Článek

Blokády českých hranic? Kvůli mýtu na Slovensku. Polovinu si tam nechává soukromá firma

 
Blokádami hranic slovenští autodopravci opět protestují proti podmínkám slovenského mýta. Jen deset centů z každého eura zaplaceného prostřednictvím mýta za využívání zpoplatněných úseků silnic na Slovensku bylo totiž v letech 2014 až 2018 použito na výstavbu nových dálnic.
29.01.2020 11:51 |

podobné články

Podobné články

5 mýtů o vlasech

 
O vlasech kolují nejrůznější domněnky a povídačky, které se tradují z generace na generaci a lidé jim mnohdy věří i přesto, že vůbec nejsou založené na pravdě. Možná jste i vy zaslechli to či ono a teď si pohráváte s otázkou, zda je tomu skutečně tak. Co se o vlasech povídá a není to pravda? Čemu slepě věříme, aniž bychom museli? Zamysleli jsme se nad tím, hledali a hledali a níže vám představíme výsledek! 5 mýtů o vlasech Vlasy jsou naší vizitkou a jejich úkolem je reprezentovat nás v tom nejlepším světle. Jestliže i vy kladete důraz na správnou péči o vaše vlasy, pak se možná jako řada dalších lidí řídíte tipy a radami, které považujete za správné. Co když ale ne všechno je pravda? Následující řádky vám prozradí hned 5 mýtů a vlasech! Čím častěji si budete vlasy stříhat, tím více vám porostou! Omyl! Ačkoli není přesně známo, kdo a kdy s touhle povídačkou přišel na trh, vůbec se nezakládá na pravdě. Je sice pravda, že na krátko ostříhané vlasy působí na pohled silněji, ale ve skutečnosti stříháním biologickou strukturu nijak neovlivníte. Pokud máte slabé vlasy, rozhodně je neproměníte v silnější jen tím, že si je budete často stříhat. Pokud si budete vlas mýt každý den, vysušíte je Také jste slyšeli, že každodenní mytí vlasy vysušuje? Věřili jste tomu a díky tomuto tvrzení jste omezili mytí vašich kadeří? Pak věřte, že jste to udělali zbytečně! Studie ani výzkumy totiž nepotvrdily, že by se jednalo o pravdivé tvrzení. Samozřejmě záleží na tom, jaký používáte šampon. Časté česání vede k vypadávání vlasů Tohle je pravda tak napůl, hodně totiž záleží na tom, jaký kartáč k česání používáte. Pokud investujete do kvalitního kartáče, pak se nemusíte bát, že by jeho používáním byly vaše vlasy ohroženy. Naopak pokud si vlasy češete nekvalitním hřebenem... Čtěte více Příspěvek 5 mýtů o vlasech pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
15.01.2017 20:50 |

podobné články

Řidiči, pozor. Slovenští autodopravci plánují obnovit blokády hranic

 
Slovenští autodopravci plánují v úterý dopoledne po dvou týdnech obnovit blokády hraničních přechodů s Českem, Polskem a Maďarskem. Oznámil to dnes veřejnoprávní Rozhlas a televize Slovenska (RTVS). Důvodem je skutečnost, že ministerstva dopravy a financí zatím nepřistoupila na požadavky dopravců upravit silniční daň a mýtné. Detaily o rozsahu blokád nejsou zatím známé.
27.01.2020 22:30 |

podobné články

Rady odborníka, jak se vyvarovat zbytečných chyb: 5 mýtů o podzimní zahradě!

 
Myslíte si, že na podzimní zahradě nedá nic zkazit? Chyba! Mezi lidmi panuje řada mýtů, které můžou vaší zahrádce ublížit. 5 nejrozšířenějších mýtů odhaluje Eduard Chvosta, hlavní zahradník Botanické zahrady hlavního města Prahy.
10.10.2015 05:10 |

podobné články

Abramovičova soukromá jachta má laser oslepující paparazzi

 
Nová soukromá jachta miliardáře Romana Abramoviče nebude jen největší a nejdražší na světě, ale je dokonce vybavena speciálním laserem, který má likvidovat snahy paparazzi narušit soukromí ruského boháče a jeho přátel. Ani jeho čtyřicetičlenná soukromá armáda totiž neumí zabránit fotografům bulvárních listů lovit teleobjektivy pikantní momentky ze života mocných.
26.09.2009 09:20 |

podobné články

Osobnosti: Roman Abramovič (73 článků)

Dálnici bude poprvé v Česku stavět soukromá firma. Stát bude platit za pronájem

 
Soukromá firma převezme osm kilometrů dálnice D3 u Bošilce. Dostane staveniště. Stát jí stavbu začne splácet až po zprovoznění. Po třiceti letech soukromník vrátí státu zrekonstruovanou dálnici.
07.03.2012 08:30 |

podobné články

Armádní muniční sklady bude prý dál hlídat soukromá firma

 
Kolegium ministra obrany ve čtvrtek schválilo rozhodnutí, že armádní muniční sklady bude i nadále střežit soukromá firma Trade Fides.
22.03.2013 07:05 |

podobné články

České dálnice čeká kolaps kvůli mýtu. Kolony budou mít 40 kilometrů, varuje firma

 
Po spuštění nového mýtného systému, který začne fungovat 1. prosince, se na některých dálnicích v Česku mohou tvořit kolony dlouhé desítky kilometrů. Kritická situace bude především u hranic, kde fronty mohou dosahovat až ke 40 kilometrům. Důvodem jsou pomalé registrace dopravců, dosud bylo přihlášeno do systému 196.000 vozů, což je zhruba 43 procent z celkového očekávaného počtu. Po spuštění mýta se pak na nové palubní jednotky bude čekat i desítky hodin. Na dnešní tiskové konferenci to oznámil budoucí správce mýtného systému, společnost CzechToll. Firma také uvedla, že nové mýto je hotové.
12.11.2019 17:55 |

podobné články

Netanjahu navrhl zmírnění blokády pásma Gazy

 
Izraelský premiér Benjamin Netanjahu ve čtvrtek navrhl zmírnění blokády pásma Gazy. Přístavy v pásmu by mohly monitorovat mezinárodní síly. Netanjahu to řekl v izraelské televizi.
03.06.2010 20:35 |

podobné články

Izrael reviduje politiku blokády pásma Gazy

 
Izrael zvažuje možnosti zmírnění blokády palestinského pásma Gazy, které ovládá radikální hnutí Hamas. Uvedl to dnes izraelský ministr sociálních věcí Jicchak Herzog.
15.06.2010 13:50 |

podobné články

Izraelská vláda odhlasovala zmírnění blokády pásma Gazy

 
Izraelský bezpečnostní kabinet ve čtvrtek odhlasoval zmírnění blokády palestinského pásma Gazy. Vláda tak reaguje na kritiku, již sklidila za květnový vojenský zásah proti humanitární flotile pro Gazu.
17.06.2010 10:50 |

podobné články

Expert: Blokády dopravy by byly protiústavní

 
Odboráři se při organizování stávky musí řídit zákonem o kolektivním vyjednávání, samotná ústava nestačí. Mediafaxu to v sobotu řekl vedoucí katedry ústavního práva Fakulty právnické Západočeské univerzity, prof. Karel Klíma s tím, že případné blokády silnic u Prahy by byly svévolí a protiústavní.
11.06.2011 20:30 |

podobné články

Stávka bude ve čtvrtek. A s ní živelné blokády, hrozí odbory

 
AKTUALIZOVÁNO Ohlášená pondělní stávka odborářů zřejmě nebude. Podle informací ČTK dostali krajští odboráři z Prahy informaci, že stávka propukne až ve čtvrtek. Informaci v ČT potvrdil předseda železničářských odborů Jaromír Pejša. Stávka bude trvat od půlnoci do půlnoci. Předseda Asociace samostatných odborů Bohumír Dufek uvedl, že stávku mohou provázet živelné blokády v Praze.
12.06.2011 12:05 |

podobné články

Dufek vyzve odborové organizace, aby se zdržely živelných akcí

 
Kromě čtvrteční stávky, která ochromí dopravu na železnici a ve velkých městech, se mají uskutečnit i blokády. Podle předsedy Asociace samostatných odborů Bohumíra Dufka jsou případné živelné blokády způsobené sobotním podrazem vlády na odbory, a proto jsou lidé připraveni odpovědět tímto způsobem.
13.06.2011 11:00 |

podobné články

Blokády zaměříme proti papalášům, oznámily odbory

 
Odboráři sdružení v Českomoravské konfederaci odborových svazů (ČMKOS) a Asociaci samostatných odborů (ASO) v pondělí odpoledne oznámili, že čtvrteční stávku doplní i demonstrace na pražském Palackého náměstí. Šéf ASO Bohumír Dufek dodal, že stávku doplní blokády, které však budou primárně zaměřeny "proti papalášům".
13.06.2011 14:50 |

podobné články

Odborářský šéf Dufek: Blokády v Praze? Spíše pochod

 
Podle šéfa Asociace samostatných odborů (ASO) Bohumíra Dufka by se nemusely konat ve čtvrtek v Praze blokády, které mají stávku podpořit. Mohl by je nahradit pochod metropolí. Dufek to řekl ve středu po jednání tripartity.
15.06.2011 13:05 |

podobné články

Odborář Dufek: Blokády by být nemusely. Nahradit je může pochod Prahou

 
Čtvrteční stávku odborářů by nemusely provázet často zmiňované blokády Prahy. Předseda Asociace samostatných odborů Bohumír Dufek naznačil, že by je mohl nahradit pochod metropolí. Jasno by mělo být po odpoledním setkání odborářů s primátorem Bohuslavem Svobodou.
15.06.2011 13:05 |

podobné články

MAPA: BLOKÁDY V PRAZE NEBUDOU! Odboráři chystají PROTESTNÍ POCHOD

 
Blokády v centru metropole během dopravní stávky se konat nebudou, domluvili se na tom pražský primátor Bohuslav Svoboda (ODS) a Předseda Asociace samostatných odborů (ASO) Bohumír Dufek. Městem půjde průvod od Palackého náměstí, který zakončí na Pražském hradě.
15.06.2011 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Svoboda (722 článků)

Bobošíková doufá, že nepoteče krev. Je ale proti zločinným reformám

 
Chystaná čtvrteční stávka má podporu nejen opozice, ale i stran, které nejsou zastoupeny ve sněmovně. Představitele těchto politických stran mají k vládním reformám, nebo k jejím mnohým částem výhrady. Rozhodně však nejsou zastánci blokády komunikací. Například Jana Bobošíková, řekla, že se stávkou souhlasí, ale s blokádami ne. A věří, že stávka nepřeroste v pouliční nepokoje a násilnosti. Podobný názor ohleně blokády silnic mají i představitelé dalších menších stran.
15.06.2011 22:35 |

podobné články

Osobnosti: Jana Bobošíková (620 článků)

Blokády ministerstev nejdou podle plánu, přiznávají aktivisté

 
Blokády, které se zatím pod záštitou aktivistů z platformy Stop vládě odehrály, byly pro organizátory zklamáním. Terčem aktivistů bylo v pondělí ministerstvo zdravostnictví, ve středu ministerstvo práce a ve čtvrtek má být vytvořena barikáda u ministerstva financí. Organizátoři podle svých slov doufali, že vyvolají větší zájem.
06.06.2012 21:00 |

podobné články