Článek

Boj o Dukovany: Vláda odvolala zmocněnce Míla. Čtyři uchazeče čeká bezpečnostní prověrka

 
Bezpečnostní rada státu se v pondělí ráno shodla na postupu při přípravě dostavby jaderného bloku v Dukovanech, řekl po jednání ministr průmyslu, obchodu a dopravy Karel Havlíček (za ANO). Rada podle něj jednomyslně přijala usnesení pro vládu. Bezpečnostní dotazník, který bude rozeslán zájemcům o stavbu nového bloku Jaderné elektrárny Dukovany, vytvoří pracovní skupina zastřešená ministerstvem vnitra. Budou v ní zástupci všech tří tajných služeb, Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) či ministerstva zahraničí. Potenciální zájemci, kteří dotazník převezmou, se budou muset zavázat, že jim tím nevznikají jakékoli nároky vůči České republice. Vláda také odvolala vládního zmocněnce pro jadernou energetiku Jaroslava Míla. Agenda zmocněnce bude přesunuta pod ministerstvo průmyslu, řekl Havlíček.
29.03.2021 11:05 |

podobné články

Podobné články

Jaderný dotazník. K čemu to vládě bude? Dana Drábová vyvracela poplašné zprávy ze sněmovny

 
Soutěž na dostavbu jaderné elektrárny Dukovany vláda nevyhlásila, na bezpečnostním dotazníku pro uchazeče budou pracovat i tajné služby, které jej nakonec budou i vyhodnocovat. Na základě jeho vyplnění si uchazeči nebudou po Česku moct nic nárokovat. Se zasláním dotazníku ruskému Rosatomu se počítá i dále, tak dnes rozhodla vláda, která navíc odvolala jaderného zmocněnce Jaroslava Míla. Agendu jeho týmu převezme Ministerstvo průmyslu a obchodu. Jaderný dotazník měl přijít však mnohem dříve, uvedla v pořadu Interview ČT24 předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Dana Drábová. „Fakt nevím, co vláda chce vědět, je to záhada. Měla by odpovědět na otázku, co od toho čeká,“ uvedla.
29.03.2021 20:55 |

podobné články

Osobnosti: Dana Drábová (131 článků)

Vláda odvolala vládního zmocněnce pro jadernou energetiku

 
Kabinet premiéra Andreje Babiše (ANO) v pondělí odvolal vládního zmocněnce pro jadernou energetiku Jaroslava Míla. Po jednání vlády to řekl vicepremiér Karel Havlíček (za ANO). Agenda zmocněnce bude přesunuta pod ministerstvo průmyslu, kde by měla vzniknout nová sekce.
29.03.2021 17:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21430 článků) , Jaroslav Havlíček (29 článků)

Vláda odvolala jaderného zmocněnce po kritice Rosatomu. Překročil mandát, vysvětluje Havlíček

 
Babišův kabinet odvolal jaderného zmocněnce Jaroslava Míla, učinil tak na návrh ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka. Podle zjištění redakce Aktuálně.cz se tak stalo poté, co Míl pro Bezpečnostní radu státu kritizoval záměr Havlíčka v rámci tendru na dostavbu Dukovan oslovit dotazníkem i ruský Rosatom. Ministr Havlíček uvedl, že Míl překročil svůj mandát.
29.03.2021 20:25 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Havlíček (29 článků)

Úřad práce: Nařízená karanténa je důvod, bránící plnění povinnosti uchazeče o zaměstnání

 
Na uchazeče o zaměstnání, kteří jsou v nařízené karanténě, izolaci či se na ně vztahuje karanténní opatření a nemohou plnit své povinnosti vůči Úřadu práce ČR, nahlíží úřad stejně jako na ty, kteří jsou nemocní či po úrazu. V praxi to znamená, že tito klienti musí doložit „Potvrzení o dočasné neschopnosti uchazeče o zaměstnání plnit povinnosti uchazeče o zaměstnání z důvodu nemoci nebo úrazu“.
12.03.2020 15:01 |

podobné články

Vláda odvolala zmocněnce pro lidská práva Kocába. Ten se ale ohradil

 
Vláda na svém středečním zasedání odvolala zmocněnce pro lidská práva Michaela Kocába. Mediafaxu to potvrdil zdroj z úřadu vlády.
16.09.2010 03:45 |

podobné články

Osobnosti: Michael Kocáb (724 článků)

Chtěla bych větší zadek, prohlásila Mila Kunisová

 
Osmadvacetiletá Mila Kunisová musela kvůli roli v Černé labuti zhubnout devět kilo. Přestože štíhlá herečka nějaké kilo opět přibrala, její tělo už prý nikdy nebude stejné. Zhubla z prsou a nevadil by jí větší zadek. Další články k tématu: Portmanová a Kunisová v reklamě: které herečce to sluší víc? Parkerová a Kunisová na obálce prodávají, Bieber byl propadák Herečka Mila Kunisová na bále mariňáků zářila Mila Kunisová: Kdo tvrdí, že nemůže zhubnout, lže sám sobě Na ukazování zadku mám dvojnici, přiznala Mila Kunisová
06.03.2012 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Mila Kunis (239 článků)

Kobza (SPD): Dukovany, Dukovany… Dukovany?

 
Causa dostavby jaderné elektrárny Dukovany opět hýbe mediálním světem. Členové a absolventi Aspenského institutu (ano, toho, který společně založil tandem Bakala a Albrightová) se předhánějí ve strašení až vyhrožování o ohrožení naší bezpečnosti, kdyby tuto elektrárnu dostavěla firma z Číny či z Ruska.
01.02.2021 08:55 |

podobné články

Známý onkolog jako náhrada za Prymulu. Vláda našla nového zmocněnce pro výzkum ve zdravotnictví

 
Vláda jmenuje nového zmocněnce pro vědu a výzkum ve zdravotnictví. Podle návrhu usnesení, který má ČTK k dispozici, místo opuštěné po jmenování Romana Prymuly (za ANO) ministrem zdravotnictví obsadí molekulární onkolog Ondřej Slabý. Post zmocněnce vznikl letos v květnu, vláda jich má deset, například pro lidská práva, jadernou energetiku, sport, informační technologie nebo jednání s Ruskem.
08.10.2020 11:35 |

podobné články

Osobnosti: Ondřej Roman (36 článků)

Růžový panter: Bezpečnostní prověrka Moroze negarantuje kompletní prověření jeho osoby

 
Bezpečnostní prověrka náměstka ministra vnitra Michala Moroze na stupeň "tajné" negarantuje jeho kompletní prověření, jak sliboval ministr vnitra Radek John (TOP 09) nebo premiér Petr Nečas (ODS). V pondělí na to upozornil Růžový panter, nevládní organizace zaměřená na boj proti korupci.
26.07.2010 22:50 |

podobné články

Osobnosti: Radek John (2467 článků) , Petr Nečas (9353 článků)

Odvolání Míla je podezřelé, namístě je konec Havlíčka, zní z opozice

 
Odvolání vládního zmocněnce pro jadernou energetiku Jaroslava Míla spojuje opozici s tím, že Česko plánuje oslovit v tendru na stavbu nového bloku jaderné elektrárny Dukovany i ruský Rosatom. Podle zástupců opozičních stran byl pondělní krok kabinetu podezřelý a nedůvěryhodný.
30.03.2021 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Havlíček (29 článků)

Vláda bude jednat o prodloužení mandátu zmocněnce pro Temelín

 
Vláda v příštím týdnu projedná prodloužení mandátu vládního zmocněnce pro dostavbu jaderné elektrárny Temelín Václava Bartušky do konce června roku 2014. Zároveň by měla být prodloužena činnost kanceláře vládního zmocněnce, její provoz do roku 2014 si vyžádá přes 12 milionů korun. Vyplývá to z materiálu pro jednání vlády, který má ČTK k dispozici.
13.01.2012 19:30 |

podobné články

Objevila se další spekulace o těhotenství Mily Kunis. Kolikátá už proboha? A co když to jsou jen větry?

 
Kdekoliv se od nového roku objeví herečka "Mila Kunis":http://www.extra.cz/tema/mila-kunis (30), okamžitě začnou zahraniční média spekulovat o tom, jestli náhodou není těhotná. "Mila vypadá jako v šestém měsíci", "Mila ukázala snubní prsten a vypouklé bříško", objevují se ve světových médiích titulky o tom, že herečka, která "byla zvolena nejkrásnější ženou světa":http://www.extra.cz/tohle-ze-je-nejkrasnejsi-zena-2013-plet-mily-kunis-bez-make-upu-je-plna-bolaku-a-rudych-fleku, čeká dítě s "Ashtonem Kutcherem":http://www.extra.cz/tema/ashton-kutcher (36).
24.03.2014 15:15 |

podobné články

Osobnosti: Mila Kunis (239 článků)

Mynář jede na summit NATO, chybí mu bezpečnostní prověrka

 
Prezidentův kancléř Vratislav Mynář je členem delegace, která příští týden pojede na summit NATO do Velké Británie, přestože mu stále chybí bezpečnostní prověrka. Vstup do konferenčních sálů na summitu ale vyžaduje prověrku alespoň na stupeň tajné, tedy druhý stupeň. Informovala o tom Česká televize.
28.08.2014 21:05 |

podobné články

Osobnosti: Vratislav Mynář (1197 článků)

Dukovany ve sněmovně: Řádila Langšádlová, Rakušan i Piráti

 
Poslanci dnes ve Sněmovně projednávali přechod Česka na nízkouhlíkovou ekonomiku. Opozici se nepodařilo odložit projednávání pravidel výkupu elektřiny z nového bloku Jaderné elektrárny Dukovany do doby, než návrh projedná bezpečnostní výbor dolní komory. Někteří opoziční zástupci doporučili, aby s výzvou k účasti v tendru vůbec neoslovovala rizikové uchazeče z Ruska a Číny.
20.11.2020 13:40 |

podobné články

Vláda odstřelila Kocába, nového zmocněnce ještě nevybrala

 
Vláda ve středu odvolala z funkce zmocněnce pro lidská práva Michaela Kocába. Řekl to premiér Petr Nečas (ODS). Kabinet zařadil rozhodnutí o Kocábovi do dnešního programu vlády dodatečně.
15.09.2010 12:35 |

podobné články

Osobnosti: Michael Kocáb (724 článků) , Petr Nečas (9353 článků)

Portmanová a Kunisová v reklamě: které herečce to sluší víc?

 
Osmadvacetiletá herečka Mila Kunisová je tváří módního domu Dior pro letošní rok. Je tak už druhou kráskou z filmu Černá labuť, která propaguje tuto značku. Její kolegyně, třicetiletá Natalie Portmanová propagovala parfém Miss Dior Chérie už loni v březnu. Další články k tématu: Herečka Mila Kunisová na bále mariňáků zářila Mila Kunisová: Kdo tvrdí, že nemůže zhubnout, lže sám sobě Na ukazování zadku mám dvojnici, přiznala Mila Kunisová Sexy tělo Portmanové v posledním filmu není její, vzala si dublérku RECENZE: Černá labuť není výjimečná. Výjimečná je jen Natalie Portmanová Herečka Natalie Portmanová je maminkou, porodila chlapečka Gainsbourgův „oplodňovák“ zní ve spotu na parfém, prodává ho Portmanová
11.01.2012 09:35 |

podobné články

Osobnosti: Mila Kunis (239 článků)

Romové žádají Nečase, aby vytvořil post romského zmocněnce

 
AKTUALIZOVÁNO. Vedení Celostátní asociace Romů ČR požádalo dnes premiéra Petra Nečase (ODS) o zřízení funkce vládního zmocněnce pro romskou menšinu. Dohlížet by měl na prosazování kroků ke zlepšení podmínek Romů a jejich soužití s ostatními. Novinářům to po schůzce s premiérem řekli předseda asociace Vladimír Galbavý a místopředseda Stanislav Daniel. Podle premiéra je požadavek na jmenování zmocněnce pro Romy "hodný zamyšlení". Agenda nyní spadá pod vládní zmocněnkyni pro lidská práva.
11.06.2012 07:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9353 článků)

Pozice vládního zmocněnce pro lidská práva zůstane neobsazena

 
Pozice vládního zmocněnce pro lidská práva zůstane i v současné vládě zachována. Vzhledem k tomu, že součástí kabinetu je obnovené ministerstvo pro lidská práva, se ale funkce zatím obsazovat nebude. Premiér Bohuslav Sobotka to dnes řekl serveru iDNES.cz. Místo zmocněnce je uvolněné od loňského října, kdy rezignovala Monika Šimůnková. 
09.02.2014 19:10 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9553 článků)

Dvacet pět expertů mezinárodní mise WANO dokončilo prověrku Jaderné elektrárny Dukovany

 
V pátek 7. 4. 2017 skončila v pořadí již čtvrtá prověrka Jaderné elektrárny Dukovany, kterou zde od 23. 3. prováděli experti WANO, celosvětového sdružení provozovatelů jaderných elektráren.
16.04.2017 09:20 |

podobné články