Článek

Bohoslužba papeže Benedikta XVI.: Co udělat abyste sehnali dobrá místa

 
Ačkoliv se bohoslužba papeže Benedikta XIV. u nás koná až koncem září, na rezervaci dobrých míst vám zbývá už jen deset dní...
29.07.2009 05:45 |

podobné články

Podobné články

Úterní deníky komentují nečekanou rezignaci papeže Benedikta XVI.

 
Dnešní tisk se v komentářích věnuje odstoupení papeže Benedikta XVI. Zamýšlí se nad důvody jeho neočekávaného kroku, hodnotí jeho působení jako hlavy katolické církve a klade si otázku, kdo ho může nahradit a co to bude pro další vývoj církve znamenat. Srovnává ho také s jeho předchůdcem Janem Pavlem II.
12.02.2013 06:40 |

podobné články

Volba papeže ŽIVĚ: Budeme znát nástupce Benedikta XVI. do pátku?

 
Ve Vatikánu začalo konkláve, tedy volba nového papeže. Podle znalců by neměla trvat dlouho. O nástupci Benedikta XVI. bude možná jasno do 3 dnů. TN.cz má v Římě zpravodajku Míšu Šmídovou.
12.03.2013 14:35 |

podobné články

ON-LINE: Druhý den návštěvy Benedikta XVI. v České republice

 
Návštěva papeže Benedikta XVI. v České republice pokračovala v neděli druhým dnem. Hlavní náplní jeho nedělního programu byla mše v areálu letiště Brno - Tuřany, kam se sjelo zhruba 120 000 věřících. Na večer bylo naplánováno setkání s představiteli Ekumenické rady církví a také s akademickou obcí ve Vladislavském sále na Hradě.
27.09.2009 09:25 |

podobné články

Osobnosti: Benedikt XVI. (215 článků)

Vyjádření prezidenta republiky Václava Klause k abdikaci papeže Benedikta XVI.

 
Zprávu o abdikaci Benedikta XVI. jsem přijal s lítostí. Ať již byly důvody pro toto překvapivé papežovo rozhodnutí jakékoli, jsem z něho smutný.
12.02.2013 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10081 článků)

Benedikt XVI. dostal církev do nové situace, přiznal kardinál Duka

 
Čeští odborníci i duchovní v souvislosti s rozhodnutím papeže Benedikta XVI. opustit úřad hovoří o ojedinělém rozhodnutí, které církev nezažila stovky let. Benedikt XVI. se rozhodl rezignovat na konci února kvůli zhoršenému zdravotnímu stavu a únavě. Podle kardinála Dominika Duky papež takovýto možný vývoj svého pontifikátu v minulosti naznačil.
11.02.2013 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Benedikt XVI. (215 článků) , Dominik Duka (1038 článků)

Papeže Benedikta XVI. tajně operovali

 
Papež Benedikt XVI. v pondělí oznámil svou rezignaci. Důvodem je prý pokročilý věk a zřejmě i zdravotní důvody. Před necelými třemi měsíci v naprosté tajnosti podstoupil na římské klinice operaci. Údajně mu byl u ní vyměněn kardiostimulátor. Podle polských médií ale papeže trápí rakovina.
12.02.2013 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Benedikt XVI. (215 článků)

Co stojí za rezignací papeže. Církevní odborník o Benediktu XVI.

 
JINÝMA OČIMA ParlamentníListy.cz požádaly církevního historika Radomíra Malého, který vyučuje na Teologické fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích, aby zhodnotil pontifikát papeže Benedikta XVI., který překvapivě oznámil svou brzkou abdikaci.
13.02.2013 19:15 |

podobné články

Poslední dny papeže Benedikta XVI.: Proč mu zničí prsten? A na co má nárok?

 
Ještě ho oslovují Svatý otče. Jenže už za čtyři dny se to změní. Ve čtvrtek 28. února se Benedikt XVI. vzdá funkce papeže, což je situace, která nastane poprvé po sedmi stoletích. Co se bude dít dál? Na to odpovídá expert Jaroslav Šebek z Historického ústavu AV ČR.
24.02.2013 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Benedikt XVI. (215 článků)

Benedikt XVI. a homosexuální mafie v Církvi. Katolík promluvil

 
ROZHOVOR U příležitosti abdikace papeže Benedikta XVI. udělaly ParlamentníListy.cz rozhovor s ředitelem Institutu sv. Josefa a vydavatelem tradicionalistického katolického časopisu Te Deum Michalem Semínem. Ten odcházejícího papeže za jeho rezignaci kritizuje.
25.02.2013 16:55 |

podobné články

Osobnosti: Benedikt XVI. (215 článků)

Izrael se bojí atentátu na papeže: Kvůli jeho nacistické minulosti

 
Pondělní návštěvu papeže Benedikta XVI. v Izraeli budou provázet nebývalá bezpečnostní opatření. Izraelská vláda se totiž obává případných útoků na papeže ze strany židovských fanatiků. Důvodem je jeho krátké členství v nacistickém Hitlerjugend.
10.05.2009 16:35 |

podobné články

Při návštěve papeže hrozí hlavně fanatici, říká šéf ochranky Kvíčala

 
Lubomír Kvíčala z útvaru pro ochranu ústavních činitelů řídí zajištění bezpečnosti papeže Benedikta XVI. při jeho návštěvě v ČR. V rozhovoru pro Právo řekl, že u papeže hrozí riziko ze strany lidí, kteří si na něj chtějí za každou cenu sáhnout. Vyloučil, že by lidé nesměli otvírat okna.
25.09.2009 04:50 |

podobné články

Vatikán tvrdí, že je snaha zatáhnout do pedofilních kauz papeže

 
Vatikán vidí ve skandálech kolem sexuálního zneužívání dětí na katolické půdě v Řezně a Mnichově přímý útok na papeže Benedikta XVI. Plány zatáhnout papeže do této aféry ale prý ztroskotaly.
13.03.2010 17:50 |

podobné články

Uvědomoval si nebezpečí evropské integrace, ocenil papeže Klaus

 
Prezident Václav Klaus se v úterý vyjádřil k rozhodnutí papeže Benedikta XVI. rezignovat ke konci února. Uvedl, že je z jeho rozhodnutí smutný. Papeže si prý vážil i proto, že si uvědomoval nebezpečí plynoucí "z překotného evropského integračního projektu".
12.02.2013 15:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10081 článků)

Kardinál šokoval tvrzením o spiknutí: Na papeže připravovali atentát

 
Zpráva o rezignaci papeže Benedikta XVI. šokovala celý svět. Sám papež tvrdí, že odchází proto, že je starý a na tak náročný úřad už nestačí. Podle jednoho z kardinálů se však na papeže připravoval atentát.
13.02.2013 10:55 |

podobné články

Očekávaná volba nového papeže začne v úterý!

 
Kardinálové se sejdou k volbě nového papeže příští týden v úterý, rozhodla dnes ve Vatikánu generální kongregace. Konkláve zvolí nástupce Benedikta XVI., který se vzdal úřadu 28. února. Nového papeže bychom měli znát do Velikonoc.
08.03.2013 18:00 |

podobné články

Poslední den panování Benedikta XVI. (85): Pápá, papa!

 
Dnes v osm hodin večer končí sedmiletý pontifikát Benedikta XVI. (85). Ten se jako první papež po více než 700 letech rozhodl dobrovolně odejít do důchodu. Co teď bude dělat? A co si z Vatikánu odnese?
28.02.2013 06:05 |

podobné články

Nový papež František I. se pomodlil za Benedikta a požehnal lidem

 
Nově zvolený papež František I. z balkonu u baziliky svatého Petra dnes večer udělil první požehnání. Nejdříve se ale pomodlil za emeritního papeže Benedikta XVI., po němž přebírá papežský úřad. Na vatikánském Svatopetrském náměstí nového nejvyššího pontifika vítaly desetitisíce lidí.
13.03.2013 21:20 |

podobné články

Osobnosti: František I. (9 článků)

Advokátka: Na to, abyste se chránili rouškou, nepotřebujete, aby vám to vláda přikázala. Na to, abyste nikam nejezdili, nepotřebujete, aby vám to vláda zakázala...

 
Advokátka Monika Čírtková se ve svém faceboookovém příspěvku zamyslela nad aktuálním tématem nošení roušek. "Na to, abyste se chránili rouškou, nepotřebujete, aby vám to vláda přikázala. Na to, abyste nikam nejezdili, nepotřebujete, aby vám to vláda zakázala. Na to, abyste nešli do kina, nepotřebujete, aby kino nehrálo, a na to, abyste se neshromažďovali na demonstraci, nepotřebujete, aby se demonstrace nekonala vůbec. Sociální distancování nemusí být povinné; pokud je pokládáme za užitečné, nic nám přece nebrání, abychom ho praktikovali," uvedla mimo jiné.
11.05.2020 08:45 |

podobné články

ON-LINE: Návštěva papeže Benedikta XVI. v České republice

 
Po pompézních přípravách začala v sobotu krátce před polednem třídenní návštěva hlavy katolické církve v České republice. Papež Benedikt XVI., který přijíždí dvanáct let po návštěvě svého předchůdce Jana Pavla II., chce lidem připomenout i jejich křesťanské kořeny. Prahu a Brno včetně části dálnice D1 čekají v této souvislosti dopravní omezení.
26.09.2009 11:20 |

podobné články