Článek

Bobotour naživo. Jak vyrobili fenomén Pavel a mnoho dalšího. I u vás

 
Kdo, jak a proč „vyrobil“ prezidenta Petra Pavla? I to se občané budou moct dovědět „naživo“. Jana Bobošíková a Hana Lipovská, tvůrkyně úspěšného internetového pořadu Aby bylo jasno, totiž vyrážejí na svou „Bobotour“ za občany po celé republice. Jana Bobošíková nám k tomu řekla více.
29.04.2023 15:20 |

podobné články

Osobnosti: Jana Bobošíková (937 článků) , Petr Pavel (2235 článků)
Podobné články

ABY BYLO JASNO vyráží na turné! Jana Bobošíková a Hana Lipovská zahájí Bobotour v Pardubicích

 
Internetový pořad Aby bylo jasno, který připravují Jana Bobošková a Hana Lipovská, vyrazí v květnu a v červnu mezi lidi. V rámci Bobotour 2023 se zastaví v Pardubicích, Bohumíně, Jihlavě a Přerově.
03.05.2023 08:10 |

podobné články

Osobnosti: Jana Bobošíková (937 článků)

Zajeďte si za fotbalem. Podívejte se na naše tipy

 
Jste fotbalovým fanouškem? Jestliže ano, jistě vás láká vidět ho naživo. A v tom případě vám dokážeme přesně a konkrétně poradit to, jaká fotbalová utkání se vám budou nejvíce líbit a za kterými se rozhodně vyplatí vyjet. Jako první si představíme nezapomenutelný zájezd na Audi Cup 2017. Jedná se o celkem oblíbený pohár, v rámci kterého máte možnost vidět mnoho zajímavých týmů, jak se doslova perou o vítězství. Pokud nemáte příslušnost k žádnému klubu a chcete hlavně fandit, je to jasná volba. Navíc možných typů lístků je celá řada, přičemž nechybí: finále, semifinále, klasické utkání. Co takhle vyrazit za určitým klubem? Ano, i toto je celkem zajímavá a také lákavá možnost, jak můžete i vy vidět prestižní tým naživo a jak můžete fandit spolu s dalšími příznivci. A jaké jsou naše tipy? Zkuste například vstupenky na zápasy Ajax Amsterdam. Tento nizozemský klub je pravidelně považován za jeden z nejlepších v Evropě. Už proto se vyplatí za ním jet. A kam konkrétně? Místem, kde hraje, je Amsterdam ArenA. A právě ta pojme více než 50 000 diváků. O dokonalou atmosféru rozhodně nebude nouze. Zvláště, pokud půjde o utkání proti některému z prestižních soupeřů. Zkuste také jiné země a týmy Podívejme se i na další možnosti, které rozhodně nesmíte opomíjet a díky kterým lze procestovat téměř celou Evropu. Pokud se vydáte do Anglie, může být dobrým tipem třeba Arsenal, stejně jako Liverpool. Vyrazit lze ale také do Itálie, která je fotbalem proslulá. Stačí jenom navštívit známý klub AC Milán. Ani tím naše tipy nekončí. Lákadlem může být i tolik temperamentní Španělsko. A kam vyrazit zde? Je to pochopitelně slavná Barcelona, která ve vašem seznamu jedinečných fotbalových klubů, které budete chtít sledovat naživo, rozhodně nesmí chybět. Variant je tedy mnoho a je jenom na vás, za kterou se jako fotbalový fanoušek vydáte. Příspěvek Zajeďte si za fotbalem. Podívejte se na naše tipy pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
05.08.2017 19:55 |

podobné články

Český rozhlas Plus uvede fenomén Karla Kryla také ve Vídni

 
V pátek 5. prosince představí stanice Český rozhlas Plus fenomén Karla Kryla ve vídeňském Nachtasylu. Kromě záznamu jeho koncertu bude představena nová kniha Fenomén Karel Kryl.
04.12.2014 10:37 |

podobné články

Osobnosti: Karel Kryl (205 článků)

Nejhorší velikonoční pohlednice všech dob? Likvidátoři českého hudebního vkusu vyrobili tohle strašidelné dílko

 
Kde chybí alespoň částečná míra vkusu, tam nepomůže snad ani svěcená voda! Milá a legrační dvojka pěvců Katka a Jindra, kteří svou interpretací už zdevastovali nejednu známou českou písničku , se rozhodli udělat radost svým fanouškům a vyrobili jim velikonoční přání. A vypadá přesně tak, jak bychom si ji od tohoto dua představovali.
21.04.2014 10:35 |

podobné články

Jak na horko? Koumákům stačil igelit…Vyrobili si bazén v paneláku!

 
Některým nápadům se prostě nechce věřit. A tohle je jeden z nich! Partička Rusů se chtěla v horkém létě zchladit, jenže na koupaliště se jí nechtělo. Problém proto hoši vyřešili svérázně: Vyrobili si bazén přímo v obýváku! Co na tom, že bydlí v paneláku, že?!
02.08.2014 12:05 |

podobné články

Jak na horko? Koumákům stačil igelit…Vyrobili si bazén v paneláku!

 
Některým nápadům se prostě nechce věřit. A tohle je jeden z nich! Partička Rusů se chtěla v horkém létě zchladit, jenže na koupaliště se jí nechtělo. Problém proto hoši vyřešili svérázně: Vyrobili si bazén přímo v obýváku! Co na tom, že bydlí v paneláku, že?!
04.08.2014 00:05 |

podobné články

Ze zbytků vyrobili další Havlovo voskové srdce. Má nás proslavit v Chicagu

 
Dvoumetrové voskové Srdce pro Václava Havla, které vzniklo před třemi lety, má dva malé sourozence. Autorům totiž ještě zbyl vosk ze svíček, kterými lidé uctívali památku zesnulého exprezidenta, a vyrobili dvě zmenšené kopie. Jak zjistil Blesk.cz, jedno ze srdcí zamířilo do USA.
10.06.2015 06:20 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (6408 článků)

Američané vyrobili obří iPhone o velikosti člověka

 
V sobotu se začne především v anglicky mluvících zemích slavit svátek Halloween, během kterého se lidé oblékají do strašidelných kostýmů a chodí od domu k domu koledovat. Dva netradiční kostýmy ve tvaru nejnovějšího iPhonu 3GS vyrobili Američané Reko Rivera a John Savio. Obří chytrý telefon je navíc zcela funkční.
26.10.2009 10:45 |

podobné články

Polští chlapci si vyrobili bombu, po jejím odpálení jeden zemřel

 
Čtyři chlapci si vyrobili z hasícího přístroje bombu. Její výbuch jednoho z nich zabil.
11.07.2010 13:35 |

podobné články

Vězni na Mírově loni vyrobili nábytek za 9,5 milionu

 
Vězni z jedné z nejpřísnějších věznic v zemi v Mírově na Šumpersku vyrobili loni nábytek za 9,5 milionu korun. V porovnání s předchozím rokem to však bylo o třetinu méně, káznice stejně jako na ostatní firmy doplatila na hospodářskou krizi. Podle zástupců věznice se však blýská na lepší časy.
03.01.2012 15:30 |

podobné články

Vědci vyrobili nejrychlejší kameru na světě. Dokáže zachytit i vedení tepla

 
Japonští vědci vyrobili nejrychlejší kameru na světě. Výsledky své práce zveřejnili v časopise Nature Photonics. Přístroj umí za vteřinu dělat 4,4 bilionu snímků v rozlišení 450 na 450 pixelů – tedy tisíckrát víc, než umožňovaly dosud nejvýkonnější kamery. 
12.08.2014 16:45 |

podobné články

Skotové v šoku: Nejlepší whisky světa vyrobili na Tchajwanu!

 
Nejlepší Chardonnay světa vyrobili loni na Moravě. Nejlepší bílý čaj vypěstovali ve Skotsku. A nejlepší skotskou whisky single malt vypálili na Tchajwanu. Zdálo by se, že se svět zbláznil. Ale ve skutečnosti jen globalizace postoupila tak daleko, že nejkvalitnější kdysi krajově typické nápoje a potraviny už neprodukují jen v místě, kde s jejich výrobou lidé začali. Ocenění Nejlepší whisky typu single malt skutečně putuje na Tchajwan.
24.03.2015 19:05 |

podobné články

Konec závratných vyúčtování?! Vědci vyrobili elektřinu ze zkažených rajčat

 
Technologové z Jižní Dakoty se zamysleli nad tím, co s obrovským množstvím rajčat, která každoročně končí v kompostu kvůli plísním, hnilobám a dalším kazům, kvůli nimž jsou nekonzumovatelná. A přišli s nápadem, že tisíce tun hnijících plodů přemění v elektrickou energii. Vyrobili tak prototyp monočlánku, v němž elektřinu vyrábějí bakterie rozkládající rajčatový odpad.
18.03.2016 11:05 |

podobné články

Klíčový důkaz na syna vyrobili policisté, na fotkách z místa činu není! Otec Nečesaného podává trestní oznámení

 
Kupička vlasů – alfa a omega celého případu? Na devětašedesáti stranách rozsudku nad Lukášem Nečesaným se objevuje celkem třiadvacetkrát. Podle soudce se jedná o klíčový důkaz jeho viny, podle obhajoby ji na místě vyrobili policisté. Otec odsouzeného mladíka na ně proto podal trestní oznámení.
08.06.2016 15:25 |

podobné články

Studenti univerzity vyrobili chytré lavičky: Jsou vyhřívané a dobijí mobil

 
Celoročně využitelné chytré lavičky vybavené vytápěním či zásuvkami pro dobíjení telefonu vyrobili studenti Západočeské univerzity v Plzni. Dvě lavičky již slouží v univerzitním areálu a studenti uvažují o výrobě dalších, které by zpříjemnily prostředí kampusu pro jejich kolegy, zaměstnance univerzity, ale i širokou veřejnost.
14.07.2017 14:15 |

podobné články

Novomlýnské nádrže zvednou hladinu kvůli suchu: Pro ptáky vyrobili umělý ostrov

 
Vodohospodáři vyrobili na Novomlýnských nádržích unikátní umělý ostrov pro ptáky. Pro hnízdění v přírodní rezervaci by jej měli využívat hlavně rybáci obecní.
04.11.2019 11:55 |

podobné články

Farmaceuti vyrobili "lék" na koronavirus: Po vypití jeden zemřel, druhý bojuje o život

 
Najít lék na nový typ koronaviru covid-19 se snažili indický farmaceut se svým kolegou. Muži se rozhodli, že lék, který vyrobili, vyzkouší na sobě a vypili ho. Pokus o vyvinutí léku dopadl tragicky. Lékárníci se ihned po vypití léku skáceli k zemi. Jeden z nich zemřel a druhý se dostává z otravy v nemocnici.
10.05.2020 12:30 |

podobné články

Vyrobili pervitin za 4,5 milionu, dealovali v Praze i středních Čechách! Zásahovka zadržela pět lidí

 
Vyráběli a prodávali pervitin ve velkém, teď ale spadla klec! Pražští kriminalisté zadrželi skupinu lidí, kteří podle jejich odhadů vyrobili 4,5 kilo pervitinu, který prodali za 4,5 milionu korun. Při domovních prohlídkách policisté našli varny, drogy i látky sloužící k jejich výrobě. Hrozí jim až desetileté vězení.
25.09.2020 09:50 |

podobné články

V Holešově studenti vystavují dokonalé řemeslo: Ze dřeva vyrobili i jízdní kolo

 
Krásné stoly a lavice, ale i třeba glóbus nebo jízdní kolo. To vyrobili studentů Střední školy nábytkářské a obchodní z Bystřice pod Hostýnem. Jejich práce jsou k vidění v prosklených arkádách holešovického zámku.
04.02.2021 12:20 |

podobné články