. let jako konečné saldo účtu vzájemného obchodování mezi Českou a Slovenskou federativní republikou a Socialistickou federativní republikou Jugoslávie, po jejímž rozpadu přešla poměrná část dluhu na Srbskou republiku.
10.12.2018 18:10 |

podobné články

Bondarenková (SPD): EU nám chce nasadit dluhová pouta, z nichž už se nevykroutíme

 
Koronavirová krize ukázala, že EU je nadbytečná struktura a že členské státy si poradí i bez ní. V Bruselu vypukla panika, na sílu tlačí šílený Fond obnovy. Ten neskutečně zrychlí evropskou integraci nebo naopak povede k jejímu překvapivému zániku.
16.07.2020 20:30 |

podobné články

Bondarenková (SPD): Kandidáti za SPD v Praze podiskutují s Petrem Hamplem

 
SPD v Praze zahajuje horkou část kampaně. Také si půjdu poslechnout, jaké plány mají tři kandidáti SPD z Prahy do Senátu. Tady jsou oficiální informace.
26.08.2020 14:40 |

podobné články

Bondarenková (SPD): Komu hodně, komu málo, komu nic? Vysoké důchody versus porodnost

 
Diskuze na Facebooku občas dovedou zajímavým směrem. Od problematiky správné výše aktuálních důchodů (starobních, invalidních apod.), až po celkové zamyšlení nad rolí státu.
15.09.2020 10:30 |

podobné články

Evropská unie by mohla přísně kontrolovat rozpočty zemí eurozóny

 
AKTUALIZOVÁNO. Evropská unie by mohla získat dalekosáhlé pravomoci přepisovat národní rozpočty zemí eurozóny porušujících dluhová a rozpočtová pravidla, píše list Financial Times. Počítající s tím podle něj návrhy, o nichž budou ve čtvrtek a v pátek jednat lídři EU.
26.06.2012 09:05 |

podobné články

Dluhová krize je pro MMF dáreček spadlý z nebe, řekl Klaus

 
Dluhová krize přišla Mezinárodnímu měnovému fondu (MMF) jako dáreček spadlý z nebe, soudí prezident Václav Klaus. Podle něj totiž MMF stejně jako Světová banka ztrácely na významu a nyní v souvislostech ekonomických turbulencí v Evropě opět nacházejí své poslání. Podle Klause musí být především v MMF všichni nesmírně šťastní. Vyjádřil se tak v rozhovoru pro Radiožurnál.
25.11.2011 18:35 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10363 článků)

Votava (ČSSD): Dluhová brzda jako klacek na příští vládu?

 
Vládní návrh ústavního zákona o rozpočtové odpovědnosti, který bývá také označován jako „ dluhová brzda “, byl postoupen na posledním jednání Sněmovny do druhého čtení. Neprošel náš návrh na přerušení jeho projednávání do doby předložení prováděcího zákona, neprošel ale ani návrh na vrácení k jeho dopracování.
05.03.2013 14:30 |

podobné články

Markéta Šichtařová sleduje nárůst státního dluhu o stovky miliard a dochází k hrozivému zjištění

 
Ekonomka Markéta Šichtařová se ve svém posledním komentáři rozepisuje o tom, zda Česko čeká dluhová krize, a její závěry nejsou nijak optimistické. Rozpočty s deficitem v řádech stovek miliard se nám vymstí. „Pokud stát plánuje sekyru v řádech stovek miliard a současně s tím tvrdí, že prý ekonomika poroste, je to zvrhlost,“ říká a připomíná, že dluhová krize eurozóny není stále vyřešena, tedy se nám to může vrátit jako bumerang.
08.10.2020 20:10 |

podobné články

Ministr Kocourek: Evropská dluhová brzda – pozdě, ale přece

 
Takže Evropská unie chce, zatím ústy německé kancléřky Merkelové a francouzského prezidenta Sarkozyho, prosadit do ústav členských zemí Eurozóny protidluhové brzdy? Pozdě, ale přece, chce se mi říci.
18.08.2011 17:15 |

podobné články

Evropská unie vznikla jako odveta válce. Proč se státníci báli Thatcherové?

 
Až po odhlasování odchodu z Evropské unie se řada Britů začala dozvídat, kde že to vlastně byli. Aby jednou nemuseli podobně tápat i Češi, startuje Blesk.cz nový seriál EU 100x jinak. Evropská unie se začala rodit před 70 lety v troskách válkou zničených měst. Hlavní motivací bylo to, aby už se nikdy neválčilo a neumírali nevinní lidé. Jenže vytváření spolupráce často zcela odlišných států nebylo vůbec jednoduché a všechny zásadní okamžiky provázely emoce, hádky a boj moc. Kdo měl při formování Unie zásadní slovo a jak vnikla dnešní mocná Evropská komise?
01.08.2016 06:25 |

podobné články

EU je domek z karet, co vypadá jako palác. Vyplašení úředníčci, kteří jsou v krizi úplně k ničemu. Teď to lidé vidí, oceňuje Petr Mach

 
ROZHOVOR „Nečekejme, že mohla Evropská unie nějak reagovat. Nemohla. Evropská unie není užitečná instituce do potíží. Jednat mohly jen členské státy. Evropská unie mohla nanejvýš nepřekážet,“ shrnul události posledních týdnů Petr Mach. Ekonom, bývalý předseda Strany svobodných a v minulosti rovněž poradce prezidenta Václava Klause, v současnosti spolupracuje s jeho synem, Václavem Klausem mladším. V ekonomické sekci pomáhá hnutí Trikolóra. V rozhovoru upozornil, že lidé dnes jasně vidí neužitečnost Evropské unie. Podle Macha je to jako zjištění, že král je nahý. A takové zjištění prý přichází se ztrátou přízně mlčící většiny.
21.03.2020 19:41 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10363 článků) , Petr Václav (932 článků)

Masakr Okamurovy SPD: Ze strany zní silná slova. Migrace, ČT a vážná výzva lidem

 
Komunální volby mají mnoho vítězů, pro hnutí SPD ale měly v řadě případů hořký konec. Jde zejména o krajská města, kde kandidátky okamurovců oscilovaly okolo pěti procent. V několika případech se SPD do zastupitelstva nedostala jen o desítky hlasů – například v Plzni a v Karlových Varech. Přitom v loňských parlamentních volbách dosahovala strana v krajských městech daleko lepších výsledků. Propad je v některých případech opravdu dramatický. Poslanci za SPD, kteří se pro ParlamentníListy.cz k výsledkům vyjádřili, ale výsledek nepovažují za špatný. Nižší čísla jsou údajně důsledkem specifik komunálních voleb. Nosná témata SPD budou prý rezonovat až v eurovolbách, které budou příští rok. Voliči si v nich budou muset vybrat mezi Prahou a Bruselem, jak řekl kandidát SPD na starostu na Praze 10 Jan Čížek. Pro hnutí je problematický i vztah s médii, namátkou jmenujme Českou televizi a nejčtenější deník Blesk.
09.10.2018 04:55 |

podobné články

Dluhová krize není jen evropská, ale globální, míní šéf ECB

 
Prezident Evropské unie Herman Van Rompuy svolal na pondělí ráno mimořádnou schůzku nejvyšších činitelů Evropské unie k dluhové krizi v eurozóně. Jednat se na ní má o sestavení druhého záchranného plánu pro Řecko a rostoucích tlacích finančního trhu na Itálii.
10.07.2011 19:05 |

podobné články

Bondarenková (SPD): SPD na čtvrtém místě v krajských volbách - vlastenci se pořádně ozvali

 
Interpretace výsledků voleb je často obtížná, někdo vede na mandáty, jiný na procenta. Ale co uvnitř politického hnutí? I tam se porovnává a podporuje to soutěživost ve prospěch voličů.
04.10.2020 09:45 |

podobné články

Rozvoral (SPD): Nechceme být vazaly Evropské unie, ze které se stala Dluhová unie!

 
Lídři EU se shodli na fondu obnovy, v rámci kterého připadne 360 miliard euro na půjčky, které budou garantovat členské země.
24.07.2020 12:45 |

podobné články

Okamura (SPD): Euro? Z měnové unie se stala dluhová unie

 
Komentář na facebookovém profilu k euru.
14.02.2021 19:10 |

podobné články

Bullard (Fed): Evropská krize neohrozí globální ekonomické zotavení

 
Evropská dluhová krize neohrozí globální ekonomické zotavení, uvedl James Bullard, prezident pobočky americké centrální banky (Fed) pro Saint Louise.
15.06.2010 15:20 |

podobné články

Pravý důvod, proč chce Brusel trestat Polsko. Pozitiva z EU už nepřevažují. Unie ohrožuje bezpečnost členských zemí. Expert na EU zásadně promluvil

 
ROZHOVOR „Evropská unie se skutečně dostala do stavu, kdy jsou její vlastní vedoucí orgány jejím největším ohrožením a kdy Evropská komise a Evropský parlament svými návrhy nejvíce poškozují myšlenku evropské integrace.“ Tak hodnotí rok 2017 v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz expert na Evropskou unii a ekonom Jiří Malý. Samotná Evropská unie i její instituce by podle něj měly šlápnout na brzdu a netlačit na prohlubování integrace členských států.
30.12.2017 15:55 |

podobné články