Článek

Boj o život malého Oliverka, na léčbu potřebuje dva miliony euro

 
Malý Oliver trpí spinální svalovou atrofií. Chlapec, který se narodil 13.srpna 2018, podstupuje bolestivé lékařské zákroky, ale opravdovou nadějí je pro něj lék Zolgensma. Jedná se ale o nejdražší léčivo světa, s daní vyjde léčba na přibližně 55 milionů korun. Rodiče prosí o naději skrz transparentní účet, který zřídili. Malý chlapec má ke dni vydaní článku na transparentním účtu 21 584 699 korun.
23.03.2020 15:31 |

podobné články

Podobné články

Pojišťovny zaplatí léčbu pro Maxíka i Oliverka! Co s miliony na sbírce?

 
Rodiče malého Oliverka (22 měsíců) ze Sedlnice na Novojičínsku, který trpí spinální svalovou atrofií (SMA), si konečně mohou oddechnout. I jejich zdravotní pojišťovna schválila úhradu léčby z USA, která stojí přes 60 milionů korun. A stejně je na tom i druhý nemocný chlapec - Maxík. Jeho pojišťovna rovněž lék proplatí.
30.04.2020 13:35 |

podobné články

Rozhoduje se o osudu malého Oliverka: Nemocnice rodičům sdělila zdrcující verdikt

 
Jednání mezi FN Motol a rodiči malého Oliverka dnes vyvrcholilo. Chlapec trpící spinální svalovou atrofií měl dostat lék Zolgensma. Ten mu měl pomoci zastavit jeho nemoc. Lékaři ale nechtějí léčbou ohrozit jeho život a trvají na svém stanovisku.
07.07.2020 12:35 |

podobné články

Naděje pro nemocného Oliverka pohasíná: Co bude s penězi, které měly jít na jeho léčbu

 
Oliverek z Novojičínska dostal druhou šanci díky solidaritě Čechů. Na jeho léčbu se složila celá republika a vybralo se více než 52 milionů korun, přitom léčba stála o milion méně. Naděje na vyléčení malého chlapečka se však rozplynuly ve chvíli, kdy motolští lékaři rodině oznámili, že léčbu nezahájí, protože Oliverek už nesplňuje podmínky. Co se teď stane s vybranou částkou?
29.06.2020 07:00 |

podobné články

Rodiče Oliverka (22 měs.), který měl dostat lék za 51 milionů: „Řekli nám, ať ho necháme odejít“

 
Čekali naději, přišel šok a slzy! Rodiče Oliverka (22 měs.) věřili, že život jejich bojovníka trpícího spinální svalovou atrofií změní nejdražší lék světa. Lékaři mu ho ale nedají. Dokonce se jich prý ptali, zda nechtějí veškerou léčbu ukončit.
26.06.2020 05:10 |

podobné články

Co bude s milióny, vybranými pro Oliverka? Dárci je zpět nedostanou, vysvětluje ředitelka Život dětem

 
Pro Oliverka, který trpí spinální svalovou atrofií, se ve veřejné sbírce vybralo přes 50 milionů korun. Jenže pojišťovny nakonec drahý lék zaplatí a peníze tak nebudou využity k původnímu účelu. Mnoho z těch, kteří přispěli, teď zajímá, co s penězi bude.
05.05.2020 15:55 |

podobné články

Podvodník chtěl zneužít nemocného Oliverka, na kterého se skládá celé Česko! Oznámení už šetří policie

 
Rodiče malého Oliverka, který trpí SMA, mají spoustu starostí s tím, aby pro něj do měsíce sehnali potřebné desítky milionů korun na nejdražší lék světa Zolgensma. Ke všemu museli navíc řešit problém s podvodníkem, který se vydával za Oliverkova tátu a žádal po lidech pokoutně peníze! Po ničemovi pase policie a prosí veřejnost o informace!
21.04.2020 05:35 |

podobné články

Zázračný lék na SMA by Oliverka mohl zabít, řekli rodičům lékaři. Ti se nevzdávají

 
Příběh Oliverka, který trpí spinální svalovou atrofií (SMA), sleduje celé Česko. V úterý rodiče malého bojovníka jednali ve Fakultní nemocnici v Motole o léčbě pro jejich syna. Tamní lékaři Oliverkovi odmítli podat experimentální lék Zolgensma, od kterého rodiče očekávají zlepšení stavu jejich syna. Jenže rodiče na podání Zolgensmy trvají. Nemocnice si zase trvá na svém a nadále podání léku za několik desítek milionů nedoporučuje. „Podání Zolgensmy by Olivera mohlo ohrozit na životě,” uvedla nemocnice.
07.07.2020 12:15 |

podobné články

Ozvěny utrpení Řecka: Euro je žalář národů a musí co nejdříve skončit. Budete se divit, co nám o tom řekl Andrej Babiš. A Kalousek a kníže dodali…

 
ANKETA Filozof Václav Bělohradský v České televizi řekl, že euro je umělá konstrukce, jež má držet pohromadě sever a jih Evropy, a čím dříve euro – „žalář národů“ – skončí, tím lépe, neboť euro je proti všem ekonomickým zákonům. Jinak jsou jižní země odsouzeny k bezmeznému utrpení, protože je euro nastaveno podle ekonomiky Německa – podhodnocuje německé zboží a nesmyslně nadhodnocuje italské či řecké. Euro vrací nacionalistické stereotypy, že Němci platí „líné Řeky“.
13.07.2015 14:07 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18966 článků)

Okamura (SPD): Euro vrací nacionalistické stereotypy, že Němci platí „líné Řeky“

 
Na rozdíl od vlády a prezidenta Zemana dlouhodobě nesouhlasím s přijetím eura pro Českou republiku. A současný vývoj v EU mi dává za pravdu. Euro je umělá konstrukce, jež má držet pohromadě sever a jih Evropy, a čím dříve euro - "žalář národů" – skončí tím lépe, neboť euro je proti všem ekonomickým zákonům. Jinak jsou jižní země odsouzeny k bezmeznému utrpení, neboť je euro nastaveno dle ekonomiky Německa – podhodnocuje německé zboží a nesmyslně nadhodnocuje italské či řecké. Euro vrací nacionalistické stereotypy, že Němci platí „líné Řeky“.
15.07.2015 22:06 |

podobné články

Mizející naděje pro Oliverka: Na záchranu zbývá už jen měsíc, rodiče prosí o pomoc

 
Původně byl čas na záchranu nemocného Oliverka do léta. Teď ale zoufalí rodiče zveřejnili informaci, že na vybrání cílové částky zbývá už jenom třicet dní. Proto apelují znova a naléhavěji na všechny lidi dobré vůle, kteří se chtějí podílet na záchraně jejich synka, jenž trpí spinální svalovou atrofií a nákladná léčba je jediným řešením, jak jej zachránit.
16.04.2020 07:01 |

podobné články

Zápal plic, 12 dní v umělém spánku a čekání na diagnózu: Rodiče Oliverka (1,5) prožili peklo, doufají v zázrak

 
Těžké rány osudu stíhají Oliverka (1,5) a jeho rodiče ze Sedlnice na Novojičínsku. Diagnóza spinální svalové atrofie (SMA), zápaly plic, hrozba koronaviru… Rodiče promluvili o tom, jaké to je starat se 24 hodin denně o nemocného chlapečka, o tom, že než se přišlo na diagnózu, utekl drahocenný čas, i o tom, že přes to všechno vidí světlo na konci tunelu. Je jím léčba za 62 milionů.
23.04.2020 05:10 |

podobné články

Smutný dvojí osud dětí se SMA: Zatímco u Oliverka mluví o smrti, Adámek po podání léku dělá pokroky

 
Malý Oliver (22 měs.) trpí nejhorší formou spinální svalové atrofie. Bez plicního ventilátoru a pomoci druhých se neobejde. Nadějí pro něj a jeho rodiče byla aplikace léku Zolgensma, jeho zdravotní stav je ale vážný a nemocnice se mu ho rozhodla nepodat. Podobně nemocný Adámek už na rozdíl od Oliverka lék dostal a dělá velké pokroky.
11.07.2020 05:10 |

podobné články

Oliverka odmítli doktoři léčit: Rodiče ukazují, že to smysl má

 
Před nedávnem si rodiče maličkého Oliverka, který trpí spinální svalovou atrofií (SMA), vyslechli od lékařů z motolské nemocnice strašlivý verdikt. Jejich syn nedostane lék Zolgensma, jež by mohl zlepšit jeho zdravotní stav. Podle lékařů by mu totiž lék mohl spíše uškodit. Rodiče nemocného chlapce to ale nevzdávají a na sociální síti ukazují, že by to malý Oliverek zvládnout mohl.
15.07.2020 22:50 |

podobné články

Maminku malého chlapce zabíjí nádor v hlavě: Pomoci ji mohou v Praze, léčbu si ale musí zaplatit

 
Lékaři jí diagnostikovali smrtící nádor v hlavě, maminka malého chlapečka boj o život ale nevzdává. Amelia Martin (41) z anglického Ramsey si nepřeje nic jiného, než vidět svého syna (6) vyrůstat. Pomoci jí můžou v Praze, britský zdravotní systém ale odmítá léčbu proplatit.
15.01.2018 22:30 |

podobné články

Oliverek nepodstoupí léčbu za 51 milionů. Podle doktorů jsou rizika příliš vysoká

 
Rodiče malého Oliverka, trpícího spinální svalovou atrofií pomalu ztrácí naději. O život bojující chlapec spojil celé Česko. Lidé vybrali dostatek financí na nákladný lék, který mu měl pomoci. Nyní ale lékaři dávají ruce pryč a lék mu dát nechtějí.
26.06.2020 08:30 |

podobné články

Nemocný Oliverek potřebuje vaši pomoc: Na jeho záchranu zbývá jen pár měsíců

 
Oliverek, kterému budou v srpnu dva roky, trpí vážnou genetickou poruchou Spinální svalovou atrofií 1. typu (SMA1). Na jeho záchranu je potřeba léčba, která se minulý rok objevila v USA. Je to nová naděje pro děti, jako je Oliverek. Genová terapie ale není schválená v zemích EU, a tak je třeba léčbu podstoupit v Americe a navíc je zatraceně drahá. Rodina Oliverka proto prosí veřejnost o pomoc.
28.03.2020 07:01 |

podobné články

Světová kapacita v oboru speciální urologie prof. Patel doporučuje protonovou léčbu pro karcinom prostaty

 
Přesvědčivé výsledky léčby karcinomu prostaty v Protonovém centru v Praze dokazují minimální rizika protonové terapie. Světově uznávaný chirurg se specializací robotická chirurgie doporučuje pro karcinom prostaty léčbu protony. Přestože provedl tisíce chirurgických zákroků na pacientech s karcinomem prostaty, dnes jim doporučuje protonovou léčbu: „Existuje celá řada metod – chirurgie, standardní radioterapie – ale ty mají mnoho vedlejších účinků, způsobují erektilní dysfunkci, pacienti nemusí udržet moč, následkem těchto poruch propadají depresím a jejich život není kvalitní tak, jak by mohl být. Protonová léčba naopak zapadá do rovnice maximální účinnost = minimální riziko. Je to jako když mistr krejčí na dokonale padnoucí oblek vybírá tu nejlepší látku, já pro své pacienty doporučuji v současnosti tu nejlepší léčbu“.
23.03.2016 09:45 |

podobné články

Dojemné gesto rodičů Oliverka s SMA: Takhle poděkovali za 50 milionů!

 
Video, které řekne vše. Rodiče malého Olivera s nemocí spinální svalovou atrofií (SMA) jím poděkovali všem, kteří jim pomohli při vybírání peněz na nejdražší lék na světě Zolgensma pro jejich syna. Oliverovi nakonec léčbu kompletně proplatí pojišťovna.
15.05.2020 05:25 |

podobné články

Lékaři z Motola nebudou Oliverka léčit: Rodiče nemocného Maxíka jim dávají za pravdu

 
Ne všechny příběhy mají šťastné konce a u malého Olivera, který trpí zákeřnou nemocí SMA, to doopravdy nevypadá nejlépe. Brzy oslaví druhé narozeniny a doktoři z FN Motol po posouzení jeho zdravotního stavu nechtějí aplikovat nákladnou léčbu Zolgensmou. Zdrcení rodiče hledají pomoc v zahraničí a vyjádřili se i rodiče Maxíka, který trpěl stejným onemocněním. Ti s doktory souhlasí.
13.07.2020 08:50 |

podobné články