Článek

Bohumín chce pietní místo u paneláku, kde žhář zabil 11 lidí: Lidé se ale bouří!

 
Plameny, smrt, strach… Takové obrázky mají stále před očima mnozí obyvatelé paneláku v Bohumíně, kde žhář Zdeněk K. (54) 8. srpna zapálil byt v 11. patře, a zabil tak 11 lidí. A možná budou mít dál: město se tu chystá postavit památník!
13.09.2020 05:10 |

podobné články

Podobné články

Bohumín ocenil hasiče, kteří zasahovali u tragického požáru: Poblíž paneláku vznikne pieta

 
Uběhl měsíc od strašlivé tragédie v Bohumíně, kde v hořícím bytě zemřelo 6 lidí a dalších 5 vyskočilo z okna z vyššího patra. Zástupci města ocenili zhruba 40 hasičů, kteří u požáru zasahovali. Poblíž panelového domu vznikne pietní místo, které město nechá vystavět.
08.09.2020 17:40 |

podobné články

Žhář z Bohumína měl vše naplánované: Unikl dokument s detaily bestiálního činu

 
Žhář z Bohumína, Zdeněk K. (54), měl svůj čin zřejmě naplánovaný do nejmenšího detailu. V panelovém bytě, který podpálil, zemřelo 11 lidí a nenarozené miminko. Státní zástupce v návrhu na vzetí do vazby píše, že se žhář vydal do bytu s úmyslem jeho obyvatele zabít.
28.08.2020 12:30 |

podobné články

Tragédii v Bohumíně připomíná obří pietní místo. Lidé stále chodí zapalovat svíčky

 
Tragický požár v jednom z bohumínských paneláků zasáhl celé město. Patrné je to i v místě, kde k otřesné události došlo. Pod panelákem lidé vytvořili obrovské pietní místo, které tvoří stovky svíček i plyšáků. Na své známé i milované, kteří zahynuli v ohnivém pekle, chodí zavzpomínat obyvatelé Bohumína i více než dva týdny po požáru.
26.08.2020 07:00 |

podobné články

Žhář z Bohumína ohrožoval rodinu zbraní, řekla policie. Po útoku v paneláku sebevražda v autě?

 
Žhář z Bohumína údajně ohrožoval svou rodinu plynovou zbraní, o dva měsíce později zapálil byt. Zemřelo 11 lidí! Za červnový incident ho stíhá policie. Za žhářství v Bohumíně byl obviněn z vraždy a obecného ohrožení.
15.08.2020 09:45 |

podobné články

Bohumín drží rekord, na náměstí se sešlo 1444 plyšáků

 
Už třetí zápis do české knihy Guinessových rekordů si v sobotu připsal Bohumín na Karvinsku. Odpoledne totiž na místní náměstí T. G. Masaryka přinesli lidé rovných 1444 plyšových hraček.
17.10.2009 20:15 |

podobné články

Otce a syna v Jirkově prý zabil žhář pro 600 Kč! Policie už má podezřelého?

 
Sedm zraněných a dva mrtví, taková je bilance víkendové tragédie v panelovém domě v Jirkově. Výbuch a následný požár, který zabil Miroslava (†59) a jeho syna Dana (†23), měl navíc s největší pravděpodobností na svědomí žhář. Podle deníku Aha! už policie dokonce vyslechla podezřelého.
22.02.2017 05:15 |

podobné články

Ostravu a Bohumín opět dusil oxid síry z ropných lagun

 
Ostravu a blízký Bohumín opět potrápil oxid síry vycházející z ostravských ropných lagun, kde byl podobný únik zaznamenán před týdnem. V Ostravě-Přívoze dosáhla hodinová koncentrace nebezpečné látky 3102 mikrogramů na metr krychlový. Povolený limit je přitom pouze 250 mikrogramů.
01.10.2011 09:40 |

podobné články

Bohumín na Karvinsku ožije filmovým sci-fi festivalem

 
Filmovým festivalem věnovaným sci-fi ožije v příštích dnech Bohumín na Karvinsku. Milovníci tohoto žánru se mohou těšit na šest nočních projekcí v letním kině, besedu i půlnoční čtení ze science fiction literatury, řekla mluvčí bohumínské radnice Lucie Balcarová.
13.07.2009 09:55 |

podobné články

Povodně: Bohumín čeká kritický den

 
Řeka Odra v Bohumíně se změnila v běsnící vodní živel a začíná zase stoupat. Zpětně vzdouvat a rozlévat se začínají malé vodní toky, které postupně zaplavují město. Od centra jsou prakticky odříznuty všechny městské části. Voda zaplavuje i rozvodnu a hrozí, že celý Bohumín zůstane bez elektrického proudu.
18.05.2010 11:05 |

podobné články

ČD: SC Pendolino zamíří častěji na západ Čech

 
Moderní rychlovlaky SC Pendolino začnou od neděle 3. března častěji jezdit do Plzně a Františkových Lázní. Současný sobotní pár vlaků Bohumín – Františkovy – Lázně – Bohumín doplní České dráhy dalším nedělním spojem a jedním párem vlaků do / z Plzně.
22.02.2013 15:00 |

podobné články

České dráhy: Po požáru v Bohumíně funguje náhradní autobusová doprava

 
Po středečním požáru v budově pro řízení provozu železniční stanice Bohumín budou České dráhy minimálně do úterý zajišťovat náhradní autobusovou dopravu v postiženém úseku Ostrava hl. n. - Bohumín - Dětmarovice - Karviná. České dráhy ve spolupráci se Správou železniční dopravní cesty připravují technologická opatření pro zajištění regionální vlakové dopravy, která budou odpovídat kapacitním možnostem ostravského hlavního nádraží. To mimořádně nahrazuje dopravní funkci bohumínského železničního uzlu.
14.02.2016 17:35 |

podobné články

Povodí Odry připravuje stavbu ochranné hráze v Bohumíně-Pudlově

 
Státní podnik Povodí Odry připravuje protipovodňové opatření, které ochrání zastavěnou část města Bohumín, konkrétně místní části Vrbici, Pudlov a Starý Bohumín.
09.11.2016 19:50 |

podobné články

Frýdek-Místek a Bohumín bojují proti ubytovnám: Nebudou vyplácet doplatek na bydlení

 
Frýdek-Místek a Bohumín vyhlásily lokality, ve kterých nebudou nově přistěhovaným občanům vypláceny doplatky na bydlení. Opatření se vztahuje na čtyři domy, ve kterých jsou soukromé ubytovny.
11.01.2018 15:50 |

podobné články

SŽDC: Stanice Bohumín získá moderní zabezpečovací zařízení, o které přišla kvůli požáru

 
Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) zahájila budování moderního zabezpečovacího zařízení ve stanici Bohumín. Práce potrvají do příštího roku, díky nim skončí v tomto důležitém železničním uzlu provizorní řízení provozu, které zde bylo zavedeno po ničivém požáru před dvěma lety.
18.04.2018 12:35 |

podobné články

Vícha (ČSSD): Bohumín urguje odstranění vraku z parkoviště před Albertem

 
Bohumín vyzval společnost Ahold, která provozuje supermarket Albert, aby podnikla kroky k odstranění vraku osobního auta z parkoviště před prodejnou v ulici ČSA. Firma mezitím plánuje rekonstrukci parkoviště, ještě v letošním roce.
23.07.2018 18:35 |

podobné články

Vícha (ČSSD): Bohumín je nejpřívětivějším městem pro seniory v kraji

 
Bohumín letos sbírá jedno ocenění za druhým. Teď získal za svůj aktivní přístup ke starší generaci pamětní plaketu. Krajská rada seniorů jej v letošním roce vyhlásila nejpřívětivějším městem pro seniory.
05.10.2018 19:50 |

podobné články

Vícha (ČSSD): Bohumín se připojuje k pietě za mrtvé horníky a ruší štědrovečerní ohňostroj

 
Bohumín se připojuje k pietě za horníky, kteří tragicky zemřeli v dole ČSM ve Stonavě na Karvinsku.
23.12.2018 14:55 |

podobné články

Bohumín pokácel strom s netopýry: Zaplatí pokutu čtvrt milionu!

 
Draho přišlo Bohumín loňské pokácení dubu s kolonií zimujících netopýrů! Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP) městu napařila pokutu 250 tisíc!
05.12.2019 12:15 |

podobné články

11 mrtvých po požáru v Bohumíně: Útočil žhář! Důvod je naprosto šílený!

 
Bohumín v sobotu odpoledne zasáhla tragédie, která nemá v novodobých dějinách České republiky obdoby. Při požáru panelového domu zemřelo 11 lidí, z toho 3 děti. Šest lidí uhořelo v bytě, pět přišlo o život poté, co se pokusili zachránit si život skokem z 11. patra domu. Děsivý na už tak hrozivé tragédii je navíc fakt, že se podle všeho jednalo o žhářský útok. A policie už v souvislosti s požárem zadržela jednoho muže. Proč to udělal? Nejprve se mluvilo o sousedských sporech, později ale začalo vyplouvat na povrch, že mělo jít dokonce o spor v rámci rodiny!
08.08.2020 22:00 |

podobné články