Článek

Boj v Ostravě: Lidé se chtěli dostat k Romům. Policie zasáhla

 
Účastníci protiromského pochodu v Ostravě se v sobotu odklonili od ohlášené trasy a vyzbrojeni klacky a kameny se vydali do čtvrti Přívoz obývané Romy a k místu, kde se dopoledne konala romská demonstrace. V ulicích se rozpoutaly ostré střety mezi policisty a protestujícími. Vzduchem létaly kameny, dýmovnice, rozbušky, popelnice, policisté použili i slzný plyn.
24.08.2013 18:00 |

podobné články

Podobné články

Ve Varnsdorfu lidé starostu vypískali, chtěli se dostat k Romům

 
AKTUALIZOVÁNO Ve Varnsdorfu se konal další protest proti Romům. Na náměstí se podle reportéra ParlamentníchListů.cz sešlo kolem 400 lidí. Následně se do pochodu zapojila až tisícovka lidí. Policie byla v pozoru. Lidé se chtěli dostat k ubytovně s Romy. Nakonec se lidé pokojně rozešli.
17.09.2011 08:15 |

podobné články

Economist: Výpady vůči Romům v ČR připomínají tažení nacistů proti Židům

 
Rétorické výpady proti Romům v České republice připomínají perzekuce Židů a Romů za nacistů a českou kolaboraci s nacisty. Napsal to uznávaný britský magazín The Economist, který se zabývá eskalací napětí kvůli Romům v České a Slovenské republice.
23.09.2011 14:40 |

podobné články

Romům v Ostravě prý chybí volební lístky, chtěli vydat nové

 
Ostravským Romům údajně chybí hlasovací lístky. Kandidáti Romské demokratické strany oslovili některé městské obvody, aby jim vydaly nové. Podle Transparency International je to velmi nestandardní.
02.10.2014 15:55 |

podobné články

Pochod proti agresivitě Romů se v Duchcově zvrtl: Tekla krev protestujících i policistů!

 
Ostrými střety s policií skončil mítink a následný pochod radikálů Duchcovem. Extremisté se chtěli dostat k Romům, kteří měli mítink ve vedlejší ulici. Nutno dodat, že samotného pochodu a protestu se zúčastnila i řada místních lidí, kteří zdejším Romům vytýkají agresivní chování.
22.06.2013 19:20 |

podobné články

Jak se po těhotenství dostat zpět do formy?

 
Porod máte dávno za sebou, užíváte si svého drobečka a začínáte si pohrávat s otázkou, jak se po těhotenství dostat zpět do formy. Většinu nabraných kil jste možná nechala na porodním sále, ale ta zbylá se vás pořád drží jako klíště. Ačkoli jste pečlivě nosila zpevňovací pás, trápí vás povolené bříško a co si budeme nalhávat, ani vaše fyzička už není tam, kde bývala před těhotenstvím. Umíme si představit, že vás vaše tělo po porodu trápí a není takové, jaké byste si ho přáli mít. Proto jsme se rozhodli vám prostřednictvím dnešního článku poradit, jak se po těhotenství dostat zpět do formy. A nemusíte se bát, nebude to nic drastického! Jak se po těhotenství dostat zpět do formy Nezáleží na tom, zda od vašeho porodu uplynulo půl roku nebo rok. Zhubnout, zpevnit své tělo a dosáhnout fyzičky jako před početím by chtěla snad každá žena. Nestyďte se za to, že zrovna teď nevypadáte k nakousnutí. Vaše tělo v těhotenství i při porodu prošlo tolika změnami, že si zasloužíte pochopení. Ale už dost bylo fňukání, jdeme něco dělat! Začnete běhat Běh je jedna z těch aktivit, kterým se může věnovat každý. Neomezuje věkem ani fyzičkou, prostě běháte, když se na to cítíte a sami si zvolíte tempo, kterým se budete prohánět ulicemi. Nepotřebujete ani drahé vybavení, vystačíte si s kvalitní obuví, investovat můžete i do oblečení, ale to už není podmínka. Navíc se dá běhat i s kočárkem, co čehož můžete zapojit i dítko. Choďte plavat Najděte si dvakrát týdně čas, dejte prcka na hlídání tatínkovi a šup do plavek. Další skvělou možností, jak se po těhotenství dostat zpět do formy, je začít plavat. I tady jste pány svého pohybu, tudíž záleží jen na vás, jak rychle poplavete, kolik si dáte bazénů nebo jaký zvolíte styl. Plavání je nenáročné na klouby,... Čtěte více Příspěvek Jak se po těhotenství dostat zpět do formy? pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
20.04.2017 05:05 |

podobné články

Založil skupinu proti Romům. Policie ho zatkla

 
Mladík založil skupinu na Facebooku, ve které hecoval proti Romům. Policie ho zatkla a našla u něj zbraně.
25.02.2010 18:35 |

podobné články

Policie tvrdí: Černá svině není nadávka Romům!

 
Zbořená bábovička vyústila v drsnou válku v ulicích. Porvaly se tam tábory Romů a ultrapravicových radikálů – létaly dělobuchy, popelnice, na místě bylo několik zraněných lidí a zničených aut. V jednu chvíli tam do jednoho člověka mlátilo a kopalo hned několik Romů najednou. Přesto policie tvrdí, že situaci měla pod kontrolou a že nadávka "černá svině" nebyla určená Romům.
01.07.2013 13:15 |

podobné články

Vyvraždím to tam! Zápasník Grznár vyhrožuje ve videu Romům z Chomutova

 
Kulturista a zápasník Filip Grznár se před nedávnem dostal do hledáčku policie, když na internetu zveřejnil video, ve kterém velebí střelce, který v Chomutově zabil mladého Roma. Zároveň Grznár místním Romům vyhrožuje vyvražděním. Policie případ šetří, Grznár se hájí, že chtěl jen bránit potyčkám.
28.06.2017 09:50 |

podobné články

Osobnosti: Filip Grznár (37 článků)

Šestiletá dívka mlátí baseballkou do polštáře, otec ji hecuje proti Romům. Video již šetří policie

 
Video, v němž otec nabádá svou šestiletou dceru k agresi proti Romům a vybízí ji k vulgárním vyjádřením, již řeší policie a právníci Ministerstva vnitra. Píše o tom server Aktuálně.cz.
04.08.2017 22:20 |

podobné články

Varnsdorf po akci: Policie dav k Romům nepustila

 
Pět stovek lidí pochodovalo dvě hodiny Varnsdorfem. Chtěli se dostat k ubytovně Sport, kterou obývají převážně Romové. Policie ovšem před 19:00 uzavřela všechny ulice vedoucí k ubytovně a protestující zastavila.
03.09.2011 19:05 |

podobné články

Pouliční válka a barikády v Ostravě! 101 zatčených při všech protiromských akcích

 
Chtěli se dostat k obydlí Romů, a tak policie zakročila. Nejdivočejší průběh ze všech protiromských pochodů měla demonstrace v Ostravě, která se změnial v pouliční válku. Policisté zde zatkli 62 radikálů. Celkem pak policie při protestech zadržela 101 lidí.
25.08.2013 22:50 |

podobné články

Starosta Kmetiněvse: Slušným Romům se omluvím

 
Nikdy se za rasistu nepovažoval, nikdy se tak ani nechoval. Přesto stačilo, aby na sociální síti napsal pod vlivem aktuálního rozčarování nad chováním romské menšiny, pár vět, a nálepka rasisty je na světě. Starosta Kmetiněvse, který kandidoval do Senátu s podporou TOP 09, nyní říká, že to bylo nešťastné vyjádření, ale věty zpět vzít nelze. Slušným Romům je prý připraven se omluvit. Mrzí ho však, že někteří lidé tuto jeho novou nálepku přijali bez mrknutí oka, aniž by se snažili získat od něj nějaké vysvětlení.
25.05.2011 06:30 |

podobné články

Mach (Svobodní): Nenadávejme Romům, změňme sociální systém

 
Hněv vůči Romům graduje. Lidé pochopitelně vnímají jako nespravedlivé, když někdo nepracuje a dostává skrze stát peníze druhých.
18.07.2013 11:45 |

podobné články

Výzkum nabořil mýty: Lidé z Prahy a vysokoškoláci nesnášejí Romy ještě více než zbytek společnosti. A ani na Židy se moc netváří

 
Ústav pro studium totalitních režimů společně za pomoci sociologů provedl výzkum o vztahu Čechů k Romům a Židům. Výsledky odhalily, že nejméně sympatičtí jsou Romové a Židé Pražákům, tyto negativní postoje především vůči Romům jsou prý ve společnosti už silně zakořeněny.
09.02.2018 11:05 |

podobné články

Trojice po demonstraci nadávala Romům, mladík skončil v cele

 
Dívka a dva mladíci z Teplic po nedělní demonstraci ve Varnsdorfu na Děčínsku nadávali Romům. Policie je zadržela, jeden z mužů skončil v cele. Podle policejního mluvčího Vojtěcha Haňky měl jeden z nich na bundě nášivky připomínající nacistické symboly.
16.01.2012 17:20 |

podobné články

Studenti chtěli protestovat proti rasismu, zasáhla však policie

 
Policie dnes na mítinku pravicové Dělnické strany v Litvínově zasáhla proti zhruba deseti mladým studentům, kteří přišli na mítink DS protestovat proti rasismu.
30.05.2009 17:05 |

podobné články

Romům v Počernicích není třeba pomáhat, ať si vše platí sami, míní aktivista

 
Romský aktivista Štefan Ličartovský si myslí, že rumunským Romům, kteří momentálně kempují v pražských Počernicích, není potřeba ze strany státu pomáhat. Romové se do Česka sjeli kvůli synovi romského krále, který se minulý týden málem utopil a leží ve vážném stavu v nemocnici.
30.07.2009 10:20 |

podobné články

Kocáb pomůže Romům. Za 400 milionů korun ročně

 
Ministr pro lidská práva a menšiny Michael Kocáb poodhalil plány na zřízení nového úřadu, který by měl pomoci Romům.
23.08.2009 15:15 |

podobné články

Osobnosti: Michael Kocáb (671 článků)

Madonna darovala rumunským Romům své pumpky od Diora

 
LONDÝN (Famous) – Pumpky značky Christian Dior věnovala rumunským Romům zpěvačka Madonna. Mají být použity v charitativní dražbě, z níž výtěžek půjde na podporu vzdělávání romské menšiny v této východoevropské zemi. Popová královna se přitom rumunských Romů zastala už při svém srpnovém koncertu v Bukurešti.
14.10.2009 21:10 |

podobné články

Osobnosti: Madonna (950 článků) , Christian Dior (30 článků)