Článek

Bomba! Ministr Vojtěch: Česko se může vracet k normálnímu životu

 
V České republice se podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (ANO) podařilo zastavit nekontrolované šíření nemoci covid-19. Na konci měsíce dubna odhaduje Vojtěch 10 600 pacientů.
08.04.2020 12:00 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1354 článků)
Podobné články

Virová nálož je nízká, je možný kontrolovaný návrat k normálnímu životu, zní od expertů

 
Podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) neměly Velikonoce negativní vliv na šíření koronaviru. Ministr to ve čtvrtek uvedl na tiskové konferenci. Podle šéfa Ústavu zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS) Ladislava Duška je možné vrátit se postupně k normálnímu životu.
23.04.2020 08:20 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1354 článků)

Chránit před koronavirem ty nejohroženější, seniory. A zbytek populace vrátit k normálnímu životu, radí ekonom Zámečník

 
„Kromě nejohroženější skupiny by se zbytek populace měl vrátit k normálnímu životu, jak to jen půjde,“ řekl v pořadu Interview ČT24 ekonom Miroslav Zámečník. Dopady pandemie na světovou ekonomiku označil za extrémní ránu a zmínil, že do předkrizové úrovně by se světová ekonomika mohla vrátit nejdříve v první polovině roku 2023. Zhodnotil přístupy zemí k řešení krize a navrhuje, jak by se situace měla řešit u nás.
03.04.2020 21:45 |

podobné články

Vědec udeřil: Promořování? Nesmysl. Smrt starých. Jako ,,čtvrtý pilíř důchodové reformy"

 
Molekulární imunolog Václav Hořejší v Deníku N vysvětluje, proč nesouhlasí s výzvou jedenácti lékařů Univerzity Karlovy v čele s jejím rektorem Tomášem Zimou, kteří volají po návratu k relativně normálnímu životu a rozvolnění karanténních opatření. O potřebě vrátit se k normálnímu životu nepochybuje ani Hořejší, ale kupříkladu koncepci promořování populace považuje za naprosto nesmyslnou.
28.04.2020 14:00 |

podobné články

Německé město vyzrálo na koronavirus. Zavedlo denní kartu a vrátilo se k normálnímu životu

 
Město Tübingen ve spolkové zemi Bádensko-Württembersko se téměř vrátilo k normálnímu životu před pandemií koronaviru. Pomohla mu k tomu speciální karta s platností 24 hodin, získá ji každý, kdo podstoupí antigenní test a vyjde mu negativní, informují Novinky.
25.03.2021 21:15 |

podobné články

4 celebrity, které se vrátily k normálnímu životu

 
Při vyslovení pojmu celebrita si skoro každý vybaví opulentní život a zajištění až nadosmrti. Jsou však i celebrity, které se více či méně zřekly své bavičské dráhy a dokázaly se vrátit k relativně normálnímu řemeslu. Které to jsou?
31.07.2017 13:05 |

podobné články

Do restaurace půjdeme s rouškami, říká Vojtěch

 
Česko zvládlo pandemii velmi dobře. Nemůžeme držet zemi ve vězení dlouhé měsíce, musí nastat návrat k normálnímu životu, řekl v rozhovoru pro Novinky.cz ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. Podle něj v rozvolnění nehrál žádnou roli verdikt městského soudu v Praze, který rozhodl, že některá opatření byla nezákonná.
25.04.2020 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1354 článků) , Adam Vojtěch (1054 článků)

Jaké budou Vánoce s covidem? Docent vysvětluje Čechům

 
Česko je podle ministra zdravotnictví v souvislosti s nemocí covid-19 pravděpodobně lehce za bodem zlomu. V dalších dnech však očekává vysoký počet hospitalizovaných, protože zátěž nemocnic má dva týdny zpoždění. Ministr školství zase oznámil, že děti z prvních dvou ročníků základních škol a všichni žáci speciálních škol se do lavic vrátí 18. listopadu. Podle biochemika Jana Konvalinky jde o riskantní rozhodnutí. „Jsme na vrcholu epidemie a pomalu z něj klesáme,“ řekl s tím, že po Novém roce se budeme zřejmě vracet již k normálnímu životu. „Ještě si nemůžeme otevírat šampaňské, ale můžeme si ho dát chladit,“ dodal.
11.11.2020 22:06 |

podobné články

Jaké budou Vánoce s covidem? Docent vysvětluje

 
Česko je podle ministra zdravotnictví v souvislosti s nemocí covid-19 pravděpodobně lehce za bodem zlomu. V dalších dnech však očekává vysoký počet hospitalizovaných, protože zátěž nemocnic má dva týdny zpoždění. Ministr školství zase oznámil, že děti z prvních dvou ročníků základních škol a všichni žáci speciálních škol se do lavic vrátí 18. listopadu. Podle biochemika Jana Konvalinky jde o riskantní rozhodnutí. „Jsme na vrcholu epidemie a pomalu z něj klesáme,“ řekl s tím, že po Novém roce se budeme zřejmě vracet již k normálnímu životu. „Ještě si nemůžeme otevírat šampaňské, ale můžeme si ho dát chladit,“ dodal.
11.11.2020 22:16 |

podobné články

Příměstské vlaky v Praze se začínají vracet k normálnímu provozu

 
Provoz na pražských příměstských linkách se začíná postupně vracet k normálu. Od 11:00 železničáři zahájili obnovu provozu elektrických vozidel na lince S1 a S2 na Kolín a S20 do Milovic. Po poledni by měla standardně jezdit i linka S7 do Berouna. Na internetových stránkách to uvedl Organizátor pražské integrované dopravy Ropid.
03.12.2014 08:35 |

podobné články

Návrat k normálnímu životu: Otevřou obchody, roušky si zatím necháme. A co cestování?

 
Vláda stanovila pět etap, podle kterých se má život v Česku postupně vracet k normálu. I když podle hlavního epidemiologa a náměstka ministra zdravotnictví Romana Prymuly to žádný návrat k normálu nebude. Ministři nalajnovali postupné otevírání škol, obchodů i restaurací, roušek se ale zatím jen tak asi nezbavíme. Členové vlády podle šéfa zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) nechtěli záměrně stanovit nějaké datum. Stejně tak není také jasné, kdy se podíváme na zahraniční dovolenou. Smůlu letos navíc budou mít také lidé, kteří mají léto spojené s hudebními či filmovými festivaly.
15.04.2020 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1354 článků)

Senátor Žaloudík k EU: Toto jsem od nich čekal, nesplnili to! Vysvětlení hromady mrtvých v Belgii

 
Onkolog a senátor Jan Žaloudík se jal znovu vysvětlovat, proč považuje přístup vlády občanů ke koronaviru za chybný. Vláda podle jeho názoru na počátku jednala ze strachu ze svých vlastních občanů. Umí to prý pochopit, ale teď podle jeho názoru přišel čas začít se vracet k normálnímu životu. „Já si myslím, že se to bude muset uvolnit. Že by ta veřejnost měla říct, fajn to bylo, udělali jste všechno, co jste mohli, vyděšení jsme byli všichni... ale už dost a stop,“ uvedl Žaloudík.
29.04.2020 16:50 |

podobné články

Šlégr: Nápady paní Peake se vymykají normálnímu přemýšlení

 
Jako neskutečně scestnou hloupost, která se vymyká normálnímu přemýšlení, označil poslanec NS- LEV 21 Jiří Šlégr nápad místopředsedkyně vlády Karolíny Peake na slučování obchodní a potravinářské inspekce. Podle Šlégra by obzvlášť dnes, když kvůli podcenění kontrol v lihovarech začali umírat lidé, měla vláda na podobné nesmysly zapomenout.
23.09.2012 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Šlégr (434 článků) , Karolína Peake (1614 článků) , Jiří Šlégr (435 článků)

Návrat k normálnímu životu? Kdy? Ministr Vojtěch překvapil ustrašené

 
Na tiskové konferenci ministerstva zdravotnictví dnes také padl dotaz k cílenému promořování a imunizaci. „Co je cílem?“ zeptal se jeden z novinářů. Podle jeho názoru by se totiž populace mohla promořovat roky nebo dokonce desítky let.
08.04.2020 16:01 |

podobné články

Kolébka koronaviru se probírá k životu, přichází vztek a smutek. A Peking umlčuje novináře

 
Čínské město Wu-chan se pomalu vrací k normálnímu životu. Počáteční euforie ale pomalu ustupuje. Objevila se totiž informace, že Čína zadržuje občanské novináře, kteří vládu během pandemie kritizovali. Nejedná se pak o první zástupce médií, které se snažil stát umlčet. Zem se během pandemie slehla i po lékařích a bloggerech. Peking se podle kritiků snaží kontrolovat informace o šíření koronaviru, který se před půl rokem poprvé objevil právě ve Wu-chanu.
31.05.2020 20:10 |

podobné články

Přes Česko se bude vracet americký konvoj z Maďarska

 
Přes Česko se od pondělí bude vracet část amerického armádního konvoje ze cvičení v Maďarsku. Jde o asi 25 vozidel a 70 vojáků, řekl v pondělí novinářům po jednání vlády ministr obrany Martin Stropnický (ANO). Američané Česko opustí ve středu kolem poledne.
26.10.2015 15:16 |

podobné články

Osobnosti: Martin Stropnický (1806 článků)

Moment, při kterém se vám zastaví srdce! Bomba vybuchuje těsně za dětmi v Sýrii, které právě dávají rozhovor!

 
Skupina malých "dětí":http://www.extra.cz/tema/deti v "Sýrii":http://www.extra.cz/tema/syrie mohla být po "smrti":http://www.extra.cz/tema/smrt, pokud by neměly pořádné štěstí. Zrovna totiž dávaly rozhovor do kamery o hrůzách, které se v Sýrii dějí, když jim těsně za zády explodovala "bomba":http://www.extra.cz/tema/bomba.
28.11.2013 21:10 |

podobné články

Pyrotechnika roztrhala bomba: Lidi si to točili na video!

 
Po malých krůčcích se blížil k podezřelému balíku, v němž byla uložena bomba. Egyptský policista byl oblečen do speciálního obleku, ale ten ho neuchránil. Bomba ho roztrhala a tlaková vlna zranila tři další lidi. Operaci, která skončila tragédií, si točili na mobily nejméně čtyři lidé.
07.01.2015 11:56 |

podobné články

Vitamínová bomba aneb chutné smoothie

 
Čím dál častěji se především v souvislosti se zdravým stravováním můžete setkat s názvem smoothie. Samotné slovíčko pochází z anglického smooth, což značí jemný, krémový. Právě takové je ať už ovocné či zeleninové smoothie. Jedná se o zdravý mixovaný nápoj, kde základ tvoří ovoce a zelenina bez přídavku umělých sladidel a ideálně i bez cukru. Použít lze buď ovoce, zeleninu nebo kombinaci obojího. Koktejl plný zdraví Do smoothie je však možné přidávat i další zdravé pochoutky, jako jsou mladý ječmen, kakaové boby, oříšky, semínka, ovesné vločky, melasu, karobový prášek a další. Takový hutný, výživný, krémový koktejl poslouží jako rychlá snídaně či zdravá svačinka. Ovoce je lépe konzumovat ráno a dopoledne, ale večer si klidně můžete dopřát zeleninové smoothie aniž byste se báli o svou váhu. Tyto koktejly jsou výborné také před fyzickou aktivitou. Smoothie umožňují smíchat podle fantazie nebo doporučených receptů různé druhy ovoce a zeleniny. Využít můžete banány, pomeranč, švestky, jablíčka, kiwi, ananas, maliny, jahody, borůvky, angrešt, rybíz, rajčata, salátovou okurku, papriku, zelí, špenát a dokonce i bylinky. Krémový nebo chrunky Podle toho jaký přístroj použijete, budete mít konzistenci buď krémovou nebo „chrunky“ více křupavou s kousíčky ovoce. Jedním tímto drinkem dostanete do těla potřebné vitamíny, minerály a vlákninu. Pokud vás nebaví ráno stát u kuchyňské linky a mazat chléb, krájet zeleninu, můžete zkusit naházet do mixéru ovoce, přidat trochu vody a snídaně je na světě. Smoothie rozhodně patří do zdravého životního stylu, kdy si za pár korun vychutnáte dokonalou symfonii chuti. Kombinace ovoce a zeleniny Kiwi + salátová okurka + lístky špenátu = na energii Salátová okurka + lístky máty + kiwi = na osvěžení Meloun + banán + grep + mrkev = vitamínová bomba Lístky špenátu + avokádo + jahody = před fyzickou zátěží Hrst rukoly + ananas + chili koření = na hubnutí Příspěvek Vitamínová bomba aneb chutné smoothie pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
28.08.2015 08:15 |

podobné články

Borhyová září štěstím: Bomba, bomba, bomba!

 
V sobotu 9. listopadu 2019 přesně ve 14.30 hodin středoevropského času se brněnské výstaviště třáslo v základech. Byl to moment, kdy do haly A dorazil průvod bubeníků, který procházel napříč celým areálem a oznamoval, že se blíží moment, kdy dojde k pokusu překonat taneční rekord v počtu lidí tančících na jednom místě na stejnou choreografii.
12.11.2019 12:15 |

podobné články