Článek

Boháč (Starostové pro Ostravu): Podezřelé dotace ostravského primátora?

 
Naše hnutí Starostové pro Ostravu je přesvědčeno, že současný ostravský primátor je ve střetu zájmů.
15.09.2022 16:35 |

podobné články

Podobné články

Boháč (Starostové pro Ostravu): Podezřelé dotace ostravského primátora?

 
Naše hnutí Starostové pro Ostravu je přesvědčeno, že současný ostravský primátor je ve střetu zájmů.
15.09.2022 16:50 |

podobné články

Soud v Praze odmítl zrušit registraci strany Starostové pro Prahu

 
Městský soud v Praze odmítl zrušit registraci kandidátní listiny Starostové pro Prahu do zastupitelstva hlavního města. Žalobu podala koalice TOP 09 a Starostové a nezávislí (STAN) kvůli názvu kandidátky. Podle STAN Starostové pro Prahu používají slovo starostové s cílem zmást voliče a parazitovat na pověsti hnutí Starostové a nezávislí. Podle soudu Starostové pro Prahu nezneužívají slovo starostové, protože mají na kandidátce 11 starostů ze 65 kandidátů. Vyplývá to z usnesení soudu, které bylo vyvěšeno na úřední desce.
06.09.2018 22:55 |

podobné články

Kupte ode mě ghetto, vyzval Ostravu majitel Přednádraží

 
Majitel domů v ostravském ghettu Přednádraží Oldřich Roztočil vyzval ve středu otevřeným dopisem ostravského primátora, aby přemýšlel nad odkoupením jeho nemovitostí. Chtěl by se s vedením města Ostravy sejít a dohodnout se o budoucnosti této mediálně proslulé lokality. Ostravského primátora Petra Kajnara (ČSSD) jeho výzva překvapila. Jednání o odkoupení Přednádraží se však nebrání.
22.05.2013 15:25 |

podobné články

Úplatek pro ostravského primátora? Politická hra, tvrdí obžalovaný

 
Ostravský okresní soud začal projednávat případ podezření z pokusu o podplacení ostravského primátora Tomáše Macury (ANO). Bývalý zaměstnanec společnosti Veolia a zároveň člen odborné komise řešící spolupráci mezi městem a firmou Jiří Lukeš mu podle obžaloby nabídl více než 100 000 korun. Lukeš to ale popírá. Tvrdí, že se stal obětí politické hry. Macura, který byl také členem komise, k soudu nepřišel, je na dovolené. Soudkyně proto jednání odročila. Pokračovat bude výslechem primátora v dubnu.
26.02.2016 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Lukeš (8 článků)

Starostové pro Prahu jsou paraziti, zlobí se Gazdík a hrozí ústavní stížností. Podlé a zoufalé, reaguje protistrana

 
Starostové a nezávislí mají další problém s názvem hnutí Starostové pro Prahu a podávají stížnost k Ústavnímu soudu. Koalice STAN s TOP 09, která bude o své hlasy bojovat pod názvem Spojené síly pro Prahu, se ohrazuje proti rozhodnutí městského soudu, který pustil kandidátku hnutí Pro Prahu, která jde do voleb s názvem Starostové pro Prahu, dokonce o nich hovoří jako o parazitech. Starostům pro Prahu přitom soud již dříve dal za pravdu, že její název je nezaměnitelný s názvem stěžujícího subjektu, kterým je spojená kandidátka TOP 09 a Starostové (STAN).
21.09.2018 13:50 |

podobné články

Radní zvolili nového ředitele Institutu plánování a rozvoje: Stal se jím Ondřej Boháč

 
Novým ředitelem Institutu plánování a rozvoje hlavního města se stal Ondřej Boháč. Rozhodli o tom v úterý pražští radní. Boháč dosud působil v institutu jako zástupce ředitele, ve funkci nahradil architekta Petra Hlaváčka, kterého rada města odvolala letos v září.
13.12.2016 14:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Boháč (14 článků)

Ondřej Boháč se stal ředitelem Institutu plánování a rozvoje Prahy

 
Rada hl. m. Prahy dnes jmenovala nového ředitele Institutu plánování a rozvoje Prahy. Stal se jím Ondřej Boháč, který v minulosti zastával pozici zástupce ředitele IPR Praha. Od září, kdy byl z funkce odvolán Petr Hlaváček, pak byl Boháč pověřen řízením institutu.
13.12.2016 16:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Rada (299 článků) , Petr Boháč (14 článků)

Starostové jsme jen my. Gazdíkovci chtějí hnát k soudu konkurenci, která použije na kandidátce slovo „starostové“

 
Pět let staré komunální hnutí Pro Prahu v čele s advokátem Karlem Fischerem si zaregistrovalo kandidátku s názvem Starostové pro Prahu. Celostátní hnutí Starostové a nezávislí Petra Gazdíka společně s TOP 09 a s lidovci, s nimiž v Praze kandiduje na společné kandidátkou s názvem Spojené síly pro Prahu, na své konkurenty podalo žalobu a chce, aby hlavní město jejich kandidátku vyškrtlo. Ve svém názvu májí prý název „starostové“ neoprávněně. Žalobě hnutí Pro Prahu nečelí poprvé, o název volební kandidátky vedlo spor již před čtyřmi roky, uvedl server Aktuálně.cz
24.08.2018 09:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Gazdík (1198 článků) , Petr Gazdík (1187 článků)

Náměstek ostravského primátora Štěpánek rezignuje: Vaz mu zlomil alkohol za volantem!

 
Tak přece! Náměstek ostravského primátora Martin Štěpánek (ODS), který řídil pod vlivem alkoholu, rezignuje. Ze začátku se hájil tím, že k události došlo v době jeho volného času a nevidí důvod, proč by měl odstoupit.
30.03.2017 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Martin Štěpánek (142 článků) , Martin Štěpánek (138 článků) , Martin Štěpánek (23 článků)

Nejsou starostové, jako starostové, znělo ze STAN. To se ale psal rok 2018...

 
Ke starostem, které má Vít Rakušan poslední dobou s hnutím Starostové a nezávislí, přibyla starost další. Tentokrát je to starost se starosty, kterým se nelíbí Starostové - míněno v názvu hnutí STAN. Rakušan ale odmítá cokoli na názvu hnutí měnit. Paradoxně ale ten samý STAN měl v minulosti výhrady ke slovu Starostové v názvu jiných uskupení a snažil se to řešit soudní cestou.
15.07.2022 09:35 |

podobné články

Osobnosti: Vít Rakušan (541 článků)

Už je to tady. Probíhá pokus o popravu primátora Svobody a jeho lidí

 
Náměstek primátora za TOP 09 Tomáš Hudeček navrhl na dnešním jednání zastupitelstva odvolání celé rady včetně primátora Bohuslava Svobody (ODS). Radní by měli být odvoláváni postupně. Dosud opoziční ČSSD navrhla odvolání primátora, náměstka primátora a radního pro dopravu Josefa Noska (ODS) a radní Aleksandry Udženije (ODS). Komunisté chtějí odvolat celou radu.
23.05.2013 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Hudeček (675 článků) , Josef Svoboda (174 článků) , Tomáš Svoboda (210 článků)

Vraťte ty dotace. Institut chce vymáhat zpět od firem podporu, která zničila jejich konkurenta

 
Neférové evropské dotace údajně stojí za krachem velké české tiskárny. Společník zkrachovalé Východočeské tiskárny Petr Fryč podal k Evropské komisi (EK) stížnost na dotace, které měly neoprávněně zvýhodnit jeho přímé konkurenty. Případu Petra Fryče si všiml Libertariánský institut, který se hodlá s Evropskou komisí soudit o náhradu škody, pokud EK nebude po firmách chtít, aby dotace vrátily. Podle institutu dotace vybraným firmám ničí rovnost v podnikání. O pomoc institut žádá poslance i senátory. Stát má na krku další soudní spor.
16.05.2018 15:50 |

podobné články

Ostrava: V Petřkovicích se sešly hasičské sbory

 
U příležitosti 110. výročí založení hasičského sboru v Petřkovicích se v sobotu 7. května na náměstí v tomto ostravském obvodu uskutečnilo 6. setkání praporů Sborů dobrovolných hasičů. Akce se za město Ostravu zúčastnil náměstek primátora Aleš Boháč.
09.05.2011 17:25 |

podobné články

Radnice nabízí lidem: Zkrášlete Ostravu, dáme na to z rozpočtu pět milionů

 
Na nápady obyvatel, jak zkrášlit Ostravu, vyčlenilo město pět milionů. Své nápady můžete zasílat až do 9. dubna. Oproti loňsku se ale zpřísnily podmínky na udělení dotace.
16.01.2018 13:10 |

podobné články

Policie prověřovala podezřelé zakázky v Ostravě. A takto to dopadlo

 
Policejní prověřování některých podezřelých zakázek ostravského magistrátu se už chýlí ke konci. Zatím ale nikdo nebyl obviněn. A možná ani nebude, protože nebyl spáchán trestný čin. Další obvinění zatím nepadlo ani v kauze ostravského lobbisty Martina Dědice. Ten údajně manipuloval se zakázkami dopravního podniku a Městské nemocnice v Ostravě. Jeho firma prý na úplatcích získala 30 milionů korun. ČTK o tom dnes informoval dozorující státní zástupce Vít Koupil.
26.09.2014 16:11 |

podobné články

Fanoušci Baníku protestují a hanobí ostravského primátora

 
Příznivci ostravského Baníku před pondělním utkáním se Spartou opět hlasitě vyjádřili svůj nesouhlas s plánovaným stěhováním na vítkovický stadión. Protože Bazaly nesplňují kritéria pro konání zápasů v nejvyšší fotbalové soutěži, má se Baník stěhovat do Vítkovic. S tím ale fanoušci nesouhlasí.
19.09.2011 18:05 |

podobné články

Boj o ostravské Přednádraží pokračuje. Obvod chce domy koupit v dražbě

 
Radní centrálního ostravského obvodu se rozhodli zapojit do dražby o zchátralé nemovitosti ghetta Přednádraží. Ta se má podle Exekutorské komory ČR konat 30 září. Radnice proto v úterý požádala o schůzku ostravského primátora Petra Kajnara (ČSSD).
03.09.2013 15:00 |

podobné články

Další zátah protikorupční policie: Jde po lidech z ostravského magistrátu!

 
Protikorupční policie spustila v Ostravě a v Praze rozsáhlou operaci kvůli vyšetřování podezřelých veřejných zakázek. Policisté zabavili mimo jiné písemné dokumenty a také počítač náměstkyni ostravského primátora Simoně Piperkové.
16.09.2013 20:25 |

podobné články

ČSSD vyloučila náměstka Suchardu a starostku Radvanic Tekielovou

 
Ostravská ČSSD vyloučila ze svých řad náměstka ostravského primátora Tomáše Suchardu a starostku ostravského obvodu Radvanice a Bartovice Šárku Tekielovou. O jejich vyloučení rozhodli účastníci dnešní okresní konference strany. Oba spolu s ostravským primátorem Petrem Kajnarem loni na podzim napadli krajskou kandidátku strany do parlamentních voleb.
15.03.2014 20:35 |

podobné články