Článek

Blesk Ordinace naposledy otevřela v Praze: Odborníci z VFN o pěti problémech, které trápí Čechy!

 
Šestitýdenní pouť Blesk Ordinace po městech České republiky dnes skončila! Až do 18. hodiny byla možnost navštívit Blesk Ordinaci na Karlově náměstí v Praze. Poslední preventivní odpoledne pro Pražany pořádal deník Blesk s lékaři z Všeobecné fakultní nemocnice (VFN).
13.10.2021 05:15 |

podobné články

Podobné články

Blesk Ordinace otevřela: Vyšetří vás odborníci z Fakultní nemocnice Ostrava

 
Blesk Ordinace opět otevřela! Předposlední zastávka Blesk Ordinace nabízí návštěvníkům bohatý program, a především řadu preventivních vyšetření. Díky lékařům a zdravotníkům z Fakultní nemocnice Ostrava a partnerům projektu se každý, kdo navštíví až do 18. hodiny Masarykovo náměstí, může dozvědět pravdu o svém zdraví.
06.10.2021 05:10 |

podobné články

Unikátní stavba v areálu VFN: Kotelnu navrhl věhlasný architekt Prager, funguje dodnes

 
Věhlhasný architekt a vizionář Karel Prager, od kterého stojí v Praze hned několik budov, připravil roku 1987 také návrh na dostavbu Všeobecné fakultní nemocnice (VFN), která se však nikdy neuskutečnila. Areál měl dokonce navazovat na unikátní budovu porodnice U Apolináře. Z celého projektu se nakonec postavila jen jediná stavba, o které většina lidí ani netuší, že je právě od Pragera. Je jí unikátní kotelna, která dodnes zásobuje VFN teplem.
10.03.2021 05:55 |

podobné články

Ředitelka VFN Dana Jurásková končí, ministr ji odvolal kvůli pochybným zakázkám. Kauza se podobá Bulovce, uvedl

 
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) odvolal ředitelku Všeobecné fakultní nemocnice (VFN) v Praze Danu Juráskovou. Pochybení podle něj souvisí s veřejnými zakázkami, škoda dosahuje desítek milionů korun. Ministerstvo o tom v pátek informovalo v tiskové zprávě. Ředitelka končí k dnešnímu dni. VFN se podle svého mluvčího Filipa Brože s důvody odvolání neztotožňuje. Odvolávání ředitelů je v kompetenci ministerstva, proto je ho třeba respektovat, dodal mluvčí.
30.11.2018 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1638 článků) , Dana Jurásková (96 článků) , Adam Vojtěch (1267 článků) , Daniel Vojtěch (93 článků)

Lékař o pacientovi (†44) zemřelém na covid-19: Zjistili jsme, že měl rakovinu!

 
Veřejnost šokovala zpráva, která přišla po Velikonocích ze Všeobecné fakultní nemocnice v Praze (VFN). Po několika týdnech tam zemřel čtyřiačtyřicetiletý pacient s koronavirem. Podle nemocnice byl covid-19 nejspíš bezprostřední příčinou jeho smrti. V úterý 26. května ale lékař VFN Martin Balík přišel v souvislosti  s tímto případem s novou informací.    Jako o prvním pacientovi, který měl zemřít v přímo na koronavirus, mluvili lékaři ze. Čtyřiačtyřicetiletého muže v nemocnici přijali 24. března večer, jenže se jeho stal začal zhoršovat. Ve VFN urtputně bojovali o jeho život.
26.05.2020 18:30 |

podobné články

Blesk Ordinace dnes otevřela v Brně! Vyšetří vás odborníci z Fakultní nemocnice u sv. Anny

 
Blesk Ordinace hlásí otevřeno! Se špičkovými lékaři z Fakultní nemocnice u sv. Anny se můžete setkat až do 18 hodin na náměstí Svobody! A nebudou sami, poradny a vyšetření si pro vás připravili i partneři Blesk Ordinace.
29.09.2021 05:10 |

podobné články

Ministr Vojtěch: VFN nám smlouvu s lobbistou Horáčkem zatajila

 
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (ANO) už několik měsíců údajně disponoval informacemi, že se ve Všeobecné fakultní nemocnici (VFN) dějí nestandardní věci. Smlouvu s lobbistou Tomášem Horáčkem ředitelka VFN Dana Jurásková ministerstvu zatajila. Ministr to řekl v rozhovoru pro deník Právo.
03.12.2018 03:30 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1638 článků) , Dana Jurásková (96 článků) , Adam Vojtěch (1267 článků) , Tomáš Vojtěch (54 článků) , Daniel Vojtěch (93 článků) , Tomáš Vojtěch (32 článků)

Čeští lékaři hlásí světový rekord: pacientku s chrlením krve udrželi na umělé plíci 143 dnů

 
V pražské Všeobecné fakultní nemocnici (VFN) udrželi pacientku na umělé plíci 143 dní, než se dočkala transplantace. Světový rekord byl dosud 79 dní, oznámila dnes VFN. Vůbec první český bypass obcházející plíce zachránil 36leté ženě s těžkou plicní hypertenzí život, na transplantaci čekala více než sto dní – podle VFN kvůli nedostatku dárců, své málo běžné krevní skupině i strachu lidí z nákazy v době koronavirové epidemie.
29.07.2020 13:00 |

podobné články

Obří plány ve VFN. Vedení chce do rekonstrukce areálu nasypat až 8 miliard

 
Všeobecná fakultní nemocnice (VFN), která má hlavní areál na Karlově náměstí, plánuje obří investice až ve výši 8 miliard korun. Mely by se zrenovovat dnes už nevyhovující budovy a dokonce postavit dvě další. VFN má v současné době 17 areálů v různých částech Prahy, což je podle ředitele Davida Feltla ekonomicky nevýhodné. Díky rekonstrukci by se většina péče měla centralizovat právě v centru města, na Karlově náměstí.
16.09.2020 20:05 |

podobné články

Osobnosti: David David (1029 článků)

Princezna ze mlejna míří do Ordinace, Andrea Černá si zahraje sestru

 
Herečka Andrea Černá, kterou diváci znají jako Elišku z oblíbené pohádky Princezna ze mlejna, posílí tým seriálu Ordinace v růžové zahradě 2. Andrea Černá ztvární roli zdravotní sestřičky Heleny Hradecké. Další články k tématu: VIDEO: Krásky z Ulice a Ordinace odhodily svršky a ukázaly sexy těla Pro české buchty mám slabost, říká Vietnamka z Ordinace Nguyenová Hvězdy Ordinace 1. máj dodržují, lásku si ale vyznávají celý rok MÓDNÍ POLICIE: Výstřední Štěpánová z Ordinace se na ranči šetřila
25.03.2013 16:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrea Černá (23 článků) , Eliška Černá (15 článků)

Výskyt melanomu se každých 10 let zdvojnásobí

 
V dubnu se VFN v Praze zaměří právě na jeho prevenci. Opalování nesmíme podceňovat už od jarních měsíců. O tom chce Všeobecná fakultní nemocnice v Praze přesvědčit v rámci Roku prevence 2015 veřejnost v měsíci dubnu. Ve čtvrtek 23. dubna od 9 do 17 hodin budou ve stanu na Karlově náměstí před Fakultní poliklinikou připraveni odborníci z Dermatovenerologické kliniky VFN ke konzultacím a k bezplatnému vyšetření pigmentových znamének.
22.04.2015 14:16 |

podobné články

Blesk Ordinace otevřela vyšetřovací stany v Ústí nad Labem: Prevenci zajistí Krajská zdravotní

 
Třetí zastávka Blesk Ordinace nabídne preventivní vyšetření všem Ústečanům. Ve spolupráci s Krajskou zdravotní se Mírové náměstí změnilo v obří vyšetřovnu, kam může každý až do 18 hodin přijít zdarma a nechat se vyšetřit v desítkách připravených stanů. Podívejte se do Blesk Ordinace také živě!
22.09.2021 05:20 |

podobné články

Porodnice 21. století: U Apolináře vznikne moderní centrum pro předčasně narozené děti podle architektky Jiřičné

 
Moderní centrum porodní asistence a nové neonatologie, kde budou o předčasně narozené děti v rodinném prostředí pečovat špičkoví odborníci, má vzniknout v Praze v rámci projektu Porodnictví 21. století. Se stavbou podle známé architektky Evy Jiřičné počítá Národní investiční plán. Dostavba pražské porodnice U Apolináře bude stát dvě miliardy korun, ministerstvo zdravotnictví bude brzy registrovat i další projekt Všeobecné fakultní nemocnice (VFN) za 1,5 miliardy korun, uvedli na tiskové konferenci premiér Andrej Babiš (ANO), ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (ANO) a ředitel VFN David Feltl.
21.05.2020 08:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23581 článků) , Eva Jiřičná (61 článků) , Vojtěch Adam (1638 článků) , Adam Vojtěch (1267 článků) , David David (1029 článků) , David David (775 článků)

VFN Praha: Slavnostní přednáškový "Hradcův večer"

 
Slavnostní přednáškový "Hradcův večer" ve Spolku lékařů českých v Praze u příležitosti 100. výročí narození prof. MUDr. Eduarda Hradce, DrSc., zakladatele Urologické kliniky 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy a Všeobecné fakultní nemocnice v Praze na Karlově, pořádá Urologická klinika 1. LF UK a VFN a Katedra urologie IPVZ v Praze. Koná se v pondělí 22. října 2018 od 17 hodin v Lékařském domě v Praze, Sokolská 30, Praha 2.
20.10.2018 16:20 |

podobné články

Dělení o první vakcíny v Praze: Očkovalo se ve velkých nemocnicích

 
Jako první dostanou vakcíny proti nemoci covid-19 zdravotníci Všeobecné fakultní nemocnice v Praze (VFN), Fakultní nemocnice Královské Vinohrady, nemocnice Na Bulovce, nemocnice v Motole a Ústřední vojenská nemocnice. Zájem o očkování je přitom obří, proto se VFN a vinohradská nemocnice o prvních 975 dávek vakcíny podělily. První den dostali vakcínu také jejich ředitelé David Feltl a Petr Arenberger. Očkovat se začalo v neděli 27. prosince v nemocnicích v Praze a v Brně. Mezi prvními byli v Praze premiér Andrej Babiš (ANO) a v Brně ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO).
27.12.2020 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23581 článků) , Jan David (7 článků) , David David (1029 článků) , Jan David (7 článků) , David David (775 článků)

Blesk Ordinace v Praze přilákala davy! Dagmar (87) se k prevenci »vypletla«

 
Prevence je levnější než následná léčba. Tímto heslem se řídili Pražané, kteří navštívili poslední zastávku Blesk Ordinace na Karlově náměstí. Své zdraví zcela zdarma svěřila odborníkům ze Všeobecné fakultní nemocnice (VFN) i Dagmar Dolejšová (87).
14.10.2021 05:05 |

podobné články

Lékař pacienta (†44) zemřelého na covid-19: „Nedalo se mu pomoci.“ Pustí nakaženého taxikáře z VFN domů?

 
V úterý šokovala celou republiku zpráva o úmrtí 44letého muže ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze. Příčinou smrti byla nejspíš přímo nemoc covid-19. Jeho ošetřující lékař a vedoucí Kliniky anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny 1. LF a VFN Praha Martin Balík popsal pro Blesk.cz, jak urputně zdravotníci bojovali o jeho život. Zároveň prozradil, jestli už pustí domů 53letého taxikáře, který jako první Čech dostal lék Remdesivir proti koronaviru.
16.04.2020 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Martin Čech (200 článků) , Martin Čech (96 článků)

Hrozí vám srdeční selhání? Zkontrolujte své zdraví na Dni srdce VFN v Praze

 
Kardiovaskulární onemocnění jsou vrozené či získané choroby, které mohou zanechat dlouhodobé trvalé následky nebo rovnou usmrtit. Každý den v Praze náhlou smrtí umírá 10–15 lidí. 26. září mezi 11. a 17. hodinou proto bude na Karlově náměstí před Fakultní poliklinikou připravený edukativní stan, kde budou moci zájemci podstoupit preventivní vyšetření rizikových faktorů pro vznik infarktu myokardu. Svůj zdravotní stav budou následně mít možnost konzultovat s odborníky z Komplexního kardiovaskulárního centra VFN.
26.09.2017 10:15 |

podobné články

Pro české buchty mám slabost, říká Vietnamka z Ordinace Nguyenová

 
Třiadvacetiletá Ha Thanh Nguyenová je novou posilou novácké Ordinace, na níž se měla původně podílet jen jako poradkyně. Místo toho dostala roli, za kterou je nyní vděčná. V rozhovoru pro iDNES.cz otevřeně mluví o svém vietnamském původu i o tom, proč nemá ráda české omáčky. Další články k tématu: RECENZE: Dost! I z Obchoďáku se klube další Ordinace Hvězdy Ordinace 1. máj dodržují, lásku si ale vyznávají celý rok MÓDNÍ POLICIE: Výstřední Štěpánová z Ordinace se na ranči šetřila
04.10.2012 01:10 |

podobné články

Víme, kdo zemře v zítřejším díle Ordinace v růžové zahradě! Popraví tvůrci konečně nemastnou neslanou Gábinu Šímovou?

 
"Ordinace v růžové zahradě":http://www.extra.cz/tema/ordinace-v-ruzove-zahrade po vánoční pauze pokračuje a diváci čekají, že "po smrti Magdy Mázlové":http://www.extra.cz/ordinace-v-ruzove-zahrade-ocima-extra-cz-magda-mazlova-zemrela-pro-ceske-divaky-je-to-vetsi-tragedie-nez-smrt-nelsona-mandely-a-paula-walkera-dohromady dají scénáristé s úmrtími chvíli pokoj. Ale oni se rozhodli udělat z Ordinace takovou českou verzi Vražd v Midsomeru a zamordovat další postavu.
15.01.2014 16:55 |

podobné články