Článek

Boj s pandemií ve Velkých Svatoňovicích: Na ochranu postavili covidový sloup

 
Odejdi a už se nevracej! Takový nápis v latině zdobí nový sloup ve Velkých Svatoňovicích na Trutnovsku. Vztyčili ho v noci po vzoru morových sloupů jako ochranu před koronavirem.
17.10.2020 12:15 |

podobné články

Podobné články

VIDEO: Mariánský sloup se vrací na „Staromák“: Tým sochaře Váni začal rozebírat dlažbu, tentokrát s povolením

 
Mariánský sloup dostal novou šanci! Pražští zastupitelé na lednovém zasedání revokovali dřívější stanovisko města a umožnili tak sochaři Petru Váňovi, aby repliku sloupu na Staroměstské náměstí přeci jen postavil. Ten nehodlá marnit čas - v pondělí začal se svým týmem rozebírat dlažbu, kterou pak odvezl.15:22 Po archeologickém průzkumu budou následovat práce na základně a od konce dubna do poloviny září by se na ni měl usazovat sloup s Pannou Marií. Dodal, že všechna povolení a zábory ke stavbě už má. Původní sloup ze 17. století svrhl dav v roce 1918, protože v něm viděl symbol habsburské monarchie.
14.02.2020 16:40 |

podobné články

Zdravotnický holding: Rockeři podpoří onkologické oddělení trutnovské nemocnice

 
V pátek 10. srpna se bude ve Velkých Svatoňovicích konat rockový festival Rockohrátkyfest 2018.
01.08.2018 09:05 |

podobné články

Václav Sloup z Chalupářů: Vážná operace!

 
Herec Václav Sloup (76) se konečně nemusí pořád ptát: „Cože?“ Herce trápilo, že neslyší na jedno ucho, a tak se podrobil operaci. Dopadla dobře. „Vejskal bych si, ale pro změnu jsem si zase vymknul kotník. Ono je pořád něco,“ říká Sloup vyrovnaně.
30.07.2012 06:15 |

podobné články

Osobnosti: Václav Sloup (75 článků)

Zemřel herec Václav Sloup

 
V 78 letech zemřel o víkendu Václav Sloup. Novinkám to sdělily zdroje blízké rodině. Sloup byl nezapomenutelným představitelem postav bodrých a prostoduchých mužů, kteří někdy byli využíváni druhými, jindy naopak těžili z hlouposti ostatních. Diváci si ho v současné době mohou připomenout v televizním seriálu Chalupáři.
20.07.2014 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Václav Sloup (75 článků)

Zapomenutá dominanta »Staromáku«: Mariánský sloup svrhli anarchisté. Ukazoval čas, připomínal válku

 
Mariánský sloup byl někdejší dominantou Staroměstského náměstí v Praze. Stavba od poloviny 17. století symbolizovala hrdinství Pražanů, kteří se v historickém centru města za třicetileté války úspěšně ubránili švédské přesile. Jen několik dnů po vzniku samostatného Československa roku 1918 na náměstí vtrhnul rozběsněný dav a sloup strhnul. Dalšímu ničení historických památek zabránila armáda. Od té doby se už v Praze tato architektonická památka nikdy neobjevila. Další mariánské sloupy však dodnes existují v jiných českých městech.
09.12.2016 18:10 |

podobné články

Mariánský sloup dostal další šanci! Na „Staromák“ se může vrátit, rozhodli zastupitelé

 
Na pražské Staroměstské náměstí se zřejmě vrátí Mariánský sloup v podobě repliky, kterou vytvořil sochař Petr Váňa. Zastupitelé dnes revokovali dřívější zamítavé stanovisko města, kvůli kterému sochař nezískal finální povolení k umístění sloupu. Návrh předložil Jan Wolf (KDU-ČSL) spolu s Jiřím Pospíšilem a Janem Chabrem (oba TOP 09). Umístění repliky podpořila většina zastupitelů Spojených sil pro Prahu (TOP 09, STAN a KDU-ČL), ODS a ANO. Proti byli Piráti a část zastupitelů Prahy Sobě. Sloup ze 17. století svrhl dav v roce 1918, protože v něm viděl symbol habsburské monarchie.
23.01.2020 16:15 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (2094 článků) , Jiří Pospíšil (2094 článků) , Petr Wolf (101 článků) , Jiří Sloup (1 článek)

Václav Sloup by slavil 84. narozeniny: Mažňák ze Záhady hlavolamu riskoval své zdraví

 
1. března se narodil Václav Sloup a letos by mu bylo 84 let. Zemřel však už před šesti lety ve věku 78 let. Sloup je známý jako velký herec malých rolí. Děti si jej mohou pamatovat z televizních pohádek, kde často hrál postavu vodníka. Dospělí ho mohou znát například z Chalupářů, Záhady hlavolamu nebo seriálu Hospoda.
01.03.2020 14:11 |

podobné články

Osobnosti: Václav Sloup (75 článků)

VIDEO: Žhář zaútočil na Mariánský sloup na Staroměstském náměstí: Chtěl ho zapálit

 
Na začátku června se po 102 letech se na Staroměstské náměstí vrátil Mariánský sloup. Ten na Staromáku dominoval od 17. století až do roku 1918, kdy ho strhl rozvášněný dav. A podle informací pražské městské policie i teď budí u některých vášně. Konkrétně u dvaačtyřicetiletého muže, který se obnovený Mariánský sloup pokusil v neděli 21. června zapálit pomocí hadrů.
21.06.2020 14:00 |

podobné články

Kde se stala chyba? Uprostřed nové silnice stojí starý sloup! VIDEO

 
Jedni se smějí, druzí se chytají za hlavu! Ve slovenské Ilavě postavili silnici, což by nebylo nic mimořádného, kdyby uprostřed ní nenechali stát starý sloup.
01.12.2013 22:25 |

podobné články

Trump odmítl, že by vzdal boj s pandemií. „Syn překonal virus za 15 minut,“ chlubil se

 
Americký prezident Donald Trump v pondělí odmítl, že by vzdal boj s pandemií covidu-19. Z toho jej na základě výroku personálního šéfa Bílého domu v neděli obvinil demokratický prezidentský kandidát Joe Biden, informovaly v pondělí agentury AFP a AP. Trump v pondělí zároveň na twitteru pandemii zlehčoval a obvinil média, že o ní informují jen proto, aby jej poškodila. Zmínil také, jak s koronavirem bojoval jeho syn.
26.10.2020 23:25 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5289 článků) , Joe Biden (136 článků)

Sokolové nezapomínají na oběti 2. světové války

 
Památku odbojářů ze sokolské skupiny S-21-B, kteří byli popraveni 9. července 1942 za účast na atentátu na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha, uctili v neděli 8. července 2018 po návratu ze XVI. všesokolského sletu zástupci Sokolské župy Podkrkonošské-Jiráskovy společně se členy dalších organizací, měst a obcí u památníků v Malých Svatoňovicích, na Bohdašíně u Červeného Kostelce a na Končinách.
09.07.2018 10:30 |

podobné články

Před 130 lety se narodil Karel Čapek: Vršovická radnice poctí slavného literáta řadou akcí

 
Letos je tomu přesně 130 let, kdy se v Malých Svatoňovicích narodil spisovatel světové proslulosti Karel Čapek (†48). Ten však většinu svého života strávil v Praze, a tak není divu, že se na jeho počest chystá v hlavním městě řada poct i nejrůznějších symbolických akcí. Iniciativy se chopila Praha 10.
09.01.2020 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Karel Čapek (215 článků)

Úřad pro ochranu osobních údajů: EK vydala pokyny k ochraně osobních údajů u aplikací podporujících boj s koronavirovou pandemií

 
Evropská komise vydala v první polovině dubna pokyny k aplikacím podporujícím boj proti pandemii COVID-19 ve vztahu k ochraně údajů. ÚOOÚ nyní uveřejňuje oficiální český překlad.
25.04.2020 18:25 |

podobné články

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže: Notifikace veřejných podpor na boj s důsledky pandemie jsou v přípravě, jedna už je v Bruselu

 
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže v těchto dnech připravuje ve spolupráci s ministerstvy notifikace programů veřejné podpory, která jsou určeny na boj s koronavirovou pandemií i jejími ekonomickými důsledky.
12.04.2020 15:16 |

podobné články

Pyramidy postavili mimozemšťané, napsal Musk. Egypt se zlobí

 
Egypt se ohradil proti pátečnímu tweetu miliardáře Elona Muska, ve kterém americký podnikatel tvrdí, že pyramidy postavili mimozemšťané. Africká země pozvala šéfa společnosti Space X na návštěvu, aby se na vlastní oči přesvědčil, že pyramidy postavili lidé.
02.08.2020 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Elon Musk (129 článků)

Vysílali jsme: Děti zahájily covidový školní rok. Ředitelka o připravenosti škol na boj s virem

 
Million čtyři sta tisíc. Tolik dětí dnes vstupuje do nového školního roku. Někteří žáci se vrací do školních lavic až po šesti měsících. A v tom, zda děti mají, či nemají nosit ve škole roušky, se názorově rozchází jak odborníci, tak i vládní představitelé. O tom, jak probíhají přípravy na tento školní rok, novém manuálu Ministerstva školství i o jednotlivých opatřeních v boji proti koronaviru byla řeč v Epicentru Blesku s ředitelkou Základní školy Tusarova v Praze, Monikou Nezbedovou.
01.09.2020 11:55 |

podobné články

Koronavirus v USA. Hrozivý stav: Po městě jsou dočasné márnice. Nezaměstnanost raketově stoupla...

 
USA jsou nejvíce zasaženou zemí pandemií koronaviru. Celkem je v zemi téměř 250 tisíc potvrzených případů nakažených osob. Nejvíce je postižen samotný New York, kde si infekce vyžádala dva a půl tisíce obětí. „Nejprve zaparkovali chlazený přívěs u obrubníku, z něj vyndali bílou krabici o velikosti velkého přepravního kontejneru. Později postavili dřevěnou rampu, aby umožnili zdravotníkům navážet mrtvá těla dovnitř. Nakonec v pondělí pracovníci postavili zeď z bílých tenkých panelů,“ znělo svědectví z Brooklynu. Co se děje? Jak velkou nezaměstnanost nemoc způsobí?
03.04.2020 16:35 |

podobné články

ÚOOÚ: Tuto bezprecedentní situaci překonáme pouze v jednotě a solidaritě

 
Úřad pro ochranu osobních údajů zveřejnil na svých webových stránkách vlastní překlad prohlášení k právu na ochranu údajů v souvislosti s pandemií COVID-19, které společně vydali předsedkyně Výboru k Úmluvě 108 Alessandra Pierucci a komisař pro ochranu údajů Rady Evropy Jean-Philippe Walter.
14.04.2020 20:30 |

podobné články

Osobnosti: Philippe Walter (1 článek) , Jean Jean (32 článků)

Kříž proti pandemii postavili v Odrách!

 
Bůh s námi a zlé pryč. Netradičně se popasovávají s pandemií koronaviru v Odrách na Novojičínsku.
28.10.2020 05:05 |

podobné články