Článek

Blesk tlapky navštívily fenky zachráněné z opuštěné chaty. Jejich příběh chytil čtenáře za srdce

 
Čtyřicet dnů žily fenky Jessie a Ája (15 a 12) po smrti svého pána samy v opuštěné chatě na Posázavské stezce. Zachránit se je podařilo v poslední chvíli, a to díky všímavé sousedce a spolupracovníkům europoslance Jiřího Pospíšila (TOP 09). Teď si konečně užívají tepla a lásky v dočasné péči spolku Dočasky De De. Lidé, které jejich statečnost dojala, jim posílají pomoc.
30.11.2021 05:40 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (2175 článků) , Jiří Pospíšil (2175 článků)
Podobné články

Nelinka unikla smrti. V útulku se zotavuje, ze zuboženké fenky už je malá čertice

 
Odporným způsobem se rozhodl majitel zbavit fenky Nelinky (asi 4). Obtočil jí tlamičku lepící páskou, aby nemohla jíst, pít ani štěkat, a vyhodil ji u kontejnerů v Beňovech na Klatovsku. Zuboženou fenku se naštěstí podařilo zachránit, zotavuje se v Útulku pro nalezené a zatoulané psy v Klatovech. Blesk tlapky ji tam navštívily.
13.04.2021 05:45 |

podobné články

Medik radí - 9. díl - Základy anatomie - Srdce

 
Srdíčko? Jak vypadá z čeho se skládá a jak vlastně funguje? Vydrží hodně? Nebo je křehoučké? Dozvíte se dál. Jen chci uvést, že zde uvádím opravdu základy, srovnatelné se střední školou. Pokud někdo má zájem o medicínu, jen pojmů k srdci je v anatomii asi 500 a embryonální vývoj a fyzikální proudění krve zde úplně vynechávám. Srdce(cor) je orgán vážící pouhých 300 gramů. Dokáže mimo jiné za klidových podmínek přečerpávát každou minutu pět litrů krve. Jistě bychom si svého srdce více vážili a snažili se předejít jeho onemocnění, kdybychom věděli, co tento nevelký orgán (váží pouhé 0,3 kg ) dokáže. Stavba Srdce se skládá ze dvou síňí a dvou komor. Levá síň(atrium dextrum) do které vstupuje dolní a horní dutá žíla(vena cava inferior a superior).Krev dále putuje přes trojcípou chlopeň(valva atrioventricularis dextra) do pravé komory(ventriculus dexter). Zde je vypuzována nahoru přes poloměsíčitou chlopeň(valva trunci pulmonalis) do plicních tepen a dále do plic. Z plic krev (už okysličená) putuje 4 plicními žílami(venae pulmonales sinistrae et dextrae) do levé síňě(atrium sinistrum) a déle přes dvojcípou chlopeň(valva atrioventricularis sinistra) do levé, mnohem mohutnější a silnější, levé komory(ventriculus sinister) a z té pře chlopeň aortální je rozváděna do celého těla tepnami a žílami se zas vrací do srdce. Srdce jako orgán vyživují tzv. koronární tepny. Jsou dvě arteria coronaria dextra et sinistra, které mají plno dalších větvení. Pokud se jediná ucpe a nedojde k opravě(bypass-přemostění šťepem z nohy nebo coronární angioplastika), člověk umírá. Srdce je mezi plícemi uloženo v osrdečníku(perikard),který pomocí epikardů naléhá na myokard(srdeční svalovinu) FCE Srdce za klidových podmínek přečerpává každou minutu 5 litrů krve ze žil do tepen, přičemž vypuzované krvi uděluje tlak potřebný k překonání odporu, který tepny kladou proudící krvi. Při tělesné práci se však srdeční výkon výrazně zvyšuje. Srdce musí za těchto podmínek přečerpat, a to pod ještě větším tlakem, 20, 30 i více litrů krve za minutu, aby se tkáním dostalo potřebné množství kyslíku a živin. To ovšem dovede jen zdravé srdce. Je-li srdce nemocné, odpoví na zvyšující se tělesnou zátěž varovnou bolestí. Ale i zdravé srdce je třeba na opakovanou zátěž přivykat, například pravidelným cvičením. -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
26.08.2009 08:50 |

podobné články

Zachráněné fenky našly nebezpečnou munici!

 
Fenky Dášu a Mášu kdosi před rokem nedaleko Prahy vyhodil do deště. Ujala se jich rodina paní Kadlecové. Nyní se obě fenky vyznamenaly! Při výletě v lese totiž u Hostinného u Trutnova našly nevybuchlý dělostřelecký granát.
20.08.2010 18:06 |

podobné články

Fenky trpěly 40 dní v chatě. Europoslanec: Nemusely tam pomalu umírat, kdyby policie zasáhla včas

 
Příběh fenek Jessie a Áji, které po smrti pána přežily samy v opuštěné chatě na Posázavské stezce 40 dní, chytl čtenáře za srdce. Nastolil ale i řadu otázek. Ta nejzásadnější zní: Jak je možné, že fenky, o nichž okolí vědělo a na jejichž zoufalou situaci opakovaně upozorňovalo, nikdo nevysvobodil dříve?
02.12.2021 05:05 |

podobné články

Kastrujte fenky, radí veterinář: Zánět dělohy je může zabít!

 
Kastrovat, či nekastrovat? Tuto otázku si někdy položil asi každý pejskař, obzvlášť pokud vlastní fenku. Podle odborníků ale příliš není co řešit. Pro zdraví fenky je nejlepší nechat ji vykastrovat. Jinak jí hrozí hnisavý zánět dělohy, který pejska ohrožuje na životě. O problematice promluvil zvěrolékař Jiří Žák, který pro ilustraci zveřejnil fotku dělohy zdravé fenky a fenky se zánětem dělohy.
26.04.2020 05:45 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Žák (50 článků) , Jiří Žák (50 článků) , Jiří Žák (47 článků)

Blesk tlapky mají svou poradnu. Ptejte se odborníků na zdraví čtyřnohých parťáků i jejich práva

 
Projekt Blesk tlapky, jehož cílem je boj s tyrany zvířat a množiteli, má na webových stránkách blesk.cz/tlapky i bezplatnou poradnu. Jejím prostřednictvím se lze ptát odborníků na zdraví, léčbu nebo výživu zvířat, pokládat je ale možné i dotazy týkající se zákonů a legislativy. Její výhodou je, že v době epidemie a s tím souvisejícím omezením pohybu je možné ji využít kdykoli, z pohodlí domova.
02.11.2020 05:55 |

podobné články

Teplické kočky mají střechu nad hlavou. Blesk tlapky jim do nového začátku přivezly nadílku

 
Spolek Teplické kočky už bydlí v novém. Díky obrovské pomoci, do které se zapojili i příznivci Blesk tlapek, mohli nedávno dobrovolníci přestěhovat více než 120 zvířat do vlastního domu, který zakoupili v Dubí. Blesk tlapky je tam navštívily a nepřijely s prázdnou.
18.10.2020 06:10 |

podobné články

Martin, Niky, Milošek: Tyhle tlapky někdo odkopl. Domov jim dal Čtyřlístek pro hafany

 
Čtyřlístek pro hafany, to je poslední předvánoční zastávka Blesk tlapek po vybraných útulcích, které potřebují pomoc a často se musí spolehnout s financovnáním je na sponzory a soukromé dárce. Tuhle organizaci založili tři přátelé, kteří se rozhodli pomáhat starým, týraným a nemocným pejskům. Provozují dva domácí azyly. Blesk tlapky navštívily ten, který v Albrechticích na Karvinsku provozuje Dana Bílková.
20.12.2018 11:05 |

podobné články

Osobnosti: Dan Martin (156 článků) , Daniel Martin (157 článků) , Daniel Martin (94 článků)

Kira je po druhé operaci, třetí se snad vyhne. S paničkou už se chystají na Vánoce

 
Už půl druhého roku sledují Blesk tlapky osud fenky Kiry (asi 6), kterou Veronika Drozdová ze Sokolova zachránila z rukou tyrana. Od té doby společně bojují za záchranu přední tlapky, kterou Kiře její bývalý majitel dolámal. Na operace a nákladnou léčbu přispěli fence i čtenáři Blesk tlapek.
05.12.2020 05:55 |

podobné články

Barbra Streisand je nešťastná z klonů své milované fenky. Nemají její duši

 
Zpěvačka a herečka Barbra Streisand přiznala, že byla bláhová, když se domnívala, že klonováním své fenky Samanthy získá zpět kamarádku, která ji po čtrnácti společných letech opustila. Jenže klony zmíněné fenky jsou sice identické fyzicky, ale mají naprosto odlišnou povahu. Takže zklamaná Barbra stejně truchlí po duši své zesnulé Samanthy.
01.10.2018 15:30 |

podobné články

Osobnosti: Barbra Streisand (71 článků)

Zázrak, který zahřeje u srdce: Pes byl k zemi přilepený asfaltem, jeho uzdravení je úžasné

 
Video, které na sociálních sítích zveřejnila organizace PETA, vezme za srdce asi každého milovníka zvířat. Ukazuje transformaci zachráněné fenky, kterou před časem nalezli celou pokrytou dehtem na ulici v Indii.
24.08.2020 09:10 |

podobné články

Jessie a Ája živořily po smrti pána opuštěné v chatě. Záchrana přišla na poslední chvíli

 
Samy v těžko přístupné chatě poblíž Hradištka zůstaly dvě staré fenky. Jejich majitel se 7. října utopil, fenky tam od té doby pomalu umíraly hlady a žízní. Naštěstí je objevila paní ze sousedství. Záchrana přišla v poslední chvíli.
27.11.2021 05:05 |

podobné články

Zeman podepsal zákon tvrdě postihující tyrany zvířat. Pomohly i Blesk tlapky

 
Tresty za týrání zvířat a za provozování takzvaných množíren budou přísnější. Za týrání bude hrozit místo pěti až šest let vězení. Přibude nový trestný čin chov zvířat v nevhodných podmínkách ohrožujících jejich život, za který budou moci soudy ukládat v krajním případě až desetileté vězení. Předpokládá to poslanecká novela, kterou ve čtvrtek podepsal prezident Miloš Zeman. O jeho podpisu informoval Hrad. Na problematiku týrání zvířat a potřebu přísnějších trestů pro jejich pachatele dlouhodobě upozorňuje projekt Blesk tlapky.
12.03.2020 18:50 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27345 článků)

Pejsky léčím rukama! Takhle fyzioterapeutka Katka pomáhá čtyřnohým seniorům i „sporťákům“

 
Už dva roky existuje projekt Blesk tlapky, jehož součástí je i bezplatná poradna. Na webu blesk.cz/tlapky mohou zájemci pokládat otázky týkající se jejich mazlíčků vybraným odborníkům. Jedním z nich je i psí fyzioterapeutka Kateřina Boháčová z Plzně.
13.12.2020 05:45 |

podobné články

Rok žili Gina, Blondýna a Richi v útulku: Dobrá zpráva s novým domovem, Blesk tlapky pomohly

 
Jaký osud čeká tři křížence bull plemene, kteří majiteli utekli a roztrhali dvě stáda ovcí, nebylo dlouho jasné. Policie je nechala odvézt do útulku v Borovně na Plzeňsku, kde strávili rok. Jejich majitel si je nevyzvedl, a úřady nevěděly, co s nimi. Pomohly až Blesk tlapky.
28.03.2021 07:20 |

podobné články

Poslední psi z domu hrůzy zachráněni! Blesk tlapky dostaly do bezpečí i 10 štěňat

 
Povedlo se. Blesk tlapky zachránily i posledních deset psů pocházejících z domu hrůzy na Plzeňsku. Zůstali na krku seniorovi poté, co jeho dcera, jejich majitelka, skončila dlouhodobě v nemocnici. Psi byli zavření ve zcela zničeném bytě plném nepořádku a výkalů.
25.12.2021 05:20 |

podobné články

Požár chaty v Dolních Počernicích: Škoda jde do milionu

 
Škodu milion korun způsobil v sobotu odpoledne požár chaty v Dolních Počernicích. Při požáru nebyl nikdo zraněn, příčiny vzplanutí jsou v šetření. Hasiči z chaty vynesli dvě propanbutanové lahve, uvedl jejich pražský mluvčí Martin Kavka.
12.12.2021 09:40 |

podobné články

Osobnosti: Martin Kavka (53 článků)

Velké čapí dobrodružství: Míra a Eda už jsou na zimovišti v Čadu, Arnošt se fláká v Německu

 
Po dvouměsíční odmlce zaměřili zvířecí záchranáři vysílačku, kterou má na sobě připevněnou letošní zachráněné mládě z Mirošova na Rokycansku, čáp Míra. Spolu s druhým sledovaným, Edou z Nalžovských Hor na Klatovsku, jsou v africkém Čadu. Třetí letošní zachráněné mládě, sourozenec Edy Arnošt, se přesunul do ptačí rezervace v Německu.
29.10.2019 15:10 |

podobné články

Za brutální týrání zvířat až 6 let natvrdo. Poslanci po roce dohadů vyslyšeli Blesk Tlapky

 
Sněmovnu čeká boj o míru zpřísnění postihu za týrání zvířat. Skupina poslanců původně novelou trestního zákoníku navrhovala zpřísnit z pěti na osm let trest vězení za týrání zvířat nebo provozování množíren. Sněmovní ústavně právní výbor ale toto zvýšení o tři roky odmítl. Předkladatelé novely proto dnes kompromisně doporučili maximální sazbu zpřísnit alespoň o rok. Za přísnější tresty za brutální týraní a zubožená zvířata v množírnách už rok bojují Blesk Tlapky.
26.11.2019 20:40 |

podobné články